ROLNIK7

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem

Polecane posty

panRys87    2

Sprawdziłem naładowanie akumulatorów jest jakoś 12,3 albo 12,6 więc chyba ok. Rozrusznik zaolejony nie jest na pewno bo silnik jest po remoncie i nie leje i wcześniej przed remontem też nie lał... przy rozruszniku można by połączenia poczyścić bo są troche skorodowane przeczyściłem je tak trochę na szybko ale poprawie jeszcze żeby były pewne... zauważyłem że bendyks jest trochę pęknięty tak jakby na śruba co trzyma gruby kabel za bardzo się wkręciła... Już się bałem że coś z silnikiem ale w sumie jak go pchne od razu pali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

radze jeszcze sprawdzic ta tarcze do ktorej przykreca sie szczotki, moze byc juz wypalona


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

czasami wystarczy rozrusznik rozkręcić i wyczyścić,sprawdzić szczotki,nie zawsze są do wymiany,drobniutkim papierem przeczyścić komutator(podłożyć pod szczotkę i obracać,osobiście robię to na tokarni-bo mam).

przyjęło się że nazywamy bendixem elektromagnes,a w zasadzie jest to ta część która się przesuwa na osi-ta z widełkami-maluch palony na linkę też miał bendix.

zapaskudzony w środku rozrusznik pobiera mnóstwo prądu,stąd skakanie elektromagnesu,nie zawsze od razu awaria.

mam to do siebie że wszystkie rozruszniki czyszczę co jakiś czas(zależy w jakim pojeździe-rzadziej lub częściej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

Dokładnie przeczyszczenie komutatora bardzo dużo daje. Jeżeli szczotki są zbyt krótkie należy je wymienić, przesmarować kilkoma kropla oleju tulejki, jeżeli są zużyte, do wymiany. Rozbierz także włącznik elektromagnetyczne i oczyść styki, jeżeli są wypalone, do wymiany. Wyczyść wszystkie klemy, połączenie z masą i rozrusznikiem.

Czy jest sens kupować ten szybkoobrotowy to nie wiem. Ja w obydwu ciągnikach mam zwykłe i jeżeli regularnie je się czyści i wymienia zużyte elementy to kręcą bardzo ładnie, nawet z zimę.


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

kupić szybkoobrotowy jest sensowne-gdy stary padnie tak że naprawa zbliża się cenowo do kupna nowego.

te szybkoobrotowe mają to do siebie że lubią co najmniej raz w roku być czyszczone-zapylają się od szczotek i się zacinają(doświadczenia własne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Te normalne też się zapylają pyłem ze szczotek a to przecież praktycznie 80% miedzi czyli przewodnik jak ta lala, trzeba jak piszecia rozebrać w kawałki wyczyścić komutator, szczególnie ścieżki między segmentami, jak trzeba to przetoczyć, bezwzględnie benzyna ekstrakcyjna wymyć dokładnie cały rozrusznik z pyłu, jak jest pozdzierana izolacja zamalować, szczotki tulejki nowe i ma hulać , o ile nie ma przebicia...zabrudzony rozrusznik ciągnie kilka razy więcej prądu i zamienia go w ciepło


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

bobytempelton-wszyscy chwalą te szybkoobrotowe,a chciałem powiedzieć że one aż taką bajką nie są-wymagają częstszych obsług,jak się do nich często zagląda to są OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

I oczywiście jak ktoś ma zdrowy silnik, bo jak trzeba nimi troche pokrecić to mysle ze ten starego typu sie lepiej sprawdzi bo jest bardziej wytrzymalszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Bendix = sprzęgło rozrusznika. Kiedyś kupując bendix sprzedającemu powiedziałem że chcę sprzęgło rozrusznika i tu pojawił się problem bo stwierdził że nie mają czegoś takiego ale jak dodałem że to bendix to zaraz się znalazł.

 

Wiem że nie na temat ale chciałem wyjaśnić synonim.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

No i się zaczęło , nie twierdzę że rozrusznik szybko obrotowy kupiony za coś 250 zł z allegro jest trwalszy niż oryginalny , stwierdzam że zimą lepiej kręci , gwarancja na dwa lata ale stary zresztą dobry trzymam na czarną godzinę , te planetarne wyglądają jak zabawki z drugiej strony zimą się sprawdził przy ciągniku który potrzebuję do wożenia balotów - na tym ciągnik szybciej zapalał , fakt mam go tylko rok , ciągnik na płynie a było dwadzieścia kilka stopni na minusie , tak czy inaczej bydło chciało jeść , ten oryginalny słabo kręcił i się grzał , ważna sprawa to rodzaj oleju na zimę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

trzymasz stary na czarną godzinę,mówisz sprawny,a dlaczego przy minus 20 się grzał.ten szybkoobrotowy ma tylko duże obroty na silniku,na wieńcu już nie(na zębatce)po to ma przekładnię.

bez względu na typ rozrusznika-jak sprawny to kopa ma,jak silnik"padło" to nawet planetarny nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

No i się uparł , pogadajmy, żaden wstyd przyznać się do błędu , pisałem że ważny olej a miałem na zimę Superol CC- 30 + coś letniego w skrzyni a silnik i ako jest OK , ako nowe , silnik po przeglądzie , przy temperaturze minus dwadzieścia kilka stopni odpalić ciągnik na płynie to i tak rewelacja i powiedz że nie mam racji , fakt mam drugi ale tu nawet gorąca woda nie pomorze - do remontu pompa - latem gania i na dziś starcza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

z ciekawości-dlaczego zalewasz olejem sezonowym?jest aż taka różnica w cenie?.przecież są oleje wielosezonowe po to żeby nie pilnować pory roku tylko przebieg.w chłodnicy masz płyn a olej letni?

osobiście już całe dorosłe życie nie spotkałem się z olejem sezonowym.

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Pozdrawiam kolegę z regionu i widzę że jeden drugiemu nie odpuści , pytanie jaki olej stosujesz na zimę bo ja kupiłem coś z fusza czy jakoś tam , ale wielosezonowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ja KASZUB ty już chyba KOCIEWIE,jacy my krajanie-dobre to że Kaszuby z Kociewiem na przełomie wieków nigdy ze sobą nie walczyli.

co do olei-to mam statojla pod nosem w hurcie-używają też nazw handlowych,i nie ma sensu ich przytaczać,płacę ciut ponad 11zł za klasę CF-mineralny-komfort mam taki że używam go do wszystkiego-osobówka,terenówka,ciągniki,sztaplarka,kombajn,koparka.a do hydrauliki też ten sam we wszystkim-wymogi jeden ciągnik ma większe i taki wedle producenta oleju stosowny a w innych jest ponad zalecenia to jeden do wszystkiego(przekładniowy-hydrauliczny jeden,silnikowy drugi rodzaj oleju),przynajmniej przyczepy nie mieszają oleju.

jeden drugiemu nie odpuści-to nie ja-ja odpuściłbym każdemu-ja jestem bardzo wesoły i spokojny chłopak,kłótnie w żart obracam.mnie to do rany przyłożyć :lol:

kończmy z tym,bo nijak się to do rozruszników ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Dzięki za teks , u mnie to do rozruszników to też się ni ma .

Edytowano przez andrzej612b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uursus    1

Mam pytanko,otóż co może być przyczyną tego że rozrusznik ma ciężko "kręcić".Ostatnio jak próbowałem go odpalić(Zalałem ciepłą wodą i naładowałem akumulatory),nie mogłem,rozrusznik "kręcił" ledwo ledwo aż przepaliła się klema przy akumulatorze.Proszę o szybką odpowiedź,z góry dziękuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc914    56

Mam pytanko,otóż co może być przyczyną tego że rozrusznik ma ciężko "kręcić"ostatnio jak próbowałem go odpalić(Zalałem ciepłą wodą i naładowałem akumulatory),nie mogłem,rozrusznik "kręcił" ledwo ledwo aż przepaliła się klema przy akumulatorze.Proszę o szybką odpowiedź,z góry dziękuje:)

Przyczyn może być wiele.Jaki masz olej w silniku(superol cc30)?Oczyść wszystkie połączenia(klemy na akumulatorach,przy rozruszniku).

Sprawdź masę i poziom elektrolitu w akumulatorach.Wymontuj rozrusznik i sprawdź jak pracuję bez obciążenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

Dokładnie też tak miałem, u mnie przyczyną był krzywy wirnik i co najciekawsze na sucho kręcił a w ciągniku nie. Zakup rozrusznik szybkoobrotowy i będziesz miał po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uursus    1

Ja mam w silnik Superol CB 40.A to rodzaj oleju też się ma tym?To co pisałeś to już posprawdzałem tylko zostało sprawdzić jak będzie pracował na "pusto".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

podstawa to czystość w rozruszniku-już nie mówię o awariach i połączeniach kabli.jeśli szczotki i komutator będą w złym stanie to będzie ciężko kręcił,a na pusto będzie ok-czasami wystarczy oczyścić i przetrzeć komutator.

 

nowy rozrusznik jest rozwiązaniem,ale ostatecznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

aku masz jeden czy dwa, jesli dwa to ktorys moze juz jest do wymiany,

zacznij od rzeczy najprostrzych czyli zmiana akku, oraz zmien lub oczysc klemy, jesli nie pomorze to lupiesz rozrusznik


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Sprawdź klemy,połączenia,przewody,rozrusznik.Jeśli już musicie lać superol to milvus,15w40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał2222
      Dzień dobry. Chciałabym sobie doświetlić pole widzenia za traktorem. Chciałabym to zrobić bezpośrednio z aku kablem 2x1.5 po drodze bezpiecznik potem jakiś włącznik, i tym kablem na tył kabiny tam zdobić ala kostkę która pozwoli mi rozgałęzić już do dwóch lamp LED 60w. Czy coś takiego można zrobić żeby to działało i się nie grzało? Co sądzicie o tym  tylko jaki by bezpiecznik zastosować.😃
    • Przez Kam78245
      Witam serdecznie 
      Próbowałem samemu rozwiązać problem lecz niestety, ale wiem że na Was można liczyc:) !
      Otóż, podczas próby rozruchu mojej 60tki rozrusznik na początku krecił jak zwykle lecz dosłownie po sekundzie zaczał wolniutko mielic i zgasł, zauważyłem jednocześnie błysk w skrzynce bezpieczników. Potem juz brak reakcji na przycisk start. Akumulatory są dobre, wszystkie światła i to co na prąd w maszynie działa...oprócz rozrusznika. Nie wiem jak prądnica bo jeszcze taka w nim jest ze względu na to że używam 60tki dwa razy na kwartał. Sprawdzałem klemy, mase 
      Proszę o pomoc 
      Pozdrawiam Kamil 
    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Mateusz100
      Witam ostatnio widziałem na internecie jak ktoś zrobił niby profesjonalną instalacje do ursusa c 360, a mianowicie puścił kabel od rozrusznika do puszki hermetycznej takiej instalacyjnej  ktorą umieścił w ciagniku i do tej puskzi ten kabel i za pomocą złaczek wago połączył tam do tego bezpiecznik na kablu samochodowy dał i jakieś właczniki i podłaczył lampy tylnie i przednie oczywiście ledowe. Moje pytanie czy to ma sens i będzie działać? od rozrusznika dał dwużyłowy kabel 2x1,5mm   jest od odpowiedni? Z tego co widziałem to kabel prądowy bezpośrednio do kostki wago i od niej innymi kablami do przełaćznikow dawał. Nie wiodziałęm żadnego rozłączania tego prądu ale niby mu to działa. Co wy na to jest to bezpieczne i dobre? Chciałbym to zrobić i zamontować lampy dwie ledowe ktore maja 29w jedna czyli razem niecałę 60w pobierają wytrzyma coś takiego? Oczywiście muszę wymienić prądnice na alternator bo inaczej to ciagnika nawet nie odpale haha o tym wiem.
    • Przez Bolo3
      Witam,mam problem z prędkościomierzem w claas arion 450 2021.Wszyqtjo działało dobrze aż tu nagle licznik przestał pokazywać prawidlową prędkość. Teraz jadąc 40km/h licznik pokazuje 4,6km/h. Pomoże ktoś co mogło się stać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj