Skocz do zawartości
ROLNIK7

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem

Polecane posty

WaldemarR    0

mam taki problem z rozrusznikiem R11 w C360, podczas kiedy zapalam silnik i zwolnię przycisk rozrusznika on cały czas pracuje tak jakby nie rozłączał do momentu aż silnik zapali, wtedy się wyłącza. Jak mam słabe baterie i próbuje zapalić i chce zrobić przerwe rozrusznikowi na chwile to nie mam takiej możliwości ponieważ on cały czas jest na zwarciu tak, że musze odkręcać kabel od rozrusznika żeby go wyłączyć, co może być tego przyczyną? Czy wyłącznik elektromagnetyczny rozrusznika skleja styki, czy to może coś innego?

Wiadomość z agroFakt.pl

seweryn20    573

Styki sklejają się w elektromagnesie. Rozebrać i wyczyścić. A najczęściej tak się dzieje piłując rozrusznikiem na zdechlawych bateriach. 

WaldemarR    0

Styki sklejają się w elektromagnesie. Rozebrać i wyczyścić. A najczęściej tak się dzieje piłując rozrusznikiem na zdechlawych bateriach. 

A czy on jest rozbieralny? Da się go jakoś rozkręcić?

seweryn20    573

Jedne się da a drugie niby nie bo są zagniatane. Ale jak się pokombinuje to i je idzie zrobić.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie warto się w ogóle tym zajmować. Nowy Expom kosztuje w sklepie 85zł. Kiedyś się tak robiło jak nie szło kupić części.

• Like 1

WaldemarR    0

A czy ten Expom jest w porządku, warto go kupić? Bo u mnie rozrusznik po regeneracji w profesjonalnym zakładzie ma założony jakiś chyba inny, nie pamiętam nazwy

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To jest w miarę dobra jakość za przystępną cenę. Można też założyć Boscha, ale jest to trochę nieopłacalne, bo kosztuje więcej niż połowa ceny nowego rozrusznika. Reszta to ryżowce nie warte uwagi.

Artek84    101

Witam mam problem z rozrusznikiem R11 u c-360 nie chce mi odpalić tylko  lekko obraca do póki nie rozładuje akumulatora i koniec , a jak jest rozgrzany silnik to bez problemu ale pewno dlatego ze olej jest ciepły i silnik więc mniejszy opór.Akumulator nowy i dobry , wymieniłem wirnik tuleje i szczotki a dalej to samo.Był założony od znajomego jego rozrusznik i ciągnik  odpalił bez problemu.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to wiesz już, że problem jest w rozruszniku. Zrób mu porządną diagnostykę i będziesz wiedział co wymienić.

Tomaszek8504    13

U nas gość od rozruszników wziął ode mnie 150zł za naprawę tego starego rozrusznika, wymienił dużo rzeczy bo mówił że nic nie było dobre oprócz automatu. Reklamuję się że za naprawę bierze 30zł reszta części. Powiedział, że dłużej wytrzyma niż te nowe litewskie. Tylko do niego trzeba aku 120AH i 900A minimum, podłączyłem 100Ah i ledwo kręcił

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

R11 kręci normalnie nawet na 44Ah... Więc nie wiem kto Ci takich bzdur naopowiadał...

seweryn20    573

Myślę że facet naprawę oparł na wymianie tego co wizualnie było zużyte a nie przemierzył pod kątem braku przejścia prądu czy przebicia. I masz cyrki.

Artek84    101

Z tego co widzę to zostało sprawdzenie stojana i jeśli ma przebicie to  wymiana  tylko wywaliłem już 260zł z robotą i kupując ten stojan to wyjdzie z 450-500zł a za tą kasę to już całkiem niezły rozrusznik nowy byłby.Ten fachura co mi robił to mnie namówił na naprawę starego bo chciałem kupić nowy ale był tekst "po co ci nowy jak stary jeszcze pochodzi " i teraz może faktycznie pochodzi tylko za tą kasę to nowy jest.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z tego co widzę to zostało sprawdzenie stojana i jeśli ma przebicie to  wymiana  tylko wywaliłem już 260zł z robotą i kupując ten stojan to wyjdzie z 450-500zł a za tą kasę to już całkiem niezły rozrusznik nowy byłby.Ten fachura co mi robił to mnie namówił na naprawę starego bo chciałem kupić nowy ale był tekst "po co ci nowy jak stary jeszcze pochodzi " i teraz może faktycznie pochodzi tylko za tą kasę to nowy jest.

Rozebranie, sprawdzenie i złożenie rozrusznika kosztuje 100zł netto i tyle musi kosztować żeby to rzetelnie zrobić. Jak ktoś robi za mniej to na pewno nie zrobi tak jak trzeba. Ale tak jak kolega @seweryn ja też nie widzę problemu z reklamacją. Wziął pieniądze to teraz niech naprawia do skutku. Rozrusznik ma działać.

Artek84    101

Ten fachura zbyt wielkim myśleniem się nie wykazał bo przyjechał do mnie z tym rozrusznikiem po 2 tygodniach i na początku wymienił tylko tulejki i szczotki , ale zamontował i rozrusznik nie działał dalej więc wziął i po pół godziny przyjechał z powrotem z zamontowanym nowym wirnikiem co mnie dziwi bo nawet pewno nie sprawdził czy gdzieś przebicia niema  tylko poszedł po najmniejszej lini oporu czyli wymienić co się da i skasować.Takim tokiem myślenia to bym sam to zrobił bo wielkiej filozofii  niema w wyjęciu starych części i wstawieniu nowych do rozrusznika.

seweryn20    573

jak ci napisałem prawdopodobnie nie wie jak się za to zabrać, wymienił to co wizualnie było kiepskie a resztę na chybił trafił. Tak naprawiać potrafi każdy. Ma zdiagnozować usterkę i naprawić tak by działał a nie chwalić się że nabił tulejki i wymienił wirnik bo to potrafi 12-latek. jak powiedziałem nawet gdybym mógł naprawić go teraz sam nie zrobił bym tego tylko nękał paproka do skutku.

Tomaszek8504    13

Ja odpalałem ciągnik unieruchomiony 4 lata, to ten 100Ah dość wolno kręcił i nie odpaliłem. Dopiero 120 szybciej kręcił, ale odpalić nie było łatwo bo kompresji na 1 cylindrze nie ma bo olejem wali w kolektor, duża ilość nafty nie pomogła.Teraz odpala dobrze, to rozrusznik może dobrze zrobiony. Ale myślę, że te nowe rozruszniki dużo łatwiej kręcą mniejszym prądem,  chyba że nie miałem nigdy do czynienia ze 100% sprawnym R11

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się