MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

kuba24051    472

renovoltage napisał:

Masz chyba niezłe plecy w Chełmży :D

ciekawe co im się stało że taki dali

chciałbym mieć tam plecy :D dokładny procent 10.34 przed chwilą sprawdzałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

W werbowicach na koniec walili po 20%. Zanieczyszczeń. U mnie plon z 1 pryzmy 97t netto 2 zanieczyszczenia 11.24 a z drugiej 102t/ha zanieczyszczenia 13.61%. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    57
duże te procenty ,skąd się takie biorą ? najlepsze są te końcówki po przecinku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    472
najlepsze jest to że dla każdego transportu podany jest % zaokrąglony do pełnych cyfr (10-11) a srednie 10.34%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawKam22    72

u mnie wczoraj zabrane plon 66 t/ha zanieczyszczenia 8,14 cukier ? cukrownia Opalenica

Dnia 20.12.2018 o 18:11, warchest napisał:

a kontraktacje w tej cukrowni na ile ton miales ? co jesli ci zabraknie na kontraktacje ? 

Jeśli zabraknie a jest obsiane zgodnie zgodnie z umową żadnych kar nie będzie [ tak jest w Nordzucker]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Albert- na premię muszą gdzieś ukraść , tylko szkoda że  z tych buraków cukru po 40gr nie  sprzedają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69
1 godzinę temu, kuba24051 napisał:

najlepsze jest to że dla każdego transportu podany jest % zaokrąglony do pełnych cyfr (10-11) a srednie 10.34%

To jest średnia ważona z wszystkich dostaw i dlatego wychodzi po przecinku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawKam22    72
Dnia 25.12.2018 o 21:41, PawKam22 napisał:

u mnie wczoraj zabrane plon 66 t/ha zanieczyszczenia 8,14 cukier ? cukrownia Opalenica

 

jest cukier 18,28 a tak wyglądały w czerwcu

034.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    138

Mazowieckie cukrownia Glinojeck zabrane 2018-12-29. Plon 69,3 t/ha, polaryzacja 16,06, zanieczyszczenie 9,16. Także jest dobrze jak na ten rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Norman napisał:

Mazowieckie cukrownia Glinojeck zabrane 2018-12-29. Plon 69,3 t/ha, polaryzacja 16,06, zanieczyszczenie 9,16. Także jest dobrze jak na ten rok.

kiedy kopane bo polaryzacja mała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

PawKam22 napisał:

Dnia 25.12.2018 o 21:41, PawKam22 napisał:

u mnie wczoraj zabrane plon 66 t/ha zanieczyszczenia 8,14 cukier ? cukrownia Opalenica

 

jest cukier 18,28 a tak wyglądały w czerwcu

034.JPG

Moje bardziej wycielo w maju i cukier słaby wyszedł. Foto w galerii dla chętnych.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    138

Kolego Monix kopane 25 listopada. Polaryzacja słaba ze względu, że drugi raz dostały liści a i w tych pierwszych chwościk zrobił swoje - tak podejrzewam. Jest dobrze i tak 50 ton ponad plan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
45 minut temu, Norman napisał:

Kolego Monix kopane 25 listopada. Polaryzacja słaba ze względu, że drugi raz dostały liści a i w tych pierwszych chwościk zrobił swoje - tak podejrzewam. Jest dobrze i tak 50 ton ponad plan

w szystko sie zgadza tylko tak pytam bo niektórzy maja 19 i 20 koega kopał 29 sierpiwn i miał 18,3 aja 29 wrzesen i 18 było a buraki cały sierpien leżały dopiero we wrzesniu po deszczu odbiły

7 minut temu, monix napisał:

w szystko sie zgadza tylko tak pytam bo niektórzy maja 19 i 20 koega kopał 29 sierpiwn i miał 18,3 aja 29 wrzesen i 18 było a buraki cały sierpien leżały dopiero we wrzesniu po deszczu odbiły

napiszna prv czym pryskasz na chwasty bo ja mam problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

U nas cukier wyszedł 15,5 odmiana sobieski kopane końcem listopada,chwościka nie było.Jakie macie sposoby na wysoki cukier bo u nas więcej jak 17 to nigdy nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    393
1 godzinę temu, krzysztofz14 napisał:

U nas cukier wyszedł 15,5 odmiana sobieski kopane końcem listopada,chwościka nie było.Jakie macie sposoby na wysoki cukier bo u nas więcej jak 17 to nigdy nie było.

Mniej azotu i maksymalnie do końca kwietnia, więcej potasu magnezu boru i mikro ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawKam22    72
7 minut temu, ansu napisał:

Mniej azotu i maksymalnie do końca kwietnia, więcej potasu magnezu boru i mikro ...

Sposób na wysoką polaryzacje Dużo azotu = mało cukru a do tego

 

1 godzinę temu, krzysztofz14 napisał:

U nas cukier wyszedł 15,5 odmiana sobieski kopane końcem listopada,chwościka nie było.Jakie macie sposoby na wysoki cukier bo u nas więcej jak 17 to nigdy nie było.

 zwalczanie chwościka, pogoda, termin zbioru, termin odbioru, itd. itp. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    393

Nie do końca 120  bo może być to do za dużo, a może być też za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Jak mam wcześniejszy termin odbioru to staram się nie przekroczyć tej granicy a jak  późny to daje więcej... 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    393

Ja sieję bez orki w mulcz z poplonu i słomy  i daję wszystko przed siewem, około 130N/ha (0.5t saletrzaku, a PK po żniwach) Na wczesny odbiór również mniej. Tylko z tym odbiorem to trochę kręcą, w tym roku miesiąc później zabrali niż początkowo planowano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Ja dawalem 300kg saletrzaku przedsiewnie + max 150kg saletry lacznie ok 130kg + azot z npk. W tym roku dam mniej bo azot w burakach nie ma duzego wpływu na plon a napewno obniza plon cukru.

2 minuty temu, ansu napisał:

Ja sieję bez orki w mulcz z poplonu i słomy  i daję wszystko przed siewem, około 130N/ha (0.5t saletrzaku, a PK po żniwach) Na wczesny odbiór również mniej. Tylko z tym odbiorem to trochę kręcą, w tym roku miesiąc później zabrali niż początkowo planowano.

Jakim siewnikiem siejesz? Prosto w poplon siejesz czy uprawiasz na wiosne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj