MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

RU68    1113
12 godzin temu, master20002 napisał:

Poczytaj 3-4 strony wstecz i wszystkiego się dowiesz. Po co powielać wciąż to samo. Swoją drogą nie umiem wytłumaczyć jednej rzeczy, mam pole o ph niecałe 4 w jednym końcu i ponad 4 w drugim. Sypałem wapno przez ostatnie lata i obornik na zmianę. Nic się nie zmieniło w wynikach badań ale jest to najbardziej urodzajne pole w gospodarstwie. Jak to wytłumaczyć??? Buraki też wychodzą tam najlepsze. 

jakie wapno takie ph temat rzeka a oszustwo jak ocean (z wapnem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    474
witam. kto sprzedaje buraki do nordzucker? dzis dostalem sms zeby odebrac fakture, wchodze na plantator.info zeby sprawdzic co tam wypisali a w zobowiązaniach są sumy za buraki ponadkwotowe i napisane (wstrzymane). ktos wie o co chodzi? nie zagłębiałem się w to w poprzednich latach jak ojciec mial buraki na siebie. cos mało do wypłaty jest mi sie wydaje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

RU68 napisał:

12 godzin temu, master20002 napisał:

Poczytaj 3-4 strony wstecz i wszystkiego się dowiesz. Po co powielać wciąż to samo. Swoją drogą nie umiem wytłumaczyć jednej rzeczy, mam pole o ph niecałe 4 w jednym końcu i ponad 4 w drugim. Sypałem wapno przez ostatnie lata i obornik na zmianę. Nic się nie zmieniło w wynikach badań ale jest to najbardziej urodzajne pole w gospodarstwie. Jak to wytłumaczyć??? Buraki też wychodzą tam najlepsze. 

jakie wapno takie ph temat rzeka a oszustwo jak ocean (z wapnem)

To samo wapno sypalem na inne działki i tam podniosło się więc chyba nie do końca jest tak jak piszesz.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Jak ci troszkę zostało daj zbadać i wiesz na przyszłość a sprzedają dolomit budowlany odpadowy który działa 1000 lat po 0,00001% na rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    232

sasiad cieszył sie jak dziecko jak kupił z polowe ceny normalnego wapna cos wapno podobne z autostrady na lewo. mi sie smiac chciało z niego


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    393

Nie przesadzajcie, że 1000lat

1000 lat to gdyby leżało na wierzchu, takie wymieszane z ziemią to znacznie dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

kuba24051 napisał:

witam. kto sprzedaje buraki do nordzucker? dzis dostalem sms zeby odebrac fakture, wchodze na plantator.info zeby sprawdzic co tam wypisali a w zobowiązaniach są sumy za buraki ponadkwotowe i napisane (wstrzymane). ktos wie o co chodzi? nie zagłębiałem się w to w poprzednich latach jak ojciec mial buraki na siebie. cos mało do wypłaty jest mi sie wydaje....

Ponadkwotowe i inne wstrzymane jest ujęte w zobowiązaniach. Wypłaty dokonują zgodnie z umową ostatniego stycznia i lutego. Najdłużej trzeba czekać za buraki ponad 115% i 130%. Ale wszystko jest w umowie, którą podpisałeś nie czytając.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
40 minut temu, ansu napisał:

Nie przesadzajcie, że 1000lat

1000 lat to gdyby leżało na wierzchu, takie wymieszane z ziemią to znacznie dłużej.

Przy ph 2 może krócej 500 lat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    474

Jacek23 napisał:

kuba24051 napisał:

witam. kto sprzedaje buraki do nordzucker? dzis dostalem sms zeby odebrac fakture, wchodze na plantator.info zeby sprawdzic co tam wypisali a w zobowiązaniach są sumy za buraki ponadkwotowe i napisane (wstrzymane). ktos wie o co chodzi? nie zagłębiałem się w to w poprzednich latach jak ojciec mial buraki na siebie. cos mało do wypłaty jest mi sie wydaje....

Ponadkwotowe i inne wstrzymane jest ujęte w zobowiązaniach. Wypłaty dokonują zgodnie z umową ostatniego stycznia i lutego. Najdłużej trzeba czekać za buraki ponad 115% i 130%. Ale wszystko jest w umowie, którą podpisałeś nie czytając.

czytalem w umowie terminy wypłaty. czyli wszystkie te kwoty za ponadkontraktowe bedą wypłacone? tylko dlaczego są wypisane w zobowiązaniach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawKam22    72
16 godzin temu, kuba24051 napisał:

witam. kto sprzedaje buraki do nordzucker? dzis dostalem sms zeby odebrac fakture, wchodze na plantator.info zeby sprawdzic co tam wypisali a w zobowiązaniach są sumy za buraki ponadkwotowe i napisane (wstrzymane). ktos wie o co chodzi? nie zagłębiałem się w to w poprzednich latach jak ojciec mial buraki na siebie. cos mało do wypłaty jest mi sie wydaje....

JA mam w Nordzie poczytaj do końca  tam wszystko jest te wstrzymane będą w następnych ratach masz cenę stałą czy zmienną no i umowę roczną czy wieloletnią Ja mam cenę stałą i zmienną i umowę roczna i wieloletnią to trochę rozliczenie zagmatwane ale spokojnie wszystko można rozgryźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość johny22   
Gość johny22
Dnia 11.01.2019 o 12:30, slonju77 napisał:

56 Tysi to rozumiem że za oddane buraki z tych 5,5 ha ,a wysłodki to co?Rozumiem że przysługują za oddane buraki i można je sprzedać .A jaki mniej więcej miałeś nakład?Oczywiście jeśli to nie tajemnica

 

 

Wielkopolska gmina kobylin

Buraki kopane 20.11.2018

Odstawa 05.01.2019

Areał 5ha

Plon 360t 

Cukier 17,5

Zanieczyszczenia 9,8

Azot 21

Potas 35

Sód 5

 

Uprawa bezorkowa 25cm, 

Braki w wschodach +/- 10% 

Edytowano przez johny22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

witam mam pytanie na drugi rok wypadałoby mi zasiac buraki po kukurydzy moge tak zasiac jakie beda tego konsekwencje ? wiem ze najlepszym przedplonem sa zboza typu pszenica itd , a jak sie ma to do kukurydzy i wtedy jakie srodki moge stosowac na kukurydze by pozniej miec buraki ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

Ja w tym sezonie tak miałem buraki po kukurydzy, na szczęście miałem obok kukurydze i nie ryły buraków. Problem jest taki że kukurydza też Lubi fosfor i potas wiec jak odpowiednio dokarmisz będzie dobrze. Uprawić miałem trudno. I nie wiem czym pryskałeś kukurydzę.

 

 

 

Edytowano przez Jasio88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    144

Jakie nawożenie stosowałeś po qq ja pod kukurydze dawałem obornik po 200 kg polifoske 6 pod orkę i przed uprawą nw ile dać pk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

Polifoska 8 przed siewem 450-500kg/ha tak dawałem. ale w tym roku robię inaczej sól+fosforan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

cukrownia miejska górka P&L

cukier17.54 azot 35.91 potas 50.9 sód6.75

 kopane 9.11 

odstawa 8.01

plon 78t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
1 godzinę temu, Jasio88 napisał:

Ja w tym sezonie tak miałem buraki po kukurydzy, na szczęście miałem obok kukurydze i nie ryły buraków. Problem jest taki że kukurydza też Lubi fosfor i potas wiec jak odpowiednio dokarmisz będzie dobrze. Uprawić miałem trudno. I nie wiem czym pryskałeś kukurydzę.

 

 

 

tzn tak z dzikami wiekszego problemu narazie u nas nie ma , natomiast teraz na tym polu bede sial kukurydze jeszcze raz po kukurydzy a pozniej mi wypada tam zasiac buraki i czym pryskac kukurydze zebym mogl zasiac buraki ?

1 godzinę temu, Jasio88 napisał:

Polifoska 8 przed siewem 450-500kg/ha tak dawałem. ale w tym roku robię inaczej sól+fosforan

a sol i fosfor w jakich dawkach dajesz ? 

1 godzinę temu, albert1991 napisał:

cukrownia miejska górka P&L

cukier17.54 azot 35.91 potas 50.9 sód6.75

 kopane 9.11 

odstawa 8.01

plon 78t

ja tez pierwszy rok mam dawac buraki do p&l ile ton z hektara miales u nich zakontraktowane i po ile ci wyszly te zakontraktowane a ile miales ponad stan i po ile ci wyszły 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Ja w tym roku mialem po kuku na ziarno. Zadnych ujemnych skutkow nie widzialem a nawet wydaje mi sie ze byly najlepsze. Z uprawa i siewem nie bylo najmniejszego problemu. Dodam ze jesienia musisz talerzowac i ladnie zaorac i resztki po kuku nie beda problemem. Kuku prysakana meister. Na liz masz liste herbicydow ktore szkodza na buraki to poczytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a co to jest liz ? bo ja to pierwszy raz buraki bedziemy uprawiac , a wchodzimy w buraki by poprawic plodozmian bo rzepak to nam sie nie udaje tzn raz sie uda a na drugi rok nie a plodozmian czyms trzeba robic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj