MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

kuba24051    472

panowie betanall maxpro to jest to samo co kemifam+kemiron albo belvedere tylko ze ma dodatkowo lenacyl wiec jak moze byc gorszy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

fajnie,że ktoś mnie poprawił.Betanal to mieszanka kemifamu z kemironem +lancyt.

Ogólnie to gówno(betanal).Ja mówiać o betanalu myślę o mieszankach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1297

czyli lepiej samemu zrobić mieszankę? z kemifamu z kemironem? widzę że jakiegoś wielkiego wyboru nie mam. Coś wymyślę do przyszłego roku. Na razie nawożenie muszę opanować.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Jacyś lepsi szpece się pojawiają widze w tym temacie. Ogólnie jeden kit czym pryskasz wszystko jest oparte na 3 substancjach fenmedifam desmedifam i etofumesat i środki typu betanal beetupy czy belvedere różnią się ilością tych substancji. Dorzucasz metamitron zazwyczaj na wtórne zachwadzczenie lub lenacyl(pozniej). Safari jak jest presją rzepaku. Po Siewie możesz dać pyramin turbo 3-4 litry na dwuliscienne i dual Gold 1,2 na jefnoliscienne i to rozwiązanie dla początkującego szczerze polecam. Trochę koszt jest większy ale jak uprawiasz pierwszy raz to taka polisa ubezpieczeniowa, ogarniesz temat trochę to na drugi raz spróbujesz juz bez pyraminu

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1297

Dual Golda mam dobrze przetestowanego w fasoli, chociaż przestałem go stosować na rzecz Agila czy Fusilade albo Focusa, bo zawsze musiałem po nim poprawiać. Aczkolwiek dawka 1,2l/ha może faktycznie być skuteczniejsza. 3 litry na raz Pyraminu bezpośrednio po siewie to nie za dużo? To jednak spora dawka jak na raz. 

Coraz więcej odpowiedzi i coraz więcej wątpliwości. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134

Nie jest duzomozna nawet 5l dac zaraz po siewie lub przed siewem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Jakiś profesorek kiedyś mówił na ja spotkaniu ze dawka 3,8 litra jest całkowicie bezpieczna dla buraka. W tym roku dałem na kawałek 3,2 a kawałek 4 litra i nie było gołym okiem widac różnicy. Tam gdzie nie opryskane chwastów bardzo dużo było, także działa. A dual to głównie na chwastnice, z tym daje rade

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Pyramin jak jest ryzyko spóznienia z pierwszym opryskiem nalistnym. NA raz 4 litry to za dużo, także cenowo. Chyba że nie macie co z kasą robić. Ale jak rok do kitu to i można pójść w koszty. I najważniejsze- bez deszczu, to nawet cuda wianki nie pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1297

Ten rok jest dobry pod względem opadów, o wiele lepszy u nas niż dwa lata poprzednie. Mieliśmy spokojny deszcz w maju, kilka razy padało porządnie w czerwcu, a w lipcu to już pada co drugi dzień, ale nie pada tak dużo żeby panikować. Także zarówno zboża, fasola jak i buraki, wszystko wygląda ładnie. (buraki sąsiada oczywiście, bo swoich jeszcze nie mam)  Do siewu jeszcze daleko, ale pewnie Kemiron z Kemifanem pójdzie plus Pyramin i  Dual doglebowo. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1297

Siema

Patrzcie jakie jaja nam serwują w sklepach.,  

Obok siebie stoją dwa oryginalne niby Betanale. Jeden i drugi stoi już na półce kilka miesięcy. Jeden do połowy biały drugi ponad  4/5 białego się wytrąciło. 

Który oryginalny? o co tu chodzi? 

post-186700-0-91830700-1500532326_thumb.jpg

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stiwi6    0

<p>Można mieszać belveder plus lontreal ktoś z kolegów próbował? </p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stiwi6    0

A w jakiej dawce poszczególne opryski?

Edytowano przez stiwi6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    118

A jak cenowo wychodzą?

U mnie od 3 lat jadę na Optanie i działanie rewelacyjne. Raz tylko była potrzebna poprawka z uwagi na późny zbiór i wysoką presję. Tak to jeden zabieg sprawę załatwia. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

spyrale kosztuje 150zl na ha czyli prawie raz wiecej nic duett, prysnalem na probe w tym roku czesc pola, zobaczymy jakie beda efekty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Siema

Patrzcie jakie jaja nam serwują w sklepach.,  

Obok siebie stoją dwa oryginalne niby Betanale. Jeden i drugi stoi już na półce kilka miesięcy. Jeden do połowy biały drugi ponad  4/5 białego się wytrąciło. 

Który oryginalny? o co tu chodzi? 

 

Obydwa są oryginalne, w tym po lewej stronie olej się bardziej wytrącił, ponieważ dłużej stoi nie ruszany. Dobrze wymieszasz i będzie cały biały.

 

Jeśli chodzi o chwościka to zauważyłem pierwsze objawy, Optan zakupiony tylko czekać na lepsze warunki. Dawka to aż 1l/ha ze względu na dużą masę liściową i żeby mieć spokój w żniwa. Niby taka dawka zabezpiecza buraki do 5-ciu tygodni, ale po czterech tygodniach trzeba monitować. Po żniwach będzie jeszcze jeden zabieg, do każdego dorzucam bor.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1297

W przyszłym roku planuję siać buraka i tak sobie myślałem o nakładach (muszę zabezpieczyć fundusze)

Na fasolę idzie mi mniej więcej 2000zł/ha,  na pszenicę konsumpcyjną idzie mi 2800zł/ha

Sąsiad podliczył nakłady na 1,11 ha buraka łącznie z kopaniem Ropą. Wyszło mu bagatela.......4900zł/ha - kosmos :blink: , czy to jakiś żart, czy Wam też podobnie wychodzi? 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    118

Nie kosmos ale realia. Nie mam czasu dokładnie liczyć ale tak z grubsza na ha przy plonie przewidywanym 70 ton:

Polifoska 6  600 kg / 1400 zł t/ 840 zł

Sól potasowa 200 kg - 300 zł

Saletrzak z borem 300 kg - 350 zł

Saletra 300 kg - 350 zł

Yara mila propbeta 200 kg - 320 zł

Nasiona 700 zł

Zabieg goltixem - 123 zł

Zabieg Belverere 2 razy - 300 zł

Safari 1 zabieg 120 zł

Targa 50 zł

Optan 120 zł 

Zbiór z odwozem 900 zł

Już wychodzi ponad 4400. A jeszcze gdzie koszty siewu nawozów mikro, prac ręcznych (choćby pośpiechy) koszty wykonania oprysków (7-9 zabiegów)

Uprawa buraka to nie bajka niestety...i nie takie kokosy jak się wydaje. Nadrabia się areałem i wydajnością. Generalnie 40- 50 t/ha to średnio pokrycie kosztów produkcji. 

 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    121

jak na takie nawozenie jak wyzej podałes to pownnesc miec ze 100 ton a nie 70.  W tamtym roku 500kg saletrzaku i 500kg tarnogramu 12-23 i to wszystko  z nawozów. Jeden oprysk siarczan plus bor. Ochrona tak jak u Ciebie. Plon 80 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

widzicie koledzy jak jest postrzegana uprawa buraka cukrowego, ktoś kto nie siał nie ma zielonego pojęcia jakie  są nakłady i koszty utrzymania w dobrej kondycji całej plantacji do wyników rzędu 80 ton z ha dochodzi się latami przez własne błędy związane z opryskami czy nawożeniem, dodajmy jeszcze że azotu dużo nie można nasypać gdyż zawartość cukru spada a przecież za zawartość cukru w burakach mamy płacone dodatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    118

80 ton na jakich glebach? Spróbójcie na mojej mozaikowatej glebie 4a osiągnąć te Wasze 80 ton jeszcze bez obornika jak to jest u mnie. Choć w tamtym sezonie miałem na czysto 92t/ha to średnia wieloletnia oscyluje ok 70 t/ha. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj