Gero

Jaki pług do ciągnika 60-70km

Polecane posty

MF675ursus    1457

Nas się pytasz? Nie jesteś w stanie porównać zużycia paliwa i czasu, w zależności od sposobu orki? Daj mi chwilę, szklaną kulę uruchamiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że jedni twierdza ze przy szybszej orce bardziej zdzieraja sie elementy pługa,drudzy ze np na drugim biegu lepiej ziemia jest układana,wiec czy lepiej szybciej czyli drugim biegiem na trzy skiby czy wolniej pierwszym biegiem na cztery skiby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

ty chyba nawet nie masz pojęcia co to znaczy szybka orka, żeby zastanawiać się nad takimi pierdołami. Jak kiedyś wyciągniesz ponad 10km/h w tej swojej orce to.... przyjdź znów, kolega wyżej może z fusów powróży a w miedzy czasie kup se jakiś zegarek, jakąś miarkę do paliwa i baw się dobrze a d*py nie zawracaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709
23 godziny temu, grzegorzw1971 napisał:

Ja mam zetora 7245 (koła z tyłu 16,9/30) pług stary ug 3 z dokrecana czwarta skiba,z przedniego napedu podczas orki korzystac nie moge bo mam kamienie i duze sie trafiaja,jak orze trzema to jeżdze na drugim biegu,jak czterema to na pierwszym,która według Was orka lepsza,opłacalniejsza?

Żadna, zmień na dobry pług z zabezpieczeniami typu nonstop, zapnij przedni napęd i nie będziesz miał więcej pytań:)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroTeam93    12

Witam w tym roku zaplanowane mam nowy/używany pług co byście polecili wspomne że mam dużo gliny i cholerną górę ciągnik ok 75 km

Euromasz 4x40 3+1 zabezpieczenie kołek ok 5 tys

Awemak 4x35 4 zabezpieczenie kołek ok 5tys

Kverneland 3/4 skibowy okrągła rama 14 calowy lub większy zabezpieczenie resor lub sprężyna ale nie wiem czy na tych zabezpieczeniach będzie dało rade orać żeby pług nie wychodził w glinie przedział cenowy 5-7 tys

myślałem o obrotówce ale za dobrą trzeba dać około 8 tys a w glinie nie wiem czy obrót wytrzyma żeby nie okazało się że pług zostawie w polu

aha jeszcze jedno: głupich komentarzy typu " czy ogłupiałeś " nie toleruje znam moc jaką posiadam w ciągniku i trochę doświadczenia w orce takich pól. Proszę o rzetelne opinie właścicieli takich maszyn oraz co by polecili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

tak.. ogłupiałeś.. zejdź na ziemie i szukaj max 3x40 do tej zabawki i nie martw się, że tym jakikolwiek pług rozerwiesz :D:D

Edytowano przez lukbold
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

He he  jak znasz moc to powinieneś wiedzieć że czwórka to dużo za dużo.  Obrotówki tyloma koniami nie urwiesz a najwyżej sama się rozleci jak dziada kupisz. Trójki szukaj i nie wygłupiaj się bo szkoda twoich pieniędzy na 3+1 żeby 1 leżało w krzakach. 

  • Like 1

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Grudziądz to nie pług tylko radło dziwne że się od własnego ciężaru nie rozpada.  Trójki szukaj z zabezpieczeniem bo czwórki nie pociągniesz.  Jeśli  mas glinę to trzeba liczyć najmniej 25 koni na korpus. Z ciężką obrotówką trójką też nie będzie miał łatwo szukaj jakiegoś lżejszej konstrukcji.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

kup se lekkiego opala 090 bo na mocniejszy i cięższy  pług to trzeba mieć traktor w odpowiedniej masie a nie waga piórkowa. Z polskich to można by nad  zagonowym TURem pomysleć

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wislak906    0

Witam  szukam pługa do mojego 5320(98r) lata pracuję na 3 zagonowym Grudziądz chciałbym zmienić na jakiś inny może zachodni który byłby najodpowiedniejszy szukając natrafiłem na ciekawy krone vario .. dzięki za wszelkie sugestie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Witam, z racji kupna MF 675 4x4 68 KM - jestem zmuszony do wymiany pługa. Pług będzie też wykorzystywany do podorywki. Pod uwagę biorę głownie 2 pługi - obydwa 4x30. Ogumienie z tyłu 16.9 R34, i tutaj mam pytanie czy przy tej szerokości opony szerokość skiby 30 cm będzie odpowiednia? Pługi który biorę pod uwagę to:

1. Wirax 4 skibowy  https://www.olx.pl/oferta/plug-zagonowy-rurowy-wirax-4-skibowy-CID757-IDrdkoL.html#ed49c83c8e

2. Awemak 4 skibowy - tutaj przy tej samej cenie byłby jeszcze krój talerzowy wyższa słupica (70cm)  https://www.otomoto.pl/oferta/awemak-mak-30-plug-zagonowy-2-5-korpusow-solidne-wykonanie-tanio-ID6yZWjP.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

3. Ewentualnie 4x35 cm w dobrej cenie, tylko czy do orki to nie byłoby za dużo?- http://allegro.pl/plug-4-skibowy-zagonowy-35cm-nowy-plugi-zagonowe-i7359021994.html#imglayer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

A już nie lepiej kV na okrągłej ramię? Jak Ci zabezpieczenia nie potrzebne to przecież dość tanio można już taki plug kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe2    13

U mnie DF 3.50dx 62 KM oczywiście z napędem na przód ciągnie 3 skibowego zagonowego fiskarsa 16" czyli 120 cm orki , nie żeby się bardzo męczył , ale chcąc jechać 6 do 8 km\h to jest wszystko co można uciągnąć , oczywiście jeszcze kwestia gleby , u mnie to 4 i 5 klasa trochę 3 , ten pług dość lekko idzie więc nawet orki ubywa,  ale dwa pługi które ty pokazałeś wyglądają jak jakieś klony starej UG, a jak wiadomo ten pług raczej lekko nie orał.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

U mnie również głównie to 4 klasa gleby. Widziałem że z takim Wiraxem jak wymieniłem to orają i C-360. Najbardziej skłonny jestem do tego Wiraxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Już chyba wolałbym 40,  czy 50cio letniego kV niż coś co w 2018r zrzyna z z tego 40 czy 50 letniego pluga. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Wszędzie i w normalnych cenach. Co z tego że części są 2x czy 3x droższe jak jeszcze więcej razy posłużą w porównaniu z gównolitem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
10 godzin temu, MF675ursus napisał:

Gdzie i za ile dostaniesz części robocze do tego 50-cio letniego KV?

A do kV na okrągłej ramię to części się nie dostanie już nigdzie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

najlepiej to unia tur 35, albo bomet też solidnie wygląda

Edytowano przez Maniek101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

orałem takim avemakiem cztery skiby pług dobry jak na swoją cene na piaskach lekko szło na ciężkich zetor troche stękał ale szedł ogólnie ładnie kryją nie zapychają sie jedna wada elementy robocze słabej jakości szybko się zużywają ale z dostępnością nie mam problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj