Gero

Jaki pług do ciągnika 60-70km

Polecane posty

Gero    0

Witam wszystkich. Mam zamiar kupic zetora 7540. Większość ludzi sądzi że ciągnik ten ma 75 KM, niektórzy natomiast sądzą że ma 71 KM. Zastanawiam się nad sprzętem do tego ciągnika. Czy ciągnik ten da radę agregatowi uprawowo-siewnemu 2.7m?

Zastanawiałem się też nad pługiem 4-skibowym U170P firmy STALTECH.

Charakterystyka techniczna pługa U170P:

Liczba korpusów [szt.]

4

Rozstaw korpusów [cm]

83

Szerokość korpusu [m]

0,35

Szerokość robocza [m]

1,40 - 1,50

Głębokość orki [m]

0,30

Zapotrzebowanie mocy [KM]

60 - 75

Masa [kg]

450

Strona z tym pługiem

Czy ktoś z państwa dysponuje takim sprzętem i mógłby mi doradzić czy dla tego ciągnika te maszyny nie są za duże? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Widzę ze skoro bierzesz uprawowo siewny bierny to raczej ciężkich gleb nie masz, wiec agregat bierny 2,7 uprawowo siewny jest wystarczający, a zwykły uprawowy bierny to 3-3,4m,a pług to spokojnie 4*35.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL1995    1

powinien dać radę ale napisz jaką masz klasę ziemi bo np. na glinie może mieć problemy na głęboko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Mam JD praktycznie takiej samej mocy, więc tak: agregat lepiej wziąśc 2.5m, nie chodzi tu o uciąg lecz o podnośnik, a te maszyny bierzesz na PROW? Bo jesli nie to zdecydowanie odradzam nowe polskie podróbki :) Płu taki 3x45 3x50 powinien byc w sam raz, moze byc obrotowy. A agregat najlepiej 2.5 bo w 2.7m to moze byc ciężko ze stabilnością :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Pług 4*35 w sam raz a co do agregatu to zależy jaki ... a zwłaszcza z jakim wałem ze zwykłym to nie będzie zbyt ciężki zestaw, więc trochę obciążenia na przód i będzie chodził. Czy ja wiem czy te polskie podróbki są złe Unia moim zdaniem dobra firma czy bomet ... zawsze jakość adekwatna do ceny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Nie porównujmy Unii do staltechu czy bometu bo to wogóle inny przedział cenowy :P W staltechu masz tylko ten plus że jest nowy, zachodni pług używany będzie dużo lepiej wyposażony niż staltech za tą cene. I na staltechu nwoym jakby nie liczył to stracisz na wartości, a ja kupiłęm używkę KRONE i po roku jeszcze 500zł zyskałem :D:) Praktycznie w każdym zachodnim są zabespieczenia przeciwko kamienią oraz odkładnice półśrubowe. Polecam pługi kvernelanda i Krone ponieważ je miałem i sprawowały sie bardzo dobrze (teraz mam fraugde to samo co kverneland). Do 3tys już kupisz porządną 4 lub 3 w idealnym stanie. :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gero    0

Moje ziemie to 3, 4 klasa. Maszyny beda uzywane. Mam siewnik Poznaniak 2.7 i może do niego jakis agregat zwykły z chydropakiem dokupic? A co do tego ciągnika to jest zetor 7540"e" czyli wersja eksportowa sprowadzony z Anglii. Różni się czymś od zwykłego 7540?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Mnie też zawsze zastanawiało czy E czym sie różni ale raczej chyba nie.

Zetory serii XX40 to dobre ciągniki, sam uzytkuje 8540 zreszta jest w mojej galerii to możesz zobaczyc.

Co do pługa to zagonowy 4x35 pociagnie bez problemu. Ale polecilbym ci bardziej jak obrotówke 3x40. Bedziesz bardziej zadowolony. Ja teraz to nie wyobrazam sobie orki zagonowym. A co do agregatu to jesli bedzie to w miare lekki agregat to dasz rade z tym poznaniakiem. W razie co zawsze mozesz dołozyc obciazniki dodatkowe na przod i heja.

Zetor 7540 ma 51,4KW (dane z instrukcji).

A powiedz jak rocznik tego ciagnika. Polecam przedni most juz Carraro i oczywiscie EHR. Do tego np. ja mam fotel grammera pneumatyczny super rzecz. Ale juz nie przesadzajmy :P


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja miałem kupowac właśnie 7540, ale trafił sie JD ;P Poznaniaka lepiej sprzedac i kupic porządny siwnik zachodni 2.5 bo 2.7 chyba nie było. Miałem poznaniaka i wiem że ten siewnik szału nie robi (zapycha się, jest mało dokładny podług tabeli, mała skrzynia zasypowa) Kupił bym jakiś komplecik na twoim miejscu do 10 tys myśle że coś znajdziesz, ja znalazłem swój i jestem nim zachwycony, pług jesśli chcesz obrotowy to za lepszy trzeba dac ok. 7tys bo są niby po 3 ale to stare pługi ze zużytymi elementami, ja ostatni widziałem ładnego kvernelanda 4 zagon za 3tys. Do mojego JD (takiej samej mocy jak twój zetor) mam takie maszynki http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=206271 http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=194056 agregat i pług http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=180335. Na towoje ziemi lepsze będzie chyba coś aktywnego, albo jakiś lepszy wał, u mnie nawet na piaskach packer jest niezastąpiony, rurowy to o d*** potłuc, grudki spore zostawia i wogóle sie do uprawy nie nadaje, sąsiad agregatem za 50tys (unia ares chyba z wałem ruruowym + polonez) gorzej robi niż ja swoim :P

Przypominam że ja swoim agregatem robie raz po zimie, to znaczy że zaorze na jesieni, a gdy się da wjechac to sieje zestawem i koniec uprawy (jeszcze nawóz sieje przed uprawowo-siewnym) no i po robocie, nie jak niektórzy agregat przedsiewny i potem uprawowo siewny, moim zdaniem to głupota i marnowanie paliwa :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

ja mam tego zetora i radzi sobie 4 i jadę biegiem 1.3 a w agregacie 2.1 lub czasami szybszy tylko do grubera się nie nadaje


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Tak czytam to co piszecie i wtrące się.

Tez mam 7540 i powiem Wam że na ziemi klasy 3 to ja z agregatem uprawowym 2,7m jeżdże na 1.2, 1.3 bo 2 to bym go zagotował, a w starym małym pługu 3 skibowym w orce to na 1.2 w tym roku (było mokro) miał spore problemy. Ale tak się zastanawiam czy z tym moim ciągnikiem to wszystko ok jest? Przy silniku w górnej części coś w nim stuka szczególnie to słychać na wolnych obrotach tak jakby tłoki albo coś takiego. I tak się zastanawiam czy nie może to mieć wpływu na spadek mocy?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mark23    0

Witam

Mam ciągnik 70KM bez przedniego napędu i ziemie klasy III-IV zróżnicowane ogolnie nie najcięższe. Jaki pług do tego ciagnika? Myślałem o trójce obrotowej lub zwykłym zagonowym 3x45 lub 4x35 czy da rade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

Wydaje mi się, że 3-skibowy zagonowy. U mnie z NH TD80D chodził kverneland AB100 4 skiby zagonowy, większych problemów nie miał. Ale za to miał napęd na 4 koła. Na jaki areał ten pług?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Kup zagonowy czwórkę najwyżej na obornik i cięższe gleby odkręcisz czwarty korpus. Jak masz zdrowe, szerokie opony z tyłu to powinien chodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzik90    6

Wydaje mi się, że w jakiejś małej,delikatnej trójce obrotowej powinien pójść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Temat przeniesiony do działu: Ciągniki > Tematy ogólne


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Do 70 km bez napędu to 3x35 max 3x40 zależy od ziemi. Pług 4x40 to lekka przesada na ziemi 3 klasy ciągnik bedzie robił bvokami ewentualnie wolna jazda nie pozwoli na dobre odwrócenie skiby. Nie wiem po co radzicie, aby kupic 4 i rozkręcac przeciez to więcej kosztuje. Co do obrotowego przód może być za lekki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

jak masz szerokie opony, to 4x35 powinien pójść, znajomy miał U4512 i założysz szerokie opony to mógł ciągnąć 4x35 bez problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

znajomy na zetora 64 konie z przodem i z 4x35 ma duże problemy, ja bym radził 3x40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

hubertuss z 4 da radę, tylko jak są górki to z orki zimowej będzie po górę pokładka :) do 3obrotowej nie będzie za lekki, sąsiad miał do 3512 to troszkę przód w górę szedł, ale już inny miał przy 7211 to spokojnie było ;)

może przesadziłem z 4 ale jak pisał że ma nie za ciężkie ziemie to powinien dać radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to podaj ciągnik z jakim by chodził pług. Wtedy było by lepiej dobrać.

Ja proponuje 3x35 lub 3x40 i najlepiej jak by Ci się trafił 3+ wtedy jak powiększysz to tylko dokupisz korpus a nie musisz pługa od razu zmieniać.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj