MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

Zenonim    223

Na 1 i 2 klasie , siew tradycyjny, może było by jeszcze lepiej ale chowacza nie upilnowalem no i ostatni opad na początku kwitnienia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Miałem dwie odmiany w tym roku, Temptation i DK Exima. Średnio DK sypał 20% więcej, a wcale nie rósł na lepszych działkach. Agrotechnika ta sama, wszystko ważone. Z  rapoola chyba w tym roku podziękuję 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Mysza kosiłeś już mieszańce ze swoich nasion? Jak plonowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Pt264 ze swoich nasion wilgotność 7, plon 4t/ha. Było by więcej pewnie bo kawałek pola po siewie zlany i wschody kiepskie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
18 godzin temu, Sylwi napisał:

Mysza kosiłeś już mieszańce ze swoich nasion? Jak plonowanie?

3,5 tony , nie wiem czy na ten plon rzepaku wpłynęła pogoda czy coś jeszcze innego , w każdym razie np. pszenica przy identycznych zabiegach i nawożeniu jak rok temu , sypała mi średnio po 2 tony mniej z ha niż w tamtym roku .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
FarmerDyzio napisał:

batis jest do dostania tylko w procam?

Agro exped Piaski kiedyś miały. Batis i ten drugi z Procamu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
3 godziny temu, mysza103 napisał:

3,5 tony , nie wiem czy na ten plon rzepaku wpłynęła pogoda czy coś jeszcze innego , w każdym razie np. pszenica przy identycznych zabiegach i nawożeniu jak rok temu , sypała mi średnio po 2 tony mniej z ha niż w tamtym roku .

Wody może brakło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

W wielu rejonach PL rekordowy rok na rzepaki, ale nie ma co się napiąć, bo to jeden taki na 10 xd 

Gemini, Ilona, Duke, invigor1165, jak damy nawożenie i warunki to 3 ostatnie bardzo podobnie i wysoko, ile nie będę pisał, bo sam zaskoczony jestem. Ale na glinę polecam syngente, bo się sprawdza i pszenica i rzepak. Gemini wyraźnie odstawał tone w dół xd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Gemini wykoszony. Średnia wyszła 3.9t. Jakby nie jedna piaszczysta działka która dala 3.3 tony to średnia byla by grubo powyżej 4 ton

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275
Dnia 29.07.2022 o 12:12, jarekvip99 napisał:

kepler jak wam sypie? bo zastanawiam sie nad nim lub ilona

U mnie Kepler 3.7 tony i spokojnie było 4 bo gleba 3 kl, dostał wszytko co powinien w tamtym roku gemini działka obok sypał mi 4 tony, w tym niżej po 1 lipcowym gradobiciu, choć z plonu i tak zadowolony, rzepak nie desykowany wilgotność 7.4% skoszony 19 lipca,CRA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    328
Dnia 29.07.2022 o 06:30, mysza103 napisał:

3,5 tony , nie wiem czy na ten plon rzepaku wpłynęła pogoda czy coś jeszcze innego , w każdym razie np. pszenica przy identycznych zabiegach i nawożeniu jak rok temu , sypała mi średnio po 2 tony mniej z ha niż w tamtym roku .

U mnie podobnie trezzor dał 3.45 t rzepaku, co przy małej ilości opadów jest dobrym wynikiem. Za to pszenica ponad 2 t/ha mniej przy nie gorszej agrotechnice jak rok temu

Edytowano przez Badwolf
Błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karat7    33

Kepler na V klasie nie meliorowanej 2,4 ha , wilgotność 7,7 na skupie  (podczas zbioru nawet 9,4), plon 8,92 = 3,71 tony/ha - dużo przy zbiorze zielonych łuszczyn, ścieżki wyległy . PT 303 , 6,1 ha , średni plon -4,5 tony /ha , 4,7-5 suchy, wszystkie łuszczyny suche , ścieżki stojące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65

Aurelia -ktos się wypowie ? ! pytam bo kusi mnie żeby ją posiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129
karat7 napisał:

Kepler na V klasie nie meliorowanej 2,4 ha , wilgotność 7,7 na skupie  (podczas zbioru nawet 9,4), plon 8,92 = 3,71 tony/ha - dużo przy zbiorze zielonych łuszczyn, ścieżki wyległy . PT 303 , 6,1 ha , średni plon -4,5 tony /ha , 4,7-5 suchy, wszystkie łuszczyny suche , ścieżki stojące.

nie otwierały się łuszczyny przy tym pt303 ? czytałem charakterystykę to on bardziej się nadaje na lepsze gleby. Cena całkiem przystępna bo za jednostkę na 3 ha jakieś 1100 zł. teraz się zastanawiam czy excited czy tego pt 303 wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karat7    33

Łuszczyny nie otworzyły się, a cena na ten sezon z zaprawą lumiGEN Full 1518 zł. Bez zaprawy 1299 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129
no to ja też jutro chyba tego pt303 zamówię. Z racji że to mój pierwszy rzepak to bede jak coś szukał tu porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez arturarturs
      Witam wszystkich,
      Mój tato poprosił mnie żebym zamówił środek cruiser 350 fs do zaprawy rzepaku. Nie mogę go jednak nigdzie znaleźć. Czy wiecie może gdzie można go dostać? Albo czy moglibyście doradzić jakim środkiem można go zastąpić. Byłbym ogromnie wdzięczny za pomoc.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj