MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kibix    284

w worku masz 1,5 mln zywych nasion - przynajmniej tak jest w rapolu - jak wage worka podzielisz na 3 to masz 50 nasion/metr, inna obsada to juz tylko matematyka. 

tą waga nasion przed siewem jeszcze sprawdź i  się upewnij czy w lg jest tak samo bo wiem ze niektóre firmy dają 1,5 mln nasion z czego zywych może być 1,4mln

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    129
JanKrzysztof napisał:

4 minuty temu, Tomek90 napisał:

Strzelce nigdy nie miało nic dobrego. 

Chcesz populację to wez illone albo kws derrick. 

Ty polecasz odmianę ze średnią zimotrwałością (Derrick)?? Do tego ma mało oleju.

Derrick w tym roku od 41 do 42.5 % oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massa1994    23

panowie w tym roku zamierzam zasiać swój pierwszy rzepak gleba to od 4a do miejscowo 5. odmiany nad którymi myślałem to Chrobry i sy Ilona która z tych odmian lepiej sprawdzi się na takim stanowisku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206
2 godziny temu, malinalbe napisał:

ile ci dał ?

Równe 3,95t co przy moich zmęczonych rzepakiem polach uważam za bdb wynik, 10-15 lat temu taki plon był standardem a teraz nie tak łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W1tcher    0

Jaka odmianę polecacie na glebę od 3b do 4b ziemia w kulturze rzepak będzie siany po pszenicy , w tym roku miałem pierwszy raz rzepak Duke plon 3,7 parę błędów popełniłem z terminami zabiegów pełna ochrona i nawożenie było, myślę że 4 plus na mojej ziemi idzie ustrzelić beZ problemu bo ziemia nigdy rzepaku nie widziała, myślałem nad dk excited i lg aganos bądź ambasador , co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Zacząłem go kosić i sypie w granicach 4 na 5 klasie z niskim pH, także wynik dość ciekawy. Dzisiaj pewnie będę kończył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1130
a ta zaprawa owadobójcza to coś warta ? znacie może jeszcze jakichś producentów co oferują jednostki siewne na mniej niż 3 ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1130
hektar może półtora. Widziałem że jest kilka populacji właśnie w workach na 1.5 ha. bo ogólnie chciałbym zasiać albo batisa, temptation lub tego Pioneera pt 303. I obawiam się że możei trochę zabraknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1130
no właśnie boję się jak już zostanie jakis 1 kg w skrzyni to aparaty nie będą już tego pobierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

Mechaniczny nie wysieje, pneumatyk tak. Brałbym na 3ha jednostkę bo tej 1.5ha to nawet na 1ha nie wy siejesz mechanicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1130

Chyba się źle zrozumieliśmy. Będę chciał zasiać około 3 hektary i właśnie chciałbym dokupić jakieś małe opakowanie żeby ładnie do końca dosiac. Bede siał mechanicznym i w razie czego wolałbym mieć jakiś zapas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Najgorsze pola wykoszone i odwiezione na skup. Z 4b/5 klasy miejscami dość kwaśnej naleciało 4.6t/ha 2 hektary Temptation który dał 4.4t, on był na gorszych polach, a DK Excited z 30 arów dał 5.3t/ha. Dodam że obie odmiany z wzorową zdrowotnością na tle "somsiadów" 1w1 zielone. Jutro zostaje resztą Exciteda ma 4a/b i 3b.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salata96    25

dk expat na 3 kl i 4 dal 5.1 tony lg anniston na słabszej ziemi od 4 do 5 klasy 4.4 t expat napewmo pod względem chorób zdrowszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
8 godzin temu, Audi213 napisał:

Najgorsze pola wykoszone i odwiezione na skup. Z 4b/5 klasy miejscami dość kwaśnej naleciało 4.6t/ha 2 hektary Temptation który dał 4.4t, on był na gorszych polach, a DK Excited z 30 arów dał 5.3t/ha. Dodam że obie odmiany z wzorową zdrowotnością na tle "somsiadów" 1w1 zielone. Jutro zostaje resztą Exciteda ma 4a/b i 3b.

 

Ile DK Excited dał??? Ponad 16t z ha?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Głupi jesteś czy udajesz? Pisze wyraźnie że na 30 arach wynik 5.3t/ha a nie 5.3 tony. Zawsze myślałem że Ty tutaj akurat jesteś normalniejszy, a próbujesz kogoś pod uja robić. 1600 KILOGRAMÓW wyszło z 30 arów, może teraz zrozumiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

Wybacz ale tak napisane że różnie można zrozumieć twój post. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salata96    25
Audi213 napisał:

Najgorsze pola wykoszone i odwiezione na skup. Z 4b/5 klasy miejscami dość kwaśnej naleciało 4.6t/ha 2 hektary Temptation który dał 4.4t, on był na gorszych polach, a DK Excited z 30 arów dał 5.3t/ha. Dodam że obie odmiany z wzorową zdrowotnością na tle "somsiadów" 1w1 zielone. Jutro zostaje resztą Exciteda ma 4a/b i 3b.

 

możesz podesłać zdjęcia jak masz z całej wegetacji tego excited

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Te z marca jest akurat z innej działki, ale na tym polu sypie podobnie, jeszcze nie ważone 4.6-5.3

Snapchat-1337950860.jpg

Snapchat-35512372.jpg

Snapchat-1354324745.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massa1994    23
Zenonim napisał:

Dobra odmiana u mnie około 4.8-4.9 t ha przy 140N 

na jakiej klasie był posiany? siew tradycyjny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez arturarturs
      Witam wszystkich,
      Mój tato poprosił mnie żebym zamówił środek cruiser 350 fs do zaprawy rzepaku. Nie mogę go jednak nigdzie znaleźć. Czy wiecie może gdzie można go dostać? Albo czy moglibyście doradzić jakim środkiem można go zastąpić. Byłbym ogromnie wdzięczny za pomoc.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj