Gazpacho

Brona talerzowa uniwersalnego zastosowania

Polecane posty

Gazpacho    4

Wiem że podobnych tematów było już trochę.

Ja chciałbym konkretnie o moim przypadku.

Chciałbym kupić bronę talerzową do ciągnika 80 KM. Będzie stosowana do uprawy przedsiewnej i pożniwnej (po rzepaku, po zbożach z pociętą słomą, po kukurydzy na ziarno).

Gleby 3, 4, 5 kl. , nie ma gliny, kamieni, piachów prawie wcale.

Z dotychczasowej lektury wynikają wnioski: szerokość 2,5 m, waga przynajmniej tona, rozstaw belek ok 100 cm, talerze 560, piasty bezobsługowe, wał daszkowy (sprężynowy), dobrze jak by było zgrzebło wyrównujące przed wałem.

Marka budżetowa ok 25000, może troszeczkę więcej. Luksusem w tej cenie byłaby regulacja kąta talerzy :)

Czy ma ktoś jakieś doświadczenia, może coś doradzić, polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

Posiadam Agregat Talerzowy GRANO-SYSTEM SHARK SH 2,7 na wale rurowym talerze 510 Pracuje z Zetorem 8111 na ścierni płytka uprawa nie stanowi żadnego problemu Tak samo jak w poplonie gorzej jest w uprawie po orce brakuje mocy Teraz bym szukał cos 2.5 m bez hydropaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gazpacho    4
45 minut temu, robert1226 napisał:

Jak uniwersalna to bym bral wal strunowy do uprawy lepszy.

No właśnie. Największy problem z wyborem wału. Jedni mówią że daszkowy inni zarzekają się że tylko sprężynowy, jeszcze inni mówią że wystarczy rurowy-robi dobrą robotę.

Wychodzi na to że nie ma uniwersalnego. Jak do uprawy idealny, to do upraw pożniwnych niekoniecznie. No coś trzeba się jednak zdecydować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

To zależy czym wykonujesz siew lub kiedy- jakie masz maszyny.

Po orce zimowej wykonujemy przejazd brona talerzową z wałem rurowym(tzw. przerwanie parowania) i to wystarczy bo siewy wykonuje agregatem z brona wirowa, wał packera i siewnik.

Siew ozimin- wystarczy tylko objechanie od strony miedzy(pług obrotowy) i odwróci a resztę załatwia brona wirowa.

Zgrzebło przed wałem i zderzaki boczne na ściernisku po kukurydzy ziarnowej lub proso nie bardzo działa(Stal-Tech U30) słoma się zawiesza(jest ciągle zielona i miękka,dziki, pogoda robi swoje)- pomaga demontaż wraz z mocowaniami. Zdemontowaliśmy to na stałe i tak zostało lub zmniejszyć prędkość :)

Temat rzeka a to ty znasz swoje ziemie i uprawy- nie kupisz uniwersalnej maszyny do wszystkiego

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gazpacho    4
42 minuty temu, Konrad_Duda napisał:

To zależy czym wykonujesz siew lub kiedy- jakie masz maszyny.

Po orce zimowej wykonujemy przejazd brona talerzową z wałem rurowym(tzw. przerwanie parowania) i to wystarczy bo siewy wykonuje agregatem z brona wirowa, wał packera i siewnik.

Siew ozimin- wystarczy tylko objechanie od strony miedzy(pług obrotowy) i odwróci a resztę załatwia brona wirowa.

Zgrzebło przed wałem i zderzaki boczne na ściernisku po kukurydzy ziarnowej lub proso nie bardzo działa(Stal-Tech U30) słoma się zawiesza(jest ciągle zielona i miękka,dziki, pogoda robi swoje)- pomaga demontaż wraz z mocowaniami. Zdemontowaliśmy to na stałe i tak zostało lub zmniejszyć prędkość :)

Temat rzeka a to ty znasz swoje ziemie i uprawy- nie kupisz uniwersalnej maszyny do wszystkiego

 

 

 

Mam ciągnik 80 KM, agregat uprawowo-siewny odpada. Sieję siewnikiem i chciałbym glebę przygotować do siewu broną talerzową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589

Mam właśnie talerzowkie kompaktową  z wałem strunowym i robi robotę a ziemię mam od 3 do 6 klasy pod siew kukurydzy np pole idealnie równe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gazpacho    4
26 minut temu, robert1226 napisał:

Mam właśnie talerzowkie kompaktową  z wałem strunowym i robi robotę a ziemię mam od 3 do 6 klasy pod siew kukurydzy np pole idealnie równe.

A jak wygląda w uprawach pożniwnych: talerzowanie po kukurydzy na ziarno, ściernisko z pociętą słomą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589

Naprawdę robi robotę ściernisko to po przejechaniu nie widać że to było ściernisko z pocięta sloma to nie wiem bo my słomę zbieramy , ale kuzyn jesienią robił u siebie po kukurydzy na ziarno i był zaskoczony i zadowolony ze tak dobrze zrobiła.

Robiłem łąkie to zamiast orać przejechałem ta talerzowka 3 razy to kępki ciężko było znaleźć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gazpacho    4
2 godziny temu, robert1226 napisał:

Naprawdę robi robotę ściernisko to po przejechaniu nie widać że to było ściernisko z pocięta sloma to nie wiem bo my słomę zbieramy , ale kuzyn jesienią robił u siebie po kukurydzy na ziarno i był zaskoczony i zadowolony ze tak dobrze zrobiła.

Robiłem łąkie to zamiast orać przejechałem ta talerzowka 3 razy to kępki ciężko było znaleźć. 

Jakiego producenta talerzówkę masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Popatrz na agro lift mają talerze dodatkowo pod kątem. Widziałem jak robią takie brony to fajnie to wygląda , złe nie są też agromasz unia stal tech. Reszty prywaciarzy nie polecam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8053
14 godzin temu, Gazpacho napisał:

No właśnie. Największy problem z wyborem wału. Jedni mówią że daszkowy inni zarzekają się że tylko sprężynowy, jeszcze inni mówią że wystarczy rurowy-robi dobrą robotę.

Wychodzi na to że nie ma uniwersalnego. Jak do uprawy idealny, to do upraw pożniwnych niekoniecznie. No coś trzeba się jednak zdecydować.

Tu masz uprawę talerzowym z wałem daszkowym. 

Problem polega na tym że do takiego agregatu potrzeba już większego konia. 

 

 

12 minut temu, Damianek20 napisał:

Popatrz na agro lift mają talerze dodatkowo pod kątem. Widziałem jak robią takie brony to fajnie to wygląda , złe nie są też agromasz unia stal tech. Reszty prywaciarzy nie polecam 

Tolmeta też nie polecasz?🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589
Napisano (edytowany)
9 godzin temu, Gazpacho napisał:

Jakiego producenta talerzówkę masz?

Od prywaciaza z czernikowa agro chopecki 

SAVE_20220125_191000.jpg

SAVE_20220125_190953.jpg

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
1 godzinę temu, PRIMO napisał:

Tu masz uprawę talerzowym z wałem daszkowym. 

Problem polega na tym że do takiego agregatu potrzeba już większego konia. 

 

 

Tolmeta też nie polecasz?🤔

Tolmeta nie brałem pod uwagę bardziej chodzi mi o agro system itp. szukaj aby talerze były jeszcze pod ukosem ustawione 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8053
8 minut temu, Damianek20 napisał:

Tolmeta nie brałem pod uwagę bardziej chodzi mi o agro system itp. szukaj aby talerze były jeszcze pod ukosem ustawione 

W tolmecie talerze ustawione są pod kątem. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gazpacho    4
19 minut temu, robert1226 napisał:

Od prywaciaza z czernikowa agro chopecki 

SAVE_20220125_191000.jpg

SAVE_20220125_190953.jpg

Blisko (40 km). Nie wiedziałem że tam robią maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589

Kolega dał mi w dzierżawę taka starą łąkie można powiedzieć nieużytek bo kupił to w pakicie i mówi że pomoże mi to uprawić i żebym tam zasial trawę i to użytkował i pojechał te łąkie zrobić horszem jokerem to przeleciał i poleciał efekt mizerny,  potem przyjechał taka 3m unia trochę lepiej ale nie do końca,  mówię dobra ja pojadę swoją jak on to zobaczył jak ja robię był w szoku za d*pą czarno łąka przewalona konkretnie .

Oglądałem różne I sie na to zdecydowałem bo jakością nie różni się od inter techu czy agrolifta a cena była dużo lepsza dla mnie dałem wtedy za nią 22000 brutto a te wymienione wtedy kosztowały więcej netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
1 godzinę temu, PRIMO napisał:

W tolmecie talerze ustawione są pod kątem. 

 

Jak masz jakiś sklad z maszynami to zobacz bronę agro lift tam talerze są jeszcze pod ukosem. Te na zdjęciu są prosto stoją a w tamtej bronie talerz masz tak    /  poza kątem tym co na zdjęciu. W miaczynie stoi z tej firmy i widziałem właśnie . Gość przez miedzę ma taką tyle że z wałem daszkowym i moim zdaniem lepiej robi niż jak talerz stoi prosto a kat tylko jest na mocowaniu 

IMG_20240118_105609.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gazpacho    4
Napisano (edytowany)
5 godzin temu, robert1226 napisał:

Kolega dał mi w dzierżawę taka starą łąkie można powiedzieć nieużytek bo kupił to w pakicie i mówi że pomoże mi to uprawić i żebym tam zasial trawę i to użytkował i pojechał te łąkie zrobić horszem jokerem to przeleciał i poleciał efekt mizerny,  potem przyjechał taka 3m unia trochę lepiej ale nie do końca,  mówię dobra ja pojadę swoją jak on to zobaczył jak ja robię był w szoku za d*pą czarno łąka przewalona konkretnie .

Oglądałem różne I sie na to zdecydowałem bo jakością nie różni się od inter techu czy agrolifta a cena była dużo lepsza dla mnie dałem wtedy za nią 22000 brutto a te wymienione wtedy kosztowały więcej netto.

Dzwoniłem do nich, chciałem pojechać zobaczyć na placu. Powiedział że nic nie stoi, wszystko sprzedają, nie nadążają z produkcją. Czyli dobra opinia szybko się roznosi.

Zdaje się mieszkasz w okolicach Żuromina. Pod Żurominem robi talerzówki Agro-max, takie niebiesko-srebrne. Wiesz coś może coś o nich, może ktoś ma?

Edytowano przez Gazpacho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589

A tak robią ale naprawdę nic o nich nie wiem , tylko że oni w przeszłości robili rozdiewacze co się łamały tury od nich się giely a jak byłem u nich chciałem owijarke kupić to cenę mieli zaporowa , a walce to jak jęz na te odpryski od spawów wszystko zamalowane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

Poplon gorczyca-rzodkiew oleista. Przejazd agregatem talerzowym na ukos do sianego

20211113_114335.jpg

Ściernisko po pszenicy z posiekaną słoma 

20210802_164221.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gazpacho    4
7 minut temu, zabalex napisał:

Poplon gorczyca-rzodkiew oleista. Przejazd agregatem talerzowym na ukos do sianego

20211113_114335.jpg

Trzeba przyznać że Grano-System zrobił robotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gazpacho    4
8 godzin temu, robert1226 napisał:

A tak robią ale naprawdę nic o nich nie wiem , tylko że oni w przeszłości robili rozdiewacze co się łamały tury od nich się giely a jak byłem u nich chciałem owijarke kupić to cenę mieli zaporowa , a walce to jak jęz na te odpryski od spawów wszystko zamalowane. 

Jeszcze jedno pytanie: Do czego służą te krótkie śruby rzymskie w Twojej talerzówce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589
Napisano (edytowany)

To ma służyć do przesuwania poprzecznego sekcji względem siebie , a tak naprawdę nie służy niczemu raz ustawione i tak jest.

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gazpacho    4

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj