MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

malinalbe    120

Ja jestem też z Lubelskiego się rzepaki od zawsze mój tata też siał . Próbowałem różne odmiany F1 i Liniowki. Przez ostatnie 10 lat siałem praktycznie same F1 głównie z firmy rapool kws dekalb i po latach wracam do populacji bo różnica w plonowaniu jest praktycznie identyczna. jeśli chodzi o ciebie wszystko zależy jaki kierunek obierzesz czy idziesz ostro w nawozy i chemie czy lecisz po taniości. Ja mam borowiny też w mozajce . Jak dla nowicjusza kup dobra populację typu gemini i dobrą F1 np tempation z basf też miałem rzepaki i były ok. Musisz dobrze ogarnąć temat robaków i grzybowki bo jak tego nie załapiesz to nie masz po co siać no i oczywiście npk i sam N jak nie dasz to ci rzepak nie odda 😀 O pogodzie już nie wspomnę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kvba    7

Teoretycznie wiem mniej więcej co i jak ale w praktyce brak doświadczenia. O rzepak chce zadbać, nawet myślę o postawieniu pastucha przed zwierzyną. Rzepak mimo cen nawozów bym nakarmił, kiedyś trzeba zacząć uprawę i się uczyć, a bez odpowiedniego nawożenia nie ma sensu go siać. Co do samego NPK to mam obornik, jak on w praktyce pomaga rzepakowi i o ile mogę ograniczyć nawożenie sztuczne? Czy lepiej dowalić NPK, a obornik zostawić na kukurydzę. Odmiany szukam z dobrą zimotrwałością, bo na to nie ma aż takiego wpływu, na polach nigdy nie było rzepaku więc nie wiem jak z presją chorób i robaków. W okolicy tylko sąsiad sadzi warzywa typu kapusta, kalafior, a w promieniu 5-10km nikt nawet nie sieje rzepaku więc nie wiem czy jakiś chowacz fatygował by się na moje 6ha z pól obszarników 😂. Także zimotrwałość stawiam na 1 miejscu, widzę Batis był chwalony na poprzednich stronach i szukam jeszcze innych dobrych odmian pod tym względem.
 

Edytowano przez Kvba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Mam duże mozajki tzn 3-6 klasy, i z liniowek polecam Gemini, a z mieszańców dk exicet

  • Thanks 1

Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinalbe    120

Keplera mają w tym roku zasianego i dopiero recenzje mają zdać jak on wychodzi ale narazie pozytywnie się wypowiadali o nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinalbe    120

no sąsiad zawsze ma najgorsze 😀 Zapewne nie wiesz co dawał npk i jaka chemie stosował? rzepak rzepakowy nie rowny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Wiem bardzo dobrze ogólnie zawsze siał mieszańce, drugi rok zaczął oszczędzać na nasionach. Ogólnie Kepler średnio wygląda, ale jak to rzepak może dobrze planować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Żeby była roślina do żniw zdrowa, a tak to co nie posiejesz to dasz radę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinalbe    120

gemini podobno wybacza wiele błędów tak słyszałem tylko wes sobie zaprawionego buteo abyś nie miał problemów z robakami i fajnie by było jak by był zaprawiony scenic gold wtedy zgorzel by nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
15 minut temu, FarmerDyzio napisał:

to chyba jednak wybiorę coś że strzelec Gemini albo Kepler

Strzelce nigdy nie miało nic dobrego. 

Chcesz populację to wez illone albo kws derrick. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
4 minuty temu, Tomek90 napisał:

Strzelce nigdy nie miało nic dobrego. 

Chcesz populację to wez illone albo kws derrick. 

Ty polecasz odmianę ze średnią zimotrwałością (Derrick)?? Do tego ma mało oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
1 godzinę temu, FarmerDyzio napisał:

a coś polecacie innego dla początkującego ?

Karzeł z Pioneera D06 AKURAT W PROMOCJI JEST

wiosna jesień regulacji nie potrzebuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
12 minut temu, JanKrzysztof napisał:

Ty polecasz odmianę ze średnią zimotrwałością (Derrick)?? Do tego ma mało oleju.

Plon jest przed olejem, a zimotrwałość no cóż to już chyba każdy pod siebie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Jeśli chodzi o zimnotrwałość i poziom oleju to stanowczo polecam kws quartz. Sieje tą odmianę od dobrych kilku lat i nigdy nie było problemu z wymarzaniem, a olej zawsze na poziomie 42-44%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    558

https://sobianek.pl/sklep/rzepak-ozimy-jurek-f1/?doing_wp_cron=1657613896.0276300907135009765625 co myślicie o tej odmianie cena niby dobra jak za taką odmianę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

LG areti przyszło mtz 5,6g ale nigdzie na etykiecie nie ma kiełkowania, trzeba samemu próbę robić czy idzie to gdzieś odczytać po tych numerkach z etykiety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143
9 godzin temu, kellyq napisał:

LG areti przyszło mtz 5,6g ale nigdzie na etykiecie nie ma kiełkowania, trzeba samemu próbę robić czy idzie to gdzieś odczytać po tych numerkach z etykiety?

Na fakturze czasami jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez arturarturs
      Witam wszystkich,
      Mój tato poprosił mnie żebym zamówił środek cruiser 350 fs do zaprawy rzepaku. Nie mogę go jednak nigdzie znaleźć. Czy wiecie może gdzie można go dostać? Albo czy moglibyście doradzić jakim środkiem można go zastąpić. Byłbym ogromnie wdzięczny za pomoc.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj