MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

malinalbe    120

Pytanie mam. Jaki rzepak ozimy z odmian populacyjnych polecacie ? Sieje dłuższy czas F1 a podobno populacja planuje dosyć podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1542

Z populacji mam w tym roku Ilonę, ale kosiłem w tamtym derricka i on najlepiej sypal w okolicy 

Mam na jednym polu pół Ilony i pół mieszańca, zobaczymy różnice 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasrogas    0

ma ktoś w tym albo poprzednim roku rzepak MARS ? Jest liniowy , a podobno nie odstaje od F1, ale mało informacji o nim jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1542

od 3b do 5 klasy mam (troszkę 3a )

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, JanKrzysztof napisał:

Drogo jeżeli od Ciebie tyle wołają,  Jurek w Obrolu Kruszewnia 1157 zł ze Scenikiem.

Ze Scenikiem Jurek jest zawsze czy może chodzi, że już z zaprawą LUMIPOSA masz tak dobrą cenę? I podajesz przed zwrotem od Rapoola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
1 godzinę temu, przemekaerox napisał:

Ze Scenikiem Jurek jest zawsze czy może chodzi, że już z zaprawą LUMIPOSA masz tak dobrą cenę? I podajesz przed zwrotem od Rapoola?

Ze Scenicem i Lumiposą 1337 minus ewentualny zwrot.  Lumiposa jednak nic nie warta, w zeszłym roku pchełki żerowały w najlepsze niedługo po wschodach.

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
9 godzin temu, hardkor113 napisał:

Miałem raz mieszańce i bez szalu

Tak samo populacja, w takim razie siać F2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Najlepsza średnia miałem 4.3 t z hektara. A średniej z 5 lat nie powiem bo nie pamiętam a nie prowadzie zapisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massa1994    23

jak myślicie która odmiana lepiej się sprawdzi na ziemi która 30 lat nie widziała rzepaku..osobiście myślałem nad Chrobrym ale kolega doradza mi sy ilone? ziemie na których będzie od 4a do 5 klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
8 godzin temu, hardkor113 napisał:

Najlepsza średnia miałem 4.3 t z hektara. A średniej z 5 lat nie powiem bo nie pamiętam a nie prowadzie zapisek

Czyli bez szału ta populacja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Jeśli chodzi o średnia to bardzo dobra. Nie wierzę w srednie pod 5 ton.


Chyba ze pola dziewicze. To tak samo jak średnia pszenicy 10 ton praktycznie nie do osiągnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

4,3t z ha to bardzo dobry wynik, no chyba że ktoś ma super ziemię których w Polsce mało.

Sam mam zamówiona Antigue 1,6tyś za jednostkę


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, JanKrzysztof napisał:

Ze Scenicem i Lumiposą 1337 minus ewentualny zwrot.  Lumiposa jednak nic nie warta, w zeszłym roku pchełki żerowały w najlepsze niedługo po wschodach.

Ja to samo uważam o Buteo Start jeszcze nigdy tyle śmietki nie miałem. Czy ktoś ma porównanie czy Lumiposa jest w tej kwestii lepsza? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinalbe    120

4.3 tony to świetny wynik jak na populację. Jaka odmiana tak sypneła ? ja się z F1 przerzucam w tym roku na populację bo nie widzę za wielkiej różnicy między nimi na moich ziemiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massa1994    23
Fugeo napisał:

Mam w tym roku invigora 1165, SY Ilona, Monolit i Kws Derrick. Invigor zapowiada się najlepiej a Derrick póki co najgorzej.

która odmianę oceniasz lepiej monolit czy ilone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
13 godzin temu, hardkor113 napisał:

Jeśli chodzi o średnia to bardzo dobra. Nie wierzę w srednie pod 5 ton.

 

Chyba ze pola dziewicze. To tak samo jak średnia pszenicy 10 ton praktycznie nie do osiągnięcia.

 

Średnia z jednego roku o niczym nie świadczy. Posiał bym rzepak na najlepszej działce tylko i 5t średnia realna, tutaj wiara nie potrzebna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez arturarturs
      Witam wszystkich,
      Mój tato poprosił mnie żebym zamówił środek cruiser 350 fs do zaprawy rzepaku. Nie mogę go jednak nigdzie znaleźć. Czy wiecie może gdzie można go dostać? Albo czy moglibyście doradzić jakim środkiem można go zastąpić. Byłbym ogromnie wdzięczny za pomoc.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj