MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

Kvba    7

Ma ktoś doświadczenie z odmianami półkarłowymi rzepaku? Producenci wymieniają same zalety, ale może ktoś zauważył jakieś wady? Jak z nawożeniem i plonami, bo niby nawożenie można lekko ograniczyć, a plony podobne do tradycyjnych odmian 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Gemini w tamtym roku u kolego 4.1 t z hektara a nie był jakiś ladny. Mam w tym roku wszystko nim zasianie. Jedno co w tym momencie mi nie pasuje to to że jest cholernie wysoki. Lance opryskiwacz podnosi na 2.3 m i miejscami dotykało kwiatu.Wiecej powiem po zniwach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinalbe    120

Też mnie interesuje odmiana KEPLER

Jak by ktoś jakieś foty dał jak KLEPLERA i GEMINI fajnie by było :-)

Mieszańce bedą drogie a trzeba koszty ciąć 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Mam możliwośc kupić kilka jednostek Architekta z tamtego roku po 1350 zł. Warto? Będzie wschodził? O nowych cenach mówi się po cichu że powyżej 2k?>


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinalbe    120

siałem dwuletnim i było ok


nowe ceny F1 mają być w przedziale 1400 1900 zależy jaka odmiana no i firma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Rok temu miałem Ambassadora na 4b/5, ale go trochę za szybko z pola ściągnąłem, trochę plonu zostało za kombajnem, w tym roku mam Exciteda też 4b/5, póki co wygląda podobnie jak ambassador rok temu, ale dostał 40kg N mniej, w żniwa mogę ci dać opinie na jego temat. @yacenty miał rok temu ambassadora i w tym roku też siał wiec coś musi być na rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

@Audi213 Dzięki bardzo :D Właśnie czas nadszedł zamawiać nasiona i mam dylemat. Wybrałem ponownie Ilonę i LG Austin ale mam jeszcze problem na 11ha i pomiędzy dwoma w.w. się zastanawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Jeśli to ci coś pomoże to mam w tym roku też Temptation obok Exciteda i miąższość łuszczyn w tym drugim wydaje się być większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

 pH mam coś jak Ty, może nawet troszkę niżej, bo dopiero biorę się za wyprowadzanie tych pól. Tak Excited ma wizualnie większą miąższość łuszczyn.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

@Audi213 A jak było ze wschodami w odniesieniu do innych odmina u Excited? Słyszałem że kiełki długo otoczkę przebijają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Wyszedł przed Temptation i całą jesień radził sobie i wyglądał dużo lepiej. innego odniesienia nie mam. Obie odmiany siane tego samego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Zamówione 3 jednostki tempteison 2 jednostki Jurka i 2 jednostki atory akurat w promocji rapoola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Atora według mnie najgorsze badziewie, Lg i Dk najlepsze z tego co widzę hodowle hybryd, Lg lepszy wigor jesienny i wiosenny ale Dk potem nadgania rozgałęzieniami i masą krzaków na polu, z populacji jak narazie najlepszy monolit/chrobry i quartz, więcej dobrych odmian nie mam w zestawieniu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

Chrobry to tragedia, kosiłem na jednym polu jego i Alexandra to tragedia zdrowotność w tej populacji. 

Populacja da vinci i illona

Mieszaniec visby abakus absolut łapały po 5t w gospodarstwie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Tylko że zasiew na słabym kawałku chrobrego a jakiegoś mieszańca to jednak chrobry lepiej zaplonuje, na lepsze gleby od 4a w górę nie ma co oszczędzać na populacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florek93    27

Jak się z cenami będą wygłupiać za kwalifikat to 100 % będę siał F2 i złamanego grosza ode mnie nie dostaną, sprawdzone już przez kilka lat, zaprawę mam.

W tym roku mam na 12 ha mix 4 odmian F2 i jest piękny rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Co do cen to tragedii nie ma do tego po 100 zł za worek zwrotu wpadnie za zamówienie powyżej 5 jednostek. Atora w mojej okolicy jest dosyć chwalona odmiana. Chociaż dużo ludzi poleca Albrechta, ale to nie na moje gleby. 

Screenshot_20220613_212139_com.google.android.apps.docs.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez arturarturs
      Witam wszystkich,
      Mój tato poprosił mnie żebym zamówił środek cruiser 350 fs do zaprawy rzepaku. Nie mogę go jednak nigdzie znaleźć. Czy wiecie może gdzie można go dostać? Albo czy moglibyście doradzić jakim środkiem można go zastąpić. Byłbym ogromnie wdzięczny za pomoc.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj