Polecane posty

atomik    148

ja nadal jestem zdania że sytuacja zmieniła sie od roku czasu, firma nieco gorzej się kręci ale płaci na czas i ceny nie ma aż tak niskich poprostu ludzie są przyzwyczajeni że ceny były jedne z wyzszych w Polsce choć poza Podlasiem nadal są w czołówce, jakość i ilość. zauważcie że np. mleczarnia w łodzi obcięła płacę we wrześniu o kilka groszy a cena była prawie równa jak w Łowiczu. Łowicz wolniej podnosi ale i wolniej obcina taka jest ich polityka od zawsze. Obecnie najwyzszą cenę płacą mleczarnie które głównie eksportują a słaba złotówka sprzyja koniunkturze stąd premie do miesiąca w niektórych mleczarniach lub wyższa cena. Łowicz większość mleka produkuje na kraj min. do sklepów dyskontowych a to jest całkiem odmienny rynek niż nasz rodzimy. Dodatkowo dobry zbyt i koniunktura z 2007 roku powodują braki surowca i podkupywanie dostawców i mleka im dlaje tym konkurencja silniejsza. Trzeba być wiernym, już napewno nie wierzę w to że zarząd kradnie czy tez przywłaszcza pieniądze to nie jest spółka tylko spółdzielnia tylko w Polsce tak się przyjeło mówić żę wszyscy kradną, jeszcze przyjdzie czas że inni będą narzekać a Księżaki będą mieli porónywalnie wyższą cenę


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

taki pośrednik który własnym transportem dostarcza im 2-3 tiry mleka dziennie. Podejrzewam że płacą mu grubo ponad 1.60. Wszystkie mleczarnie mają duże braki surowca podejrzewam że po nowym roku będą podwyżki w cennikach.

a to mleko to bada wam laboratorium mlekovity czy ktoś inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlekovita wys maz 17tys. bialko 3.3% tuszcz 4.13 1.42brutto bez rewelacji mogli by troche podnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

badania są robione w laboratorium w Malborku.

to jakieś niezależne laboratorium czy należące do tego pośrednika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

Ktoś wie ile płaci osm Piątnica?

 

z tego co wiem to najwięcej ze wszystkich mleczarni ale dokładnie nie powiem

ale coś ze 1.60zł albo i lepiej.

najlepiej niech dostawca jakiś się wypowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194

Napiszcie coś o RYKACH muszę się przenieść a nie chcę się wpakować w gorsze bagno.

Jeżeli interesuje cię coś o zakładzie przeczytaj artykuł w poradniku rolniczym [wywiad z prezesem], wymagania duże co do parametrów czyli komórki somatyczne i bakterie , a cena od grudnia znów w górę 1 54 netto 3,6 bi 4,5 tł 10000tys l poważny zakład dla poważnych ludzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedu Cuiavia w Inowrocławiu dociągnie chociaż do 1.40 :D


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AWEJ    0

Ktoś wie ile płaci osm Piątnica?

płaci ? ale gdzie zakład macierzysty Piątnica czy w przejętej SM Ostrołęka bo w tej ostatniej podnoszą cenę powoli mają zrównać w czerwcu 2012 nowych wzieli z Mlekpolu Grajewo bo blisko i dużych więc o przejściu do Piątnicy można tylko pomarzyć bo nie biorą nowych dostawców ,no chyba że się od wczoraj coś zmieniło próbować zawsze warto ,powodzenia


Nie żyję po to żeby pracować , pracuję po to aby żyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

w POLSER Siemiatycze właśnie podnieśli cene o 4gr.więc o takich parametrach białko 3.36 , tłuszcz 4.55 .będzie 1.50zł

poprawiłem tego posta atomik masz racie lenistwo mnie ogarneło to przez tą pogodę :blink:

Edytowano przez grzen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

a u mnie na 18 stronie wychodziło 1,1 zł a na 77 już 1,30 ... z lenistwa podałbyś może te parametry na przyszłość


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kws    2

pytam jak sp lepper czy prawda jest ze producenci mleka z ryk i garwolina przechodza do zakładów mleczarskich w łukowie wabiem jest cena ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

wie ktoś może czy będzie w mlekpolu prezent na gwiazdke jak co roku ?? czy w tym roku ani grosza??? bo narazie cisza....swoja droga euro wysokie , zarabiają krocie to by mogli ze 30gr do litra choć w grudniu podarować a tu pewnie nic nie będzie... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

konury125

1.10 z vat i to przy 4 groszach premii świątecznej( co dale 1.07 bez niej i około 1zł bez vatu.) przy odstawie do 6 tys. litrów. Ja jeszcze trochę czekam i chyba będę migrował do innej mleczarni bo to jest śmiech na sali z tą ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witekbr5    0

pawełek 20 ja gwarantuje na ten 1% ze osm garwolin premie wypłaci nie honor bylo by dla prezia po ostatnich wyróżnieniach wejsc w 2012r z opuszczoną twarzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Bardzo by się to przydało, nawet jak mieli by to na Wielkanoc wypłacić, radny z okolicy uzasadniał to ze mleczarnia ma do zamknięcia inwestycje z PROWem i trochę grosza potrzeba do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aras321    0

OSM koło wypłacili po 1.22zł to nawet w miare dobrze patrząc na poprzednie miesiące, choć w porównaniu z ropą to kpina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kpina to będzie jak zniosą te limity w 2015. Wtedy doczekamy się godziwej ceny za mleko ;)


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj