lukman2

Pompa wtryskowa Ursus C-330

Polecane posty

Adi96    1848

A sprawdzałeś pompkę zasilająca? Bo to wygląda jakby pompka nie podawała paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    157

A może już sekcje padniete? i nie przebijają ........

Ja bym zaczął od sprawdzenia pompki zasilajacej , czy tłoczy paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik6616    0

Jak zdjąłem przewód przelewowy i pompowałem pompką to normalnie leciało paliwo, w weekend zamontuje nowy zaworek i napisze jak się sprawy mają

 

Edytowano przez dominik6616

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

A  są  tam  jakieś  inne? 

W pompie  są  2 sekcje które  ustalają dawkę paliwa ,  steruje  nimi  listwa .

Daj ta pompe  do  porządnego  pompiarza  , bo sam nic  tam nie  zrobisz...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Gdzie najlepiej regeneruja pompy w Mazowieckim i jaki jest tego koszt? Efekt regeneracji bedzie zadowalajacy czy lepiej kupic nowa za 1,5 tys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nie ma  sensu  kupować nowej,  dać  do dobrego pompiarza i będzie git.

Sekcje  dobrej firmy to  ze  150 zł  za 2 sztuki , sa  i po około 20  za  sztukę , ale  to chińszczyzna 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829

Gdzie najlepiej regeneruja pompy w Mazowieckim i jaki jest tego koszt? Efekt regeneracji bedzie zadowalajacy czy lepiej kupic nowa za 1,5 tys?   

Jak chcesz mieć dobrze zrobione to kupujesz takie sekcje

http://hurtowniarolnicza.pl/czesci-do-ciagnikow/c-330/uklad-paliwowy-c-330/element-pompy-c-330-wzm.html

takie zaworki

http://allegro.pl/zawor-zaworek-tloczacy-pompy-wtryskowej-c330-dv84g-i5122262909.html

i do pompiarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

A gdzie znajde dobrego pompiarza?

 

Wystarczy kupić tylko 2 sekcję i ile tych zaworków?

Czy to wszystko co trzeba wymienić żeby pompa dostała nowe życie?

A co z regulatorem obrotów i pompką zasilania?

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Jaka moze byc przyczyna ze zimny ciagnik chodzi na jednym a po jakims czasie na dwoch cylindrach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Kupilem pompe po regeneracji za 220 zl z 12 miesieczna gwarancja zalozylem ale jeszcze nie odpalalem. Mam pytanie czy w pompie powinno cos latac po potrzasnieciu? Czy ta dzwignia od gazu na popie powinna miec taki poczatkowy luz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    157

Jaka moze byc przyczyna ze zimny ciagnik chodzi na jednym a po jakims czasie na dwoch cylindrach?

 

Nieszczelne lub żle ustawione zawory.

Zyżyte zestawy naprawcze

Końcówki wtrysków do wymiany lub żle ustawiony kont wtrysku

Wypracowana pompa wtryskowa

żle ustawiony zapłon.

A gdzie znajde dobrego pompiarza?

 

Wystarczy kupić tylko 2 sekcję i ile tych zaworków?

Czy to wszystko co trzeba wymienić żeby pompa dostała nowe życie?

A co z regulatorem obrotów i pompką zasilania?

 

ja zawsze pompy wtryskowe worze tutaj i jestem zadowolony.http://zawiercie.cylex.pl/firmy/autoserwis-diesel--naprawa-uk%C5%82ad%C3%B3w-zasilania-silnik%C3%B3w-10907163.html

 

gość pompę ustawia perfekcyjnie.Gdzieś na youtube zamieściłem filmik jak c-330 pracuje po regeneracji pompy wtryskowej.

Gdzie najlepiej regeneruja pompy w Mazowieckim i jaki jest tego koszt? Efekt regeneracji bedzie zadowalajacy czy lepiej kupic nowa za 1,5 tys?

 

nowa to chińczyk, na pewno nie bedzie pracować tak jak stara po regeneracji w dobrym zakładzie .Dobre elementy tłoczace wstawić i bedzie LUX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil927    232

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź !
Sytuacja: C-330 na niskich obrotach chodzi równo i nie kopci ale przy zimnym silniku i w przypadku wciśnięciu pedału nawet na rozgrzanym do dechy czyli 2200obr/min z komina leci przerywanie tak jakby z jednego gara lekko siwo-biały dymek
Pytanie: Czy może to być że właśnie jeden wtryskiwacz leje i zamiast dobrze przepalać wygania resztę w komin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil927    232

Jakby był opóźniony kąt to by kopcił napewno mocniej i cały czas a tu sytuacja jest właśnie że kopci tylko jakby na jeden gar a ten dym jest siwobiały tak jakby nie przepalał całej dawki. Ja myślę że to wtryskiwacz ale stwierdziłem że zapytam bo może coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    157

Miałem podobnie.Powodem była pęknieta sprężyna w wtryskiwaczu, pomimo nowej końcówki i ustawienia  na 135 na max obrotach przerywał z jednego cylindra.Po rozebraniu wtryskiwacza i wymianie sprężyny wszystko wróciło do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik6616    0

W końcu udało się naprawić układ paliwowy, wadliwa okazała się pompa, rzekomo zregenerowana, którą kupiłem na Allegro, pompę ponownie regenerowałem w Zieleniewie koło Kołobrzegu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829

Napisz u kogo kupiłeś na allegro, będzie przestroga innym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem zmuszony do wymiany/regeneracji pompy w swojej c 330

na portalu allegro znalazłem ogłoszenie gdzie skorzystało już 14 osób z usług tego sprzedawcy

http://allegro.pl/pompa-wtryskowa-po-regeneracji-do-ursus-c-330-i5048826685.html

czy ktoś z forum korzystał i może polecić taka regenerację?

ewentualnie czy lepszym rozwiązaniem będzie oddanie pompy do zakładu(woj,lubelskie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Zauważyłem, że skądś cieknie olej bo plama pod silnikiem. 
      Okazało się, że wyciek spod mocowania tlumnika. 
      Czy to oznacza jakieś duże koszty naprawy?
      Jeśli ktoś miał podobnie to proszę o sugestie w kwestii rozwiazania problemu. 
      Zdjęcia problemu w zalaczniku. 


    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Gość
      Przez Gość
      witam
      Problem jest praktycznie od dawna ale to olewałem
      Ogólnie to ciagnik ciezko pali chmura białego dymu jak juz złapie to dopuki sie troche nie zagrzeje to na jeden gar szczególnie na niskich obrotach jak sie przegazuje to ok a im zimniej tym gorzej
      Remont kapitalny ok 6lat temu rocznie ok 200mth ale nie widział orki ani ciężkiej roboty zawory ok pompa ok a przyczyny nie widac w sumie mozna tak robic bo mi to nie przeszkadza ale czy to nie wykonczy silnika jest dosc mocny nie pluje olejem i go tez nie bierze
       
      A jeszcze napisze w temacie kupiłem zetora z UK 7045 nie wiem jaki ma przebieg ale oleju nie bierze i wcale nie kopci co mnie martwi bo za to ciezko zapala wydaje mi sie dostaje za mało paliwa albo zapłon żle ustawiony
      A drugi problem to ze w zakresie od 1300-1700obr silnik dostaje sporych drgan ale nic w nim nie puka pracuje cicho co to moze byc????????
      pozdr
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj