karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

seba836    20

jak to jest jak kupiłem rzecz na alledrogo i sprzedawca wystawił mi fakturę ale nie ma na niej moich danych tylko jest puste miejsce, można ją rozliczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1125
17 godzin temu, seba836 napisał:

jak to jest jak kupiłem rzecz na alledrogo i sprzedawca wystawił mi fakturę ale nie ma na niej moich danych tylko jest puste miejsce, można ją rozliczyć ?

Czemu nie ma twoich danych? 


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1125

Jesteś pewien że to faktura a nie paragon?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1125

Jeżeli jest NIP to się zgadza ale autor postu nic o nim nie piszę. 


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
5 godzin temu, Sadek napisał:

Jeżeli jest NIP to się zgadza ale autor postu nic o nim nie piszę. 

nie ma nipu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Panowie fakturę VAT firmie za zboże paszowe  wystawiam na 0% tak?  A jeżeli sprzedaje osobie na ryczałcie i wystawiam paragon wtedy też VAT 0%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432
12 godzin temu, toooomaszewski napisał:

Tak, ja rozliczałem 🤭

Przygotowanie posiłków pracownikom.

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrarmrc    88
Dnia 1.09.2022 o 12:04, roni9411 napisał:

panowie będę sprzedawać bele słomy ja na VAT a kupujący jeden zwykły ryczaltowiec drugi VAT owiec 

jakie stawki zastosować? 

8%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
14 godzin temu, toooomaszewski napisał:

Tak, ja rozliczałem 🤭

Przygotowanie posiłków pracownikom.

a jak nie zatrudnia sie pracownikow to przejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500

Wszystko przejdzie jeżeli ma sensowne uzasadnienie.

Tak jak pisał kolega wyżej, rolniczy handel detaliczny, robienie przetworów, sałatek warzywnych w słoiki itp. Tylko do tego chyba więcej formalności trzeba, bo przetwarzanie żywności to już sanepid, książeczka, rejestr sprzedaży z zeszyt.

Ewentualnie jako przenośna kuchnia polowa. Prąd z przetwornicy od ciągnika i robienie posiłku dla siebie na polu, podgrzewanie itp. To mi do głowy na razie przychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0qwe    15

Mam fakturę na zakup ciągnika z terminem płatności 14 dni i do tej faktury WZ, rozliczam się w e-mikrofirmie. Jak to rozliczyć, czy sama faktura wystarczy czy trzeba dodać ten WZ, jak to się dodaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500

Rozliczasz samą fakturę, jak każdą inną za olej napędowy czy nawozy, jako faktura zakupowa (wtedy szczegółowy opis pozycji na fakturze), lub inny zbiorczy wpis zakupu, z tym że w którymś rozwinięciu podczas wprowadzania danych musisz zaznaczyć, że to środek trwały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1125

Wiecie że są tacy rolnicy którzy twierdzą jeszcze że od paliwa odlicza się 23%Vat-u teraz (⁠•⁠‿⁠•⁠).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20

jak myślicie te zmniejszenie vatu na środki ochrony paliwa itp przedłuża czy zostanie do października?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raf08ca
      witam, od 20 lat uprawiam działkę. Działa należy do Miasta czy moge przez zasiedzenie przejąć działkę na własność? wcześniej tą działkę obrabiał przez 50 lat ojciec.
    • Przez kingway
      Witam , gdzie kupujecie oleje i smary ? Bo przyznam szczerze , że w lokalnym sklepie trochę drogo się teraz zrobiło  Czy oleje firmy Jasol i Orlen są w miarę dobre ? Chodzi mi o takie podstawowe oleje Turdus . Suerpol , Hipol , Lux z tych firm do poczciwych Ursusów  
    • Przez Bozow
      Nie mogę znaleźć odpowiedzi. Może ktoś z Was miał do czynienia z taką sytuacją. Jesteśmy małżeństwem ze wspólnotą majątkowa. Część ziemi jest wspólną a część indywidualną (spadek po rodzicach). Czy jeden z małżonków może być na VAT a drugi ryczałt? Arimr dopuszcza nadanie osobnego numeru producenta małżonkom pod warunkiem udowodnienia prowadzenia samodzielnego gospodarstwa (takie info są na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/arimr/ewidencja-producentow-rolnych---najczesciej-zadawane-pytania#:~:text=W przypadku małżonków oraz podmiotów,rolne stanowiące zorganizowaną całość gospodarczą. Piorin także nadaje osobny numer producenta. W bazie GUS też mamy osobne gospodarstwa rolne. W US nie można się niczego dowiedzieć bo nikt nic nie wie i przerzucają od jednego do drugiego urzędnika jak gorący ziemniak. Ktoś zna lub ma taką sytuację?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj