karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

poosa21    858

Buraki też nie muszą a KSC tak płaci. Młyn stoislaw też tak płaci za zboże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102
9 godzin temu, miwigos napisał:

A ten sad jest towarowy czy na własny użytek

Sad mało zadbany ale ok 1 tony jabłek sprzedaję z niego; Normalnie zgłaszany do dopłat bezpośrednich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

Jak jabłka na fakturę sprzedane to  OK, możesz śmiało, odliczać

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1126
6 godzin temu, Tipik napisał:

Ich pojebanym wymysl

Im ktoś płaci na konto split to oni też wypychają na konto split.

  • Like 1

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1299

Złożyłem dziś zgłoszenie do VATu od 1 marca z rozliczeniem kwartalnym. Mam mało faktur to kwartalnie będzie ok?

Bo co miesiąc wysyłać po 0 to mi się nie będzie chciało siadać do kompa.

Czy mimo wszystko muszę Jpka wysyłać co miesiąc?  


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    858
12 godzin temu, ravoj napisał:

Złożyłem dziś zgłoszenie do VATu od 1 marca z rozliczeniem kwartalnym. Mam mało faktur to kwartalnie będzie ok?

Bo co miesiąc wysyłać po 0 to mi się nie będzie chciało siadać do kompa.

Czy mimo wszystko muszę Jpka wysyłać co miesiąc?  

A jest teraz taka możliwość że ktoś nowy może być na rozliczeniu kwartalnym? Poza tym i tak co miesiąc musisz wysyłać jpk. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1299

Wszystko idzie ogarnąć na TaxMachine czy trzeba oddzielnie siadać na e-deklaracje? 

Pytam, bo jeszcze nie instalowałem tego programu, a mam znajomego księgowego, który być może za niewielkie pieniądze ogarnie mi te kwity, tylko musi sprawdzić czy na jednym programie jaki posiada może założyć więcej jak jeden podmiot do obsługi. 

I chciałbym kupić laptopa do prowadzenia własnej księgowości, ciekawe czy faktura mi przejdzie :ph34r:

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tipik    7

Panowie czy FV zaliczkowe mozna rozliczać w tym miesiącu co się je opłaciło. Tzn fv zaliczkowa w lutym a końcowa ma byx w maju badz czerwcu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

W tym miesiącu co wystawiona ,nie ważne kiedy płatność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tipik    7

Miwigos nie wiem czy dobrze mnie zrozumiales . Oplacilem zamówienie za silos w 50% i teraz przyszła mi fv zaliczkowa z potwierdzeniem zapłaty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65
48 minut temu, Tipik napisał:

Panowie czy FV zaliczkowe mozna rozliczać w tym miesiącu co się je opłaciło. Tzn fv zaliczkowa w lutym a końcowa ma byx w maju badz czerwcu 

W przypadku podatników prowadzących podatkową księgę przychodów i rozchodów, podstawą do zaliczenia zapłaconej zaliczki w koszty, będzie dopiero faktura końcowa.

Jeśli natomiast chodzi o naliczony podatek VAT w związku z fakturą zaliczkową, to podatnikowi przysługuje prawo do jego odliczenia na zasadach ogólnych, czyli już w momencie jej otrzymania. Fakturę zaliczkową kupujący, tak jak i sprzedawca, ewidencjonuje więc w rejestrze VAT, natomiast w KPiR dokonuje dopiero rozliczenia na podstawie otrzymanej faktury końcowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tipik    7

Ok , czyli o zwrot VAT z tej zaliczki mogę już w marcu sie ubiegać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

W przypadku podatników prowadzących podatkową księgę przychodów i rozchodów, podstawą do zaliczenia zapłaconej zaliczki w koszty, będzie dopiero faktura końcowa.

Kto to prowadzi ,firmy co płacą podatek dochodowy?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

osoby fizyczne osiągające dochód z pozarolniczej działalności gospodarczej i nie są opodatkowane ryczałtem

spółki jawne

spółki cywilne

Spółki partnerskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati2810    31

witam, od marca chcę przejść na VAT w związku z zakupem maszyn na prow. Czy jak zwrócę się o zwrot vatu to będę mógł normalnie skorzystać z tych pieniędzy czy będą na tym subkoncie i czy w ogóle będę miał to subkonto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1299
 

witam, od marca chcę przejść na VAT w związku z zakupem maszyn na prow. Czy jak zwrócę się o zwrot vatu to będę mógł normalnie skorzystać z tych pieniędzy czy będą na tym subkoncie i czy w ogóle będę miał to subkonto?

Robisz identycznie jak ja. 

Wypełniając deklarację VAT 7 podałem normalne konto do zwrotu VAT, więc nie ma żadnego problemu z podjęciem tych środków. 

A subkonto do VATu zawsze będziesz, nawet jak podasz prywatne to Urząd Skarbowy Ci to ogarnie. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    858

Najpierw sprawdź czy twoje konto jest na białej liście, jak nie to musisz iść do banku o zmianę na firmowe z subkontem, bo jak nie to skarbowy nie przeleje Ci zwrotu na normalne konto, chyba że to zaznaczysz w deklaracji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luka24    17
3 godziny temu, ravoj napisał:

Robisz identycznie jak ja. 

Wypełniając deklarację VAT 7 podałem normalne konto do zwrotu VAT, więc nie ma żadnego problemu z podjęciem tych środków. 

A subkonto do VATu zawsze będziesz, nawet jak podasz prywatne to Urząd Skarbowy Ci to ogarnie. 

Ravoj w czerwcu 2020 przeszedłem na VAT. Zrobiłem taki myk jak Ty piszesz i przy pierwszym zwrocie urzędnik dzwonił żebym podjechał i poprawił konto bo mogą przelać tylko na firmowe a miałem podane prywatne. Więc lepiej zadzwoń i się upewnij, może u Ciebie w us przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1299

Ja mam firmowe z subkontem ale do zwrotu VAT wskazane jest u mnie konto główne. W żadnej deklaracji nie podawałem numeru subkonta, bo Urząd Skarbowy od razu je widzi i nie ma takiej potrzeby. 

Za to gdybym nie miał konta biznes, to tak jak @poosa21 pisał. Trzeba ogarnąć białą listę. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raf08ca
      witam, od 20 lat uprawiam działkę. Działa należy do Miasta czy moge przez zasiedzenie przejąć działkę na własność? wcześniej tą działkę obrabiał przez 50 lat ojciec.
    • Przez kingway
      Witam , gdzie kupujecie oleje i smary ? Bo przyznam szczerze , że w lokalnym sklepie trochę drogo się teraz zrobiło  Czy oleje firmy Jasol i Orlen są w miarę dobre ? Chodzi mi o takie podstawowe oleje Turdus . Suerpol , Hipol , Lux z tych firm do poczciwych Ursusów  
    • Przez Bozow
      Nie mogę znaleźć odpowiedzi. Może ktoś z Was miał do czynienia z taką sytuacją. Jesteśmy małżeństwem ze wspólnotą majątkowa. Część ziemi jest wspólną a część indywidualną (spadek po rodzicach). Czy jeden z małżonków może być na VAT a drugi ryczałt? Arimr dopuszcza nadanie osobnego numeru producenta małżonkom pod warunkiem udowodnienia prowadzenia samodzielnego gospodarstwa (takie info są na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/arimr/ewidencja-producentow-rolnych---najczesciej-zadawane-pytania#:~:text=W przypadku małżonków oraz podmiotów,rolne stanowiące zorganizowaną całość gospodarczą. Piorin także nadaje osobny numer producenta. W bazie GUS też mamy osobne gospodarstwa rolne. W US nie można się niczego dowiedzieć bo nikt nic nie wie i przerzucają od jednego do drugiego urzędnika jak gorący ziemniak. Ktoś zna lub ma taką sytuację?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj