karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

Sadek    1125

Wysyłasz do Szefa  KAS (krajowej administracji skarbowej).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet737    5

czy jak wystawie fakturę vat za sprzedaną pszenice ale wezmę gotówkę to będzie ok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zdrożały u was usługi księgowe? U mnie łącznie 40 zł, 10 zł za zwykłą ewidencję i 30 zł za JPK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725

zdrożeć nie zdrożały ale za JPK trza co miesiac płacić-bo ja kwartalnym jestem.Ile płacisz za rozliczenie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Teraz będzie 190 zł.:o Nie ma głowy ani czasu do tych papierków i trzeba płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725

To jak u mnie, mój 200 bierze..........

Zastanawiam się czy się nie odleniwić i samemu za to się wziąć, ale ten czas........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt3p    0

ja wysłałem 6 lutego wszystko bezpośrednio z Maxmachine  na UPO z jpk też nie ma urzędu,  po 2 dniach  byłem w moim urzędzie upewnić sie czy wszystko gra . sprawdzili i wszystko dostali i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

a jak was liczy księgowa? U mnie jest niby 110+vat za rozliczenie kwartalne z max 30 dokumentami (faktury, korekty faktur itp), za następne "do 30 faktur" jest kolejne 50-60netto, następne 30 faktur kolejne 50-60pln netto.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

ja płace 100zł netto i nie mam limitu faktur, rozliczenie miesięczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja też płacę 100 netto miesięcznie, rozliczanie kwartalne, nie ważna ilość faktur


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

U mnie 110 zł netto miesięcznie. Jakiś limit faktur jest, ale nie pamiętam jaki, bo go nie przekraczam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

150 brutto bez limitu faktur


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    73

Takie pytanie rozliczał ktoś może łóżko ? ;p nie wiem czy brać faktóre zawsze to mniej by wyszło tyle że nie mam na siebiee domu

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, Paramonov napisał:

Takie pytanie rozliczał ktoś może łóżko ? ;p nie wiem czy brać faktóre zawsze to mniej by wyszło tyle że nie mam na siebiee domu

Śmiało , uzasadnisz że musisz leżeć w oborze jak coś się rodzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Śmiało przy kontroli pokażesz jak śpisz między krowami, bykami czy co tam trzymasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    73

Nowe łożko wezmę do chlewa ? xD który też jest na rodziców.... nie no powiem że to dla pracownika którego miełem zatródnić na sezon zbioru warzyw ale jednak nie zatrudniłem i trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1125

Może zacznij od słownika.

Bo nie wiem czy się śmiać czy płakać. Uważam że te pytanie o łóżko to fikcja.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisiatv    0
8 godzin temu, zetorki12 napisał:

Śmiało , uzasadnisz że musisz leżeć w oborze jak coś się rodzi .

Fakt

7 godzin temu, Paramonov napisał:

Nowe łożko wezmę do chlewa ? xD który też jest na rodziców.... nie no powiem że to dla pracownika którego miełem zatródnić na sezon zbioru warzyw ale jednak nie zatrudniłem i trudno

Z wyposażeniem dla pracownika, hmm nie jest już tak przezroczysto

7 godzin temu, Sadek napisał:

Może zacznij od słownika.

Bo nie wiem czy się śmiać czy płakać. Uważam że te pytanie o łóżko to fikcja.

Żadna fikcja. Łóżko w oborze jako wyposażenie.

--------

Łóżko w oborze w związku z wygenerowaniem VAT. (Jak przypilnujesz tak masz)

A szczęki hamulcowe w ciągniku poco?

Edytowano przez kisiatv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    73
9 godzin temu, Sadek napisał:

Może zacznij od słownika.

Bo nie wiem czy się śmiać czy płakać. Uważam że te pytanie o łóżko to fikcja.

Płacz dziecko , nie wszyscy mają tyle czasu na napisania posta co ty w ferie. Jakieś tragiczne błędy to nie są, tak jak ty to piszesz coś nagle dwie linijki pod spodem coś i nie wiadomo co do czego . Po to jest ten temat że zapytałem i dzięki temu zrobiłem zakup łóżka na Fakturę a ty sobie wież albo nie . pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , gdzie kupujecie oleje i smary ? Bo przyznam szczerze , że w lokalnym sklepie trochę drogo się teraz zrobiło  Czy oleje firmy Jasol i Orlen są w miarę dobre ? Chodzi mi o takie podstawowe oleje Turdus . Suerpol , Hipol , Lux z tych firm do poczciwych Ursusów  
    • Przez Bozow
      Nie mogę znaleźć odpowiedzi. Może ktoś z Was miał do czynienia z taką sytuacją. Jesteśmy małżeństwem ze wspólnotą majątkowa. Część ziemi jest wspólną a część indywidualną (spadek po rodzicach). Czy jeden z małżonków może być na VAT a drugi ryczałt? Arimr dopuszcza nadanie osobnego numeru producenta małżonkom pod warunkiem udowodnienia prowadzenia samodzielnego gospodarstwa (takie info są na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/arimr/ewidencja-producentow-rolnych---najczesciej-zadawane-pytania#:~:text=W przypadku małżonków oraz podmiotów,rolne stanowiące zorganizowaną całość gospodarczą. Piorin także nadaje osobny numer producenta. W bazie GUS też mamy osobne gospodarstwa rolne. W US nie można się niczego dowiedzieć bo nikt nic nie wie i przerzucają od jednego do drugiego urzędnika jak gorący ziemniak. Ktoś zna lub ma taką sytuację?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj