karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

fezoi    170
Napisano (edytowany)

fillUp , po pobraniu wziąłem z niego JPKomat , vat7, rejestr vat , tylko to co jest potrzebne dla rolnika "na vacie" . Do wysłania pierwszego JPK się nada (zawsze można zmienić na inny ) . Wcześniej testowałem 3 inne programy (dla firm) , ale mi nie podchodziły z tym księgowaniem . Po rejestracji 30 dni bez opłaty , później trzeba płacić ( 8zł z groszami /mieś.)

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5354

zacząłem działać na tym TaxMachine2 , fakture sprzedaży  już obczaiłem i wpisałem,    ale te nabycia  to nie do konca, 

tutaj przy wpisywaniu zakupów nie ma możliwości wyszczególniania  towarów  z faktury tylko ogólnie??? 

i gdzieś niemoge odwrotnego obciążenia znaleść


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Najpierw musisz wejść Firmy> (nazwa twoja)>ewidencje księgowe > vat > rejestry vat tam dodajesz opcje "nabycie towarów dla których płatnikiem jest nabywca. (zapisz). Następnie tam gdzie dodaje się faktury znajdziesz właśnię tę ocje gdzie się wybiera że "nabycie -podatnikiem nabywca".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5354

ok zrobione,  jeszcze jedno, te odwrotne obciążenie to zaznaczam raz i już nie muszę przepisywać tego w sprzedaż itd. tak jak to się robiło w formie papierowej?  teraz system sam po dodaje i po odejmuje co trzeba?


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    42
14 godzin temu, Arek napisał:

@martinezo

plik csv robiłeś w arkuszu ze strony ministerstwa i w libreoffice?

Ja też tak próbowałem niestety z marnym skutkiem. Później znalazłem taxmachine, z tego programu wygenerowałem jpk i wysłałem go przez klient jpk, poszło bez problemu.

Teraz będę próbował wysyłać bezpośrednio z taxmachine.

Dzięki Arek, rozprawiłem się z tym tematem w ten sam sposób jak Ty. Próbowałem wysłać JPK z Taxmaschine ale zażądał ode mnie licencji  i opłaty - zrezygnowałem i wysłałem z Klient JPK 2.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
5 godzin temu, marulekk napisał:

ok zrobione,  jeszcze jedno, te odwrotne obciążenie to zaznaczam raz i już nie muszę przepisywać tego w sprzedaż itd. tak jak to się robiło w formie papierowej?  teraz system sam po dodaje i po odejmuje co trzeba?

Tylko raz się wpisuje. Tylko nie wiem jak na jednej fakturze będzie normalnie 23% i OO. Chyba trzeba bedzie brać 2 faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

mi jak biorę stal na OO i 23% to zawsze drukują zawsze 2 faktury, pytałem czemu - bo ich system tego inaczej nie puści.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5354

A jeszcze jedno pytanie mam. Czy podczas wysyłania pliku przez program JPK 2.0 używaliście może Profilu Zaufanego? Czy jakiejś innej metody?


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

Ja już sobie założyłem profil zaufany ale jeszcze nie użyłem bo mam w e-mikrofirma dane, a aplikacja ma błąd.

Wprowadzając dane faktur zakupowych do aplikacji e-mikrofirma powstaje
błąd obliczeniowy o 1 grosz.
Aplikacja liczy do przodu a na przykład program z Orlena do tyłu.

Liczenie od tyłu			
brutto                         netto	podatek
73,1300	/1,23  	59,4553	13,6747

Liczenie do przodu			
netto		                 brutto	podatek
59,4600	*1,23	73,1358	13,6758

Zaokrąglenia powodują różnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

A nie idzie poprawić ,ja mam program raks,od 10 lat,idzie tam poprawić żeby było tak jak na fakturze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1211    9
Dnia 6.02.2018 o 13:13, martinezo napisał:

Dzięki Arek, rozprawiłem się z tym tematem w ten sam sposób jak Ty. Próbowałem wysłać JPK z Taxmaschine ale zażądał ode mnie licencji  i opłaty - zrezygnowałem i wysłałem z Klient JPK 2.0

Czyli nie da się wysłać pliku JPK z darmowej wersji TaxMachine?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekbz2    9

Jesli przejme ziemie po ojcu i przejde na Vat to moge sprzedac towar na kase fiskalna przez niego wyprodukowny? Dokładniej chodzi mi o kapuste a była wiaodmo przez niego produkowana bo nie miałem ziemi, a potzebna mi sprzedaż..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Przejdzie. Us cieszy się że oddajesz vat . Gorzej jakbyś wyciągał kasę to by się zainteresowali. Możesz spisać dzierżawę z data wstecz. I od tego czasu masz swoją kapuste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt3p    0
Napisano (edytowany)

wczoraj wysłane z programu TaxMachine deklaracja i JPK poszło bezproblemowo status 200, dzieki za program i pomoc 

Edytowano przez wojt3p
błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekbz2    9

no wlasnie wiosna idzie szykuja sie wydatki paliwo nasiona nawozy i pasuje tez sprzedaż jakąs mi zrobic zeby US sie nie dowalił. Jeszcze dostawczy kupic i boje sie ze US sie dowali ze przeszedłem na Vat i od razu tyle zwrotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Przejdź na vat śmiało. Na początku musisz ponosić koszty. Nie przejmuj się tym.  Tez mam więcej zwrotów vat 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
12 godzin temu, czarny1211 napisał:

Czyli nie da się wysłać pliku JPK z darmowej wersji TaxMachine?

Ja mam darmową i wysyła się bez problemu tylko na UPO czekałem około 4 godzin.

9 godzin temu, misiekbz2 napisał:

no wlasnie wiosna idzie szykuja sie wydatki paliwo nasiona nawozy i pasuje tez sprzedaż jakąs mi zrobic zeby US sie nie dowalił. Jeszcze dostawczy kupic i boje sie ze US sie dowali ze przeszedłem na Vat i od razu tyle zwrotu

W lutym przeszedłem na vat w czerwcu kupiłem ciągnik i wystąpiłem o zwrot vatu w wysokości 34tys a miałem sprzedaż ziemniaków gdzie było 5zł vatu, w czasie kontroli nie było żadnych problemów.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1211    9

Pytanie czysto hipotetyczne: jeżeli kupiłem maszynę, której nie trzeba rejestrować np. belarkę (odzyskałem z niej VAT ponad 6 lat temu) to teraz nie muszę sprzedawać jej na FV?

Teoretycznie powinienem wystawić 23% fv sprzedaży, ale US nie jest w stanie sprawdzić tego nawet podczas kontroli - 5 letni okres użytkowania ŚT skończył się i nawet nie ma prawa żądać ode mnie faktury zakupy tej maszyny. A ewidencji ŚT nie mam obowiązku prowadzić ani tym bardziej przedstawiać podczas kontroli.

Dobrze myślę - oczywiście jak na wstępne - czysto hipotetycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisiatv    0
Napisano (edytowany)
Dnia 6.02.2018 o 19:47, mrc1005 napisał:

Ja już sobie założyłem profil zaufany ale jeszcze nie użyłem bo mam w e-mikrofirma dane, a aplikacja ma błąd.


Wprowadzając dane faktur zakupowych do aplikacji e-mikrofirma powstaje
błąd obliczeniowy o 1 grosz.
Aplikacja liczy do przodu a na przykład program z Orlena do tyłu.

Liczenie od tyłu			
brutto                         netto	podatek
73,1300	/1,23  	59,4553	13,6747

Liczenie do przodu			
netto		                 brutto	podatek
59,4600	*1,23	73,1358	13,6758

Zaokrąglenia powodują różnice.

Przykład dla faktur wystawionych w cenach brutto:

ilość | cena jednostkowa brutto | stawka vat |wartość netto | wartość VAT | Wartość brutto
 20   | 350,00                                | 5                 | 6666,67          | 333,33          | 7000,00

Przykład dla faktur wystawionych w cenach netto:

ilość | cena jednostkowa netto  | stawka vat |wartość netto | wartość VAT | Wartość brutto
 20   | 333,33                               | 5                 | 6666,66          | 333,33          | 6999,99

Obydwie faktury wystawione prawidłowo - rozbieżność 1gr. Taxmachine, e-mikrofirma i zapewne inne też wystawia tylko w cenach netto.

Jak wystawiam FV ręcznie - to są dwa rodzaje druków. NIEBIESKI - w cenach netto i ZIELONY w cenach brutto. NIEBIESKI - najczęsciej używany, lecz niestety, że zabrakło był ZIELONY. Nabywca twierdził, że źle wystawiona FV.

Edytowano przez kisiatv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Wczoraj wysyłałem JPK przez zarejestrowany TaxMachine, niby poszło ok bo jest status 200 ale na UPO nie ma nazwy urzędu, do którego został złożony dokument a na innych UPO zawsze mam nazwę urzędu.

Chyba muszę zadzwonić do US i zapytać się czy dotarło to nich czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Chyba nikt nie ma , ale z tego co wyczytałem w sieci to przy jpk tak ma być .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

A czy jpk nie jest przypadkiem wysyłane do ministerstwa?

E-mikrofirma jpk wysłane, upo jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

JPK idzie do Warszawy, a póżniej wraca do skarbówki,tak mówili na szkoleniu JPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jak wysyłałem za grudzień przez Klient JPK to była napisana nazwa urzędu.

Przy vat7 tez zawsze mam nazwę urzędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , gdzie kupujecie oleje i smary ? Bo przyznam szczerze , że w lokalnym sklepie trochę drogo się teraz zrobiło  Czy oleje firmy Jasol i Orlen są w miarę dobre ? Chodzi mi o takie podstawowe oleje Turdus . Suerpol , Hipol , Lux z tych firm do poczciwych Ursusów  
    • Przez Bozow
      Nie mogę znaleźć odpowiedzi. Może ktoś z Was miał do czynienia z taką sytuacją. Jesteśmy małżeństwem ze wspólnotą majątkowa. Część ziemi jest wspólną a część indywidualną (spadek po rodzicach). Czy jeden z małżonków może być na VAT a drugi ryczałt? Arimr dopuszcza nadanie osobnego numeru producenta małżonkom pod warunkiem udowodnienia prowadzenia samodzielnego gospodarstwa (takie info są na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/arimr/ewidencja-producentow-rolnych---najczesciej-zadawane-pytania#:~:text=W przypadku małżonków oraz podmiotów,rolne stanowiące zorganizowaną całość gospodarczą. Piorin także nadaje osobny numer producenta. W bazie GUS też mamy osobne gospodarstwa rolne. W US nie można się niczego dowiedzieć bo nikt nic nie wie i przerzucają od jednego do drugiego urzędnika jak gorący ziemniak. Ktoś zna lub ma taką sytuację?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj