Skocz do zawartości

Polecane posty

grzen    178
Napisano (edytowany)

od nowego roku wchodzi JPK dla wszystkich prawie.z wyjątkiem tych którzy nie osiągają 200 tyś.ze sprzedaży  , wtedy w każdej chwili mogą zażądać wszystkiego.:ph34r:

Edytowano przez grzen

Wiadomość z agroFakt.pl

onczyono    0
Napisano (edytowany)
Dnia 29.11.2017 o 22:50, Thomas2135 napisał:

Mój US zarządał wyciągu ze stanem zwierząt z arimr,co prawda nie u mnie, ale mogą. Wyciąg z konta to już od początku roku muszę dostarczać razem z fakturami. Od nowego roku to nie ma być obowiązkowe? Ktoś słyszał?

Wyciąg z konta? To podobno miały przejąć banki i dostarczać do skarbowych, a chyba ministerstwa finansow. Podobno dziala to na takiej zasadzie, ze wysyłamy JPK - jakis tam VAT, FAKTURA, BANK - trafia to do MF, algorytm analizuje, jak wsio OK - to OK. Jak nie, to trafia do pobliskiego US i sprawdzają.

Jak dla mnie to ogólnie wielki burdel, niech te q... darmozjady udostępnią program do ewidencji VAT JPK i innych ch... wie co sobie zażyczą.

Tacy zinformatyzowani - a wyborów nie chcą via "elektroniczne środki przekazu".

http://www.finanse.mf.gov.pl/web/wp/pp/jpk

Z tego co się dodzwoniłem to od 01.2018r. MF "planuje" wprowadzić program do rozliczeń VAT - dla mikroprzedsiębiorców, hmm, czyli dla takich rolników jak ja.

To co mamy "im" wysyłać to:

JPK na żądanie obejmują:

• księgi rachunkowe – JPK_KR
  • wyciąg bankowy – JPK_WB
  • magazyn – JPK_MAG
  • faktury VAT – JPK_FA
  • podatkowa księga przychodów i rozchodów – JPK_PKPIR
  • ewidencja przychodów – JPK_EWP.

Struktury JPK publikowane są na stronie BIP Ministerstwa Finansów (link otwiera nowe okno w innym serwisie) .

Struktury JPK publikowane są na stronir BIP Ministerstwa Finansów.

Znając życie, ewentualna pomyłka związana z "burdelem w JPK". Ciąży na obywatelu..

Edytowano przez onczyono
good edit

zetorki    26

Witam, decyzje o przejściu na VAT podjąłem zbyt pochopnie, dostałem młodego rolnika i zakupiłem maszyny i odliczyłem w styczniu od nich VAT, w kolejnych miesiącach sprzedaż miałem na poziomie 1500 zł i teraz przekalkulowałem że nie bardzo opłaca mi się być na VACie, moje pytanie brzmi czy mogę w każdej chwili zejść z VATu? Rozumiem że jak bym podjął decyzje o zejsciu z VATu to musiał bym oddać zwrot podatku który otrzymałem czy źle rozumuje?

zetorki    26

Jesli w środki trwałe mam wciągnięty ciągnik którego właścicielem wcześniej był ojciec to z niego też muszę oddać vat?  

zetorki    26

ciekaw jestem czy nie dało by się jakoś obejść tego VATu z ciągnika... w końcu ja nie odliczałem z niego podatku

sebe1033    62

a ja nie mam ciągnika i maszyn od ojca nigdzie wciągniętych i na części Vat odliczam (a ciągnik przejestrowany na mnie jako darowizna z pomniejszeniem wartości)

ty nie bądź taki szybki dobrze policzyłeś dostajesz co miesiąc 1500 zł dochodu 8% odpada tak ale coś zawsze kupujesz a paliwo, części to 23% to mniej wydasz i na 0 bedziesz , chyba że zwijasz interes . U mnie też miało być słabo ale już 2 rok i cały czas mi oddają Vat

zetorki    26

Ciągnąć na siłę VATu nie chce, w moim przypadku jeśli doliczę koszty księgowej to wychodzę ledwo 0 

Edin    24

art. 43 ust. 5

Podatnicy, o których mowa w ust. 3, którzy zrezygnowali ze zwolnienia od podatku, mogą po upływie 3 lat od daty rezygnacji ze zwolnienia ponownie skorzystać ze zwolnienia określonego w ust. 1 pkt 3. Zwolnienie, o którym mowa w zdaniu pierwszym, obowiązuje pod warunkiem pisemnego zawiadomienia naczelnika urzędu skarbowego przed początkiem miesiąca (kwartału), od którego podatnicy ci ponownie chcą skorzystać ze zwolnienia.

Thomas2135    1223

Jakim cudem przy krowach wychodziesz na zero? U mnie mając poniżej 30 krów jakoś na plus wychodzę. Faktury za sprzedaż cieląt i innego bydła nie zaniżane czy coś.

przemol87    43
3 godziny temu, sebe1033 napisał:

a ja nie mam ciągnika i maszyn od ojca nigdzie wciągniętych i na części Vat odliczam (a ciągnik przejestrowany na mnie jako darowizna z pomniejszeniem wartości)

ty nie bądź taki szybki dobrze policzyłeś dostajesz co miesiąc 1500 zł dochodu 8% odpada tak ale coś zawsze kupujesz a paliwo, części to 23% to mniej wydasz i na 0 bedziesz , chyba że zwijasz interes . U mnie też miało być słabo ale już 2 rok i cały czas mi oddają Vat

To że ci odają nie znaczy że na pewno jestes na plusie

• Like 1

danielhaker    827

Tomek, a Ty jakim cudem wychodzisz na plus? :D U mnie licząc brakujące 2% VATu z mleka (5% a nie 7% będąc na ryczałcie) jestem ledwo na zero, biorąc pod uwagę cały rok.

Im większe przychody, tym bardziej do tyłu

Thomas2135    1223

Mam na myśli ogólnoroczny rachunek. Wiadomo, że jak sprzedam bydła za kilkanaście tyś to z tego vatu odejdzie trochę, ale na 3 lata tylko raz musiałem 150 zł dopłacić z własnej kieszeni. Jakoś na te kilka tyś co roku mam zwrot i to bez kupowania maszyn. Pieniądze z dopłat to przecież dodatkowe źródło pieniędzy.

przemol87    43

Napisze to jeszcze raz: mając zwrot nie znaczy że jesteś na plusie. Kazdy patrzy czy ma zwrot ale jesli chce sie zobaczyc faktyczne zyski trzeba porownac vatowca z ryczaltowcem

• Like 1

macin87    42
Napisano (edytowany)

Dokładnie jak kolega wyżej pisze. Ja choć jestem ryczałtowcem to jak bym był na vacie to licząc koszty użyte do produkcji nigdy nie wyjdę na 0 rocznie, musiał bym zainwestować 20tsy. brutto z 23%Vatem żeby wyjść na zero porównując bycie ryczałtowcem a vatowcem

Teraz cena mleka wysoka a koszty bez zmian więc tak to wychodzi.  Jedyną drogą korzystną bycia vatowcem to zakupy z 23% vatem (czyli sprzęt, budowa), a jedynym kosztem użytym do produkcji który ma 23% to siatka do bel, kwaśny węglan i paliwo (to chyba największy koszt, ale i tak nie pokryje zysków)

Edytowano przez macin87

MDSikor    6

Ja będąc na Vacie jestem średnio do przodu rocznie od 500zł do 1500zł nie wliczając w to kupna maszyn bo wtedy wiadomo jak jest.

staszek131415    2045
2 godziny temu, macin87 napisał:

Dokładnie jak kolega wyżej pisze. Ja choć jestem ryczałtowcem to jak bym był na vacie to licząc koszty użyte do produkcji nigdy nie wyjdę na 0 rocznie, musiał bym zainwestować 20tsy. brutto z 23%Vatem żeby wyjść na zero porównując bycie ryczałtowcem a vatowcem

Teraz cena mleka wysoka a koszty bez zmian więc tak to wychodzi.  Jedyną drogą korzystną bycia vatowcem to zakupy z 23% vatem (czyli sprzęt, budowa), a jedynym kosztem użytym do produkcji który ma 23% to siatka do bel, kwaśny węglan i paliwo (to chyba największy koszt, ale i tak nie pokryje zysków)

Dokładnie jeśli gospodarstwo się nie rozwija to nie ma sensu przechodzić na vat

poosa21    53

Mam pytanie.

Chcialbym sie upewnic czy dobrze robie. Mam w listopadzie wystawiona fakture zaliczkowa na maszyny. Zakup tych maszyn bede mial w przyszlym roku. Wtedy rozlicze normalnie fakture zakupu i bede mial tez korekte faktury zaliczkowej i zwrot tej zaliczki czy wtedy rizliczam ją w ewidencji kupna ze znakiem minus. 

PATr    238
11 godzin temu, Thomas2135 napisał:

Mam na myśli ogólnoroczny rachunek. Wiadomo, że jak sprzedam bydła za kilkanaście tyś to z tego vatu odejdzie trochę, ale na 3 lata tylko raz musiałem 150 zł dopłacić z własnej kieszeni. Jakoś na te kilka tyś co roku mam zwrot i to bez kupowania maszyn. Pieniądze z dopłat to przecież dodatkowe źródło pieniędzy.

Pieniądze z dopłat są właśnie tym co daje duży plus w bilansie, oczywiście jeśli nie wydasz tego na nowy samochód... Ja uprawiam 100 ha, dopłaty biorę do kieszeni za 90 ha, też ma to znaczenie, jakbym musiał oddać właścicielowi pola dopłaty za 50 ha lub więcej to sporo pieniędzy odejdzie, druga kwestia to to czy masz własne maszyny czy korzystasz z usług, dać komuś pieniądze za koszenie kukurydzy, zbiór traw itd. (w 99% brak faktury lub jak nie będziesz chciał faktury to taniej ktoś o VAT ci zrobi)  kupić paliwo i części na 23% to dodatkowy VAT który Ci odpada, ogólnie to teraz mowa że ktoś nie kupuje nowych maszyn i mu się VAT nie opłaca przy krowach to nieporozumienie bo tak naprawdę to teraz 75% używanych maszyn też handlarze sprzedają z fakturą

miwigos    85

Przy samej produkcji roślinnej ,bez kupna maszyn ,nie można wyjść na zero,jeśli ktoś policzy  dobrze ile by miał na RR,bo z samej deklaracji to wyjdzie na plus,

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez celeronik
      Zastanawiam się nad kupnem używanej prasy rolującej do mojego ursuska. Z kasą cienko, 12-14tys. zł, myślałem nad jakąś zachodnia zmiennokomorową riviere cassalis lub stałokomorową welgera. Prasy używana by była wyłącznie do słomy (no chyba, ze na usługach do siana), baloty chciałbym robić 120x120, a moze nawet i mniejsze jakby była zmiennokomorowa. Wiem że 3512 to nie ciągnik do prasy, no ale co zrobic.
    • Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez Biahu
      Witam. Od pewnego czasu bardzo nie pokoi mnie pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.
      Choćbym nie wiadomo jak miał się rozpisywać, postanowiłem, że przejdę do konkretów.

Czy Nowoczesny Ciągnik ( załóżmy np. że jakiś ursus z 2015) może obsługiwać stare maszyny? Rotacyjną, przyczepy, zbierającą... itd. ?
      Te maszyny, którymi teraz operuję są obsługiwane przez ursus c 360. I na odwrót. Czy nowoczesna prasa rolująca, może być obsługiwana przez moją c 360?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez mrc1005
      Witam,

Miał ktoś z was styczność z "Zakładem Mechanicznym Jan Bareła" mieszczącym się w Woli Przerębskiej koło Przedborza pow. radomszczański woj. łódzkie? 
      Użytkujecie maszyny wyprodukowane przez ww firmę. Jak wygląda sprawa jakości i trwałości wykonania maszyn? Przymierzam się do zakupu pługa 3x35 do mojego ciągnika 62km i chciałbym poznać wasze opinie.

Dziękuję za odpowiedzi. 

Pozdrawiam
    • Przez RolPro10
      Znacie jakieś Bardzo dobre technikum mechanizacji rolnictwa w Małopolsce?