Skocz do zawartości

onczyono

Members
 • Zawartość

  42
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O onczyono

 • Ranga
  Nowicjusz
 1. VAT w rolnictwie

  Wiecie coś może o programie z Ministerstwa Finansów do rozlczania "VAT"? Otrzymałem odpowiedź, że pod koniec 2017r. MF planuje wprowadzić program do celów VAT z możliwością JPK. Zbliża się koniec 2017r. i cisza... .
 2. MTZ 82 co na jego temat powiecie?

  - No poprostu ol\jej z dupy "jej - Białorusce" wyleciał. No, ale to tak poza tematem.
 3. MTZ 82 regulator siłowy

  Siłowego nie rozgryzłem - bo tam jest sporo elementów.   Pozycyjny jak najbarbdziej. U mnie wyglada to tak: - ustaw "wajcheczke" pod siedzeniem na "pozycyjny", - "zaglrzeb narzedzie przesuwajac dzwignie tylnego podnosnika w kierunku do przodu", - "ustal wysokosc'''; - monitoruj co jest.   DZiala. Siłowa jest zjebana, Bedzie wyplycac.
 4. MTZ 82 co na jego temat powiecie?

  Zesrała mi sie Bialoruska. Co mam zrobic z tylu rozrzutnik zaczepiony. -to tak ogólnie.   Solą nasypałem, uszczelka\blok\głowica się uszczelnił. Zastygło\rdza przybrała i jest OK.
 5. Zmiana rozdzielacza mtz 82

  No to zrobiłeś.     Ja regulatora siłowego/pozycyjnego (tego co pod siedzeniem) narazie nie ruszam.   Nauczyłem się nim obsługiwać - i orka idzie OK.
 6. Batyra - tzw. Gepard (2010r.). Porażka - łożyska, piasty itd.. Ujebało się nawet mocowanie "wieżyczki". Se jade i se jade, a tu nagle "łup".
 7. dopłaty do bydła-jak długo nalezy trzymac ciele?

  Nie wiem gdzie zapisane - w mojej książce tego nie ma.   Mówią, że Polacy mało czytają\biblioteke odwiedzają. Co jest priorytetem: - przeczytać 5000 stron dziennika ustaw (w burdelu to i lektor przeczyta tzw. ten co pod laską siedzi) - przeczytać "jakąś" książkę?
 8. MTZ 82 co na jego temat powiecie?

    Wg mnie powyżej 100'C - za dużo (silnik MTZ przezwycięży i jeszcze wyższe temperatury). Słyszałem również o takich przypadkach ekstremalnych, że bez wody\płynu jechał ok. 40km - ale w transporcie (to był chyba jakiś rok 1980...1985). Silnik po dupie dostał, podobno wszystko czerwone było, ale działa po dzień dzisiejszy - słyszane z dobrej ręki - zreszto tego MTZ mam na podwórzu - tylko ta q... uszczelka pod głowicą - nie mam czasu.
 9. dopłaty do bydła-jak długo nalezy trzymac ciele?

  Nie wiem jak w waszych rejonach. Ale u mnie stoi w oborze dopóki nie zdechnie albo go nie sprzedam. U Was inaczej?
 10. Komora prosta czy zwichrowana. Pasy równe (odstępstwo 5cm). Ciśnienie nie ma ogranicznika, może nabić i do 1000 bar - o ile pasy i reszta hydrauliki i maszyny/urządzenia wytrzymają ;)   Do @ptaszyna - jeśli chodzi o wirnikową a gwiazdową zgrabiarke. Po wirnikowej lepiej\łatwiej się rozwija bele - nie ma tych warkoczów co w gwiazdowej.
 11. No nie zupełnie do końca (oczywiście rozumiem, że wiemy o tej "dziurce" w tuleji zewnętrznej (albo wewnętrznej - już nie pamiętam) co popuszcza (czy tam inne ma zadanie) ciśnienie).   To powiem tak, most oczywiście ten stożkowy (oddałem do dobrego zakładu bo tuleje się "zapiekły"). Ten tzw. korek 1\2 cala, albo może 3\8 cala - co tam wlewa się\sprawdza poziom oleju w tej przekładni. To musze dolewać, hmmm z czestotliwoscia "różną" - ten olej co jest w tej przekładni (co ten mniejszy korek 1\2 czy 3\8 cala) - przelewa się do zwolnicy (a tam jest chyba 1 cal, albo i wiecej) - a stamtąd wybija na koło\obliwa kolo.
 12. A co bedziesz placil? Jak masz to plac.   A jak kto nie ma czym zaplacic, powiedzmy ma 10-30ha - to co majatek mu zabiora, czy do pudla wsadza?   No dzisiaj bylem na takiej ciekawej pogawedce, wniosek taki: czy PIS, czy PO, PSL - i inne wszystkie k**wy i złodzieje. Pozatym to, ktoś tu wykasował chyba mojego posta, co odpowiedziałem do @Sadek - odnośnie eternitu, UOP czy WRON? Post @Sadek - również zniknął - a no wiem nie nie przychylne "Wiejskiej".
 13. Obecna sytuacja polityczna w Polsce

  https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=s%C4%99dzia+s%C4%85du+najwy%C5%BCszego+za+10+tysi%C4%99cy   I co: - Prawo czy (nie jest to alternatywa, tylko koniunkcja) - Sprawiedliwość.   No takie, jeszcze coś "pomiedzy słowami" -- "Wy to i tak nie pamiecie" - Jak On powiedział\zakomunikował (ten Tusk tzw.) - podatek na miedx.   Pamiętam to dobrze -- 4 miliardy stracił - to jest piz*a pier**lona, która wtyka nos w nieswoje sprawy.   Te 4 miliardy, to chodzi o KGHM - na gieldzie, co raptem ni ztąd ni zowąd - poleciało w pizdu.
 14. Obecna sytuacja polityczna w Polsce

  pier**lisz jak polityk - @hubertuss. Jak powiadał "ktoś dobrze mi znany":   - politykom (chociaż, nie wiem czy to odpowiednie słowo, wg. mnie odpowiedniejszym byłoby "kurwy i złodzieje")) - księżom   Nie "zawierzaj im swej duszy".
 15. Obecna sytuacja polityczna w Polsce

  Co do wizyty tego Trumpa - https://www.youtube.com/watch?v=QNJL6nfu__Q   To jedynie splendor telewizyjny\medialny\polityczny itp. itd.
×