karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

Gość   
Gość

Ledwie wszedłeś w Vat i już chcesz fakturę zaniżyć? Skąd pewność, że  nie doniesie na Ciebie? Co innego jak nie chce faktury, bo mu niepotrzebna a są tacy, to rób jak uważasz. US może w czasie kontroli zażądać od Ciebie wyciągu z arimr ze stanem zwierząt. Jak sprzedajesz vatowcowi to musisz wystawić pełną stawkę,  bo on też chce sobie odliczyć, dlaczego miałby tracić na zakupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    320
1 godzinę temu, Thomas2135 napisał:

Ledwie wszedłeś w Vat i już chcesz fakturę zaniżyć? 

O tym samym pomyślałem, ledwo zaczął a już cienka linia legalności ;)
Wg mnie VAT jest tam 5 cz 8%, nie wiem czy jest sens zaniżać kwotę bo to jednak nasz przychód czyli kasa z której wydajemy a tego VATu tak wiele nie będzie. Zrozumiałem to teraz pisząc jedną fakturę sprzedażową i zamiast wpisując 200kg wpisałem 2 tony (zapłacę ciut więcej VATu ale i wyższy przychód i transakcja bardziej realna a tego vatu tak wiele więcej nie będzie bo jest 5% a nie 23 który odzyskujemy).
 Ja obecnie wydaję więcej niż mam przychodu z gospodarstwa lub tyle co go mam, US wie że pracuje poza gospodarstwem i dokładam (inwestycje). Tak więc nie zaniżałbym kwoty, tym bardziej jeżeli faktura miałaby być przelewowa a reszta pod stołem.

 

@robert812
Uzupełnij w swoim profilu lokalizacje, co za owce sprzedajesz?

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1128

To jest takie równanie lewa strona powinna się równać z prawą.

Nie rozumiem "każdy" krzyczy że na Vacie nawet bez inwestycji jest na dużym plusie a chce kombinować.

Sam jestem na "Vacie" i bez inwestycji to balansuję na granicy.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    320
18 minut temu, Sadek napisał:

....
Nie rozumiem "każdy" krzyczy że na Vacie nawet bez inwestycji jest na dużym plusie a chce kombinować.
Sam jestem na "Vacie" i bez inwestycji to balansuję na granicy.

Wg mnie to bzdura że będąc na VAT jest się zawsze na plus, jedyny wyjątek jak ma się milion w skarpecie lub ciągle ktoś nam kasę darowuje (lub się gdzieś pracuje i stąd ma się kasę na inwestycje). Jak się zestawi tak jak mówisz zakupy i wydatki nie inwestującego gospodarstwa to jest się na stracie w VAT, jak zainwestuje się wszystko co się zarobiło to da się wyjść minimalnie na plus, natomiast przy odrobinie inwestycji i trochę wydaniu kasy na życie to bycie na VAT a bycie zwolnionym jest takie same.  Przynajmniej tak jest w uprawach polowych bo zwierząt nie mam.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
Dnia 22.03.2018 o 09:16, Taurus83 napisał:

no i sam sobie zaprzeczyłeś w tym momencie 

Mam eśt dla armir bo armir czasem gorsze od us. Przykład: przy postępowaniach ofertowych w jednych oddziałach trzeba było pisac dwa sposoby dostarczenia ofert a w innych wystarczył jeden sposób. Tak samo z eśt, jednym wystarczy oświadczenie innym nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chciałem teraz dostać zwrot vatu w 25 dni i nie da się mimo opłaconych faktur. Zmieniły się przepisy i teraz, żeby dostać zwrot w 25 dni trzeba mieć złożone conajmniej 3 JPK. Druga sprawa, że przenoszona kwota była większa niż 3 tyś i tak samo blokuje to zwrot w 25 dni. Pozostaje więc 60 dni na zwrot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    320

no zależy im jak najwolniej wypłacać tę kasę z budżetu


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Różnie to może być, zależnie od rodzaju produkcji. Coś mówiła o środkach trwałych przy tym zwrocie, ale nie zrozumiałem przez telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Ponawiam pytanie, czy zmiana pokrycia dachu to inwestycja w środki trwałe i przy powrocie na ryczałt będę musiał zwracać część vatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
23 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Chciałem teraz dostać zwrot vatu w 25 dni i nie da się mimo opłaconych faktur. Zmieniły się przepisy i teraz, żeby dostać zwrot w 25 dni trzeba mieć złożone conajmniej 3 JPK. Druga sprawa, że przenoszona kwota była większa niż 3 tyś i tak samo blokuje to zwrot w 25 dni. Pozostaje więc 60 dni na zwrot.

Przeniesienie z poprzedniego miesiąca ponad 3 tysie już w zeszłym roku wykluczało możliwość zwrotu w 25dni, zdaje sie od 1 stycznia lub marca 2017r weszły takie przepisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Być może, bo wcześniej nie robiłem przeniesienia na taką kwotę. Miałem fakturę za dojarkę z października to wystąpiłem od razu o zwrot. Będę składał faktury to dopytam dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    50

witam

Mam pytanie może mi ktoś pomoże.

Jestem na vat od jakiegoś czasu, chcę teraz sprzedać traktor usrus c-360 był on w gospodarstwie przed przejściem na vat. Już jak jestem na vacie zostały zakupione do niego części(blacharka itp.) plus paliwo z odliczonym vat. Na ile teraz musze wystawić fakturę vat przy sprzedaży? 23%? czy mniej? mniej więcej taka jaka  jest wartość tych części zakupionych z których był odliczony vat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

no właśnie jak to jest z tymi maszynami

Mam ciągnik przed Vatem kupiony i kupiłem opony , jakieś części , to to jak sprzedaję mam wystawić fakturę czy umowa kupna-sprzedaży , Nie jest nigdzie wpisany w żadne rejestry środków trwałych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63
a powiedzcie jak to jest z maszynami na użyczenie od ojca, kupuje paliwo i akumulator na siebie to jak potem sprzedać te maszyny mój ojciec ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96
Mam przykładowo 100 ha swojego pola oraz 100 ha dzierżawy bez umowy , tylko ustna. Nie będzie problemu jak będę brał faktury ze śor na całe 200 ha ? Dodam ze na dzierżawy nie skladam wniosku o dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nie będzie problemu. US przy pierwszej kontroli pytał mnie o powierzchnię gospodarstwa, wystarczyło oświadczyć, że posiadam własne i dzierżawione, podac powierzchnię i nie było problemu, że bez umowy pisemnej są dzierżawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9

Witam. Czy nadal można rozliczyć maszyny zakupione przed przejściem na VAT? W kwietniu zeszłego roku kupiłem traktor.  Jeśli tak, jaka jest dokładna zasada i podstawa prawna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek80z    16

Jak wytłumaczyć do US ewentualny ubój gosp. na własne potrzeby?

Czy ktoś z was musiał się tłumaczyć? Jak to ew. zaksięgować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5371

ale po co komu to zgłaszać? po co sobie komplikować, co ma ubój do US nie rozumiem


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5371

nie przekonuje mnie to :)

czyli jak kurom kupuje pasze to jajka nie mam prawa zjeść bo jak to wytłumaczyc hyhy :D


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Z prawnego punktu widzenia skoro zakup paszy był przeznaczony na hodowlę czyli pod działalność i został z niego odliczony vat nie powinieneś jajka zjeść tylko je sprzedać. 

Jeśli zjesz te jajko to tak jak byś ten vat sobie podliczał prywatnie, a tego nie możesz robić, vat odliczasz w działalności.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Romik3
      Możesz  przejrzeć dowolną Księgę Wieczystą, poznać nazwisko właściciela nieruchomości , numer KW. Wydrukować  każdą   Księgę Wieczystą nieruchomości anonimowo. Wystarczy Ci tylko sam adres nieruchomości (mieszkania, domu, działki).  Czasami warto w razie chęci kupna mieszkania, nawet od developera, lub też wynajęcia. Przejrzysz  nie tylko wpisaną hipotekę, ale również prawa osób trzecich, np. tak zwane „dożywocie” . Dzięki dobrej wyszukiwarce wyniki wyszukiwań otrzymasz natychmiast. Wystarczy tylko adres lub numer geodezyjny działki.  Wydrukujesz też Urzędowe dokumenty takie jak Opis, Wyciąg lub Zaświadczenie, które będą miały taką samą moc prawną jak te otrzymane w Sądzie w Wydziale Ksiąg Wieczystych.
      https://albertkredyty.pl/kw/odpis/
    • Przez raf08ca
      witam, od 20 lat uprawiam działkę. Działa należy do Miasta czy moge przez zasiedzenie przejąć działkę na własność? wcześniej tą działkę obrabiał przez 50 lat ojciec.
    • Przez kingway
      Witam , gdzie kupujecie oleje i smary ? Bo przyznam szczerze , że w lokalnym sklepie trochę drogo się teraz zrobiło  Czy oleje firmy Jasol i Orlen są w miarę dobre ? Chodzi mi o takie podstawowe oleje Turdus . Suerpol , Hipol , Lux z tych firm do poczciwych Ursusów  
    • Przez Bozow
      Nie mogę znaleźć odpowiedzi. Może ktoś z Was miał do czynienia z taką sytuacją. Jesteśmy małżeństwem ze wspólnotą majątkowa. Część ziemi jest wspólną a część indywidualną (spadek po rodzicach). Czy jeden z małżonków może być na VAT a drugi ryczałt? Arimr dopuszcza nadanie osobnego numeru producenta małżonkom pod warunkiem udowodnienia prowadzenia samodzielnego gospodarstwa (takie info są na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/arimr/ewidencja-producentow-rolnych---najczesciej-zadawane-pytania#:~:text=W przypadku małżonków oraz podmiotów,rolne stanowiące zorganizowaną całość gospodarczą. Piorin także nadaje osobny numer producenta. W bazie GUS też mamy osobne gospodarstwa rolne. W US nie można się niczego dowiedzieć bo nikt nic nie wie i przerzucają od jednego do drugiego urzędnika jak gorący ziemniak. Ktoś zna lub ma taką sytuację?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj