przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lobudek    90
21 minut temu, jonek98 napisał:

od środy ma być ładna pogoda i ciepło.U mnie też poleci expert-met+dff

Też planuję expert+ legato tylko nie wiem czy nie uszkodzi to kiełków? Na gliniastych górkach dopiero zaczyna kiełkować po tych opadach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Zefir napisał:

Wygląda bajka , ale osobiście nie chciałbym tego żyta prowadzić od wiosny

Osobiście 3 rok zajmuje się gospodarstwem bardziej hobby bo tylko 6 ha. Z żytem eksperyment większość chwali zobaczymy co będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2273
8 godzin temu, Zefir napisał:

Wygląda bajka , ale osobiście nie chciałbym tego żyta prowadzić od wiosny

Bo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    355

Ja dziś skończyłem siać żyto. To dopiero eksperyment - żyto 10 października. 🙈

Norma ciut podkręcona bo F2 i nieco późno. 105-110kg/ha. Chyba będzie ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    156

Dawaj znać jak to będzie wyglądać. Za rok chcę po kukurydzy na ziarno posiać na słabszych glebach. Ciekawe jak wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2273
20 godzin temu, Krzysztof81 napisał:

Za duże i za gęste jest.

Dlaczego za gęste skoro siane 200szt? Termin siewu tez jakby ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2511
tobago napisał:

Ja dziś skończyłem siać żyto. To dopiero eksperyment - żyto 10 października. 🙈

Norma ciut podkręcona bo F2 i nieco późno. 105-110kg/ha. Chyba będzie ok. 

Mi sie zdaje ze troszke za malo wysiane jak na F2 i późniejszy siew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499
Nic za mało. f2 wcale się nie krzewi jakoś gorzej niż F1. trzeba tylko w wczesnie z wiosny dać azotu żeby się dokrzewilo i będzie jeszcze dobrze.
Nic za mało. f2 wcale się nie krzewi jakoś gorzej niż F1. trzeba tylko w wczesnie z wiosny dać azotu żeby się dokrzewilo i będzie jeszcze dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2511

Powiem tak rozkrzewienia wiosenne w życie jest mega trudno utrzymac w czasie suszy one jako pierwsze wylecą. Dlatego jestem zdania zeby przy późnym siewie i do tego przy F2 siac troche wiecej roslin na metrze.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3896
2 godziny temu, Tomek90 napisał:

Dlaczego za gęste skoro siane 200szt? Termin siewu tez jakby ok

Tak wizualnie. Wszystko zalezy od warunków. U mnie na północy ciężko takie zimuje i raczej sprawdza się troche rzadzy siew. Jestem i tak w tym roku w plecy bo mam jeszcze 9 ha pszenżyta do zasiania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119
1 godzinę temu, nunu85 napisał:

Nic za mało. f2 wcale się nie krzewi jakoś gorzej niż F1. trzeba tylko w wczesnie z wiosny dać azotu żeby się dokrzewilo i będzie jeszcze dobrze.
Nic za mało. f2 wcale się nie krzewi jakoś gorzej niż F1. trzeba tylko w wczesnie z wiosny dać azotu żeby się dokrzewilo i będzie jeszcze dobrze.

Żyto i wiosenne krzewienie ? Lepiej dołożyć i zasiać więcej niż jak ma wiosennym krzewieniem zrobić plon 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

ludzie tak straszą tym wiosennym krzewieniem żyta, tymczasem zauważyłem u siebie że ono istnieje i się sprawdza. jak mam z jesieni rzadkie żyto ( bo nie było warunków i się nie pokrzewilo, albo za późno siane ) to wczesną wiosną jak sieje azot na rzepak to od razu jadę na żyto ( rzecz jasna dawka inna). i to działa. Zagesxcza się i daje dobry plon. a z żytem posianym jesienią w przesadzonej obsadzie nie mam dobrych wspomnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2511

Tyle ze żyto zawsze nawozi sie azotem jak najszybciej bo one startuje jako pierwsze. I trzeba wychodzic z założenia że nawóz ma czekać na zboże a nie odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    355
2 godziny temu, JarekBazydlo napisał:

Mi sie zdaje ze troszke za malo wysiane jak na F2 i późniejszy siew.

Jeśli mówisz ze jest za mało wysiane to znaczy ze jest ok. ;) 

Jestem zwolennikiem rzadkich i płytkich siewów i widzę ze to się sprawdza. 
 

Edytowano przez tobago
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2511

Żyto lubi plytki siew. A ekonomicznie nie wiem czy dobrze wyjdziesz przy malej obsadzie roślin na metrze.

Z praktyki wiem że bedziesz musial bardzo gonic azotem z wiosny a to przy obecnych cenach nie wiem czy bedzie ekonomicznie dobrym rozwiązaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lobudek    90

Stronę wcześniej mam wyrzucone zdjęcie żyta F2 85kg/ha...... krzewi się bardzo ładnie mimo słabych wschodów z powodu suszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9985
17 godzin temu, tobago napisał:

Ja dziś skończyłem siać żyto. To dopiero eksperyment - żyto 10 października. 🙈

Norma ciut podkręcona bo F2 i nieco późno. 105-110kg/ha. Chyba będzie ok. 

Żaden eksperyment, w moich okolicach wielu sieje po kukurydzy czy ziemniakach żyta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj