ŻakowskiSławomir

wywóz szamba przydomowego jako gnojowicy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Napisano (edytowany)

Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉

Edytowano przez ŻakowskiSławomir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grab12    75

Wydaje mi się że gdyby nie chemia stosowana to by nie różniło się wiele od zwykłej gnojowicy z drugiej strony te domestosy czy inne środki piorące są mocno rozcieńczone jedynie gdyby ktoś dysponował badaniami można by coś stwierdzić.bardzie bym chyba bał się od strony biologicznej jakichś ludzkich pasożytów i chorób i ogólnie ludzie są wszystkożerni bezpieczniejsza jest gnojowica od roślinożerców przynajmniej tak mi się wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

większość środków czyszczących jest opartych na fosforanach a reszta i tak jest rozcieńczona -groźniejsze jest szambo z przydomowej oczyszczalni chociaż od lat wywoże u mnie rozcieńczam z wodą do pełnego beczkowozu i nic się nie dzieje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
ŻakowskiSławomir napisał:

Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉

bardziej bym się bał innych skutków


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

nie ma tak źle .w gminie jest nowa oczyszczalnie nieprzystosowana do ścieków z przydomowych oczyszczalni i klapa nie mogą tego wywozić ani tam ani do innej z poza gminy bo takie są przepisy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

@v11 gmina ma wskazać odbiorcę jeśli tego nie zrobi grozi kara 50 tys jest też opcja że wywozisz osad według harmonogramu jaki gmina ustaliła jak za zwykle szambo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, v11 napisał:

większość środków czyszczących jest opartych na fosforanach a reszta i tak jest rozcieńczona -groźniejsze jest szambo z przydomowej oczyszczalni chociaż od lat wywoże u mnie rozcieńczam z wodą do pełnego beczkowozu i nic się nie dzieje 

i nic się nie dzieje? jakby nie patrzeć te wszystkie środki czy to w pralce czy zmywarce to czysta chemia.

21 minut temu, bizon1 napisał:

@v11 gmina ma wskazać odbiorcę jeśli tego nie zrobi grozi kara 50 tys jest też opcja że wywozisz osad według harmonogramu jaki gmina ustaliła jak za zwykle szambo 

jak masz bezodpływowe to podpisujesz umowę z firmą , dzwonisz i to wywożą. 

Pytam z ciekawości czy ma to jakieś konsekwencje, wydaje mi się że można glebę ,,zatruć,, chociaż ile musiałoby być tej chemii żeby tak się stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1774
12 minut temu, ŻakowskiSławomir napisał:

i nic się nie dzieje? jakby nie patrzeć te wszystkie środki czy to w pralce czy zmywarce to czysta chemia.

u nas kto ma swoją beczke czy kogoś w rodzinie z gospodarstwem i beczkowozem to na pole wywozi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, konteno napisał:

u nas kto ma swoją beczke czy kogoś w rodzinie z gospodarstwem i beczkowozem to na pole wywozi 

No właśnie o to mi chodzi. Daje to coś? Nie zanieczyszcza gleby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Ekoświryzm i tyle, dziesiątkami lat wywoziło się na pole i nic złego się nie działo, ale obecnie obowiązek maja gminy, aby sprawdzać i prowadzić ewidencję zbiorników bezodpływowych, już przesłali druk do wypełnienia jaki zbiornik, kiedy wywożony ostatnio i z jaką firmą umowa podpisana ... trzeba coś wymyślić do świąt:)

  • Like 1

Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
tracker napisał:

Ekoświryzm i tyle, dziesiątkami lat wywoziło się na pole i nic złego się nie działo, ale obecnie obowiązek maja gminy, aby sprawdzać i prowadzić ewidencję zbiorników bezodpływowych, już przesłali druk do wypełnienia jaki zbiornik, kiedy wywożony ostatnio i z jaką firmą umowa podpisana ... trzeba coś wymyślić do świąt:)

masz rację a u nas w gminie mając swoją beczkę musisz zanieść kwit że Ci firma wyciągnęła szambo


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, tracker napisał:

Ekoświryzm i tyle, dziesiątkami lat wywoziło się na pole i nic złego się nie działo, ale obecnie obowiązek maja gminy, aby sprawdzać i prowadzić ewidencję zbiorników bezodpływowych, już przesłali druk do wypełnienia jaki zbiornik, kiedy wywożony ostatnio i z jaką firmą umowa podpisana ... trzeba coś wymyślić do świąt:)

Musisz mieć umowę z jakąś firmą i po sprawie. I dokument oczywiście że firma odebrała od ciebie ten towar bo raczej nikt się nie podłoży 😂

1 godzinę temu, wojtal24 napisał:

daje kary jak Cię złapią

To oczywiste, kary tak wielkie że nawet jakby ktoś chciał to gra nie warta świeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709
13 minut temu, ŻakowskiSławomir napisał:

Musisz mieć umowę z jakąś firmą i po sprawie. I dokument oczywiście że firma odebrała od ciebie ten towar bo raczej nikt się nie podłoży 😂

To oczywiste, kary tak wielkie że nawet jakby ktoś chciał to gra nie warta świeczki.

To po co zakładasz temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588
1 godzinę temu, tracker napisał:

Ekoświryzm i tyle, dziesiątkami lat wywoziło się na pole i nic złego się nie działo, ale obecnie obowiązek maja gminy, aby sprawdzać i prowadzić ewidencję zbiorników bezodpływowych, już przesłali druk do wypełnienia jaki zbiornik, kiedy wywożony ostatnio i z jaką firmą umowa podpisana ... trzeba coś wymyślić do świąt:)

Ekodebile swoją drogą ale i gminy chcą z tego kasę wyciągnąć,  bo raz że odbiorą ścieki trzeba im zapłacić,  a dwa jak ktoś niema kwitka to też kasa do gminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Panowie, rozumiem że żyjemy w czasach ekoglupoty ale jak nazwać wypuszczanie szamba na wolny wylew? To samo z opałem, z jednej strony debilne zielone lewactwo, a z drugiej antyunijny patriota palący śmieci. 

41 minut temu, ŻakowskiSławomir napisał:

Ale co po co? Doczytaleś o co pytałem w temacie?

No po co zakładasz temat skoro wiesz że: "gra nie warta świeczki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, akmaly napisał:

Panowie, rozumiem że żyjemy w czasach ekoglupoty ale jak nazwać wypuszczanie szamba na wolny wylew? To samo z opałem, z jednej strony debilne zielone lewactwo, a z drugiej antyunijny patriota palący śmieci. 

No po co zakładasz temat skoro wiesz że: "gra nie warta świeczki"

Moje pytanie w temacie brzmiało jakie ma to skutki dla gleby i jakie właściwości ma szambo porównując je np do gnojowicy.a nie czy gra warta świeczki 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Skoro nie wolno i gra nie warta świeczki, zakładam że nie będziesz tego robił. Ciekawość to pierwszy stopień do piekła :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To po co dzwonić się pytać o wycenę jakiegoś sprzętu skoro np nie jesteś zdecydowany na kupno. Ciekawość to pierwszy stopień do piekła 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Nie dzwonię i nie pytam, po co mi to skoro nie zamierzam kupić - nie wiem do kogo to było :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do ciebie. Twierdzisz że zbieranie informacji skoro nie zamierzam wywieźć jest bez sensu. Podaje przykład że dzwonienie do dealerów i pytanie o oferty też jest bez sensu bo konkretnie zainteresowany żadnym modelem nie jestem. Idąc twoim tokiem myślenia nie warto pytać o nic jak nie zamierza się tego robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Ale ja nie dzwonię po dilerach, nawet tych co maszynami handlują :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To był przykład i nie odnosił się typowo do ciebie. Ciebie tyczyła się tylko wiadomość. Post utworzony z ciekawości i żeby poznać zdanie innych ludzi. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj