xbartzek

Błąd w komputerze przy zamontowaniu kogutów John Deere 6530 premium

Polecane posty

xbartzek    0

Witam , niedawno wymontowałem oryginalnego koguta w johndeere 6530premium i zamontowałem dwa . Przy włączaniu kogutów wyskakuje błąd w komputerze . Co może być przyczyną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589

Komputer ci mówi na ciul ci to jak i tak ich legalnie używać nie możesz.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4137
1 godzinę temu, xbartzek napisał:

Witam , niedawno wymontowałem oryginalnego koguta w johndeere 6530premium i zamontowałem dwa . Przy włączaniu kogutów wyskakuje błąd w komputerze . Co może być przyczyną ?

Powiadomienie żebyś nie robił z ciągnika choinki i nie wkur*iał tym ludzi, bo do d*py ci to potrzebne.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Prawdopodobnie zamontowałeś dwa klasyczne. Komputer wykrywa za duże obciążenia. Załóż dwa porządne ledowe i będzie OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640
1 godzinę temu, robert1226 napisał:

Komputer ci mówi na ciul ci to jak i tak ich legalnie używać nie możesz.

A podaj mi przepis zabraniający używania świateł błyskowych (ostrzegawczych) barwy pomarańczowej na drodze publicznej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3413
Napisano (edytowany)

Cytat...

Ze wspomnianych wyżej informacji wynika, że kierujący pojazdem, który nie wykonuje czynności na drodze ani nie jest holowany może używać żółtych sygnałów ostrzegawczych jedynie w przypadku, gdy prowadzi na przykład maszynę rolniczą o pozanormatywnej konstrukcji bądź przewozi nietypowy ładunek.

Edytowano przez 12Pafnucy
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

Osobiście używam tylko wieczorem lub w nocy tylko z większymi zawieszanymi maszynami.

Myślę że tak jest ok.

W innej sytuacji nie ma potrzeby.

Ale niektórych fantazja ponosi dwa koguty dzień i c360 z dwukółką ale co tam....

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3661

Jeszcze było że ze względu na swoją konstrukcję zachowuje się inaczej niż większość pojazdów uczestniczących w ruchu drogowym.

 

Czy jakoś tak 🤭

14 minut temu, 12Pafnucy napisał:

Cytat...

Ze wspomnianych wyżej informacji wynika, że kierujący pojazdem, który nie wykonuje czynności na drodze ani nie jest holowany może używać żółtych sygnałów ostrzegawczych jedynie w przypadku, gdy prowadzi na przykład maszynę rolniczą o pozanormatywnej konstrukcji bądź przewozi nietypowy ładunek.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588
3 godziny temu, xbartzek napisał:

Witam , niedawno wymontowałem oryginalnego koguta w johndeere 6530premium i zamontowałem dwa . Przy włączaniu kogutów wyskakuje błąd w komputerze . Co może być przyczyną ?

Znajomy dołożył oświetlenia roboczego ,a jak mu jeden z " serwisu " zaprogramował dodatkowe oświetlenie i namotał w sterowniku  to później dwóch nie mogło tego " odkręcić" . 

Screenshot_20240211-220330~2.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589
11 godzin temu, bergman31 napisał:

A podaj mi przepis zabraniający używania świateł błyskowych (ostrzegawczych) barwy pomarańczowej na drodze publicznej? 

Krótko nieuzasadnione używanie świateł  i możesz taksamo dostać mandat za miganie drogowymi za używanie przeciwmgłowych jak jest widoczność dobra . A ogólnie to ci chłopaki wyżej napisali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640

@robert1226 ja znam te przepisy ale odniosłem wrażenie, że Ty ich nie znasz. 

 

20 godzin temu, robert1226 napisał:

Komputer ci mówi na ciul ci to jak i tak ich legalnie używać nie możesz.

 

17 godzin temu, andrzej78 napisał:

 

Screenshot_20240211-220330~2.png

Zgodnie z przepisami, gdy szerokość pojazdu przekracza 2,55m należy wówczas używać świateł błyskowych barwy pomarańczowej. (Wyjątek: chłodnia do 2,6m).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589
2 godziny temu, bergman31 napisał:

@robert1226 ja znam te przepisy ale odniosłem wrażenie, że Ty ich nie znasz. 

 

 

 

 

To jak znasz to po co pytasz , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640
2 godziny temu, andrzej78 napisał:

Te 2,55 m tyczy się pojazdów samochodowych.

Dotyczy wszystkich pojazdów z wyjątkami wymienionymi w przepisach. Ciągnik rolniczy szerszy niż 2,55m poruszając się po drodze publicznej powinien mieć włączone światło błyskowe barwy pomarańczowej. Już w samej ustawie jest mowa, że "dopuszcza się...", czyli aby poruszać się pojazdem szerszym niż 2,55 muszą być spełnione określone warunki, które zacytowałeś w poście powyżej. 

17 minut temu, robert1226 napisał:

To jak znasz to po co pytasz , 

Umiesz czytać że zrozumieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589

A co tu do zrozumienie że ty zwady szukasz wiesz za co możesz mandat dostać i co jeszcze nie kumasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640
Napisano (edytowany)
Dnia 11.02.2024 o 19:41, robert1226 napisał:

i tak ich legalnie używać nie możesz.

Sam w tym komentarzu wykazałeś się nieznajomością przepisów. Na moje zapytanie o przedstawienie przepisów potwierdzających Twój post, nie potrafiłeś sensownie odpowiedzieć.

11 godzin temu, robert1226 napisał:

Krótko nieuzasadnione używanie świateł  i możesz taksamo dostać mandat za miganie drogowymi za używanie przeciwmgłowych jak jest widoczność dobra . A ogólnie to ci chłopaki wyżej napisali.

A jak będzie uzasadnione używanie świateł błyskowych barwy pomarańczowej, to o żadnym łamaniu przepisów nie ma mowy.

Miganie światłami też jest dopuszczalne o ile nie dotyczy ono ostrzegania innych uczestników ruchu o kontroli drogowej lub blokadzie policyjnej. 

Przednie światła przeciwmgłowe można używać w warunkach dobrej przejżystości? Od świtu do zmierzchu na drogach krętych oznaczonych odpowiednimi znakami.

Edytowano przez bergman31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589

Uzasadnione oczywiście,  ale 95 % jeżdżących z włączonymi kogutami robi to bez najmniejszego sensu. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640
Napisano (edytowany)

No i tu się z Tobą zgadzam. Oprócz świateł błyskowych, to jeszcze z włączonymi światłami roboczymi z przodu i z tyłu traktora. Normalnie oślepnąć można.

Edytowano przez bergman31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3661
Dnia 11.02.2024 o 18:10, xbartzek napisał:

Witam , niedawno wymontowałem oryginalnego koguta w johndeere 6530premium i zamontowałem dwa . Przy włączaniu kogutów wyskakuje błąd w komputerze . Co może być przyczyną ?

Zapamiętaj raz na zawsze. Na tym forum nie porusza się tematu światła ostrzegawczego w ciągniku i czy rozrzutnik jest przyczepą 🤭😂

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588
13 godzin temu, bergman31 napisał:

Dotyczy wszystkich pojazdów z wyjątkami wymienionymi w przepisach. Ciągnik rolniczy szerszy niż 2,55m poruszając się po drodze publicznej powinien mieć włączone światło błyskowe barwy pomarańczowej. Już w samej ustawie jest mowa, że "dopuszcza się...", czyli aby poruszać się pojazdem szerszym niż 2,55 muszą być spełnione określone warunki, które zacytowałeś w poście powyżej. 

 

Żeby nie było niejasności , z naciskiem na słowo " dopuszcza się .

Zrzut ekranu (110).png

Zrzut ekranu (111).png

Zrzut ekranu (109).png

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3661
2 godziny temu, andrzej78 napisał:

Żeby nie było niejasności , z naciskiem na słowo " dopuszcza się .

Zrzut ekranu (110).png

Zrzut ekranu (111).png

Zrzut ekranu (109).png

A co to jest ciągnik balastowy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Omniq
      Witam,
      Posiadam instrukcję serwisową do JD 7430 i 7530 Premium. Instrukcja w języku angielskim w formacie PDF, nie skan książek tylko porządny pdf. Mogę się podzielić gdyby ktoś potrzebował
       

    • Przez Johny7430
      Witam, mam problem z ciągnikiem JD 7430 po wyskoczeniu komunikatu ecu 84.31 "ograniczona prędkość drogowa" traktor przestaje jechać po usunięciu komunikatu traktor pracuje dalej lecz po kilku minutach jest to samo. Proszę o pomoc.
    • Przez ejczbio
      Witam, mam pytanie chyba bardziej do serwisantów, ale może i nie tylko. Chciałbym wyłączyć włączanie przedniego napędu przy wciskaniu hamulca, ponieważ uważam to za najbardziej debilny patent w moim ciągniku (6230) Wg. mnie to powinno działać dopiero przy prędkościach większych niż 10km/h W sumie nie mam pojęcia jak to rozwiązać, czy wpiąć się gdzieś w układ elektryczny, np. za czujnikiem który jest odpowiedzialny za włączenie napędu po wciśnięciu hamulca i zastosować włącznik ON/OFF?
      Jak myślicie, da się coś z tym zrobić?
    • Przez dawwro03
      Wita mam problem z tls-em w john deere 6430. Dokładnie chodzi  o to że po odpaleniu traktora gdy oś chce wrócić do swojej wysokości nie podnosi płynnie tylko szarpie ( jest ustawione na auto), ale da się sterować wszystkimi jej funkcjami ( auto, max, manual). Jednak po jakimś czasie wyskoczy błąd- TSC 523976.04 i wtedy nie da się ustawiać między tymi funkcjami. Gdy traktor się zgasi i odpali na nowo wszystko jest znowu ok ( oprócz szarpania tlsem) ale błąd za chwilę znów wyskoczy i nic nie da się ustawić. Traktor mam od niedawna więc nie za bardzo wiem od czego mam zacząć szukać dla tego piszę tu. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi.


    • Przez dawwro03
      Witam mam problem w ciągniku john deere 6430 premium z tlsem. Dokładnie chodzi o to że zaraz po odpaleniu ciągniku gdy oś ustawia się do swojego poziomu( jest ustawione na auto) nie podnosi płynnie ale mocno szarpie ale da się przełączać między funkcjami( auto, max, manual) i na wszystko reaguje ale zawsze szarpie. po jakimś czasie wyskakuje błąd ( TSC 523976.04) i już nie da się nic zrobić to znaczy przełączać miedzy tymi funkcjami. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu traktora wszystko jest ok oprócz szarpania, ale po jakimś czasie znów to samo. Traktor mam od nie dawna więc nie za bardzo wiem co by mogło być problemem. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi. 

      20240308_170545[1].heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj