Polecane posty

galan99    7602
Napisano (edytowany)
13 minut temu, Zbyszek3939 napisał:

NO to jak tak wybrali to  teraz  nie ma co biadolić,  pomału się pakować i czekać  na bilet na wschód.

kiedyś jechali z przymusu - jako zesłańcy .

A teraz pojadą za kasę ile to płacą ?.

Ile to będzie , przeliczeniu ton pszenicy ?.

Edytowano przez galan99
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3495
Napisano (edytowany)

Po jakim kurie pszenicy ??? po ukraińskim po 600 czy giełdowym 900 ??? kursie za tonę bo to znaczna różnica :)   . Życia ludzkiego nie da sie wycenić ale kupić ??? jak widać da się . ma kolegę który był na kontrakcie w Irku ( końcówka) a potem był tez w Afganistanie . Pytam sie czy wybiera sie na ukrainę ( najemników biorą od dawna )  - odpowiedział mi; No co ty  , jak to sobie wyobrażasz ? Od przodu ruski naciera , z góry amerykanie bomby zrzucają od tyłu banderowiec z widłami stoi :) - nie warte to żadnych pieniędzy :) - tak żartował 

Edytowano przez marks50
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    967
Napisano (edytowany)

Mnie to już nie dotyczy , nigdzie się nie wybieram  nie ten wiek, ale w sejfie jest kilka jednostek z racji że jestem myśliwym  jak by się ktoś zapędził  na moje terytorium to co innego🙃 . Co do ceny pszenicy to Jasina w Brodzicy koło Hrubieszowa trzyma cenę bez zmian  540 zł. brutto.

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tvnpl    0
Napisano (edytowany)
Dnia 19.04.2024 o 11:13, marks50 napisał:

Kiedyś było Kowalczykowe nie sprzedajcie bo bedzie droższa a teraz nie sprzedajcie w żniwa bo będą dopłaty :) - czyli układ ten sam model działania a chodzi o to by w żniwa wywieźć jak najwięcej z ukrainy do Polski i potrzebne są puste magazyny by nikt nie sprzedawaó w żniwa jak za Kowalczyka :) . Wesołe żniwa sie zapowiadają w dzień młocka na noc blokada torów - niech to wiedza chachły i nawet sie niech nie szykuja na zwoenie do Polski .

Politycy Cię oszukali kilka razy a Ty dalej ich słuchasz? Miej pretensje do siebie.

Edytowano przez tvnpl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tvnpl    0
Napisano (edytowany)

 

Dnia 19.04.2024 o 12:25, Gimmeshelter napisał:

Szkoda że parę lat temu co roku nikt mi nie dopłacał że w żniwa sprzedałem, a ci co trzymali to zimą po zdecydowanie lepszej cenie sprzedali, wtedy problemu nie było. Tfu z takimi dopłatami ot sprawiedliwość 

Witaj na wolnym rynku :) Narzekacie na PGRy a tak naprawdę mentalnie za nimi tęsknicie. Gracie w kasynie i chcecie gwarancji wygranej - trzymam zboże to MUSI zdrożeć. I całe społeczeństwo musi do tego kasyna dopłacać, bo inaczej do pracy nie dojedzie.

Edytowano przez tvnpl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tvnpl    0
Dnia 19.04.2024 o 12:25, Gimmeshelter napisał:

Szkoda że parę lat temu co roku nikt mi nie dopłacał że w żniwa sprzedałem, a ci co trzymali to zimą po zdecydowanie lepszej cenie sprzedali, wtedy problemu nie było. Tfu z takimi dopłatami ot sprawiedliwość 

Witaj na wolnym rynku :) Narzekacie na PGRy a tak naprawdę mentalnie za nimi tęsknicie. Gracie w kasynie i chcecie gwarancji wygranej - trzymam zboże to MUSI zdrożeć. I całe społeczeństwo musi do tego kasyna dopłacać, bo inaczej do pracy nie dojedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3495

https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-polska-nie-uniknie-konkurencji-z-ukraina-ekspert-musimy-sie-,nId,7463293

Nagonka n rolników cęść nastepna ze rolnicy musza sie dostosować .natepny nawiedzony czubka czy cudaka który raz argumentuje że bez uryny afryka zdechnie  głodu bo uryn to wielki producent zbóż i bez niej będa cierpieć miliardy w Afryce by za chwile stwierdzać ze uryna w sumie nie jest zagrozeniem bo w duzo nie produkuje a co wyprodukuje to wyeksportuje 

''Europa nie jest jednak tradycyjnym kierunkiem dla ukraińskiego eksportu, który przed wojną trafiał przede wszystkim do Azji i krajów Afryki Północnej. Jeśli uda się utrzymać szlaki czarnomorskie i eksport na te rynki, ograniczone zostanie ryzyko, że ukraińskie zboże będzie lokowane na rynkach europejskich, w tym w Polsce'' - i posłuchajcie tego gamonia który twierdzi że nie ma prroblemu z urynowskim zbożem a nawet sie nie zająknie że uryna odmawia umowy przez morze czarne - czyli chca pchac do Europy .

Jeszcze całkiem inna sprawa jest czy uryna bedzie istnieć - to że bez pieniędzy z USA upadła by do końca 2024 - to oczywisty fakt z którym wszyscy byli zgodni , dolnie teraz pieniędzy nie spowoduje że uryn wygr najwyżej padnie pod koniec 2025 roku . każdy rązsądny wie że trampek wygra z dziadkiem i skończą się dulary z USA a za nimi skończy się uryna , obecne dopłacenie jest tylko przeciaganiem agoni ale jak chcą płacić to niech płaca . Tak więc mówienie dziś że ukraina wejdzie do UE  :) jest jak opowiadanie dzieciom o świętym mikołaju  . nie mniej problem pozostaje bo nie bedzie ukrainy ale ziemie po ukrainie i tu wpierw trzeba się zastanowić kto te ziemie będzie nadzorował , czy ruski , czy powstanie państwo oligarchów pruskich na terenach byłej ukrainy ( na to nawet utin sie zgodzi ) , pytanie czy ludzie w UE sie zgodza by nowy twór mógł należeć do UE :)

Następna sprawa to istnienie samej UE która ma paść według niemieckiego planu i mają powstac stany zjednoczone republik europejskich z zarządem niemieckim - o tym też każdy wie że to ma nastąpić no to wtedy nikt nie będzie pytał czy prusacy na ukrainie moga być w nowym tworze a i same istnienie rolników będzie pod znakiem zapytania bo jak ma wyglądac nowa niunia to tylko wiedzą obecni konstruktorzy -czytaj niemcy .

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9260

Jak trwały protesty rolników, rząd siał propagandę, że jak rolnicy będą protestowac, to zostaną z 9 milionami ton pszenicy, których nie sprzedadzą. Potem juz mówiło się o 4 milionach ton. W każdym razie przedstawiano dane niekorzystne dla rolników, starając się wymusić wyprzedaż w panice "po każdej cenie".

Ukraina owszem, pcha się do europy, bo tu zasadniczo były wyższe ceny i niższe koszty transportu, ale w tym roku to sie zmieniło, europa sama ma nadmiar zboża w konkurencyjnej cenie, w dodatku w niektórych krajach takich jak Francja czy Niemcy jednak ważne jest także to, skąd towar pochodzi, poza tym bada się zboże dokładniej niż w Polsce. Dlatego ukraińcy wywieźli większość swojego zboża przez porty.

A teraz zaczyna się ciekawie, bo ukraina oficjalnie informuje, że wyprzedała się ze zboża, do końca maja wyjadą ostatnie transporty na kontrakty. Tak samo rosja, gdzi mówi się o wprowadzeniu ceł wywozowych, aby ochronić własne zasoby. Tymczasem Chiny kupują na potęgę , dopóki rosja chce sprzedawać.

Jest jakaś dziwna sytuacja, jakby wszyscy spodziewali się dużego konfliktu, Chiny się obkupują, rosja wyprzedała wszystko, aby skumulowac kasę. To nie wróży nic dobrego.

A nasz rząd tak, jak wspominałem, gra do własnej bramki. Nie wiem, czemu tak na siłę chca zniszczyć polskich rolników. Nie robią nic w Brukseli, aby odepchnąć Zielony Bezwład, na krajowym podwórku od pół roku nie mogą się dogadac z rolnikami. Tu się dzieje coś bardzo dziwnego. Jak napisał jeden z polityków - panie Tusk, robi pan wszystko, aby przerżnąć następne wybory już na starcie.

  • Like 1
  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

Oby sprawdziły sie słowa Marks50, żeby polacy walczyli o ukre , to się w głowach nie mieści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7602
Napisano (edytowany)
30 minut temu, jahooo napisał:

Jak trwały protesty rolników, rząd siał propagandę, że jak rolnicy będą protestowac, to zostaną z 9 milionami ton pszenicy, których nie sprzedadzą. Potem juz mówiło się o 4 milionach ton. W każdym razie przedstawiano dane niekorzystne dla rolników, starając się wymusić wyprzedaż w panice "po każdej cenie".

Ukraina owszem, pcha się do europy, bo tu zasadniczo były wyższe ceny i niższe koszty transportu, ale w tym roku to sie zmieniło, europa sama ma nadmiar zboża w konkurencyjnej cenie, w dodatku w niektórych krajach takich jak Francja czy Niemcy jednak ważne jest także to, skąd towar pochodzi, poza tym bada się zboże dokładniej niż w Polsce. Dlatego ukraińcy wywieźli większość swojego zboża przez porty.

A teraz zaczyna się ciekawie, bo ukraina oficjalnie informuje, że wyprzedała się ze zboża, do końca maja wyjadą ostatnie transporty na kontrakty. Tak samo rosja, gdzi mówi się o wprowadzeniu ceł wywozowych, aby ochronić własne zasoby. Tymczasem Chiny kupują na potęgę , dopóki rosja chce sprzedawać.

Jest jakaś dziwna sytuacja, jakby wszyscy spodziewali się dużego konfliktu, Chiny się obkupują, rosja wyprzedała wszystko, aby skumulowac kasę. To nie wróży nic dobrego.

A nasz rząd tak, jak wspominałem, gra do własnej bramki. Nie wiem, czemu tak na siłę chca zniszczyć polskich rolników. Nie robią nic w Brukseli, aby odepchnąć Zielony Bezwład, na krajowym podwórku od pół roku nie mogą się dogadac z rolnikami. Tu się dzieje coś bardzo dziwnego. Jak napisał jeden z polityków - panie Tusk, robi pan wszystko, aby przerżnąć następne wybory już na starcie.

Pytanie z kim mają przegrać te wybory na starcie jak następne wybory będą dopiero za 4 lata .

Wybory samorządowe wygrali i wygrają wybory do , Brukseli 90 % poparciem .

Wybory 2025 na Prezydenta tez będą mieli swego i w tedy , pozostałe partie wypalą żelazem i nie będzie komu już zagrażać politycznie .

Przez te lata okopią się na tyle mocno że nie pokona ich nikt . 

Rolnicy to zaledwie 1,5 % wyborców i do tego rozbite na różne partie , czyli nie mają żadnego wpływu na dany wybór .

Starej Unii potrzebny jest zbyt wiec  . Nie wiem, czemu tak na siłę chca zniszczyć polskich rolników.

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3495
Napisano (edytowany)

może po prostu czas by zrobic to co w holandii - czyli rolnicy załozyli partię i wygrali , tak samo i u nas postarajmy sie odsunąć układ magdalenkowy . ja wiem że ten układ ma media i dział na zlecenia obcych państw dostając wzamian światową "ochronę " i ciężko będzie ale tworzenie oddolnie , systemomo moze sie udac bo po pierwsze rolnicy mają struktury  oddolne w całym państwie ( tego brak konfederacji ) po drugi rolnicy w małym stopniu uwikłani są w układy polityczne bo poza polityczne to napewno gdzieś ktoś do jakiejś bandy należy :) . mamy czas bo wybory dopiero za 4 lata więc przygotowania mozna zaczynać . Inna sprawa że za 4 lata może nas nie być jako rolnicy tylko nisko opłacani robotnicy rolni w strukturach gospodarstw oligachicznych i w tedy co najwyżej możemy stać się zwiazkami zawodowymi np. traktorzystów czy kombajnistów :) 

Edytowano przez marks50
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pane    77
15 godzin temu, marks50 napisał:

Ja tam sie nie wybieram , niech zamykaja , niech strzelaja w łeb  to przynajmniej będę pochowany na Polskiej ziemi a nie gdzieś przysypany w okopie jak będę miał szczęście to lis nie wygrzebie . To nie moja wojna i takie stanowisko maja inni ludzie wbrew medialnej propagandzie . Są i chętni jak żona kotłowni :)  , bedzie masa najemników bo stawka kusząca dla biednego Polaka , szacowali nawet 30tys ale to tylko plotki . Ja tam wolę sagan kartofli jak Anielka zgotuje :) i do puki putina nie zobaczę na Bugu to nawet palcem nie zamierzam kiwnąć , wtedy to mnie możecie w pierwszym szeregu ustawić  ale teraz to nie zamierzam nawet splunąć .

nie twierdze, że nie masz racji, ale obawiam się, że jak putiś będzie na Bugu to może być już za póżno...

11 minut temu, marks50 napisał:

może po prostu czas by zrobic to co w holandii - czyli rolnicy załozyli partię i wygrali , tak samo i u nas postarajmy sie odsunąć układ magdalenkowy . ja wiem że ten układ ma media i dział na zlecenia obcych państw dostając wzamian światową "ochronę " i ciężko będzie ale tworzenie oddolnie , systemomo moze sie udac bo po pierwsze rolnicy mają struktury  oddolne w całym państwie ( tego brak konfederacji ) po drugi rolnicy w małym stopniu uwikłani są w układy polityczne bo poza polityczne to napewno gdzieś ktoś do jakiejś bandy należy :) . mamy czas bo wybory dopiero za 4 lata więc przygotowania mozna zaczynać . Inna sprawa że za 4 lata może nas nie być jako rolnicy tylko nisko opłacani robotnicy rolni w strukturach gospodarstw oligachicznych i w tedy co najwyżej możemy stać się zwiazkami zawodowymi np. traktorzystów czy kombajnistów :) 

to jeszcze za mało partii masz jeszcze nowej "wiosny" potrzeba? Chyba dla zamydlenia oczu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3495
Napisano (edytowany)
18 godzin temu, pane napisał:

jak putiś będzie na Bugu to może być już za póżno...

Wersja długa) Na śmierć nigdy nie jest za późno :) a z mojego prywatnego zdania to zawsze wole otwarte starcie a nie jakieś hybrydowe wojny w sumie nie wiadomo o co chodzi , o co idzie gra , z jednej strony europejska walka z putinem z drugiej strony handel trwa w najlepsze wszystkim najwyżej wszedł amerykański, turecki czy indyjśki pośrednik a nawet ukraińce sprzedaja ruskim tytan , silniki samolotowe a nawet handlują ich zbożem :) tak więc nie oszukujmy się że to jest konwencjonalna wojna jakie znamy tylko hybryda wojenna która bardziej walczy z konkurencja na ukrainie , nikt nie rozwala infrastruktury krytycznej na ukrainie , kolej dział , elektrowni atomowych pilnują sami ruscy na ukrainie , jak bombardowane jest cos zwiazanego z rolnictwem to zazwyczaj tracą rodzimi ukraińscy oligarchowie , w porcie bombardują magazyny ukraińskich oligarchów , na wojnę na mieso armatnie biora głównie rolników by poprzejmować ziemie itd. Ta wojna to bardziej wyglada na wyniszczenie resztek ukraińców na tych terenach ale za to maja sie tam coraz lepiej azarzy , eskimosi , blackRocki ,Vansy itd. im nic nie płonie :) ich nikt nie bombarduje , Kernel wręcz korzysta z sytuacji by odstawic płotki od zysków - bądzmy szczerzy tu  nie chodzi o ukrainę tylko o przejęcie terenów przez korpo - jedyna niewiadoma gdzie powstanie granica na zachodnie latyfundia a gdzie na wschodnie tak więc tak prawdę powiedziawszy to putina na Bugu sie nie spodziewam ( choć wszystko mozliwe) bo ribbentrop-mołotow tez wszystko podzielili przed wojną a było różnie tak więc w sumie  realnie to jak putin był by na Bugu to bym najwyżej wiecej wódki włozył do lodówki problem był by wtedy z ukraińcami wcielonymi do ruskiego wojska bo z nimi wiemy jak jest , jak przesiąknieci sa ideologią - tu juz są pewne obawy bo historia kołem sie toczy . 

Wersja krótka )Tak więc do brzegu -za późno nie bedzie by zginąć czy napić sie wódeczki :) .

Edytowano przez marks50
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6423
2 godziny temu, marks50 napisał:

Wersja krótka )Tak więc do brzegu -za późno nie bedzie by zginąć czy napić sie wódeczki

Pij spokojnie. Nikt na Ukrainę Cię nie wyśle abyś walczył. I wyluzujcie trochę z tą paranoją.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamKutno    167
17 godzin temu, marks50 napisał:

Ja tam sie nie wybieram , niech zamykaja , niech strzelaja w łeb  to przynajmniej będę pochowany na Polskiej ziemi a nie gdzieś przysypany w okopie jak będę miał szczęście to lis nie wygrzebie . To nie moja wojna i takie stanowisko maja inni ludzie wbrew medialnej propagandzie . Są i chętni jak żona kotłowni :)  , bedzie masa najemników bo stawka kusząca dla biednego Polaka , szacowali nawet 30tys ale to tylko plotki . Ja tam wolę sagan kartofli jak Anielka zgotuje :) i do puki putina nie zobaczę na Bugu to nawet palcem nie zamierzam kiwnąć , wtedy to mnie możecie w pierwszym szeregu ustawić  ale teraz to nie zamierzam nawet splunąć .

Słuszne podejście, lepiej zginąć wśród swoich. Z drugiej strony firmy zaczynają padać, coraz głośniej mówi się o zwolnieniach, więc ludzie walą drzwiami i oknami do wojska, dziewczynki po gimnazjum, chłopcy z wykształceniem podstawowym, 6000 na dzień dobry, gdzie zwykły człowiek bez wielkich talentów tyle zarobi? Mam w rodzinie super majstra, z tych sześciu tysięcy zarabia 2/3 po 30 latach pracy. Takie są realia. Temat niezwiązany z cenami pszenicy, ale jest też sporo osób, co zwalniają się masowo, widzą jak państwo szasta pieniędzmi w strefie budżetowej i nie chcą pracować za 3,5 tysiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7602
Napisano (edytowany)

BARDZO CIEKAWE .

Co z Polakami? - Ukraina zapewniła niemieckim przedsiębiorstwom możliwości inwestycyjne w kluczowych sektorach krajowej gospodarki – informuje Ministerstwo Gospodarki Ukrainy. W dziedzinie przetwórstwa rolnego zaprezentowano ponad 80 projektów na łączną kwotę ponad 2,9 miliarda dolarów.

Dopiero będzie jechać do Polski . Blokady przejść granicznych nic nie dadzą , Niemcy będą wieźli wszystko .

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/wiesci-rolnicze/pozostale-wiesci-rolnicze/34830-niemcy-beda-budowac-na-ukrainie-sektor-przetworstwa-rolnego-co-z-polakami

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3495
1 godzinę temu, AdamKutno napisał:

Słuszne podejście, lepiej zginąć wśród swoich. Z drugiej strony firmy zaczynają padać, coraz głośniej mówi się o zwolnieniach, więc ludzie walą drzwiami i oknami do wojska, dziewczynki po gimnazjum, chłopcy z wykształceniem podstawowym, 6000 na dzień dobry, gdzie zwykły człowiek bez wielkich talentów tyle zarobi? Mam w rodzinie super majstra, z tych sześciu tysięcy zarabia 2/3 po 30 latach pracy. Takie są realia. Temat niezwiązany z cenami pszenicy, ale jest też sporo osób, co zwalniają się masowo, widzą jak państwo szasta pieniędzmi w strefie budżetowej i nie chcą pracować za 3,5 tysiąca.

Przyszła wojna będzie wojną niewidzialną. Dopiero gdy dany kraj zauważy, że plony jego uległy zniszczeniu, jego przemysł jest sparaliżowany, a jego siły zbrojne niezdolne do działania, zrozumie nagle, że brał udział w wojnie i tę wojnę przegrał

Nie moje to ale taka teraz jest prowadzona wojna , pomijając że nie mamy jakiegoś wielkiego przemysłu bo to rozwalono przez magdalenkę  to i nawet montownie i resztki przemysłu właśnie pada lub przenoszą produkcje . Siły zbrojne tak samo w sumie nie są zdolne do działania bo wszystko oparte jest na NATO , pieniadzach z zachodu , projektach które istnieja ale żaden nie jest sfinalizowany a samo wojsko prócz sztuki ludzia  nie stanowi jakiejś militarnej siły bo tak jak mówisz do wojska ściąga nieświadoma młodzież , dziewóchy zafascynowane czymś nowym - plus że nie o nowe tipsy chodzi czy najnowszego srajfona ale to nie jest wojsko , to dla młodzieży przygoda a w godzinę zero połowa wpadnie w panikę a druga bardziej świadoma zacznie uciekać . Teraz poczekajmuy jeszcze tylko by "plony uległy zniszczeniu " - to wtedy zrozumiemy że bierzemy udział w wojnie i ją przegrywamy .

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4088
1 godzinę temu, marks50 napisał:

Przyszła wojna będzie wojną niewidzialną. Dopiero gdy dany kraj zauważy, że plony jego uległy zniszczeniu, jego przemysł jest sparaliżowany, a jego siły zbrojne niezdolne do działania, zrozumie nagle, że brał udział w wojnie i tę wojnę przegrał

Nie moje to ale taka teraz jest prowadzona wojna , pomijając że nie mamy jakiegoś wielkiego przemysłu bo to rozwalono przez magdalenkę  to i nawet montownie i resztki przemysłu właśnie pada lub przenoszą produkcje . Siły zbrojne tak samo w sumie nie są zdolne do działania bo wszystko oparte jest na NATO , pieniadzach z zachodu , projektach które istnieja ale żaden nie jest sfinalizowany a samo wojsko prócz sztuki ludzia  nie stanowi jakiejś militarnej siły bo tak jak mówisz do wojska ściąga nieświadoma młodzież , dziewóchy zafascynowane czymś nowym - plus że nie o nowe tipsy chodzi czy najnowszego srajfona ale to nie jest wojsko , to dla młodzieży przygoda a w godzinę zero połowa wpadnie w panikę a druga bardziej świadoma zacznie uciekać . Teraz poczekajmuy jeszcze tylko by "plony uległy zniszczeniu " - to wtedy zrozumiemy że bierzemy udział w wojnie i ją przegrywamy .

Rozmawiałem z Kapką , mówi że pewnie nie dostanie zgody na budowę młyna w Krasnymstawie bo zapylenie i zbyt blisko Zamościa a to stanowi konkurencję , pozwolenia nie daje ochrona środowiska w Chełmie   , to jest jawna wojna władzy z ludźmi którzy chcą coś zrobić , dać miejsca pracy i zbyt na polskie zboże

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3495
Napisano (edytowany)

Może nie chcą nic budować w strefie przygranicznej by konkurencji nie robić ukraińcom :) , zapylenie też w dzisiejszych czasach nie jest problemem , odciagi , cyklotrony itp. raczej Kapka widzi bezsens rozwijania gdy rolnicy będą zwinięci , co będzie mielić ? ukraiński syf ? kto oglądał dziś debate na polscie "ekspertów" którzy twierdzili że Polska spisana na straty , bedzie tylko buforem dla USA i niemiec to bedzie dziwne jak ktos zechce za chwilę w polsce ToyToya postawić jak dalej tak bedzie .

Edytowano przez marks50
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
2 godziny temu, mirro napisał:

Pij spokojnie. Nikt na Ukrainę Cię nie wyśle abyś walczył. I wyluzujcie trochę z tą paranoją.

Ludzi 50+ wzywają na ćwiczenia więc nie bądź taki pewien...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj