Polecane posty

Lolek74    397
3 minuty temu, Damianek20 napisał:

Po 260 brutto sprzedawane u mnie było na wymianę po 240 gotówką 

W ciągu trzydziestu lat gospodarowania najtaniej pszenicę sprzedawałem w 2005r po 370zł/t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stach123    200

Zawsze uważałem że donald  się w tańcu nie pierd.... ale że tych przywódców rolników tak upokorzy to się nie spodziewałem , trochę mi żal tych chłopaków  co wierzyli w tych lyderów   😀 i ich moce negocjacyjne  i koczowali na granicy i drogach  . 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141

Zeby nie było tak,że dopłaty dla tych co sprzedali ponizej 600 ,a ci co wyżej to dla nich juz nie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3497
Napisano (edytowany)

Na razie nic nie wiadomo ale co z tymi co nie będą mieli gdzie sprzedać ? Następna sprawa pieniądze będą ??? Nie dość że pieniadze maja być z budżetu PL , dwa 1,5 mld zł ??? na ile starczy ??? Niech tylko w obrót fakturami dostanie sie 25 mln ton zbóż pula 1,5 mld to mamy 1,5 mld podzielić na 25 mln = dosłownie 60 zł tona !!!!!!!!!!!!!!!!! jakie tysiące ????zł  Dali by 15 mld zł to by dopłata wyniosła 600zł ale jakie tysiące , czy nikogo nie było na sali by powiedzieć ze żadne dopłaty nie są realne ????? 

Jak inne rozwiązania ??? bo gdybanie o dopłatach gdy nie będzie gdzie sprzedać to nie dość że nie sprzeda to nie bedzie dopłaty bo będzie potrzebna faktura ???? tak wyczuwając to wygląda na to że chcą omamić dopłatami których nie zamierzają dopłacić tylko obiecać - dziwne to wszystko .

Edytowano przez marks50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9004
1 godzinę temu, ws71 napisał:

Było chwile po wejsciu Polski do  Unii, znajomy miał mi sprzedac po 270 zl, jednak doszedł do wniosku ze sprzeda za cene interwencyjna cos ok 104€ za tone, po odliczeniu poniesionych kosztów[transport, potracenia] dostał mniej jak 270 zł[ unijna cena interwencyjna w tamtych czasach w przeliczeniu na złotówki cos ok 330zł

To były te czasy jak Lepper z wagonów wysypywał zboże? To też ukrainskie wtedy było bo nie pamiętam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    501
Napisano (edytowany)

Te dopłaty to zło. Totalna defraudacja. Fakturowania ciąg dalszy. Na to zboże co teraz rolnik dopiero sypie azot wystawi fakturę firmie, ta kolejnej firmie i tak zostanie zalegalizowana ukraińska. To łańcuszek, jak jakaś piramida finansowa.

Edytowano przez toooomaszewski
  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel002d    7

powiat Kraśnicki pszenica paszowa 600 zł brutto/tona, tendencja zniżkowa.

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9004
1 godzinę temu, 85Tomekkk napisał:

Powiedzenie starszych chłopów''sprzedał świnię ,kupił dwie beczki ropy''

Tak było, albo wóz nawozu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

Druga sprawa strata poparcia miastowych. Tu powinno być twarde stanowisko z zielonym ładem nie tylko w kwestii rolnictwa ale i ogólnie. Ten cały nieład dotyczy też ludzi z poza rolnictwa. Piece , auta itp itd.  Zresztą ogłoszenie teraz dopłat do zboża to nie wiem jakie będą ceny ...400...300 zł tona ...

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9004
Napisano (edytowany)
8 minut temu, marks50 napisał:

Na razie nic nie wiadomo ale co z tymi co nie będą mieli gdzie sprzedać ? Następna sprawa pieniądze będą ??? Nie dość że pieniadze maja być z budżetu PL , dwa 1,5 mld zł ??? na ile starczy ??? Niech tylko w obrót fakturami dostanie sie 25 mln ton zbóż pula 1,5 mld to mamy 1,5 mld podzielić na 25 mln = dosłownie 60 zł tona !!!!!!!!!!!!!!!!! jakie tysiące ????zł  Dali by 15 mld zł to by dopłata wyniosła 600zł ale jakie tysiące , czy nikogo nie było na sali by powiedzieć ze żadne dopłaty nie są nie realne ????? 

Jak inne rozwiązania ??? bo gdybanie o dopłatach gdy nie będzie gdzie sprzedać to nie dość że nie sprzeda to nie bedzie dopłaty bo będzie potrzebna faktura ???? tak wyczuwając to wygląda na to że chcą omamić dopłatami których nie zamierzają dopłacić tylko obiecać - dziwne to wszystko .

Żeby nie okazało się że  ,,pieniędzy Nie ma i nie będzie" granie na czas bo wybory

5 minut temu, daniel002d napisał:

powiat Kraśnicki pszenica paszowa 600 zł brutto/tona, tendencja zniżkowa.

Tragedia. Pytanie co w żniwa z ceną?

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141
3 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Żeby nie okazało się że  ,,pieniędzy Nie ma i nie będzie" granie na czas bo wybory

Tragedia. Pytanie co w żniwa z ceną?

Jak wyzej pisze,znajomy skup wystawi fakturę na pszenice co dzis był sypany azot

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mzk    181
1 godzinę temu, Stach123 napisał:

Zawsze uważałem że donald  się w tańcu nie pierd.... ale że tych przywódców rolników tak upokorzy to się nie spodziewałem , trochę mi żal tych chłopaków  co wierzyli w tych lyderów   😀 i ich moce negocjacyjne  i koczowali na granicy i drogach  . 

Jak ma się za przeciwników stado gryzących się baranów to nie jest ciężko ich na ubój wysłać

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1338

. . .  tylko że 250 zł 20 lat temu to było jak dzisiaj ~800zł

dawniej człowiek na papier 100 zł to patrzył jak na obrazek

  • Like 1
  • Thanks 1

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203
4 godziny temu, dzarjan8111 napisał:

Nikt nie pamięta jak ludzie przychodzili i prosili żeby ziemie od nich kupować bo oni to nie będą żyta po 300zl sprzedawać. Teraz każdy by chciał zboże uprawiać i nic nie hodować  bo pare dobrych lat było i płacili chore czynsze dzierżawne. Nadeszły chude czasy i raczej prędko nie miną patrząc na ceny zbóż na świecie. Rząd nie będzie wiecznie dopłacał żeby produkcja się opłacała i według mnie kto ma kredyty to będzie ciężko. Walczmy o swoje ale czarno to widzę

Żyto to ja pamiętam w gorzelni po 180

1 godzinę temu, marks50 napisał:

Na razie nic nie wiadomo ale co z tymi co nie będą mieli gdzie sprzedać ? Następna sprawa pieniądze będą ??? Nie dość że pieniadze maja być z budżetu PL , dwa 1,5 mld zł ??? na ile starczy ??? Niech tylko w obrót fakturami dostanie sie 25 mln ton zbóż pula 1,5 mld to mamy 1,5 mld podzielić na 25 mln = dosłownie 60 zł tona !!!!!!!!!!!!!!!!! jakie tysiące ????zł  Dali by 15 mld zł to by dopłata wyniosła 600zł ale jakie tysiące , czy nikogo nie było na sali by powiedzieć ze żadne dopłaty nie są nie realne ????? 

Jak inne rozwiązania ??? bo gdybanie o dopłatach gdy nie będzie gdzie sprzedać to nie dość że nie sprzeda to nie bedzie dopłaty bo będzie potrzebna faktura ???? tak wyczuwając to wygląda na to że chcą omamić dopłatami których nie zamierzają dopłacić tylko obiecać - dziwne to wszystko .

Trzeba też wziąć pod uwagę że tendencje rynkowe światowe są ważne i mimo że matif zaniżony jest o 100 zł bo 700 bez problemu za konsumpcję można wziąć nawet za pasze gdzie nigdzie to nikt nie będzie dopłacał cały czas chłopom bo tanio . Bo w końcu mieszczuchy wystąpią przeciwko nam . Jeśli nic się nie zmieni to tak jak mówiłem pokoncza się pola +100 tys dzierżawy większe jak 500 zł zakupy maszyn bez pojęcia i pokrycia w hektarach i komornicy będą mieli co robić . Kiedyś taki pan ważniejszy trochę z rady dużej spółdzielni to bylo bodaj w 2014 kiedy cena brutto dochodziła do 2.15 zł powiedział jak się go pytali czy będą dalsze podwyżki a on że jest przeciwny tym które już są i kasę by odkładał na koncie mleczarni na ciężkie czasy , redaktor pyta to pan nie chce większej ceny ? A on że to będzie większy problem bo chłopy poglupieja przeinwestuja i przyjdzie kryzys i będzie bieda . Tak było przyszedł bodajże 2015 bardzo suchy rok z cena 1.1 1.2 i przynajmniej u mnie w terenie komornik zagościł na wielu podwórkach 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1779
8 godzin temu, Grab12 napisał:

Nie ma porównania teraz z najniższą ile kupisz ton zboża a ile kiedyś o kosztach produkcji. za metr zboża spokojnie dostałeś metr nawozu paliwo po 2-3 zł ceny ziemi za 4 czy 5 ton można było kupić ha a teraz nawet po 1000 za tonę trzeba w granicach od 40 do 100 ton zboża nie wspominając + brak waloryzacji wyrównania dopłat inflacja plan jest prosty małych zlikwidować by grupkę dużych uwiązać kredytami i prowadzać na smyczy po wojnie komuniści dzielili majątki ziemskie magnatów a teraz na odwrót i tak historia kołem się toczy.

 

received_1349689172362528.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2040
11 godzin temu, Lolek74 napisał:

W ciągu trzydziestu lat gospodarowania najtaniej pszenicę sprzedawałem w 2005r po 370zł/t.

Na wschodzie lubelskiego zawsze płody rolne najtańsze a komponenty do produkcji najdroższe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3497

niestety link nie aktywny https://www.tiktok.com/@swiru97/video/7344461528373972256?_r=1&_t=8kXjgCPKoKH

Doskonale było wyjaśnione ale jak widać dla sprawy usuniety :)  dlatego od początku byłem za tym by kamera była na sali -a zrobiono tajemnicę . Kamera wyizolowała by wszystkie niedomówienia kto robi politykę a kto naprawdę chce załatwić sprawę :) niestety nikomu na tym nie zależy . Roman Kondratów doskonale wytłumaczył co było ustalone ale niestety cenzura dosiegła nawet podkarpacia :) . No może usuneli z powodów bezpieceństwa - trzeba mieć nadzieję że tak -  ale z tym bezpieczeństwiem to jakiś wał i przesadzanie . To tak jak był Grek u żebrzeńskiego gdy walneła rakieta , tłumaczono ze spotkanie było w ukryciu ze wzgledów bezpieczeństwa by ruski nie wiedział by w tym samym zdaniu stwierdzić że ruski zaatakował i nie uszanował głowy innego państwa ?????? :) To jest jakaś hipokryzja bo albo wiedział putin albo nie widział ? a robia z tego propagandę że nie wiedział a specjalnie zaatakował :) Sypie im sie narracja jak całe państwo o czym wspomniano w nagraniu :) co z Charrrrr...plu tfu.. przepraszam zebrało mi sie i musiałem splunąć :) . Wiadomo względy bezpieczeństwa .

a jak wygląda bezpieczeństwo w kraju to sie dowiedzieliśmy na ostatnich protestach :) . Agrntura jak dzieci -mówiłem by nie zakładali granatowych kurtek i czapek z daszkiem bo sie wyróżniają z tłumu to nawet posłuchali ale że o butach nie wsomniałem to ebile nie wymienili i cała agenturalna akcja policji na budę ... sorry psu na budę :) Widzieliście listę agentów która szuka policja jako zadymiarzy na strajku ??? :) Jednym okazuje się sam :) Gomoła od łapówek w opolskim  :) porównajcie .

no dobra pożartowaliśmy to teraz do brzegu - jak dzielimy łupy ? zaszywamy sie na wsi by miasto nas kostką nakryje za te dopłaty . Oczywiście problem nie rozwiązany tylko Tusk chce zastosować stara metodę Kaczora "...da się parę groszy bo chłop jest pazerny...." - czyli tak jak twierdziłem przed wyborami że PO i PiS to jedna partia magdalenkowa ,niczym sie nie różni a wyborcy jedynie mogą wskazywać na zasadzie dobry-zły glina  kto jest dobrym a kto złym ale wiemy dobrze że współpracują dla jednego podwładnego .

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6427
5 minut temu, marks50 napisał:

tylko Tusk chce zastosować stara metodę Kaczora "...da się parę groszy bo chłop jest pazerny...." -

I chłop weźmie, bo jest pazerny.:brawo:

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7605

Pszenica po 400, kukurydza po 300 zł? Czy to realne?

Otrzymaliśmy sygnał z Polski południowo - wschodniej, że kukurydza na kontraktach wyceniana jest na 320 zł/t

Kukurydza po 320 zł/t na kontrakcie 

Wczoraj otrzymaliśmy sygnał z województwa podkarpackiego, że można podpisywać kontrakty na kukurydzę pod tegoroczne dostawy (październik - grudzień) w cenie, uwaga... 320 zł/t. Tak jak niepoważna jest cena, tak informacja już jak najbardziej sprawdzona i pochodzi z dość dużego skupu. 

Oczywiście dochodzą inne elementy - Rosja sprzedaje swoje zboża za bezcen, w cenach dumpingowych. Moskwa może wykrwawić swoje rolnictwo, byle tylko zniszczyć Europę. To z historii już znamy, nie jest to nowa strategia Rosjan. 

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2040

I tak się dopytam co dalej z zielonym ładem protestami zbożem z urki i rozmowami z Donaldem ?

30 minut temu, galan99 napisał:

Pszenica po 400, kukurydza po 300 zł? Czy to realne?

Otrzymaliśmy sygnał z Polski południowo - wschodniej, że kukurydza na kontraktach wyceniana jest na 320 zł/t

Kukurydza po 320 zł/t na kontrakcie 

Wczoraj otrzymaliśmy sygnał z województwa podkarpackiego, że można podpisywać kontrakty na kukurydzę pod tegoroczne dostawy (październik - grudzień) w cenie, uwaga... 320 zł/t. Tak jak niepoważna jest cena, tak informacja już jak najbardziej sprawdzona i pochodzi z dość dużego skupu. 

Oczywiście dochodzą inne elementy - Rosja sprzedaje swoje zboża za bezcen, w cenach dumpingowych. Moskwa może wykrwawić swoje rolnictwo, byle tylko zniszczyć Europę. To z historii już znamy, nie jest to nowa strategia Rosjan. 

 

Zanim swoje wykrwawi to europejskie padnie. Da im tanie paliwo i nawozy i dadzą radę. Bardziej się martwburkami a nie ruskim bo to oni są największym naszym wrogiem i zagrożeniem a teraz próbuje się obrócić i znów z urkow zrobić niewinnych 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1269

Jeśli Europa chłonie ukraińskie zboże, to jako zapłatę za nie, powinna słać amunicję i wszelkiego rodzaju broń. Wymiana bezgotówkowa. Wtedy można by powiedzieć, że faktycznie wspomaga w ten sposób Ukrainę w wojnie, a sprzedaż ichnich produktów rolnych, przekłada się  bezpośrednio na sukcesy na froncie, a nie sukces ekonomiczny wąskiej grupki posiadaczy ziemskich.  

  • Like 5
  • Thanks 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7605
50 minut temu, Damianek20 napisał:

I tak się dopytam co dalej z zielonym ładem protestami zbożem z urki i rozmowami z Donaldem ?

Zanim swoje wykrwawi to europejskie padnie. Da im tanie paliwo i nawozy i dadzą radę. Bardziej się martwburkami a nie ruskim bo to oni są największym naszym wrogiem i zagrożeniem a teraz próbuje się obrócić i znów z urkow zrobić niewinnych 

Kto traci a kto zarabia na ukraińskim i rosyjskim zbożu?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toffik    5
Napisano (edytowany)

Najbardziej podoba mi się zdjęcie nadwyżki zbóż (dopłata do eksportu)i zluzowanie magazynów,a potem co znowu zboża "techniczne"(pod korek)?....

Edytowano przez toffik
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj