Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Damianek20    2024
39 minut temu, Jurek87 napisał:

Tak cie skręca ze ktos zainwestował w sprzet? Jak przeinwestował to jego problem.Obrabiac 40 ha szesciesiatką to taka sama glupota jak nowym fendtem ... Strajki są uzasadnione i popierają je i ci pod kreską i ci na duzym plusie.

Alfa nie popiera najwidoczniej bo pewnie jest na ogromnym plusie 🙈

18 minut temu, Unexpected napisał:

Niech każdy sobie obliczy ile % ua jest objęte frontem walki. Do samej lini frontu mamy jakieś około 1300-1400km. Większość kraju ma możliwość produkowania w rolnictwie na pełnej petardzie...

*mapa już trochę nie aktualna ale dobrze obrazuję tę  wojnę* w całym kraju

z28383820FBW,Sytuacja-w-Ukrainie.jpg

Pełna petardę to oni pokażą dopiero po tej ilości nawozu co dostali z pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznesmen95    48
Napisano (edytowany)

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-ultimatum-szmyhala-ws-protestu-rolnikow-mozliwe-srodki-odwet,nId,7349860#crp_state=1

 

Będą sankcje.

 

 

13 minut temu, lukasz1995 napisał:

U mnie znajomy z ojcem robią na 200 ha i muszą w niedziele siać,bo się nie wyrabiają.W sumie,to już wszystkie prace ogarniają w niedziele.Chociaż kuzyn jeszcze im pomaga,bo by się zarżneli.Więc przy takim areale,jest potrzebne trzy osoby

A co to w niedziele nie można siać?

Edytowano przez biznesmen95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3413
8 minut temu, biznesmen95 napisał:

co to w niedziele nie można siać?

Nie.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1381
12 minut temu, biznesmen95 napisał:

A co to w niedziele nie można siać?

Można też robić pod siebie, a jednak z jakiegoś powodu ludzie tego unikają 

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
Napisano (edytowany)
34 minuty temu, lukasz1995 napisał:

U mnie znajomy z ojcem robią na 200 ha i muszą w niedziele siać,bo się nie wyrabiają.W sumie,to już wszystkie prace ogarniają w niedziele.Chociaż kuzyn jeszcze im pomaga,bo by się zarżneli.Więc przy takim areale,jest potrzebne trzy osoby

To albo maja kiepski sprzęt , albo kiepska organizacja, opryski robimy jak pogoda nie pasuje, żniwa to narmalne , 40 lat temu sie kosiło, a wtedy wierzyliśmy i praktykowaliśmy prawie wszyscy, teraz coraz mniej 

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
25 minut temu, lukasz1995 napisał:

U mnie znajomy z ojcem robią na 200 ha i muszą w niedziele siać,bo się nie wyrabiają.W sumie,to już wszystkie prace ogarniają w niedziele.Chociaż kuzyn jeszcze im pomaga,bo by się zarżneli.Więc przy takim areale,jest potrzebne trzy osoby

Jak leje dwa tygodnie dzień w dzień w okresie zasiewów to i 5 pracowników możesz mieć a nic nie zasiejesz.

U mnie ojciec orze, ja za nim od razu sieję, nawozy rozsiane wcześniej. Po co trzeci zawodnik?

Ksiądz w niedzielę pracuje to i rolnik może.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7587

NIEDZIELNA PRACA W G.......O SIĘ OBRACA .

Skupy zapchane zbożem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500
2 godziny temu, Damianek20 napisał:

I rozumiem że ty też zawsze jesteś na plusie na każdej uprawie i hodowli !

To teraz mi odpowiedz skąd tyle bankructw gospodarstw i to nie takich jak moje 10 h tylko dużych skąd tyle bankructw firm ? Przecież to podstawa zarobek to czemu upadły po wielu latach funkcjonowania ?

Dlaczego inni bankrutują, nie mam pojęcia. Może tych 100 stronnicowych biznesplanów od biznesowych doradców nie doczytali do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mzk    181
2 godziny temu, miwigos napisał:

A u mnie jeden dom  co nie jest rolnikiem , od 50 lat tak jest i nikt w najbliższej przyszłości nie sprzeda 

Jakie 8 lat , dopóki nie ogłosili pandemi , byo wszustko OK

w 2017 r w Niemczech zielone krzyże w polach stały przeciw zielonemu ładowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111
8 minut temu, miwigos napisał:

To albo maja kiepski sprzęt , albo kiepska organizacja, opryski robimy jak pogoda nie pasuje, żniwa to narmalne , 40 lat temu sie kosiło, a wtedy wierzyliśmy i praktykowaliśmy prawie wszyscy, teraz coraz mniej 

Właśnie sprzęt mają dosyć dobry 2x New holland 210 i 130 koni i już odpowiedni sprzęt do tego i kombajn tc 5070

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500
1 minutę temu, galan99 napisał:

NIEDZIELNA PRACA W G.......O SIĘ OBRACA .

Skupy zapchane zbożem .

I ksiądz się za piniendze modli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111
9 minut temu, oregano napisał:

Jak leje dwa tygodnie dzień w dzień w okresie zasiewów to i 5 pracowników możesz mieć a nic nie zasiejesz.

U mnie ojciec orze, ja za nim od razu sieję, nawozy rozsiane wcześniej. Po co trzeci zawodnik?

Ksiądz w niedzielę pracuje to i rolnik może.

Kiedyś twoi dziadki robili koniami i w niedziele odpoczywali,a teraz taka technologia i siać w niedziele.Nie przesadzajmy

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6MaaJsTeR9    439
2 minuty temu, toooomaszewski napisał:

I ksiądz się za piniendze modli.

A lud się podli

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111
6 minut temu, galan99 napisał:

NIEDZIELNA PRACA W G.......O SIĘ OBRACA .

Skupy zapchane zbożem .

Też takie mam zdanie.Nawet w ostatnie ulewne żniwa nie kosiłem w niedziele,bo tato nie chciał,a można było

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1762
1 godzinę temu, Rafiozo napisał:

To wytłumaczcie mi jedną rzecz, u nas płacą za dzierżawę nawet 3-4 tysie i się opłaca. Nie dawno był przetarg na 60ha 3 klasa, i jak wam powiem za ile to poszło to nikt mi nie uwierzy. Dodam że u nas idą ziemniaki i warzywa. Dzierżawę dobili do 12 ton pszenicy za hektar.

Siuksy są nie zniszczalne. A dwa warzywo to inne przychody i wychody 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal8011    51
48 minut temu, lukasz1995 napisał:

U mnie znajomy z ojcem robią na 200 ha i muszą w niedziele siać,bo się nie wyrabiają.W sumie,to już wszystkie prace ogarniają w niedziele.Chociaż kuzyn jeszcze im pomaga,bo by się zarżneli.Więc przy takim areale,jest potrzebne trzy osoby

Jak mają zachodnie złomy, wyjeżdżają w pole o 9, o 12 godzina przerwy a wracają do domu o 15 to się nie dziwie, że się nie wyrabiają 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111
16 minut temu, oregano napisał:

Jak leje dwa tygodnie dzień w dzień w okresie zasiewów to i 5 pracowników możesz mieć a nic nie zasiejesz.

U mnie ojciec orze, ja za nim od razu sieję, nawozy rozsiane wcześniej. Po co trzeci zawodnik?

Ksiądz w niedzielę pracuje to i rolnik może.

Może masz jeszcze w miare sprawnego ojca,to można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
6 minut temu, lukasz1995 napisał:

Kiedyś twoi dziadki robili koniami i w niedziele odpoczywali,a teraz taka technologia i siać w niedziele.Nie przesadzajmy

Nie chodzi do kościoła , to może pracować , odpoczywa jak pogada mu nie pozwala pracować, co w tym dziwnego

10 minut temu, lukasz1995 napisał:

Właśnie sprzęt mają dosyć dobry 2x New holland 210 i 130 koni i już odpowiedni sprzęt do tego i kombajn tc 5070

Dziennie 18-20 ha można  takim sprzetem obrobić , mam podobny mocowo więc wiem co idzie zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
6 minut temu, lukasz1995 napisał:

Kiedyś twoi dziadki robili koniami i w niedziele odpoczywali,a teraz taka technologia i siać w niedziele.Nie przesadzajmy

Ze 3 niedziele w roku się może trafią, że trzeba robić to się robi. Więcej nie pracuję, nie dlatego, że mi ksiądz nie pozwala, tylko dlatego, że niedziela jest dla rodziny i odpoczynku.

Znajdź mi grupę społeczną, która nie pracuje w niedzielę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243
3 minuty temu, oregano napisał:

Ze 3 niedziele w roku się może trafią, że trzeba robić to się robi. Więcej nie pracuję, nie dlatego, że mi ksiądz nie pozwala, tylko dlatego, że niedziela jest dla rodziny i odpoczynku.

Znajdź mi grupę społeczną, która nie pracuje w niedzielę?

urzędnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

jutro nie będzie blokady granicy.beda puszczać kazdego bo jest 2 rocznica wybuchu wojny na ua. teraz była wypowiedź na żywo na farmer.pl Jak odjadą to po niedzieli nikt ich nie puści spowrotem.na granice PL/ua.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal8011    51

Rolnikom się w d*pach poprzewracało od tego dobrobytu przez ostanie lata. Zmienić branże jak się rolnictwo nie opłaca i proste. Albo na etat.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4138
Napisano (edytowany)
3 minuty temu, michal8011 napisał:

Rolnikom się w d*pach poprzewracało od tego dobrobytu przez ostanie lata

Idź na protest i powiedz to prosto w oczy rolnikom jakżeś taki bohatyrowicz, może ci nie wpierdolą,  xD a nie tu kozaczysz za ekranem monitora.

Edytowano przez Desperado
  • Like 4
  • Thanks 3
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
5 minut temu, jahooo napisał:

urzędnicy

Oczywiście, że pracują. Weźmy taki urząd gminy na tapetę. W lecie co dwa tygodnie coś się dzieje, jak nie festyn, to odbiór drogi, to poświęcenie pomnika, to otwarcie świetlicy, dożynki itd. Wójt z całą gminą, radnymi w pracy siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770
5 minut temu, michal8011 napisał:

Rolnikom się w d*pach poprzewracało od tego dobrobytu przez ostanie lata. Zmienić branże jak się rolnictwo nie opłaca i proste. Albo na etat.

No proszę jaki chojrak. Byli już tacy, znam osobiście, wszystko im się kalkulowało. Powtarzam byli kiedyś rolnikami.

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj