Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
alfa    1225

Nie wpuszczanie  pszenicy od Ukrainy nic nie da ceny pszenicy mamy raptem 50 60 zł tańsze od światowych na giełdach i nic to nie zmieni bo przecież ceny pszenicy nie są na całym świecie uzależnione tylko od Ukrainy . My powinniśmy iść protestować przeciw naszym swoim grupie azoty itp bo tu jest problem bo państwo bogaci się na nas. Druga sprawa ograniczenie marzy dla handlarzy sor i częściami i produktami do 20 % . Kolejna sprawa ujawnienie marzy dealerów maszyn rolniczych bo tu to po nas jada już konkretnie. Pszenica po 700 ok ale nawozy saletra przy tej cenie gazu i pszenicy 800 zł , ciągniki i maszyny w ciągu 2 3 lat 70 procent gdzie samochody raptem 10 procent. Mówię my protestujemy nie przeciw temu co trzeba no poza ugorem . Pszenica była przez zamieszanie po 1500 zł chłopy się przyzwyczaili maszyn na kredyty nabrali dzierżaw po 3 tys i teraz każdy chce pszenicy po 2 tys albo dopłat . Cena regularna pszenicy to i tak będzie 800 za paszowa do 1 tys niekiedy.  Tu się trzeba brać za tych co faktycznie po nas jada o których napisałem 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    867
31 minut temu, PawelWlkp napisał:

Ano widzisz burak siany usługowo stripp tilll i do tego conviso.  Więc trzy opryski A ile trwa pryskana hektara. 10 minut. A kuku dochodzi mi uprawa czekanie na kombajn i odwozka żeby sprzedać. W tym roku dłużej w kolejce z kuku stałem niż buraki pryskałem 

Kolega chyba przyzwoicie wyszedl na burakach w ostatnich 2latach, ale jakby Ci zrobili 30-70%zanieczyszczeń i 14% cukru to myślę że wolałbyś coś innego.. 

Życzę powodzenia i zazdroszczę optymistycznego podejścia do tej uprawy bo mimo że uprawiam to już 15lat i mimo 2lat fajnych ostatnio to nie jestem huraoptymistą tej uprawy 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2500
17 minut temu, alfa napisał:

Nie wpuszczanie  pszenicy od Ukrainy nic nie da ceny pszenicy mamy raptem 50 60 zł tańsze od światowych na giełdach i nic to nie zmieni bo przecież ceny pszenicy nie są na całym świecie uzależnione tylko od Ukrainy . My powinniśmy iść protestować przeciw naszym swoim grupie azoty itp bo tu jest problem bo państwo bogaci się na nas. Druga sprawa ograniczenie marzy dla handlarzy sor i częściami i produktami do 20 % . Kolejna sprawa ujawnienie marzy dealerów maszyn rolniczych bo tu to po nas jada już konkretnie. Pszenica po 700 ok ale nawozy saletra przy tej cenie gazu i pszenicy 800 zł , ciągniki i maszyny w ciągu 2 3 lat 70 procent gdzie samochody raptem 10 procent. Mówię my protestujemy nie przeciw temu co trzeba no poza ugorem . Pszenica była przez zamieszanie po 1500 zł chłopy się przyzwyczaili maszyn na kredyty nabrali dzierżaw po 3 tys i teraz każdy chce pszenicy po 2 tys albo dopłat . Cena regularna pszenicy to i tak będzie 800 za paszowa do 1 tys niekiedy.  Tu się trzeba brać za tych co faktycznie po nas jada o których napisałem 

To w większości kraju do tej ceny regularnej już brakuje 100 zł , a są i miejsca że i 200 zł poniżej tych 800 jest . Bo jak by była taka cena jak piszesz 800-1000 zł/tona za pszenice paszową to nie było by tak tragicznie , bo dało by się to jeszcze spiąć na plus 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1337

Żeby chociaż płacili tyle ile jest na matife.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3558
Napisano (edytowany)

Buraki to jednak loteria bo nie dość że wysokie nakłady to do tego nikt nie wie jak będzie polaryzacja i zanieczyszczenia . Do tego aneksy  ze zmiana cen . Jak słyszymy chcą nadal wwieźć cukier poroszenki z ukrainy i to jak mówił Wojciechowski przy poparciu związków , ze sobie poradza z takim limitem :) a to tylko bedzie motywacja by rolników dusić na cenie że jedzie z ukriny więc musicie siać burak po 30 € . Czy ktoś choć raz dyskutował że w burakch z ukrainy sa używane noenikotydy ??? Pszczelarze nie krzyczą że cukier skażony i pszczoły padają ??? Wystarczy badać na granicy to nie wjedzie dosłownie nic - tylko trzeba chcieć . jakieś limity że to tylko tyle to po co rok referencyjny skoro ma być limit ??? bo limit będie tylko na rok a za rok trzeba otworzyć granicę albo podnieść limit bo będzie to kolejny rok referencyjny który zalewa rynek . 

Do tego obłudni urynowcy nadal skarżą do WTO Polskę . najśmieszniejsze jest to że nie mogą samej Polski podać do WTO a musza całą UE , tak więc z ta logika im bardziej blokując granicę tym bardziej przyczyniamy sie do konfliktu UE -Uryna i osłabiamy ten układ . Coraz więcej rządań w Brukseli by to polscy rolnicy zablokowali granice a oni będą szturmować eurokołchoz . Z tąd idea by zorganizować strajki po całej Polsce :) . Dokładnie wiedzieli że rolnicy i tak kiedyś zaprotestuja na granicach więc układ wybiegł przed szereg by rozproszyc rolników po całej Polsce a do tego za plecami wypracować porozumienie które w TV powiedza że to rolnicy tego chcieli , Nikt nie pojedzie do Brukseli protestować ciągnikiem ale zablokowanie granicy to nasz powinność .

29 minut temu, mysza103 napisał:

To w większości kraju do tej ceny regularnej już brakuje 100 zł , a są i miejsca że i 200 zł poniżej tych 800 jest . Bo jak by była taka cena jak piszesz 800-1000 zł/tona za pszenice paszową to nie było by tak tragicznie , bo dało by się to jeszcze spiąć na plus 

I to jest w sytuacji gdzie import z ukrainy jest zablokowany a przekręt na tranzycie ograniczony . Jak by była otwarta granica to mogły by sie nawet spełnić przewidywania że zboże po 500 . Na rynkach netto 940 zł to brutto 1000 zł a w Polsce 30% taniej bo straszenie ukraina , uczciwe skupy pamietaja jak ich też zrobiono w jajo , kupowali po 1400 zł a potem musieli sprzedać ze stratą . Teraz nikt nie kupuje na magazyn tylko na bierząco , nie wie co będzie za tydzień , czy znów ktos nie otworzy granicy i dziś kupując nawet po 650 zł -niby taniocha a za tydzień otworza granice i bedzie po 600 i dołoży do biznesu . 

Edytowano przez marks50
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2333
47 minut temu, Mateusz1q napisał:

Ręce w kieszeni i pokazujesz gdzie wysypać, kuku kombajn wydajności 25t/h i weź to odwiez

2 patelnie ogarna na spokojnie skoro 2 zestawami 24t i 27t wyrabiałem ciągnikami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A ja malorolny sobie traktorem odwiozę.  A buraków nie muszę i jeszcze lepiej. O opłacalności w ostatnich latach nie wspominam nawet. A zapowiada się jeszcze gorszy rok w Kukurydzy. 

A gdzie nie ma nakładów i ryzyka? Co niby za nakład na buraka jak nasiona i oprysk dostaje się z cukrowni. Nawóz na wszystko trzeba zasiac w podobnych ilościach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2333
Napisano (edytowany)

Ja buraków nie sieje to co odbiór buraków masz za darmo? U nas w okolicy jeszcze niedawno leżały buraki to za***ista kasa 😂

Na rzepaku tez były 2 lata o super kasie. 

 

Mało rolny to ile? Na 2ha patelnia podjeżdża

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1902

2 lata na wszystkim za***ista kasa była, pół roku niższych cen i płacz? Oszczędności trzeba mieć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek01    5

wczoraj sprzedana po 770 paszówka ceny netto .konsumpcja po 850 netto . AWW wawrzyniak zbiersk koło kalisza


zetor 52-11 i ursus c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2333
1 minutę temu, Mateusz1q napisał:

2 lata na wszystkim za***ista kasa była, pół roku niższych cen i płacz? Oszczędności trzeba mieć 

Na buraku nie było 3 lata temu 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5410
5 minut temu, misiek01 napisał:

wczoraj sprzedana po 770 paszówka ceny netto .konsumpcja po 850 netto . AWW wawrzyniak zbiersk koło kalisza

są kolejki? 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1286

Tomek, Ty chyba nigdy na skupie nie byłeś w szczycie kukurydzianych żniw. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2333
Napisano (edytowany)

Nie no wcale nie byłem, tym bardziej że usługę kombajnem w kukurydzę czy słonecznik bierzemy. 

W promieniu 25-30km od gospodarstw 5 większych skupów. 

 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
20 minut temu, Mateusz1q napisał:

2 lata na wszystkim za***ista kasa była, pół roku niższych cen i płacz? Oszczędności trzeba mieć 

Perspektywa nieciekawa. Każde oszczędności kiedyś się skończą, zresztą nie po to się pracuje by oszczędności przejadać.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolek74    397
20 minut temu, oregano napisał:

Perspektywa nieciekawa. Każde oszczędności kiedyś się skończą, zresztą nie po to się pracuje by oszczędności przejadać.

Święte słowa.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3558

Frédéric Joliot Curie pisał: "Przyszła wojna będzie wojną niewidzialną. Dopiero gdy dany kraj zauważy, że plony jego uległy zniszczeniu, jego przemysł jest sparaliżowany, a jego siły zbrojne niezdolne do działania, zrozumie nagle, że brał udział w wojnie i tę wojnę przegrał".

O nas się rozpisuja za granicą a my nawet nie kumamy ze znajdujemy sie na wojnie :) 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9119
57 minut temu, Mateusz1q napisał:

2 lata na wszystkim za***ista kasa była, pół roku niższych cen i płacz? Oszczędności trzeba mieć 

za***ista kasa? za***ista to była też cena na środki do produkcji. Finalnie rarytasów ja nie odczułem, bo co zarobiłem więcej to potem w dużo drozsze maszyny czy nawozy trzeba było  wpakować.

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1503

tak było, w dobie infalcji blisko 20% jak się sprzedało towar to zaraz się coś za to kupowało, gdyby człowiek wiedział że złoty będzie taki silny za rok to by trzymał w skarpecie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1205
6 minut temu, GRZES1545 napisał:

za***ista kasa? za***ista to była też cena na środki do produkcji. Finalnie rarytasów ja nie odczułem, bo co zarobiłem więcej to potem w dużo drozsze maszyny czy nawozy trzeba było  wpakować.

to ja wole pszenice 1500 sprzedać i mocznik 4600 kupić niż teraz jak jest 

policz sobie i zobacz jak lepiej wychodzi

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9119
1 minutę temu, pawelek98 napisał:

to ja wole pszenice 1500 sprzedać i mocznik 4600 kupić niż teraz jak jest 

policz sobie i zobacz jak lepiej wychodzi

Ja nie przeliczam pszenicy tylko na nawozy, bo za to ziarno kupuje wszystko co mi potrzebne do gospodarstwa. 

I to co teraz jest to już jest lipa z cenami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1205
16 minut temu, marks50 napisał:

Frédéric Joliot Curie pisał: "Przyszła wojna będzie wojną niewidzialną. Dopiero gdy dany kraj zauważy, że plony jego uległy zniszczeniu, jego przemysł jest sparaliżowany, a jego siły zbrojne niezdolne do działania, zrozumie nagle, że brał udział w wojnie i tę wojnę przegrał".

O nas się rozpisuja za granicą a my nawet nie kumamy ze znajdujemy sie na wojnie :) 

to chyba na razie Niemców się tyczy a następnie ukrainy ale tam wojna jest widzialna

a co ans sie tyczy mieliśmy najtańszy prąd w Europie, tanią siłę roboczą w miarę wykształconych ludzi mówię o rocznikach 70 i 80 ,  armię którą sami zniszczyliśmy

natomiast nie mieliśmy wizji rozwoju kraju w żadnej dziedzinie no może z wyjątkiem aborcji, in vitro pedofilii w kościele niszczenia ferm norek zakazu wydobywania węgla i wycinki drzew to są strategiczne cele Polski

no i najważniejsze instrukcje z ambasady naszego przyjaciela który jak zachce to użyje nas jako mięso armatnie i jeszcze będziemy się z tego cieszyć

mieliśmy wszystko tanią ropę, gaz, nawozy, rynek zbytu na towary, za dolary wszystko straciliśmy

taki durny z nas naród

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt8188    130

Widze ze i Wiesiek Gryn protestuje czyzby model gospodarstwa 2 tys hektarow nie lapal sie w ta transformacje o ktorej mowil miesiac temu:xd.Reforma agrarna dobija nawet takiego tuza wszechwiedzacego

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mądrala    215
1 godzinę temu, misiek01 napisał:

wczoraj sprzedana po 770 paszówka ceny netto .konsumpcja po 850 netto . AWW wawrzyniak zbiersk koło kalisza

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3558
Napisano (edytowany)

Frédéric Joliot Curie pisał: "Przyszła wojna będzie wojną niewidzialną. Dopiero gdy dany kraj zauważy, że plony jego uległy zniszczeniu, jego przemysł jest sparaliżowany, a jego siły zbrojne niezdolne do działania, zrozumie nagle, że brał udział w wojnie i tę wojnę przegrał".

To się właśnie dzieje u nas a nie ukrainie tylko tego nie widzicie . To na ukrainie będą budować elektrownie atomowe , to ukraińskie rolnictwo przeżywa renesans odbudowy , kupują więcej ciagników niż kiedy kolwiek ,to ukraina jest teraz dozbrajana jak nigdy w historii . A Polska ? Rolnictwo rozkładaja , Firmy łapia zadyszkę a zamyknie firm jest najwieksze od transformacji . Rozbroiliśmy się dla ukrainy za obietnice niby nowego sprzętu którego nie widać na horyzoncie , ani F35 ani abramsów ani z korei armat .Nawet obecne kraby produkowane sa na potrzeby ukriny a nie na polski stan . To my właśnie jesteśmy krajem , jedynie jeszcze czekamy z tym by zrozumiec że właśnie przegrywamy a wojnę .

Z Grynem to jest tak jak pisałem wcześniej że jego tysiąc hektarów przy ukraińskich oligarchach to jest ogródek . Nie ma najniejszych szan na konkuręncje z oligrchmi . nawet jak małych zjedza i sie powieksza do 2,3 tys hektrów to tylko będą zadłużonymi rolnikami które przejmie oligarchia ukraińska . Tu niema minimalnej szansy na konkurencje . Niech by  nawet zostało tylko w Polsce 16 gospodarstw czyli po jednym w wojewie , wtedy hektarowo zblizyli sie do ukrainy to wtedy oligarchia zmówi sie by wykończyć tych 16 Polaków , tak działaja biznesy na zasadzie wykańczania konkurencji a potem przejąć to za grosze . To samo było w USA , praktycznie ziemia jest w posiadaniu banków przejęta za niespłacone kredyty a dopiero poddzierżawiana choć ostatnio następuje zmiana i od banków wykupuja na wlasność Bille gatesowe i staja się właścicielami . Czy komus przyszło do głowy że w Polsce rolnik bedzie miał ziemie w przyszłości ???? Będą następne Bile , Sorosy ,szwaby itp. które ta ziemię przejmą .

Edytowano przez marks50
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Kevinekk
      Experience carefree connections with the top-rated site for casual dating adventures.
      Genuine Ladies
      Premier casual Dating
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj