jahooo

Polityka okiem rolnika 2024

Polecane posty

mirro    6404
Napisano (edytowany)
23 minuty temu, DTaras napisał:

Yyy... On miał w ogonie politykem. Cisnął nad trakturami bo go żaden radar nie rozróżnia wtedy.

No i traktury się spłoszyły i stratowały niewinnych przechodniów.:lol:

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951
nie napisał:

onet

Kanał przez Mierzeję Wiślaną, którego budowie sprzeciwiała się Rosja, jest symbolem determinacji Polski do wytyczania własnego kursu w stale zmieniającym się krajobrazie międzynarodowego handlu i dyplomacji — pisze w sobotę na swoim portalu brytyjski dziennik.

Jak wyjaśnia "Daily Express", przed jego powstaniem polskie statki zmierzające z Elbląga na Morze Bałtyckie były zmuszane do żeglugi przez wody kontrolowane przez Rosję, co przez lata irytowało polskie władze i aby uwolnić się od tego Polska postanowiła przekopać kanał o długości ponad 1 km.

"Jednak Rosja stanowczo sprzeciwiała się projektowi, postrzegając go jako wyzwanie dla swojej dominacji w regionie. Pomimo wysiłków Rosji zmierzających do wstrzymania budowy kanału, Polska wytrwała, powołując się na potrzebę większej autonomii w sprawach morskich" — pisze "Daily Express".

"Dla Polski kanał przez Mierzeję Wiślaną stanowi nie tylko strategiczny projekt infrastrukturalny, ale także symbol suwerenności i niezależności. Zmniejszając swoją zależność od wód kontrolowanych przez Rosję, Polska chce umocnić swoją pozycję kluczowego gracza w regionalnym handlu" — podkreśla brytyjski dziennik. Dodaje, że jego budowa wymagała skrupulatnego planowania i wykonania, obejmującego wiele wyczynów inżynieryjnych, a projekt pokazał polskie umiejętności inżynieryjne.

"Ukończenie budowy kanału przez Mierzeję Wiślaną stanowi kamień milowy dla Polski, podkreślając jej zaangażowanie w poprawę łączności i wzmocnienie pozycji na globalnej arenie morskiej. Gdy statki przepływają przez to nowe przejście, przesłanie Polski o niezależności rozbrzmiewa głośno i wyraźnie — jest to świadectwo trwałego dziedzictwa ambitnych projektów infrastrukturalnych w kształtowaniu geopolityki" — podsumowuje "Daily Express".

 onet:

Minister infrastruktury Dariusz Klimczak: cel jest taki, by za półtora roku wpłynął tu statek morski. To miejsce ma być funkcjonalne pod względem gospodarczym, to miejsce ma służyć przedsiębiorcom.

nawet się słowem te niemieckie k.............. nie zająknęły jak razem z tym ministerkiem srały na pis za ten przekop 🤮

 

tak samo pap przejęty przez po

W. Brytania - "Daily Express": kanał przez Mierzeję Wiślaną symbolem determinacji Polski. 

Ten sam przekop co to miał kosztować 800 baniek i miał się wrócić w bursztynie? Ten co to wystarczylo że będzie i już a każden zdrowo myślący tu człowiek dawał znaki iż to trzeba pierw przebudować wszelaką komunikację Elbląga, sam kanał z mostem i port co ma ze dwa metry dopuszczalnego zanurzenia? Że barki i tak trzeba będzie poorganizować w zatłoczonym miejscu? To robota na naście może i dziesiąt miliardów i szereg lat co było tu podnoszone. Czy warto? Możliwe pod warunkiem utrzymania koniunktury oraz zaczęte od dupy strony aby było co otwierać i ponosić straty na użytkowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404
3 minuty temu, DTaras napisał:

oraz zaczęte od d*py strony aby było co otwierać i ponosić straty na użytkowaniu.

Ot cała tajemnica PiSowskich inwestycji strategicznych.:lol:

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
14 godzin temu, mirro napisał:

Sąsiadka kiedys mi walnęła, że przez te świerki co tak urosły, to ona już wcale nie widzi co się u nas dzieje.:lol:

Mam sąsiada z luźnymi klepkami, który jest bardzo ciekawy i zagląda tylną bramą. Kiedyś żona będąc na warzywniku pośród qq za zabudowaniami z małym hałaśliwym pieskiem, który wyczaił sąsiada, usłyszała: nosz, k**wa, przez tego tego psa nic nie idzie podejrzeć.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134
Napisano (edytowany)
6 godzin temu, mirro napisał:

No i traktury się spłoszyły i stratowały niewinnych przechodniów.:lol:

agresja rodzi kontragresję ... nnno dobra; częściej panikę ale tu mamy kontragresywny protest na agresję prawną aparatczyków władzy i jakakolwiek zbędna manifestacja siły tej władzy tylko niepotrzebnie - wprost nazwijmy - wqrwia i na pewno niejeden w duchu widział jak bodaj od "ślepaka straszaka" jakiej rakiety ten samolot sp..ala w popłochu.

no jedyne usprawiedliwienie gdyby to żona Marszałka w zemście "płoszyła traktory" bo się Jej chłopu śnią po nocach i się zrywa z płaczem

 

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,30826142,dlaczego-polskie-wojsko-nie-strzela-do-rosyjskich-rakiet-jaroslaw.html

de facto udostępniamy zatem kacapom przestrzeń powietrzną polską do atakowania Ukrainy i jeśli Ukraińcy wezwą na dywanik polskiego jakiegoś ambasadora czy kogokolwiek nie mamy prawa się obrażać

a Wolski udowodnił tylko że szkoda naszych pieniędzy na coraz kosztowniejszą armię... nieudaczników którzy przed niczym ani nikim nikogo nie obronią i nawet się z tego wytłumaczą.

no qwa asysty lotniczej udzielili kacapskiej rakiecie aby się upewnić czy się snadź nie zepsuła i doleci do celu

Edytowano przez dysydent
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274
Dnia 23.03.2024 o 06:30, dysydent napisał:

no toś wyjaśnił że owa "prosumencja" (od "prosument" ) ma krótkie nogi i bardzo szybko znaleźli bata na zarabianie własną "ekoenergetyką".
U nas na razie i fotowolciarze mają stała stawkę w rozliczeniach i na razie tylko proponują przejście na opisany przez Ciebie system i zapewne z rok tak będą żonglować stawkami że się to opłaci a później ... no Chińczyki mają nadprodukcję baterii to fotowoltaika mało i trzeba będzie jeszcze w magazyny energii walić kasę/.... ciekawe co wtedy wymyślą aby jednak w pełni niezależny energetycznie jednak rachunki dla rejonu energet płacił ? ;) 

i widzisz? pisałeś że nie zawsze ekonomia rządzi a jednak rządzi bo w zestawieniu co mi odpowiedział

to może węgiel i kopaliny nie mają sensu w połączeniu z elektrowniami szczytowo pompowymi ale zależności - "piździ i świeci" to ujemna wartość kilowatogodziny już ma

no w tym przypadku nawet mnie cieszy żeście mi udowodnili durnotę tym razem moją bo jednocześnie wyszło że jednak ekonomia ma sens i nadal działa a że zwykły "szaraczek" zawsze na tym stratny to już inna sprawa bo lit na planecie się szybciej wyczerpie jak węglowodory a szczytowo pompowej (czy czego podobnego co jeszcze nie wynalezione a podobne) to se jakiś drobny dachowiec panelowiec nie postawi bo tu skala jest warunkiem sensowności inwestycji.

To akurat chyba dobrze dla konsumenta bo ceny magazynów w dół i stał by się niezależny od zakładów energetycznych ale dla rządu już nie bardzo i na to się nie zgodzi. Ciekawe czy ktoś i kiedy zapyta ministerke klimatu, kiedy będą modernizowane zakłady energetyczne tak aby nie marnować zielonej energii tylko ją magazynować do zimy :ph34r:.

Dnia 23.03.2024 o 07:08, mirro napisał:

No przecież zmiana jest. Tzn Dobra Zmiana poszła w pi.du a zagościła zmiana.

Oglądałem sobie ostatnio ankiety z okazji studniówki rządu i ludzie się cieszą że PIS jest rozliczany, powstają komisje śledcze. Nikomu nie przeszkadza już inflacja, drożyzna w sklepach czy podwyżka paliw. Cud :ph34r:.

21 godzin temu, galan99 napisał:

Tak jak by przywrócić dawną organizację zwaną ORMO .

ORMO była organizacją społeczną zrzeszająca pełnoletnich obywateli, gotowych czynnie i w sposób zorganizowany brać udział w ochronie ładu i porządku publicznego i w ochronie mienia społecznego, i mienia obywateli.

Marcin Kierwiński będzie kierował obroną cywilną. Znamy szczegóły .

Ile będzie to kosztowało podatnika ?.

Druga sprawa 

Minister spraw wewnętrznych i administracji stanie na czele obrony cywilnej - poinformował szef resortu obrony Władysław Kosiniak-Kamysz. "Dla naszego rządu jedną z najważniejszych spraw jest nakreślenie nowych zasad funkcjonowania obrony cywilnej i ochrony ludności" - podkreślił.

Oglądałem fragment tej konferencji i wszystko, ładnie pięknie. W razie zagrożenia obywatele zostaną poinformowani co mają robić. Tylko chyba nikt tam nie zapytał a co gdy wróg zagłuszy sieć ? Zostanie Poczta Polska :ph34r: ? Nawiasem mówiąc odkąd KO przejęło władze pojawiła się psychoza wojny. Albo ktoś  stara się zająć społeczeństwo tematem zastępczym albo ktoś dąży w UE faktycznie do wojny.

5 godzin temu, 12Pafnucy napisał:

Po co podrywają lotnictwo, skoro obserwują jak sobie leci ? Ciekawe jak kolejna w coś pieprznie co wtedy powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, dsbh napisał:

To akurat chyba dobrze dla konsumenta bo ceny magazynów w dół i stał by się niezależny od zakładów energetycznych ale dla rządu już nie bardzo i na to się nie zgodzi. Ciekawe czy ktoś i kiedy zapyta ministerke klimatu, kiedy będą modernizowane zakłady energetyczne tak aby nie marnować zielonej energii tylko ją magazynować do zimy :ph34r:

dwie rzeczy:
rząd rzeczywiście szybko wynajdzie sposoby aby uczynić nieopłacalnym budowanie niezależności energetycznej swych podwładnych bo utraci narzędzie do wymuszania haraczy na tychże i ze spokojem oczekuję na takowe pomysły w nadziei że je rozpoznam i dołączę do zestawu powodów aby te nasze rządy.... dopiszcie se sami

druga sprawa to wiele rzeczowników jest nieodmiennych w j. polskim przez rodzaje m. in. - minister czy ogólnie wszystkie pochodne od - kacyk (królowa to jest tylko żona króla a jeśli "bezmężna" to i tak koniecznym doprecyzowanie "p.o. króla")

Edytowano przez dysydent
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404
32 minuty temu, dysydent napisał:

a Wolski udowodnił tylko że szkoda naszych pieniędzy na coraz kosztowniejszą armię...

Jeśli posiadanie tej armii zapobiegnie wlezieniu rusów do Polski, bo zadziała odstraszająco, to spełni i tak swoje zadanie. Pan Wolski zdaje się "prochu nie wąchał", więc nie wyobraża sobie co to jest wojna. Pomimo całego szacunku, bo jednak rozsądny jest, to nie ten szczebel eksperctwa. Są pewne rzeczy których się nie zapomina, a nawet jak je zapijesz, to i tak co jakiś czas budzisz sie w nocy i czegoś szukasz. Czego to już nie będę tu opisywał, bo mnie od świrów jacuś wyzwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134
Napisano (edytowany)

jedynym skutecznym środkiem odstraszającym na mocarstwo nuklearne jest posiadanie adekwatnego uzbrojenia i środków do zwalczania nośników tego uzbrojenia
cała reszta to tylko zbędne stroszenie piórek i mimikra może działa w przyrodzie na co głupsze drapieżniki ale człowieka może co najwyżej rozśmieszyć.
No w sumie kacapy mają lepsze... o niebo lepsze poczucie humoru od Germanów ale liczenie na wykończenie ich śmiechem to już nawet nie śmieszne, to żałosne
co najwyżej se możemy "eskortować" rakiety a nawet dwie na trzy rozpoznać czyje to :P

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404
15 minut temu, dsbh napisał:

Po co podrywają lotnictwo, skoro obserwują jak sobie leci ?

Bo akurat kapelan z wodą święconą na czas dojechać nie mógł.:lol:

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134

no no - "krzyżyk na drogę"

choć wiadomo w co była wymierzona i czy trafiła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7587
1 godzinę temu, mirro napisał:

Bo akurat kapelan z wodą święconą na czas dojechać nie mógł.:lol:

 Kapelan , Andrzej Puzon jest już na emeryturze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

Łooooo Panie Kolego, miałem ci ja  sposobność z tą personą.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7587
Napisano (edytowany)

Też miałem zaszczyt kilka razy na poligonie .

leci program , powrót  do szkoły ,Back to school. Prawdziwy egzamin . Na kanale TTV .

Pokaz ciemnoty .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134
Napisano (edytowany)

przypomniała mi się rękojmia majstra cieśli gdy podający krokwie odbierającemu na górze szybko uciekał z pola rażenia na wypadek gdyby ten na górze upuścił

- nie bój się - zapewniał majster - on jak upuści to przeprosi

https://tvn24.pl/katowice/sosnowiec-smierc-mezczyzny-w-mieszkaniu-sedziego-sadu-biskupiego-proboszcz-na-mszy-to-byl-student-st7836289

tak jak by to w pełni załatwiało/zamykało sprawę

Edytowano przez dysydent
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7587

Co ta  Rewolucja 15 paź, wyprawia . jak krytykowali poczynania PiS .

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej, wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz, podjął decyzję o skierowaniu dodatkowych sił wojskowych na granicę z Rosją i Białorusią. Ma to zwiększyć polski potencjał odstraszania.

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej, wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz, podjął decyzję o skierowaniu dodatkowych sił wojskowych na granicę z Rosją i Białorusią. Ma to zwiększyć polski potencjał odstraszania.

„Będziemy wzmacniać obecność wojska polskiego w województwie podlaskim, lubelskim, warmińsko-mazurskim i podkarpackim, we wszystkich przygranicznych województwach. Chcę was o tym zapewnić, bo to jest nasza racja stanu” – powiedział Kosiniak-Kamysz.

Regiony te leżą przy północno-wschodniej granicy Polski przy Obwodzie Królewieckim Federacji Rosyjskiej, granicy z Litwą (wewnętrzna granica UE), przy granicy z Białorusią i Ukrainą.

https://pch24.pl/dodatkowi-zolnierze-jada-na-granice-z-rosja-i-bialorusia-szef-mon-podjal-decyzje/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4613

 

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby i tekst „το NIC CÓRCIU WAŻNE ŻE PIS NIE RZĄDZI... Ultimate Photo Editor”

  • Like 1

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134

@Roman176 z tego pierwszego filmu jak ja w pierwszej czy drugiej minucie usłyszałem - "mamy grupowe zwolnienia z administracji" - to przeczy przesłaniu całej reszty tego filmu.
no powiesz że nie?
Przecież to jest mój główny postulat tylko jest jedno małe "ale" - ale na miejsce może być zatrudnionych dwa razy tyle innych a skoro coś może być to zapewne tak będzie

no ale przynajmniej dobre początki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1kris1    32

Analitycy przewidują że paliwo w wakacje może kosztować nawet 7.50 i więcej za litr z powodu ataków dronami Ukry na rafinerię w Rosji. Smutne czasy idą 😌

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
    • Przez tomek1974
      wojna na ukrainie dzień 330 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj