konteno

Pogoda rolnicza w 2024 i nie tylko

Polecane posty

Leszy    5171
22 minuty temu, Desperado napisał:

Napisałem że mniejsze zło, nie że było super, sam się jeszcze przekonasz i przyznasz mi rację.

Nie przyzna. Tak jak i ty jemu. Człowiek taki skłonny do przyznawania racji nie jest. Nawet weźmy tą Unię. Kto głosował za wejściem, to nadal popiera. Kto przeciw to nadal nie popiera. Tyle lat, a niewielu zmieniło zdanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3625
4 minuty temu, Desperado napisał:

Konkrety? po czym sądzisz że nie przyznaje się do błędów?

Klapki masz na oczach.

Nie chce mi się w szczegóły wchodzić.

Ale w kwestiach religii, czy też PiSu nie przyjmujesz innego widzenia świata, przez innych ludzi.

Nie potrafisz na to spojrzeć z boku.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4265
2 minuty temu, szymon09875 napisał:

Ty się przyznasz do błędu? Przecież Ty wiesz co się u wszystkich dzieje, co mają na polach, nie bierzesz pod uwagę że to Ty się możesz mylić... Hipokryzja bije jak młot parowy 🤦

Taa, niby do czego mam się przyznać? że nie chcę uwierzyć w opowiadanie czyiś pierdołek jak to zbiera 8 ton z ha na piaskach. xD pokazują filmiki z niby klęską urodzaju a po kombajnie zielone ściernisko od ziela, to komu te bajki że maga plon. To samo tu na forum, niektórzy mocno koloryzują że tak delikatnie to ujmę.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7998
marulekk napisał:

9 godzin temu, Uziu92 napisał:

muszę przemyśleć

Jeszcze jak gdzieś przy twoim gospodarstwie przy twoim polu to można się jeszcze jakoś tam zastanowić na dłuższą metę ale jak gdzieś na jakimś zadupiu to słabo . 

no właśnie niedaleko moich innych pól, kilkaset metrów no i 2 klasa, także jakby trochę zadbał to 8-10 pszenicy lekko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2495
6465 napisał:

1 minutę temu, Nieustraszony1044 napisał:

I nie chcą przyjąć na klatę wyboru większego zła 

A ty i Desperados nie możecie przyjąć na klatę demokratycznego wyboru którego dokonał naród.

Tomek, ale stety czy niestety (nie mnie to oceniać ) ale naród wybrał w demokratycznych wyborach PiS a że oni byli tak butni przez 8 lat niszczyli i opluwali innych to nikt z nimi nie chciał utworzyć rządu bo każdy wiedział jak by się to skończyło, tak jak z LPR i Samoobrona I te ostatnie wybory parlamentarne były dla 4 partii wygrane: PiS wygrał wybory; KO i 3droga też wygrani bo rządzą bo mają więcej niż PIS i czwartym wygranym jest Lewica bo po 18 latach weszli do rządu. Tylko Konfederacja przegrana ostatnich wyborów


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15434
19 minut temu, 12Pafnucy napisał:

No to powiedz że masz inne plany na dziś 🤷‍♂️

Nie

To stały pracodawca

Zresztą piłą ciąć to frajda nie gorsza jak motur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4265
2 minuty temu, 12Pafnucy napisał:

Klapki masz na oczach.

Nie chce mi się w szczegóły wchodzić.

Ale w kwestiach religii, czy też PiSu nie przyjmujesz innego widzenia świata, przez innych ludzi.

Nie potrafisz na to spojrzeć z boku.

 

Mylisz się, nikogo nie chcę na siłę nawracać, ale jak udajesz wierzącego, to do jasnej cholery nie popieraj czegoś co jest sprzeczne z wartościami wiary, bo jesteś zwykłym faryzeuszem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5376
2 minuty temu, Uziu92 napisał:

no właśnie niedaleko moich innych pól, kilkaset metrów no i 2 klasa, także jakby trochę zadbał to 8-10 pszenicy lekko.

Najgorsze te 1500 czynszu kurna właściciel cwaniak,

U nas jak się dzierżawi to pole sobie obrabiasz a dopłaty podatki bierze właściciel, żadnego czynszu niema 

Przed chwilą, Rolnik1973 napisał:

Nie

To stały pracodawca

Zresztą piłą ciąć to frajda nie gorsza jak motur

A kręgosłup mnie boli po takim całym dniu cięcia?

  • Like 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3625

Muszę i ja kilka olch ściąć...

Coś by se porąbał.

PO świętach coś ciachne

1 minutę temu, Rolnik1973 napisał:

Zresztą piłą ciąć to frajda nie gorsza jak motur

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2495

a po za tym chce Wam się bić pianę o tej polityce ? czy to coś komuś pomoże?

  • Like 2

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15434
1 minutę temu, marulekk napisał:

Najgorsze te 1500 czynszu kurna właściciel cwaniak,

U nas jak się dzierżawi to pole sobie obrabiasz a dopłaty podatki bierze właściciel, żadnego czynszu niema 

A kręgosłup mnie boli po takim całym dniu cięcia?

Mnie też

Jak grube leży już to se na kolanach tnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12455
1 minutę temu, wojtal24 napisał:

Tomek, ale stety czy niestety (nie mnie to oceniać ) ale naród wybrał w demokratycznych wyborach PiS a że oni byli tak butni przez 8 lat niszczyli i opluwali innych to nikt z nimi nie chciał utworzyć rządu bo każdy wiedział jak by się to skończyło, tak jak z LPR i Samoobrona I te ostatnie wybory parlamentarne były dla 4 partii wygrane: PiS wygrał wybory; KO i 3droga też wygrani bo rządzą bo mają więcej niż PIS i czwartym wygranym jest Lewica bo po 18 latach weszli do rządu. Tylko Konfederacja przegrana ostatnich wyborów

Michał idąc do wyborów każdy wiedział że rządzić będzie albo PiS albo szeroka koalicja po, trzecia droga i lewica. To w zasadzie były tylko dwie opcje do wyboru. Ludzie wybrali ta druga i trzeba to uszanować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4265
13 minut temu, szymon09875 napisał:

A Ty widzisz że to wszystko co się dzieje nie dotyczy tylko polski? 

A dwa, zły wybór naprawiać ? Czytać nie potrafisz to po pierwsze. Po drugie, kogo ten twój karakan robił ministrami rolnictwa ? Kowalczyk ? Kowalski ? Telus ? Oni by naprawili to co zostało utracone tylko im czasu zabrakło co ? Może jeszcze z 2 kadencję ? To byś dopłaty dostawał do tego że potrafisz buta zawiązać...

To teraz nic nie dostaniesz i buta nie zawiążesz, bo na sznurowadło nie będzie.  xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12455
2 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

Mnie też

Jak grube leży już to se na kolanach tnę

Do kościoła nie chodzisz to dobre i to 😄

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3625
2 minuty temu, Desperado napisał:

Mylisz się, nikogo nie chcę na siłę nawracać, ale jak udajesz wierzącego, to do jasnej cholery nie popieraj czegoś co jest sprzeczne z wartościami wiary, bo jesteś zwykłym faryzeuszem. 

Bycie ortodoksyjnym katolikiem wcale nie jest oki 

Ja myślę że mam zdrowe podejście do wiary 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12455
Przed chwilą, Desperado napisał:

To teraz nic nie dostaniesz i buta nie zawiążesz, bo na sznurowadło nie będzie.  xD

On potrafi na to zarobić tak samo jak i ja a nie zebrać o socjal.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3625
3 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

to se na kolanach tnę

Nie wyobrażam sobie takiej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4265
Przed chwilą, 12Pafnucy napisał:

 

Ja myślę że mam zdrowe podejście do wiary 

 

Sorry ale nie masz, masz raczej chęć przypodobania się wszystkim swoimi liberalnymi poglądami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12455

Rysiek na jaki kąt ustawiona masz ostrzałkę do łańcucha? Bo dziś przyjedzie moja i nie wiem jak ustawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonteChristo    1317
29 minut temu, HF86 napisał:

Jak było można wymyślać na chama, definicję dla syfu upadlinskiego, by to wpuścić?

Największa inflacja, to też nie wina pisia 🤔

To wina Putina, tak jak i zielony ład to też Putin wprowadza itd. Teraz ze wszystkim

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3625
2 minuty temu, Desperado napisał:

To teraz nic nie dostaniesz i buta nie zawiążesz, bo na sznurowadło nie będzie.  xD

Trzeba się nauczyć sobie radzić.

Socjale tylko patologie i nieróbstwo zwiększają.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4265
1 minutę temu, 6465 napisał:

On potrafi na to zarobić tak samo jak i ja a nie zebrać o socjal.

To czego do cholery kwiczycie i blokujecie niepotrzebnie te drogi jak wszystko jest ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3625
1 minutę temu, Desperado napisał:

Sorry ale nie masz, masz raczej chęć przypodobania się wszystkim swoimi liberalnymi poglądami.

Nie.

Nie uważam się za porządnego katolika.

ba ....nawet się zastanawiam czy nim jestem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4265
1 minutę temu, 12Pafnucy napisał:

 

Socjale tylko patologie i nieróbstwo zwiększają.

Ty mi spróbuj od dziś brać jaki socjal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3625
1 minutę temu, Desperado napisał:

To czego do cholery kwiczycie i blokujecie niepotrzebnie te drogi jak wszystko jest ok?

Bo nie jest.

Od kilku lat jest nierówna konkurencja 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


    • Przez Micpan
      Czy ktoś wie co to za błąd? 
      Nic w instrukcji nie mogę znaleźć o tym błędzie. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj