Alpacino

Działalność pozarolnicza na Krus

Polecane posty

Alpacino    58
1 godzinę temu, farmerss34 napisał:

prowadzisz DG na krusie  do momentu przekroczenia kwoty  granicznej , ja od roku  na zusie

Rozumiem ale kwotę tego podatku granicznego można zmniejszać poprzez inwestycje w firmę np. zakup maszyn i urządzeń części itp. ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

minimum 3lata wcześniej niż rozpoczynasz działalność musisz być na krus, co roku w krus składasz zaświadczenie z us o kwocie należnego podatku za poprzedni rok chyba do 30maja, kwota graniczna to coś koło 3500zł podatku należnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alpacino    58
4 minuty temu, debrzyna napisał:

Jak wprowadzą kwotę 60 tys. wolne od podatku to będzie super 

Jak załóżmy ktoś świadczy usługi i wystawi fakturę na 100 tyś przy założeniu że na daną usługę jest 8% VAT to już przekroczy ten próg graniczny ale jeśli zakupi jakiś sprzęt paliwo poniesie koszty to wtedy ten podatek się zmniejszy i dalej może być na Krus? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alpacino    58
3 minuty temu, debrzyna napisał:

Nie mieszaj do tego Vatu Dochodowy i Vat to dwa inne podatek 

To jak mam to rozumieć żeby nie przekroczyć załóżmy tego progu granicznego bo czytałem gdzieś że można mieć duże przychody a mieścić się w tej kwocie granicznej? No faktycznie chyba mylę VAT z dochodowym możesz mi to rozjaśnić 

Edytowano przez Alpacino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

A 8 % z 100tys to jest 8000

Limit dotyczy podatku należnego dochodowego I teraz jeżeli chcesz żeby zakupy /koszty/ jak piszesz pomniejszały dochód to musisz prowadzić DG na zasadach ogólnych a nie na ryczałcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Powinni znieść jak najszybciej ta patologie. Jak dzielność to działalność jak rolnictwo to rolnictwo. Na szczęście kwota jest bardzo niska i wielu przekracza i wylatuje z krus.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Sęk w tym., ze nie wszystkie małe biznesy mogą z tego skorzystać i to jest nie sprawiedliwe. Z drugiej strony łatwo przekroczyć i wylecieć wystarczy wiesza robota i do widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
Alpacino napisał:

3 minuty temu, debrzyna napisał:

Nie mieszaj do tego Vatu Dochodowy i Vat to dwa inne podatek 

To jak mam to rozumieć żeby nie przekroczyć załóżmy tego progu granicznego bo czytałem gdzieś że można mieć duże przychody a mieścić się w tej kwocie granicznej? No faktycznie chyba mylę VAT z dochodowym możesz mi to rozjaśnić 

jeszcze musisz dużo czytać ale wybierz się do księgowej to Ci wszystko wytłumaczy dużymi literami i będziesz wiedział o co chodzi


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
hubertuss napisał:

Sęk w tym., ze nie wszystkie małe biznesy mogą z tego skorzystać i to jest nie sprawiedliwe. Z drugiej strony łatwo przekroczyć i wylecieć wystarczy wiesza robota i do widzenia.

No jeżeli ten mały biznes przekracza próg podatku dochodowego w krus, to ten biznes nie jest taki mały🤔

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alpacino    58
3 godziny temu, wojtal24 napisał:

jeszcze musisz dużo czytać ale wybierz się do księgowej to Ci wszystko wytłumaczy dużymi literami i będziesz wiedział o co chodzi

Prowadzisz taką działalność może podzielisz się swoją wiedzą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alpacino    58
11 minut temu, farmerss34 napisał:

na zusie też jest fajnie🤣😜🖐️

Pewnie też będę tylko chce zacząć na Krus jak zobaczę że ma to sens to siłą rzeczy na ZUS wskoczę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
5 godzin temu, hubertuss napisał:

Powinni znieść jak najszybciej ta patologie. Jak dzielność to działalność jak rolnictwo to rolnictwo. Na szczęście kwota jest bardzo niska i wielu przekracza i wylatuje z krus.

oj kolego przemawia przez ciebie nieżyczliwość żyję z rolnictwa i usług głównie koszenia w żniwa bo u siebie mam QQ i czemu mam być na zus Nawet nie wiesz o czym piszesz jakby mnie mieli wywalić na zus to olewam usługi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alpacino    58
14 minut temu, v11 napisał:

oj kolego przemawia przez ciebie nieżyczliwość żyję z rolnictwa i usług głównie koszenia w żniwa bo u siebie mam QQ i czemu mam być na zus Nawet nie wiesz o czym piszesz jakby mnie mieli wywalić na zus to olewam usługi 

Dokładnie bo to jest tylko sezonowo dodatkowy dochód można na priv mam kilka pytań 

Edytowano przez Alpacino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

a pisz czy priv czy tu mi obojętne  .przed wyborem formy opodatkowania warto przewidzieć przychód netto .bo jak cię raz wsadzą do zus to ciężko wznowić zeby znowu znaleźć się w krus (3 lata przerwy) ja jestem na karcie podatkowej kosze kilkaset ha i płace 460 zł podatku miesięczne to jest piękne w tym kraju -niestety jako nowy już tego nie ugryziesz  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500
4 godziny temu, hubertuss napisał:

Sęk w tym., ze nie wszystkie małe biznesy mogą z tego skorzystać i to jest nie sprawiedliwe. Z drugiej strony łatwo przekroczyć i wylecieć wystarczy wiesza robota i do widzenia.

To zależy od formy opodatkowania jaką wybierzesz. Bo np. Na liniówce dochodowy jest stały 19%, za 2024 kwota graniczna to 4088zł, więc podstawą wymiaru podatku jest 21515zł. I teraz możesz mieć przychód 500 tyś rocznie, kosztów 480 tyś i 20 tyś będzie podstawą do podatku, i na zus nie wskoczysz. Z kolei ryczałt od przychodów ewidencjonowanych płacisz procent od rachunku, i suma podatku z tych rachunków nie może przekroczyć tej kwoty granicznej. Ale tej formie już nie odliczysz żadnych kosztów, np usługi hydrauliczne masz 5,5%, wtedy suma rocznych rachunków, które chcesz wystawić nie może przekroczyć 74327 zł. Najlepiej jak podpowiadją koledzy, poradzić się u księgowej, i ona podpowie do jakiego rodzaju działalności jaka forma i trzeba przewidzieć jakieś przychody i ich częstotliwość.

@v11 te 460 zł to chyba już z księgową, bo 4088zł podzielić na 12 mcy to jest 340zł podatku/m-c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

nie rozumiesz kolego w miesiącu mogę zarobić nawet 500 tyś i płacę 460 zł nie ma to nic wspólnego z przychodem  taka cwana forma dla starych przedsiębiorców 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500

Z tym podatkiem ok. Ale roczna kwota przychodu na karcie podatkowej w 2023 to niecałe 83 tyś. Zł. Więc troche odleciałeś. Duże koncerny też by chciały mieć kartę podatkową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

w decyzji nie mam limitu a za koszenie wystawiam fv dużo wyższą i jakoś mnie nie wywalili - nie będę pytał w US bo jeszcze będziesz miał racje i mnie wywalą -wiem że są wyjątki 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez panmino
      Czołem koledzy, w którym banku najłatwiej wziąć kredyt na utrzymanie płynności finansowej linia UP? Gdzie najkorzystniej liczą zdolność kredytową? W Paribas odpadłem, tylko straciłem czas na kopiowanie dokumentów...
    • Przez Kasienka555
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy/porady.
      A więc odziedziczyłam działkę o powierzchni 6 arów (600m2) ta działka stoi i nie ma z niej żadnego pożytku, na działce podłączona jest woda i nawet dostęp do prądu oraz studnia, nie mam zielonego pojęcia co mogłabym na niej zrobić żeby cokolwiek z niej mieć, nie interesuje mnie nic z stylu ogródka ponieważ posiadam ogród, byłabym zainteresowana np fotowoltaika ale nie wiem czy moja działka jest kompetentna do tego, być może są rośliny na których można się wzbogacić nie wiem. Proszę o porady będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam! :)
    • Przez franek230
      Dobry wieczór
      Mam 16.5 hektara użytków rolnych i 43 sztuki DJP bydła. Czy ktoś z Was wie jak obliczyć, ile litrów ropy przysługuje mi na cały rok?
      Serdecznie pozdrawiam :)
    • Przez Mario8610
      Witam, zastanawiam się nad zakupem używanego ciągnika i szukam kredytu z ratami rocznymi, brał ktoś taki kredyt jak to wygląda od strony formalnej. Daje jakiś bank taki kredyt?
    • Przez tomi003
      Dzień dobry, reprezentuję polską firmę Respect Energy S.A. - 100% Zielona Energia.
      Zajmujemy się zabezpieczaniem gospodarstw rolnych przed podwyżkami cen energii, taryf C (C11, C12A,C12B itd), w tym momencie możemy już podpisywać i zamrażać cenę prądu od roku 2025,2026,2027,2028 ... aż do roku 2036. 
      Na ten moment mogę Państwu zaproponować cenę stałą 690zł/MWh (0.69zł/kWh) nawet do 2030 roku, opłata handlowa 0zł. 
      Więcej informacji na stronie internetowej : www.respect.energy
      Zapraszam do współpracy.
      Tomasz Kędzior
      Account Manager
      tel. 519 704 485
       
      Poniżej kilka słów o naszej firmie:
      Respect Energy:
      · Jesteśmy polskim wytwórcą i sprzedawcą energii pochodzącej w 100% z OZE.
      ·  Handlujemy energią globalnie w ponad 20 Państwach w tym NASDAQ Commodites, a od kilku lat na rynku detalicznym w Polsce.
      · W zestawieniu największych firm w kraju wg rankingu Rzeczypospolita 500 jesteśmy na 47 miejscu (wyprzedzamy takie firmy jak m.in. CCC, Allegro, ING Bank Śląski, MBank). 
      ·  Zrzeszamy blisko 700 profesjonalnych wytwórców OZE oraz posiadamy własne źródła np. trzecia największa instalacja fotowoltaiczna w Europie -Zwartowo (300 hektarów paneli w jednym kawałku).
      · Respect Energy i Electricite De France (największy na świecie operator elektrowni jądrowych) podpisały 13.01.2023 umowę o współpracy dotyczącej rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD.
      · W każdym produkcie zapewniamy Gwarancje Pochodzenia redukujące ślad węglowy Klienta.
      · Zdecydowały się na nas takie firmy jak m.in.: T-Mobile, BNP Paribas, Solaris, Raiffeisen, Skanska, Omaplast, Bioenetech, Velux, Energylandia, Rossmann, Tchibo, Miasto Rzeszów oraz wiele innych miast, MWPiK Rzeszów, spółki miejskie typu (MPK, MZBM, MPGK) Hotel Arłamów, Hotele Prezydenckie, PSB Mrówka, Powiaty (powiat przeworski) oraz całe Gminy (Radzyń Podlaski) , SPODEK w Katowicach i tysiące innych biznesów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj