Mario8610

Kredyt na zakup używanej maszyny

Polecane posty

Mario8610    0
Witam, zastanawiam się nad zakupem używanego ciągnika i szukam kredytu z ratami rocznymi, brał ktoś taki kredyt jak to wygląda od strony formalnej. Daje jakiś bank taki kredyt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096
10 minut temu, Mario8610 napisał:

Witam, zastanawiam się nad zakupem używanego ciągnika i szukam kredytu z ratami rocznymi, brał ktoś taki kredyt jak to wygląda od strony formalnej. Daje jakiś bank taki kredyt?

Zależy co chcesz kupić i ile chodzi używka…. Ale przy kredytach bez dopłaty do oprocentowania po kilku latach wyjdzie podobnie co zakup nowego bez % na 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

ale chyba do do czerwca są przedłużone te kredyty na 2%


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096

Ale to nie jest na zakup maszyny. A kolega pytał o kredyt na zakup maszyny. To jest chyba płynnościowe czy jakoś tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227
Napisano (edytowany)

Bs spółdzielczy brałem w tamtym roku kwota 150 tyś rata 20 na koniec roku okres 10 lat zabezpieczenie pare ha hipoteka

Edytowano przez jarecki7745

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroTeam93    12

Bank spółdzielczy finansują 80 % zabezpieczenie to hipoteka lub ubezpieczenie kredytu  nie ma ograniczenia co do wieku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

pod hipoteke 100 % bez udokumentowania na co wydałeś  możesz wydać na wczasy kupić rower albo przepić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

jak masz u siebie spółdzielczy bank i masz tam konto idz pytaj pod hipoteke potrzeba ci około 4 ha gruntu tak w skrócie bo musisz dać zabezpieczenie razy 2 wartości kredytu myśle że w większości spółdzielczych tak jest przerabiałem to w tamtym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    326

Nigdy nie brałem na taką hipotekę ale warunki zaporowe

2 minuty temu, jarecki7745 napisał:

jak masz u siebie spółdzielczy bank i masz tam konto idz pytaj pod hipoteke potrzeba ci około 4 ha gruntu tak w skrócie bo musisz dać zabezpieczenie razy 2 wartości kredytu myśle że w większości spółdzielczych tak jest przerabiałem to w tamtym roku

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194

4ha gruntu na zabezpieczenie 60tys złotych 🙆‍♂️🤦🤯

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205
8 godzin temu, Mario8610 napisał:

Do 5 lat raty czy wieku maszyny?

Do 5 lat raty wiek maszyny do 12 lat. Tak w Santanderze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    326

Mówcie sobie co chcecie, ja bym nie brał takiego kredytu. Jeszcze pod zastaw takiej ilości ha. To z etatowcow się śmiejecie, a etatowiec na minimalnej podejrzewam, że by dostał 60 tysi bez hipoteki na działki. Ciekaw jestem tylko ile by trzeba było oddać z 60 tys, na okres 5 lat

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neveragain    136

Nigdy w życiu kredytu na używany ciągnik w spółdzielczym. Najszybciej najłatwiej najprościej bez zabezpieczeń będzie w EFL 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
przemek28_28 napisał:

Ale to nie jest na zakup maszyny. A kolega pytał o kredyt na zakup maszyny. To jest chyba płynnościowe czy jakoś tak

w pnb możesz wykorzystać ten kredyt na dowolny cel


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroTeam93    12

Tylko że raty roczne tylko w spółdzielczym a reszta to spłaty miesięczny

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
12 godzin temu, wojtal24 napisał:

ale chyba do do czerwca są przedłużone te kredyty na 2%

Jak bym miał brać to właśnie bym celował w to 

 

12 godzin temu, przemek28_28 napisał:

Ale to nie jest na zakup maszyny. A kolega pytał o kredyt na zakup maszyny. To jest chyba płynnościowe czy jakoś tak

U nas znam ludzi co pobrali te kredyty na 2% i np jeden sobie kupił okna do domu , inny parę gratów,  więc w praktyce można wydać to na co się chce 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    520

Kredyt 2 % można wydać na co się chce bo nie trzeba się z tego rozliczać. I w tym przypadku będzie to najlepsza opcja. Inaczej trzeba brać gotówkowy a to około 8%.

W każdym banku można wybrać co ile raty, kwestia dogadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
AgroTeam93 napisał:

Tylko że raty roczne tylko w spółdzielczym a reszta to spłaty miesięczny

 

to bierz w spółdzielczym na 8% zamiast na 2% kto bogatemu zabroni


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360
wojtal24 napisał:

AgroTeam93 napisał:

Tylko że raty roczne tylko w spółdzielczym a reszta to spłaty miesięczny

 

to bierz w spółdzielczym na 8% zamiast na 2% kto bogatemu zabroni

to w spółdzielczym nie ma tego 2 procentowego?


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez panmino
      Czołem koledzy, w którym banku najłatwiej wziąć kredyt na utrzymanie płynności finansowej linia UP? Gdzie najkorzystniej liczą zdolność kredytową? W Paribas odpadłem, tylko straciłem czas na kopiowanie dokumentów...
    • Przez Kasienka555
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy/porady.
      A więc odziedziczyłam działkę o powierzchni 6 arów (600m2) ta działka stoi i nie ma z niej żadnego pożytku, na działce podłączona jest woda i nawet dostęp do prądu oraz studnia, nie mam zielonego pojęcia co mogłabym na niej zrobić żeby cokolwiek z niej mieć, nie interesuje mnie nic z stylu ogródka ponieważ posiadam ogród, byłabym zainteresowana np fotowoltaika ale nie wiem czy moja działka jest kompetentna do tego, być może są rośliny na których można się wzbogacić nie wiem. Proszę o porady będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam! :)
    • Przez franek230
      Dobry wieczór
      Mam 16.5 hektara użytków rolnych i 43 sztuki DJP bydła. Czy ktoś z Was wie jak obliczyć, ile litrów ropy przysługuje mi na cały rok?
      Serdecznie pozdrawiam :)
    • Przez tomi003
      Dzień dobry, reprezentuję polską firmę Respect Energy S.A. - 100% Zielona Energia.
      Zajmujemy się zabezpieczaniem gospodarstw rolnych przed podwyżkami cen energii, taryf C (C11, C12A,C12B itd), w tym momencie możemy już podpisywać i zamrażać cenę prądu od roku 2025,2026,2027,2028 ... aż do roku 2036. 
      Na ten moment mogę Państwu zaproponować cenę stałą 690zł/MWh (0.69zł/kWh) nawet do 2030 roku, opłata handlowa 0zł. 
      Więcej informacji na stronie internetowej : www.respect.energy
      Zapraszam do współpracy.
      Tomasz Kędzior
      Account Manager
      tel. 519 704 485
       
      Poniżej kilka słów o naszej firmie:
      Respect Energy:
      · Jesteśmy polskim wytwórcą i sprzedawcą energii pochodzącej w 100% z OZE.
      ·  Handlujemy energią globalnie w ponad 20 Państwach w tym NASDAQ Commodites, a od kilku lat na rynku detalicznym w Polsce.
      · W zestawieniu największych firm w kraju wg rankingu Rzeczypospolita 500 jesteśmy na 47 miejscu (wyprzedzamy takie firmy jak m.in. CCC, Allegro, ING Bank Śląski, MBank). 
      ·  Zrzeszamy blisko 700 profesjonalnych wytwórców OZE oraz posiadamy własne źródła np. trzecia największa instalacja fotowoltaiczna w Europie -Zwartowo (300 hektarów paneli w jednym kawałku).
      · Respect Energy i Electricite De France (największy na świecie operator elektrowni jądrowych) podpisały 13.01.2023 umowę o współpracy dotyczącej rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD.
      · W każdym produkcie zapewniamy Gwarancje Pochodzenia redukujące ślad węglowy Klienta.
      · Zdecydowały się na nas takie firmy jak m.in.: T-Mobile, BNP Paribas, Solaris, Raiffeisen, Skanska, Omaplast, Bioenetech, Velux, Energylandia, Rossmann, Tchibo, Miasto Rzeszów oraz wiele innych miast, MWPiK Rzeszów, spółki miejskie typu (MPK, MZBM, MPGK) Hotel Arłamów, Hotele Prezydenckie, PSB Mrówka, Powiaty (powiat przeworski) oraz całe Gminy (Radzyń Podlaski) , SPODEK w Katowicach i tysiące innych biznesów
    • Przez kingway
      Witam , czy faktura proforma jest coś ważna ? Chodzi o to , że mój dostawca wystawił mi fakturę proformę i teraz chce abym ją opłacił tą proformę przed  dostawą  . Ja wolałbym taką zwykłą fakturę bo  miałem taki przypadek przy składaniu o dopłaty do nawozów i był problem , że nie chcieli mi przyjąć wniosku ze względu na tą proformę chociaż była opłacona  , ale kierownik twierdził , że proformy to takie faktury jakby informacyjne bez żadnego większego znaczenia . Tym bardziej , że przy dostawie dostawałem do tego zwykła fakturę z innym numerem niż na tej proformie (choć proformę opłaciłem )  I teraz mam dylemat bo z tego co wiem to proforma jest  taką fv niezbyt ważną .... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj