velFoka

Jaki hydromotor do rozrzutnika

Polecane posty

velFoka    9
Witam. Mam w rozrzutnik hydromotor OMP 80 ale ma obroty ma 770. Założony został zawór z regulacją ale i tak to nie wiele pomogło. Chcę kupić nowy hydromotor żeby miał jak najmniejsze obroty tylko pytanie jaki będzie pasował do ciągnika jeśli ciągnik daje 180 bar ciśnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

W hydromotorze ważna  jest chłonność.  na 180 bar pracują wszystkie, Twoje 80 to 80 cm sześciennych chłonności. To szybki silnik mała moc. 160 albo 200 to połowa obrotów Twojego. Tylko teraz pytanie ile litrów na minutę daje pompa w ciągniku. Jak choć 80 to dobrze,

1 godzinę temu, velFoka napisał:

Założony został zawór z regulacją ale i tak to nie wiele pomogło.

dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
velFoka    9

Jak ustawie na 1 zawór to i tak szybko podaje a jak przykręcę na 0,5 to nie podaje. Nie wiem jaką tam za bardzo mam pompę bo to Case 1494. Zrobiłem taki myk że przed zaworem wstawiłem normalny zawór kulowy i go w połowie zamknąłem ale to i tak nie ma takiej regulacji żeby łańcuch po woli szedł, Rozrzutnik robił jako przyczepa do kukurydzy to szybki posów był potrzebny dla poprzedniego właściciela. Znalazłem hydromotor i nie wiem czy ona będzie działać pod moim ciągnikiem

https://allegro.pl/oferta/silnik-hydrauliczny-bmr-315-hydrolider-12973287068

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

Silnik napędza przekładnię?

Potrzebny Ci regulator przepływu na zasilaniu silnika. on jest z trzema wyjściami i taki ma być. Żaden z dwoma wyjściami. I nie daj Bóg żebyś to zamontował na powrocie zamiast na zasilaniu.

https://allegro.pl/oferta/zawor-hydrauliczny-regulator-przeplywu-vrfc3-3-4-7637952658

Chyba że przed silnikiem na zasilaniu wstawisz trójnik, na odejściu bocznym zwykły zawór nawet kulowy i wyjście z niego znowu wepniesz w powrót za silnikiem. Wtedy bedziesz regulował strumieniem.

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
velFoka    9

Taki zawór mam ale że hydromotor ma szalone obroty to nie zdaje egzaminu. Potrzebuję pomocy w doborze hydromotoru bo nie wiem czy te wolnoobrotowe mogą być czy to zależne jest od czegoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zizuza    6

Nie napisałeś jaki rozrzutnik masz czyli model , ile tonowy?

Ja  w swoim T-088 , mam https://dosilnika.pl/pl/silniki-orbitalne-i-orbitrole/6888-silnik-hydrauliczny-orbitalny-smr-160-4-otwory-mocujace-5901824020487.html SMR160 czyli mocny  15,6kW . Rozrzutnik w spół pracuje z john deere 6115M z rozdzielaczem  z  regulacją przepływu. Mam go do  kukurydzy i do obornika. Oczywiście jak nie masz regulacji przepływu w ciągniku to potrzebujesz odpowiedniego regulatora.  Ten hydromotor co wybrałeś to słaby tylko 5kW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444
6 godzin temu, velFoka napisał:

Nie wiem jaką tam za bardzo mam pompę bo to Case 1494

Prawdopodobnie 35 l/min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Najpierw oblicz jakie chcesz mieć obroty tego silnika i wtedy dopiero można dobierać odpowiedni silnik . Ten który masz teraz założony może mieć zbyt mały moment obrotowy i dlatego nie pracuje na niskich obrotach . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
velFoka    9

Mam rozrzutnik Canvo 8 tonowy. Myślę że taki do 470 max obrotów i możliwością regulacji zdałby egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

Otwórz zawór na pełny przepływ i określ jak szybko się taśma ma przesuwać maksymalnie szybko, prosty przykład teraz jak taśma na 1200obr by miała wystarczająca szybkość to znakiem tego szukaj dwa razy większą pojemność silnika, jak przy 800obr to 3 razy większy silnik. regulator reguluje w dół ale może być tak że za bardzo skręcony i nie daje rady kręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Nie wiemy jaką wydajnością oleju dysponujesz , według danych w necie były dostępne dwie wydajności : około 33 l/min i 65 /min . Twój dotychczasowy silnik miał by odpowiednio 412 obr/min i 812 obr/min . Z tego co piszesz można przypuszczać że hydraulika ma tą wyższą wydajność ( 65 l/min )  . Dla tej wydajności silnik o chłonności 120 cm3 osiągał by maksymalnie 541 obr/min .

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
velFoka    9

A więc jak wyliczyć żeby dobrać taki wolny ale mocny? Nie liczyłem obrotów ale ten co mam to na prawdę szybko kręci i nie idzie go zwolnić żeby taśma po woli szła.

Mam dokładnie taki

image000000_20231027_123718.jpg

Edytowano przez velFoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Szybko to pojęcie względne , musisz oszacować jaki obroty chcesz osiągnąć  . Potem  sprawdź w katalogu producenta i dobierz taki który będzie odpowiadał wymaganiom .

OMP 125  ma  470 obr/ min . Jeśli za wysokie to np. OMP 200 ma 300 obr/ min . 

Do regulacji obrotów potrzebny jest regulator przepływy . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

 Dla Ciebie ważny jest moment obrotowy , silnik o większej chłonności będzie miał wyższy moment i niższe obroty .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj