xxYoungDudekxx

Podnośnik podnosi ale wywrot nie działa Zetor 7045

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Dzień dobry, posiadamy Zetora 7045 4 dni temu woziliśmy nim kiszonkę baloty i obornik spychaliśmy dzisiaj go odpliliśmy tur podnósł ale opuściliśmy go na chwilę na dół i nie chce podnosić już wcale, pompa jest nowa tego lata zakładana w ogóle jak się trzyma dźwignię od wywrotu to nie słychać żeby pompa się odzywała. Był mróz czy mógł się zamrozić olej? Dodam jeszcze że z przystawki tylnego mostu od napędu cieknie strasznie wolno olej, dolewaliśmy olej i nic. Czy miał ktoś taki problem? Czekam na odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hibertusik    10

Jak nic nie zrobisz, to ze nie jest podłączona nie znaczy ze nie możesz ręką przestawić dzwigienki na bloku rozdzielacza,tylko trzeba wejść pod ciągnik lub unieść podłogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1004

Tak jak wyżej piszą, musisz dostać się pod siedzenie, unieść podłogę i poruszać dzwigienką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, hibertusik napisał:

Jak nic nie zrobisz, to ze nie jest podłączona nie znaczy ze nie możesz ręką przestawić dzwigienki na bloku rozdzielacza,tylko trzeba wejść pod ciągnik lub unieść 

Jest ustawione poprawnie możliwe jest to że coś tam zamarzło bo przed mrozami wszystko elegancko działało 4 dni temu był mniejszy mróz i działał a teraz nie może być taka możliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hibertusik    10
3 godziny temu, xxYoungDudekxx napisał:

Ustaw te dźwignię na środku,bo na skrajnych ustawieniach kieruje olej na kiper a w drugą stronę na podnosnik

 

Edytowano przez hibertusik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

ile bylo tego mrozu ?? 25 ? przy tylu to moglo ..

jesli dajesz dzwignia kipra i nic sie nie dzieje to pompa do wymiany albo dzwigienka spadla przy rozdzielaczu.

olej kiedy wymieniany ?? poziom jest , na miarce widac jakas piane ?? weze dokrecone porzadnie ? olej zgestnial, nawet taka pier**la moze byc problemowa.

dzwigienka szybosci reakcji to sobie mozecie.... najpierw sprawdzcie za co odpowiada.

w nowych rozdzielaczach z archimedesa w instrukcji pisze, ze jej nie ma bo nikt jej nie potrzebuje.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jest odpowiedni poziom oleju w skrzyni 

i czy podłączasz pod odpowiednie wyjścia  

Edytowano przez krzysiek6620

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1004

Wiem za co odpowiada bo miałem taki przypadek u znajomego w 7045, myślał że pompa padła bo ładowacz nie działał. Wystarczyło dostać się do tej dzwigienki ruszyć lewo prawo i hydraulika ożyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

Mam 7045 i coś kojarzę że jak jest na max na podnośnik tzn w prawo może blokować kiper, tzn cały olej będzie szedł na podnośnik a na wyjścia zewnętrzne 0 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
escha    13

Przyciął się dzielnik strumienia w rozdzielaczu, albo rozsypało się sterowanie rozdzielaczem. Spróbuj belka podnosnika coś ciężkiego podnosić i rownoczesnie dżwignię na kiprowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podnośnik podnosi i trzyma dobrze chodzi oto że oleju nie podaje a pompa w lato w lipcu była zakładana i  rozdzielacz też nowy tego samego dnia zakładany co pompa olej w skrzyni jest. 

 

1 godzinę temu, krzysiek6620 napisał:

A jest odpowiedni poziom oleju w skrzyni 

i czy podłączasz pod odpowiednie wyjścia  

Jest olej tur nie jest wgl odłączany jest na jedno wyjście zrobione bo powrót jest zrobiony do korka wlewu oleju i 1 z 2 wyjść jest wolne by wykiprować coś itp przed mrozami chodziło wszystko dobrze

2 godziny temu, jacus napisał:

ile bylo tego mrozu ?? 25 ? przy tylu to moglo ..

jesli dajesz dzwignia kipra i nic sie nie dzieje to pompa do wymiany albo dzwigienka spadla przy rozdzielaczu.

olej kiedy wymieniany ?? poziom jest , na miarce widac jakas piane ?? weze dokrecone porzadnie ? olej zgestnial, nawet taka pier**la moze byc problemowa.

dzwigienka szybosci reakcji to sobie mozecie.... najpierw sprawdzcie za co odpowiada.

w nowych rozdzielaczach z archimedesa w instrukcji pisze, ze jej nie ma bo nikt jej nie potrzebuje.

4 stopnie było dlatego nie wiem co się dzieje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
escha    13

Przeczytaj mój post ze zrozumieniem. Zadałeś pytanie to odpowiadam. Nie musisz tego robić, ale problemu nie rozwiązałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, escha napisał:

Przeczytaj mój post ze zrozumieniem. Zadałeś pytanie to odpowiadam. Nie musisz tego robić, ale problemu nie rozwiązałeś.

Z ojcem w poniedziałek zobaczę dziękuję za napisanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

czyli mroz i olej mozna wykluczyc.

pompe tez-jesli podnosnik dziala.

zostaje rozdzielacz-tym bardziej jesli jest nowy.. oryginalny ,regenerowany czy podrobka ?

dzwignia chodzi dziwnie lekko ?? wtedy moglo by sie obyc malym kosztem-dzwigienka sie wypiela ..

trzeba najpierw zaczac od najprostszych rzeczy- czyli zmierzyc cisnienie na wyjsciu..

warto pozyczyc manometr albo nawet kupic -mnie ta wiedza kosztowala ,2 tygodnie postoju i na szczescie niewiele pieniedzy..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jacus napisał:

czyli mroz i olej mozna wykluczyc.

pompe tez-jesli podnosnik dziala.

zostaje rozdzielacz-tym bardziej jesli jest nowy.. oryginalny ,regenerowany czy podrobka ?

dzwignia chodzi dziwnie lekko ?? wtedy moglo by sie obyc malym kosztem-dzwigienka sie wypiela ..

trzeba najpierw zaczac od najprostszych rzeczy- czyli zmierzyc cisnienie na wyjsciu..

warto pozyczyc manometr albo nawet kupic -mnie ta wiedza kosztowala ,2 tygodnie postoju i na szczescie niewiele pieniedzy..

Ale właśnie chodzi oto że nie idzie olej przez wyjścia hydrauliczne rozdizelacz nowy orginalny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

duzego wyboru nie ma -rozdzielacz nowy nie znaczy dobry-jakosc czesci jest znana,, kurna spojrzalem na cene...

albo spadl bolec laczacy dzwigienke rozdzielacza z wajcha- wajcha chodzi bardzo luzno ?? mialem taki przypadek ze bolec wypadl-koszt zero pierscien osadczy byl w pudelku i troche roboty, no nowa uszczelka ale to pryszcz.

albo rozdzielacz, to wymiana na gwarancji- jesli uznaja to strata pare tygodni jesli nie to pare tysiecy.

tak czy siak trzeba sciagnac plecak.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jacus napisał:

czyli mroz i olej mozna wykluczyc.

pompe tez-jesli podnosnik dziala.

zostaje rozdzielacz-tym bardziej jesli jest nowy.. oryginalny ,regenerowany czy podrobka ?

dzwignia chodzi dziwnie lekko ?? wtedy moglo by sie obyc malym kosztem-dzwigienka sie wypiela ..

trzeba najpierw zaczac od najprostszych rzeczy- czyli zmierzyc cisnienie na wyjsciu..

warto pozyczyc manometr albo nawet kupic -mnie ta wiedza kosztowala ,2 tygodnie postoju i na szczescie niewiele pieniedzy..

Ale właśnie chodzi oto że nie idzie olej przez wyjścia hydrauliczne rozdizelacz nowy orginalny 

 

15 minut temu, jacus napisał:

duzego wyboru nie ma -rozdzielacz nowy nie znaczy dobry-jakosc czesci jest znana,, kurna spojrzalem na cene...

albo spadl bolec laczacy dzwigienke rozdzielacza z wajcha- wajcha chodzi bardzo luzno ?? mialem taki przypadek ze bolec wypadl-koszt zero pierscien osadczy byl w pudelku i troche roboty, no nowa uszczelka ale to pryszcz.

albo rozdzielacz, to wymiana na gwarancji- jesli uznaja to strata pare tygodni jesli nie to pare tysiecy.

tak czy siak trzeba sciagnac plecak.

Dźwignią chodzi bardzo luźno ale poczekamy aż mrozy puszczą bo ojciec powiedział że mogła się woda dostać przez przepinanie chwytaka do balotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

sluchaj ojca i matki  😂

ale nie w tym wypadku..

dzwigienka spadla- jesli masz troche sprytu technicznego to wystarczy podniesc do gory plecak ,zalozyc bolec--dobrze zabezpieczyc !!!!!!!!! i wlozyc  z powrotem, nawet z ciagnika nie trzeba sciagac. we dwoch to moment zrobicie ..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

umiesz czytac ?? rozumiesz co ktos pisze ????? jesli nie to nie bierz sie za zadna naprawe..jesli umiesz to przeczytaj co napisalem wczesniej.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2024 o 11:30, jacus napisał:

umiesz czytac ?? rozumiesz co ktos pisze ????? jesli nie to nie bierz sie za zadna naprawe..jesli umiesz to przeczytaj co napisalem wczesniej.

No czytałem ch*ja dało a były 2 wyjścia za***ane syfem który wpadł gdy był podczepiany chwytak wyczyściło się je i działa był dobry trop a ty zmiliłeś mnie i się narobiłem bez sensu i lepiej się słuchać ojca i matki pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129

A to Jacus tego syfu nakładł na szybkozłączki, każdy kto Ci tu doradzał nie myślał o czymś takim jak zabrudzone i niewyczyszczone wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ziooober88
      Witam, posiadam Zetora 7211 wczoraj zakleszczyła mi się w nim skrzynia. Po odkleszczeniu stwierdziłem, że wymienię olej i filtry. Wymieniłem filtr olejowy i do tego wyczyściłem filtr magnesowy przy pompie. Zalałem nowy olej, podpiąłem glebogryzarkę i pojechałem na pole. Chcąc podnieść maszynę podnośnik nie reagował. Stwierdziłem, że jest mało oleju. Dolałem oleju i podniósł później po przejechaniu kawałka znowu nie chciał podnosić ale oleju jest odpowiedni stan. W pewnym momencie podniósł i zjechałem do domu. W trakcie powrotu podnośnik zaczął opadać. I raz na 20 razy podniesie podnośnik. Jak włączę kiprowanie przyczepy to na wyjściach nie pojawia się ciśnienie. Co może być nie tak? Gdzie leży problem? Czy przy odkleszczaniu coś przestawiłem? Dodam, że musiałem ściągać całą pokrywę skrzyni żeby go odkleszczyć.
    • Przez mateuszpac42
      Mam problem w Ares 610RX na początku padło wspomaganie i z podnośnikiem problem później kręciłem paszowoz i ciągnik zgasł i nie wgl ciśnienia . Co to może być z góry dzięki za odp 
    • Przez Tomek1772
      Witam
      posiadam zetora 5211 i mam problem z wywrotem przyczepy. jak podłączam przewód hydrauliczny pod gniazdo przyczepa podnosi die i opuszcza a po chwili zatrzymuje się i nie działa w żadna stronę, słychać ze pompa nie da rady popchnąć oleju.
      tak samo dzieje die jak podłączam na krótko dwoma przewodami siłownik dwustronnego działania chodzi luźno inpo chwili stop. Dopiero jak odkręcę krocce i spuszczę ciśnienie działa 
      wymienilem gniazdami wtyczki na nowe i nie pomaga 
      podnosnik działa bez zastrzeżeń 
    • Przez SebastianP
      W zetorze 7011 mam podpięty tur pod przerobiony dekiel od pompy. W wakacje została wymieniona pompa hydrauliki na nową i od tego momentu co miesiąc pęka mi napęd od pompy (na tym sprzegielku kołowym.) Już nie wiem co mam robić....
    • Przez tombien
      Podnośnik w moim Zetorze od jakiegoś czasu zachowuje się dziwnie. Gdy zaczepię coś cięższego to po rozgrzaniu na podniesionych ramionach opuszcza trochę i podnosi z powrotem do góry. Po prostu "faluje" maszyną na podnośniku. Po opuszczeniu ramion słychać w środku obudowy podnośnika specyficzne brzęczenie-syczenie. Po wyłączeniu pompy dźwięk ustaje. Gdy zostawię podniesione ramiona w górze i zgaszę silnik to powoli się opuszczają. Szukałem informacji na ten temat ale zdania się różne: rodzielacz lub oringi w nim, zespół tłoka z cylindrem lub zawór przeciążeniowowy lub filtr oleju. Czy ktoś zna 100% procentową przyczynę tego zachowania?
       
      Drugie pytanie: Żeby dotrzeć do rozdzielacza trzeba kabinę ściągać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj