JanKropka

To jest sens szukania czegoś lepszego do palenia owsem niż piecyki na ekogroszek? jakie doświadczenia w 2023 vs koszty?

Polecane posty

Gość   
Gość
4 minuty temu, Desperado napisał:

U mnie nie pociągnie, choć mam też w piecu na ekogroszek dodatkowe palenisko, mam agregat, ale to rozwiązanie na krótką metę.

No to są uroki domów bez piwnic.

1 minutę temu, robert1226 napisał:

Widzę że najwięcej mają do powiedzenia na temat pomp ciepła i paneli ci którzy tylko o tym slyszeli ze ktoś komuś coś powiedział brawo wy .

Wiadomo że jak będzie mróz to pompa więcej prądu wezmie , ale to we szybkich źródłach ciepła tak  działa i więcej owsa i ekogrosxku i peletu wszystkiego więcej pójdzie.

A pompę jeszcze trzeba dobrze ustawic jak na początku też różnie było też myślałem że będzie hujnia z tą pompa , ale jak rozgryzłem co i jak to jest inna robota .

Praktycznie na przeciwko mam budynek OSP po remoncie gdzie przez dwa lata była pompa ciepła i została wymieniona na kocioł pelletowy ze względu na koszty utrzymania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
2 minuty temu, robert1226 napisał:

Widzę że najwięcej mają do powiedzenia na temat pomp ciepła i paneli ci którzy tylko o tym slyszeli ze ktoś komuś coś powiedział brawo wy .

Wiadomo że jak będzie mróz to pompa więcej prądu wezmie , ale to we szybkich źródłach ciepła tak  działa i więcej owsa i ekogrosxku i peletu wszystkiego więcej pójdzie.

A pompę jeszcze trzeba dobrze ustawic jak na początku też różnie było też myślałem że będzie hujnia z tą pompa , ale jak rozgryzłem co i jak to jest inna robota .

Ja ...trza tak ustawić żeby w kapotach chodzić i śpiworach spac ....😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4138

Mam piwnicę i suchą piwnicę gdzie pamiętam raz tylko pokazała się woda w ekstremalnie mokrym roku, ale wolałem kotłownię zrobić u góry, tam piec sam we  wiozłem przy pomocy ręcznego paleciaka, a i z załadunkiem i magazynowaniem ekogroszku mam super.

4 minuty temu, marcin19071980 napisał:

No to są uroki domów bez piwnic.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No Ja cie rozumiem ale dlatego nie ma grawitacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4138
Przed chwilą, Bogdan_ja napisał:

Ja ...trza tak ustawić żeby w kapotach chodzić i śpiworach spac ....😁

Tak szczerze powiedziawszy ludzie się dziwią że mam większe spalanie od nich, tylko jest mały szczegół, jak pojadę do nich to wracam zmarznięty.   :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Na grawitacji podłogówka nie zadziała nawet jak źródło ciepła będzie w piwnicy, ten system tylko na obiegu wymuszonym.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko w łazienkach mam podłogowe a i zwykły grzejnik też jest.Na dole podłogowe działa na grawitacji bo powrót z góry jest przez podłogowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589
25 minut temu, Bogdan_ja napisał:

Ja ...trza tak ustawić żeby w kapotach chodzić i śpiworach spac ....😁

Jeszcze możesz sobie bele słomy na środku pokoju postawić i niech się pali jak żeś taki głupi.

33 minuty temu, marcin19071980 napisał:

No to są uroki domów bez piwnic.

Praktycznie na przeciwko mam budynek OSP po remoncie gdzie przez dwa lata była pompa ciepła i została wymieniona na kocioł pelletowy ze względu na koszty utrzymania.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Dzieciaku ...kolega ma ,szwagier ma ...i plują że dali się nabrać na te coś ...🤪

Więc bajki to w przedszkolu dzieciom🤪

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589

Ale ty niemasz , a ja mam i sobie chwale bo trzeba wszystko brać pod uwagę także pracę przy piecu czy też zaopatrzenie w opał,  a przy pompie mam to wszystko z głowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, robert1226 napisał:

Jeszcze możesz sobie bele słomy na środku pokoju postawić i niech się pali jak żeś taki głupi.

 

Widzę że na siłę próbujesz przekonać innych do słuszności swego wyboru.No Ja bardzo ci gratuluję i życzę powodzenia oraz zadowolenie ale powiedz mi dlaczego drastycznie spada zainteresowanie tym wynalazkiem.A jednocześnie wzrasta ilość montowanych kotłów na biomasę.

Edytowano przez marcin19071980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
3 minuty temu, robert1226 napisał:

Ale ty niemasz , a ja mam i sobie chwale bo trzeba wszystko brać pod uwagę także pracę przy piecu czy też zaopatrzenie w opał,  a przy pompie mam to wszystko z głowy. 

Ja nie mam  bom nie głupi popełniać błędy innych 😁

Nie ma zamiaru marznąć 🤪

Edytowano przez Bogdan_ja
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868
10 minut temu, marcin19071980 napisał:

Widzę że na siłę próbujesz przekonać innych do słuszności swego wyboru.No Ja bardzo ci gratuluję i życzę powodzenia oraz zadowolenie ale powiedz mi dlaczego drastycznie spada zainteresowanie tym wynalazkiem.A jednocześnie wzrasta ilość montowanych kotłów na biomasę.

Ta biomasa to też tanio nie wychodzi, szukałem nowego kotła na zrębkę 20-25 kW i poniżej stówki to prawie nic nie ma a  powierzchni magazynowej i zabawy z tym trochę jest 😁 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ideał nie istnieje.Dlatego sam grzebałem i zrobiłem tak jak chciałem.Ok 23kW mam.

Edytowano przez marcin19071980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589

Jak nie ma Bogdan ma worek węgla na plecy i w około chałupy i jest mu ciepło i węgla nie spała.

25 minut temu, Bogdan_ja napisał:

Ja nie mam  bom  głupi  

 

 

 😁

Nie ma zamiaru marznąć 🤪

 

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Mniejszych jak 20 kW na zrębke nie ma, no może jeden producent ma 15  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Widzę że dziecko płacze 😁😁😁kura musi boleć 🤪

17 minut temu, robert1226 napisał:

Jak nie ma Bogdan ma worek węgla na plecy i w około chałupy i jest mu ciepło i węgla nie spała.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karczikpr    185
robert1226 napisał:

Jeszcze możesz sobie bele słomy na środku pokoju postawić i niech się pali jak żeś taki głupi.

Jaką teraz masz produkcję i jakie zużycie prądu? Podaj jakaś średnią za listopad albo grudzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589

To nie ma nic do rzeczy mi się prąd odklada całe lato , a teraz odbieram to co mam zmagazynowane w sieci , pisałem że jestem prosumoentem od 5ciu lat.

24 minuty temu, Bogdan_ja napisał:

Widzę że dziecko płacze 😁😁😁kura musi boleć 🤪

 

Etopiryne weź to przestanie boleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karczikpr    185
Ale mnie nie interesuje co ty odbierasz, tylko jaką masz teraz produkcję i zużycie, chce zobaczyć jak to wygląda. Bo takich warunków jak ty masz to już nikt nie dostanie.
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Chłop się cieszy że całe społeczeństwo składa mu się na to że może odbierać zimą prąd który latem produkuje, a nikomu nie jest potrzebny wtedy. Jeszcze jaki zadowolony ze mu się opłaci, chłopie lodu i dziękuj każdemu kto ci się do tego dokłada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589

A kto ci zabronił instalacje pobudować w tym czasie co ja .

Ale widzę że nie masz pojęcia o tym o czym piszesz , bo ten prąd do sieci wprowadziłem  może i ty z niego korzystałeś a pozatym 30% wprowadzonego prądu do sieci oddaje może ty go zjadasz .

A na pytanie jaką mam produkcję teraz to taka jak słońce świeci,  nie chce mi się szukać i dodawać bo mam dwie odzielne instalacje , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
1 godzinę temu, robert1226 napisał:

To nie ma nic do rzeczy mi się prąd odklada całe lato , a teraz odbieram to co mam zmagazynowane w sieci , pisałem że jestem prosumoentem od 5ciu lat.

Etopiryne weź to przestanie boleć.

To konkretnie ile energii w ciągu lata na produkujesz więcej jak 10 tys kWh? , i najważniejsze jaki był koszt całej instalacji 5 lat temu. Jakie dobowe zużycie energii w przypadku pompy ciepła przy tem  -15 i wiatrze ok 50 km/h, takie warunki u nas panowały przez 6 dni, pochwal się jakie miałeś wyniki? To podam swoje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karczikpr    185

Czuję się jakbym rozmawiał z politykiem 🤣proste pytanie było a 10 innych rzeczy w odpowiedzi poruszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj