Karciu

Wymiana odkładnic - czy coś to da?

Polecane posty

Karciu    0

Witam Forumowiczów,

 

mam mały problem - od jakiegoś czasu jestem w posiadaniu pługa 5cio skibowego zagonowego, ciężkiego.

Niestety, po wielu próbach ustawień - nie zakrywa dobrze resztek, szczególnie jeżeli jest poplon (ścinacze nic nie dają) + znać każdą skibę - mowa tu o ziemiach lekkich, piaszczystych - na rędzinie jest lepiej, ale też nie ma rewelacji.

Zastanawiam się czy dopasowanie innych odkładnic by coś zmieniło...

- jeżeli tak to na jakie? - dajcie proszę znać co o tym myślicie - może mieliście podobny problem i udało się wam to naprawić.

Z góry dzięki za każdy komentarz i uwagę :)

 

00FABEDD-500F-400A-82D6-600FFEABACDE.jpeg

 

 

odkladnia2.JPG

odkładnia 1.JPG

Edytowano przez Karciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Popatrz na kształt odkładni w zachodnich pługach np. Kverneland, GregoireBesson, Lemken, odkładnia śrubowa powinna poprawić przykrywanie resztek https://www.olx.pl/d/oferta/odkladnia-do-pluga-1023-pz-3-pz-4-srubowa-hit-CID757-ID8ebNF.html

https://www.olx.pl/d/oferta/odkladnia-long-piersi-uchwyt-scinacz-rdzen-do-pluga-obrotowego-CID757-IDXrILf.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

ja bym zrobił dwie rzeczy 1 na koniec odkładni założył tak zwany nosek 2 odkręcił 5 skibę i szybciej jeździł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268
1 godzinę temu, Karciu napisał:

Witam Forumowiczów,

 

mam mały problem - od jakiegoś czasu jestem w posiadaniu pługa 5cio skibowego zagonowego, ciężkiego.

Niestety, po wielu próbach ustawień - nie zakrywa dobrze resztek, szczególnie jeżeli jest poplon (ścinacze nic nie dają) + znać każdą skibę - mowa tu o ziemiach lekkich, piaszczystych - na rędzinie jest lepiej, ale też nie ma rewelacji.

Zastanawiam się czy dopasowanie innych odkładnic by coś zmieniło...

- jeżeli tak to na jakie? - dajcie proszę znać co o tym myślicie - może mieliście podobny problem i udało się wam to naprawić.

Z góry dzięki za każdy komentarz i uwagę :)

 

00FABEDD-500F-400A-82D6-600FFEABACDE.jpeg

 

 

odkladnia2.JPG

odkładnia 1.JPG

Masz do tego scinacze? Kiedyś przerobiłem starą unię Grudziądz. Przedłużyłem scinacze tj dołożyłem po połowie do każdego i podwyższyłem dokładając 5 cm płaskownika. Dodatkowo dołożyłem po kawałku płaskownika na końcu odkładnicy. Efekt był taki że krył praktycznie 100%. Jutro wrzucę fotkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Też mam wrażenie że ktoś wziął kawałek blachy i na kolanie wyginał

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

wiekszosc z was nie ma wyksztalcenia rolniczego wiec nie ma pojecia ze tak ma byc..

wlasnie o to chodzi zeby skibe tak odwroci zeby resztki pozniwne mogly sie dobrze ze szybko rozlozyc..

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Jeśli tak ma być to chyba w nasa obliczyli krzywiznę tej odkładni

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

Na tych zdjęciach nie ma ścinaczy przecież? To gdzie je przykrecałeś??

Ta odkładnia nie przykryje resztek bo prowadzi ziemię prosto więc wierzch musowo wywali na powierzchnię.

Nie wiem co za ścinacze miałeś ale dobrze założone i odpowiednie powinny zrzucić to na dno.

Ich ustawienie też ma znaczenie...

Edytowano przez MarcinKa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5022

Nie ma ścinaczy/przedłużek to nie kryje. To jest problem, a nie odkładanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Nawet kverneland typu vd/ld nie kryje bez scinacza/przedłużka. Miałem ruptstada na długich śrubowych odkladniach to też po odkręceniu przedłużka kijowo orał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroTeam93    12

Na tych zdjęciach w ogóle nie widać że ścinacze nie były zamontowane .

ODkładnie dużo nie pomogą a mogą dodatkowo zwiększyć opory orki a efektu nie będzie widać , w tym przypadku trzeba założyć najzwyklejsze ścinacze uni Grudziądz i zwiększyć prędkość ale stosować przed orka typowe uprawki typu talerzowanie lub innego typu uprawki aby zniszczyć poplony a nie iść na skróty bo też próbowałem iść na skróty i to nic nie daje 

A co to za pług ???? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Nie zgadzam się z tymi teoriami, aby zwiększyć prędkość orki przy jednoczesnym zapewnieniu dobrego odwrócenie gleby należy mieć odpowiedni korpus, nie tylko sama dokładnie. Korpus nr 28 Kverneland vs UG z odkładnicą cylindryczną powinny tak samo odwracać glebę? Opory orki to głównie geometria a nie długość odkładnicy.

Edytowano przez akmaly
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Tak montowane ścinacze to nieporozumienie, dorób uchwyt i daj je nad odkładnicę ale patrząc na ten pług i tak zalecam wymianę na coś co orze :P

Zdjęcie pokazuje jak powinny być zamontowane ścinacze 

Pług zagonowy Overum 4975F Rawa Mazowiecka - Sprzedajemy.pl

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Do mnie pijesz? Ku Twojej wiadomości jak była siuntka to "coś" orało łąki na strzała bez żadnych talerzówek. Teraz stoi w pokrzywach i odpoczywa. Do orki jest kv

IMG_20230615_063612_216.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

W takim razie po co wymieniałeś na Kvernelanda, było kupić takie "coś" w 5 skibach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karciu    0
Dnia 20.11.2023 o 18:19, AgroTeam93 napisał:

Na tych zdjęciach w ogóle nie widać że ścinacze nie były zamontowane .

ODkładnie dużo nie pomogą a mogą dodatkowo zwiększyć opory orki a efektu nie będzie widać , w tym przypadku trzeba założyć najzwyklejsze ścinacze uni Grudziądz i zwiększyć prędkość ale stosować przed orka typowe uprawki typu talerzowanie lub innego typu uprawki aby zniszczyć poplony a nie iść na skróty bo też próbowałem iść na skróty i to nic nie daje 

A co to za pług ???? 

Niestety zdjęcia nie są bardzo aktualne - jutro/po jutrze wrzucę aktualne zdjęcia.

Dokładaliśmy ścinacze - dało to bardzo niewiele - dodatkowo do każdej odkładni dospawaliśmy takie "liście" / "noski" na końcach - efekt był średnio zadowalający. 

Ostatnią rzeczą będzie wymiana wszystkich odkładnic, ale obawiam się że to nic nie da.

 

+ tak, przed orką poplonu będzie robiona płytka uprawa talerzówką. 

 

+++ jeżeli chodzi o pług, nawet wrzuciłem na forum post na ten temat - brak tabliczki znamionowej - szukam informacji w otchłaniach Internetu :)

Dnia 20.11.2023 o 14:26, Leszy napisał:

Nie ma ścinaczy/przedłużek to nie kryje. To jest problem, a nie odkładanie. 

Dlaczego uważasz że odkładnia to nie problem?  Oprócz problemów z przykrywaniem resztek znać każdą skibę...

 

To moja orka pługiem Niemeyer (chciałbym osiągnąć taki efekt)

 

371476714_880194357023760_1822650527581812641_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4136
12 godzin temu, akmaly napisał:

 

Zdjęcie pokazuje jak powinny być zamontowane ścinacze 

Pług zagonowy Overum 4975F Rawa Mazowiecka - Sprzedajemy.pl

Załóż tak ścinacze do grudziądzkiego pługa z tamtymi odkładnicami i pokaż jak nim będziesz orał.    :P

Edytowano przez Desperado
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj