cemaxx

WOM zależny - jakie ciągniki mają tą funkcję.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
cemaxx    0

Poszukuję ciągnik z funkcją WOM zależny i możliwością jego włączenia na postoju. Wykorzystuje obecnie takie dobrodziejstwo w c360. Zamierzam jednak odmłodzić nieco sprzęt i zakupić coś o połowę młodszego. Wiem że Zetor przynajmniej w kilku modelach taką opcję posiada. 
Czy znacie ciągniki oferujące dokładnie taką samą funkcję? WOM zależny musi działać na postoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w proximie 90  chyba jest i podobno nawet jak dasz rewers do tyłu to będzie wałek się w drugą stronę kręcił  

Edytowano przez przybyslawice5211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cemaxx    0

Obecnie c360 jeździ pod beczkowozem, który jest wykorzystywany wyłącznie do napełniania opryskiwacza wodą. Dzięki opcji WOM zależny i przełączenia reduktora na pozycję neutralną, jestem w stanie w bardzo komfortowym tempie podawać wodę, napełniając opryskiwacz 1500 litrów w czasie około 5-7 minut. Przy użyciu opcji 540 obr, miałbym powódź przy opryskiwaczu. Mam do tego celu przygotowane stanowisko i woda leci do opryskiwacza z góry niczym z kranu.

Potrzebuję ciągnik mający identyczną funkcję, nadający się do zamontowania ładowacza czołowego o udźwigu minimum tona, mile widziana moc powyżej 60km, ale nie więcej niż 80 km. Dobrze by też było, gdyby gabarytem nie bym przesadnie duży (typu Ursus 912). Niekoniecznie musi mieć napęd 4x4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

To poszukaj normalnego z wom 1000 i pracuj na połowie obrotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5029

Z tego co rozumiem 540 to dla niego za szybko. 

W Zetorze 3320 tak działa ten WOM. W forterrze również, więc może i w innych zetorach tak działa.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Sorki, mój błąd. Taniej go wyjdzie zakup przekładni/reduktora niż kupno innego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cemaxx    0

Kolega Leszy słusznie zauważył, 540 to dla mnie stanowczo za duże obroty. Przy napełnianiu opryskiwacza korzystam z prędkości wałka, jaką oferuje pierwszy bieg skrzyni biegów. Wałek kręci się wtedy bardzo powoli. C 360 w zupełności tu wystarcza. Potrzebuję jednak przy okazji ładowacz czołowy o udźwigu min 1 tony. Uważam że c360 stanowi kiepską bazę pod taką inwestycje, stąd rozważam zakup innego ciągnika pod ładowacz czołowy i beczkowóz zarazem. Wiem że Zetor przynajmniej w kilku modelach spełnia moje wymogi. Ciekaw jestem jednak, czy mój wybór ogranicza się wyłącznie do Zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212
1 godzinę temu, Celownik07 napisał:

Rębak/ świder?

Jak chcesz użyć womu zależnego w świdrze, czy rębaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

MTZ 82. WOM zależny, 80 KM i TURy zakładają mu nawet po 1,6 tony udźwigu więc z 1T spokojnie sobie poradzi nawet na stożkowym przodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cemaxx    0
1 godzinę temu, Ziel napisał:

Mniejsze obroty silnika, w czyn problem?

WOM zależny, pierwszy bieg i 800obr/min daje obroty wałka optymalne do wydmuchiwania wody. Wałek kręci się w ślimaczym tempie. Przy standardowym włączeniu wałka w opcji 540 i minimalnych obrotach silnika wodę wyrzuca w ogromnym tempie i nie ma wtedy mowy o starannym szykowaniu oprysku. Raczej kąpiel jest wtedy w pakiecie.

1 godzinę temu, mani51 napisał:

MTZ 82. WOM zależny, 80 KM i TURy zakładają mu nawet po 1,6 tony udźwigu więc z 1T spokojnie sobie poradzi nawet na stożkowym przodzie.

MTZ 82 też chodził mi po głowie, chociaż gabarytem dość duży, trochę wysoki jest. WOM zależny da się tam włączyć na postoju?

Edytowano przez cemaxx
Uzupełnienie informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665
8 godzin temu, Jarecki88 napisał:

Jak chcesz użyć womu zależnego w świdrze, czy rębaku?

coś mi świta że zółw/zając bierze sie na neutral a obroty w zależności od wrzuconego biegu . ale moge się mylić i mi sie pomyliło z inną opcją w tym ciągniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28760
10 godzin temu, Jarecki88 napisał:

Jak chcesz użyć womu zależnego w świdrze, czy rębaku?

szwagier kilkanaście lat do tyłu robiąc łuparkę na WOM zamówił zły świder, z gwintem w złą stronę, lekarstwem na to było łupanie C355 na WOM zależnym i biegu wstecznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

Reno starsze mają też zależny.

Nie wiem czy wszystkie ale mają.

Ta z serii xx.54 ma.

Edytowano przez MarcinKa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665

no podobno tez tak mozna . na biegu wstecznym WOM kreci w druga strone (żółw/zajac na neutralu) . Sa filmiki na YT jak gość wyjasnia te funkcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cemaxx    0
25 minut temu, MarcinKa napisał:

Reno starsze mają też zależny.

Nie wiem czy wszystkie ale mają.

Ta z serii xx.54 ma.

Widziałem dość ciekawy Renault Ergos 85. Wizualnie ładny ciągnik ale wom tylko 540 i 1000. Zastanawiam się jak by w ostateczności użyć jakiejś przystawki zewnętrznej redukującej obroty wom o połowę. Wtedy moznaby zasysać wodę na 1000 obr a wydmuchiwać na 540.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

Ja mam z komunalki taką trochę to jest prop wałek.

Nie wiem jak te najbardziej pospolite rolnicze typowo np 103.54 czy mniejsze.

Może ktoś Ci podpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3663
14 godzin temu, cemaxx napisał:

Obecnie c360 jeździ pod beczkowozem, który jest wykorzystywany wyłącznie do napełniania opryskiwacza wodą. Dzięki opcji WOM zależny i przełączenia reduktora na pozycję neutralną, jestem w stanie w bardzo komfortowym tempie podawać wodę, napełniając opryskiwacz 1500 litrów w czasie około 5-7 minut. Przy użyciu opcji 540 obr, miałbym powódź przy opryskiwaczu. Mam do tego celu przygotowane stanowisko i woda leci do opryskiwacza z góry niczym z kranu.

Potrzebuję ciągnik mający identyczną funkcję, nadający się do zamontowania ładowacza czołowego o udźwigu minimum tona, mile widziana moc powyżej 60km, ale nie więcej niż 80 km. Dobrze by też było, gdyby gabarytem nie bym przesadnie duży (typu Ursus 912). Niekoniecznie musi mieć napęd 4x4.

Mtz, masz wom 540,1000 i zależny zmieniany za pomocą specjalnego klucza, spalanie jak 60 a robotę robi 2 razy taką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    7941

Zetor serii xx41 posiada WOM zależny...ale to chyba już wiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Kup sobie pompę wody na tuz  albo zasysaj wode opryskiwaczem z beczki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cemaxx    0
1 godzinę temu, Ziel napisał:

Kup sobie pompę wody na tuz  albo zasysaj wode opryskiwaczem z beczki..

Co da mi pompa wody na tuz? Do czego tą pompę mam podłączyć? Opryskiwaczem wody nie zassam z dwóch powodów: pierwszy nie chce zanieczyszczać beczkowozu, druga sprawa jak zassać wodę z beczkowozu (beczki asenizacyjnej) jak tu nie ma żadnego wieka (korka, pokrywy czy jak tam to nazwać) Trzecia sprawa jeden ciągnik przy opryskiwaczu, drugi przy beczkowozie a trzeci z pompą na tuz?  Nie bardzo rozumiem toku myślenia.

Edytowano przez cemaxx
Literówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorMisio    408
6 godzin temu, superfarmer02 napisał:

Mtz, masz wom 540,1000 i zależny zmieniany za pomocą specjalnego klucza, spalanie jak 60 a robotę robi 2 razy taką

Zetory serii 52-72 a pewnie i te starsze tylko z zachodu mają wom 540 i 1000 i zależne też. Skoro seria 52-72 to ma to i te nowsze też.

W MTZ przełączanie z 540 na 1000 jest uciążliwe, w zetorze masz" specjalną wajchę w kabinie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj