Lebioda

KPO. Rolnictwo 4.0 jakie maszyny mozna kupic?

Polecane posty

mareoo    6

Wiedzą w arimr, że jest problem z wnioskami. Zamiast wystosować krótki komunikat i powiedzieć co dalej to nie. Domyślaj się sam co dalej. Pisać nowy, zgłaszać problem, czekać? Jak zwykle chowanie głowy w piasek i uciekanie od odpowiedzialności.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kada2k    18
41 minut temu, piotrkrk25 napisał:

Autonomia polega na tym, że maszyna jedzie sama bez operatora, a przy nawigacji operator jedynie nie trzyma kierownicy, ale zmiana biegów i operowanie gazem w dalszym ciągu jest po stronie operatora.

Wiem na czym polega autonomia, ale ta definicja którą podałem jak na moje mówi tylko o "sterowaniu po ścieżkach". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

z ta iloscia wnioskow po 8000 ciekawa teoria, bo teraz akurat wysylam je ponownie i numery przez to cale zamieszanie to sa blizej 100 w wojewodztwie niz 1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    300

Która część nr sprawy to kolejny numer złożonego wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1393
masa24 napisał:

z ta iloscia wnioskow po 8000 ciekawa teoria, bo teraz akurat wysylam je ponownie i numery przez to cale zamieszanie to sa blizej 100 w wojewodztwie niz 1000

wysyłasz ponownie bo? te złożone między północą a 13tą wyparowały? nie ma szans że agencja to ogarnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    56

Województwo Kuj-Pom około 21:00 znak sprawy nr 150 , Wlkp nr 185. Nr są nadawane od około południa. Od 00:00 do południa mimo informacji że wniosek wysłano w status widnieje " błąd rejestracji " i brak nr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

wysylam bo nie ma tu nic do stracenia, jezeli tamte zostana zarejestrowane to beda sie liczyly, jezeli nie to wyslaniem teraz mam kolo awaryjne

 

mimo ze widzialem wiadomosci ze komus zarejestrowalo taki wniosek, nie z nocy nie zarejestrowalo zadnego do teraz, a troche tego zrobilem

 

juz pomijam fakt ze arimr chyba juz calkowicie pokazalo ze jest smieszna instytucja , a szkoda bo ja uwazalem.  jak mozna nawet komunikatu nie wystosowac co robic? pal licho jeszcze jak ktos dedycuje sam o sobie, ale doradcy ktorzy wzieli odpowiedzialnosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1393

A skąd wiesz ze przy takim burdelu powtórne wysłanie wniosku nie anuluje pierwszego? z nimi wszystko możliwe....trzeba chyba czekać na oficjalne stanowisko agencji.Ludzie im.nie podarują,wielu ma screeny,to są tysiące wniosków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

raz ze sprzeczne  z regulaminem , dwa mam numer pod ktorym zostal zarejestrowany,  ten pierwszy nie ma nic,  ale co bedzie sie okaze, jakby to byla powazna instytucja to bylby komunikat i wiadomo co robic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    56

Po 00:00 wysłałem kilka wniosków  w status widnieje " błąd rejestracji " i brak nr. Pod wieczór ogarnąłem i wysłałem drugi raz nowe wnioseki w razie jakby te pierwsze przepadły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TypowyHF    2

Można zakładać Navi do ciągnika, na który mamy umowę użyczenia czy musi to być nasza własność? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

Czytając udostępnione odpowiedzi na pytania odnośnie Rolnictwa 4.0 wnioskuję, że nie ma możliwości zakupu opryskiwacza/rozsiewacza wyposażonego w gps oraz zmienną dawkę jeśli maszyna ta lub ciągnik nie będzie posiadał modułu służacego bezprzewodowej wymiany danych/komunikacji z systemem zarządzania gospodarstwem. Maszyny te nie przejdą wniosku

To samo w przypadku nawigacji do ciągnika konieczna jest ta dwukierunkowa wymiana danych. Nie przejdzie wniosek

Rolnictwo Precyzyjne, a Rolnictwo 4.0 to w sumie co innego. 

A zmienna dawka i gps to właśnie Rolnictwo Precyzyjne.

Tak to rozumiem.. najważniejsze tutaj są systemy teleinformatyczne do zarządzania gospodarstwem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Tylko jeśli wgrywasz mape przygotowaną z jakiejs aplikacji i stosujesz zmienną dawkę to masz dwukierunkowowść- jeden kierunek to np satelitarny skan pola na podstawie którego zrobisz mape a drugi to jej zastosowanie w np w rozsiewaczu. Po zastosowaniu znowu przenosisz informację do aplikacji w ktorej masz podgląd na wszystko.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    876

Podlaskie 380 a chwila po północy złożony 🫣 ciekawe jakie to ma odzwierciedlenie w związku z błędami systemu 🤔


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

wniosków będzie od groma a i tak wszystkie sprawdzą i rozpatrzą na koniec naboru i czy wyślecie teraz czy za tydzień nie wiele to zmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1393
karol091193 napisał:

Podlaskie 380 a chwila po północy złożony 🫣 ciekawe jakie to ma odzwierciedlenie w związku z błędami systemu 🤔

Czyli jest nie pokolei,ja po Tobie a mam 166 więc nie ma co patrzeć na te numerki

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez LinaP243
      Planuję wziąć udział w kursie na rolnika (ROL.04) w województwie łódzkim. Czy ktoś z was może podzielić się swoimi doświadczeniami z tego kursu? Jakie tematy są poruszane podczas zajęć? Czy możecie mi polecić jakąś konkretną szkołę? Zależy mi szczególnie na trybie online.
      Z góry dzięki za wszystkie propozycje! 😁
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj