VonVegans

Suszowe 2023

Polecane posty

krzychu121    3931
Napisano (edytowany)
3 minuty temu, ŻakowskiSławomir napisał:

ale przecież to jest proste. To jest dopłata dla osób które straciły na imporcie z ukrainy przez co oddały za pół darmo. Ty sprzątnąłeś na kiszonkę więc nie straciłeś z tego tytułu nawet 1 złotówki bo nie zawiozłeś jej na skup jako ziarno, nie wiem czego tu nie rozumiesz. Mam nadzieję ze wszyscy którzy tak kombinują będą mieli z tego powodu jakieś nieprzyjemności. 

A kto kazał to sprzedawać i tracić. Można było przechować albo sprzedać ma kiszonkę za pół darmo i strat nie mieć. Dopłaty też . Jak na kiszonkę to za 10 tys ha wystawiali ale sprzedać ziarno za 300 zł , zebrać 8 -10 ton i zapłacić za kombajn to ok. Nie zycz drugiemu co tobie nie miłe 

Edytowano przez krzychu121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1829
Przed chwilą, krzychu121 napisał:

A kto kazał to sprzedawać i tracić. Można było przechować albo sprzedać ma kiszonkę za pół darmo i strat nie mieć. Dopłaty też 

Nie przesadzaj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PTrend    3
1 minutę temu, krzychu121 napisał:

A ktos by takiej osobie udowodnił że zamiast zebrać ziarno to żyto poszło na kiszonkę? Druga sprawa to co to za dopłatą do ziarna jak płacą do hektara. Nie płacą do tony ziarna tylko do hektara. W każdym przypadku sieje się dla zysku a to czy poszło to na ziarno czy ma kiszonkę to w suchym roku strata ta sama. Inaczej sprawa by wyglądała jakby chcieli faktury za ziarno. Wtedy miałoby to sens 

dlatego powinno być to udowadniane jakimiś fakturami, chociaż i tak w tamtym roku machlojki były bo mozna było na kolanie sobie jakąś napisać. Kombinacje zawsze będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4158
1 minutę temu, krzychu121 napisał:

A ktos by takiej osobie udowodnił że zamiast zebrać ziarno to żyto poszło na kiszonkę? Druga sprawa to co to za dopłatą do ziarna jak płacą do hektara. Nie płacą do tony ziarna tylko do hektara. W każdym przypadku sieje się dla zysku a to czy poszło to na ziarno czy ma kiszonkę to w suchym roku strata ta sama. Inaczej sprawa by wyglądała jakby chcieli faktury za ziarno. Wtedy miałoby to sens 

Źle napisałem, chodziło mi że jakby podał na kiszonkę a chciał do ziarna. Dalej widzę nie rozumiesz, na czym straciłeś jak krowy to wpierdo*liły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, krzychu121 napisał:

A kto kazał to sprzedawać i tracić. Można było przechować albo sprzedać ma kiszonkę za pół darmo i strat nie mieć. Dopłaty też 

no więc z jakiej racji ty dopłatę chcesz do kukurydzy? z jakiej suszy? dopłata do kukurydzy a suszowe to 2 odrębne pomoce 

to jest dopłata do osób które straciły sprzedając na ziarno, zebrałeś na kiszonkę i teraz ból d*py masz bo wielkie gówno ci się należy. to trzeba było sprzedać na ziarno i dopłatę wziąść, teraz za późno na łzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931
1 minutę temu, Desperado napisał:

Źle napisałem, chodziło mi że jakby podał na kiszonkę a chciał do ziarna. Dalej widzę nie rozumiesz, na czym straciłeś jak krowy to wpierdo*liły.

Straciłem na suszy i chce jakas kasę odzyskać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4158
1 minutę temu, PTrend napisał:

dlatego powinno być to udowadniane jakimiś fakturami, chociaż i tak w tamtym roku machlojki były bo mozna było na kolanie sobie jakąś napisać. Kombinacje zawsze będą

Wyjdą na tym tylko ci do hektara co podali na ziarno a ściął na kiszonkę. A takich raczej nie będzie, bo jak podał na ziarno to bydła może nie mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616
Napisano (edytowany)
3 minuty temu, krzychu121 napisał:

 Te ,, lub " przed huraganu wyjaśnia że wystarczy tylko od jednego ryzyka 

Przeczytaj uważnie sobie to co jest wyżej i to co zakreślone na czerwono, jak zauważysz różnicę to się odezwij ;) Bo ja czytając rozumiem tyle, że nikt 1000zł do ha z powodu suszy nie dostanie, a wszyscy Ci co mieli straty mniejsze niż 70% i większe niż 30% dostaną 250zł. 

Jeżeli masz suszę musisz mieć ubezpieczone od wszystkich ryzyk, jeżeli masz straty z innego powodu to wystarczy ubezpieczenie od jednego ryzyka.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4158
1 minutę temu, krzychu121 napisał:

Straciłem na suszy i chce jakas kasę odzyskać 

No to nie odzyskasz na tym nic na 100%, a suszowe to inna działka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931
Przed chwilą, ŻakowskiSławomir napisał:

no więc z jakiej racji ty dopłatę chcesz do kukurydzy? z jakiej suszy? dopłata do kukurydzy a suszowe to 2 odrębne pomoce 

to jest dopłata do osób które straciły sprzedając na ziarno, zebrałeś na kiszonkę i teraz ból d*py masz bo wielkie gówno ci się należy. to trzeba było sprzedać na ziarno i dopłatę wziąść, teraz za późno na łzy.

Wogole nie ogarniam co ci tak  żal d*pę ściska że ktoś złożył i może dostanie także  pomoc. Z twojej kieszeni nie płacą tego. Tak sam ty jak i ja płacimy podatki więc po co sortujesz ludzi że temu damy a temu nie. Przepis jest głupi ze tylko tym na ziarno damy a reszcie nie. A jak ktoś zbiera na ziarno ale z tego ziarna robi pasze dla swoich zwierząt i do tego kupił po taniości ziarno od innych rolników to dopłatą mu się należy według twojego rozumowania? Przeciez zebrał kukurydzę na ziarno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4158
1 minutę temu, Tomasz0611 napisał:

Przeczytaj uważnie sobie to co jest wyżej i to co zakreślone na czerwono, jak zauważysz różnicę to się odezwij ;) Bo ja czytając rozumiem tyle, że nikt 1000zł do ha z powodu suszy nie dostanie, a wszyscy Ci co mieli straty mniejsze niż 70% i większe niż 30% dostaną 250zł. 

Bzdura, składałeś wniosek suszowy? co było napisane w rubryce ubezpieczenia? od jednego ryzyka czy wszystkich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

Przeczytaj uważnie sobie to co jest wyżej i to co zakreślone na czerwono, jak zauważysz różnicę to się odezwij ;) Bo ja czytając rozumiem tyle, że nikt 1000zł do ha z powodu suszy nie dostanie, a wszyscy Ci co mieli straty mniejsze niż 70% i większe niż 30% dostaną 250zł. 

dobrze rozumiem że ta pomoc zostanie właśnie zmniejszona na 250 zł  przez ten temat z ubezpieczeniem? 

dopiero co doczytałem że korekta będzie na kukurydzę a tu już kręcą z suszą :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616
Napisano (edytowany)
2 minuty temu, Desperado napisał:

Bzdura, składałeś wniosek suszowy? co było napisane w rubryce ubezpieczenia? od jednego ryzyka czy wszystkich?

Nie składałem wniosku suszowego, nie mam ubezpieczenia, więc dostanę 250zł do ha jak wszyscy którzy nie mieli ubezpieczenia od wszystkich ryzyk.

Przeczytaj sobie uważnie oba podpunkty i dlaczego w pierwszym jest dopisane "co najmniej jednego" ... Jeżeli w drugim tak nie napisano to znaczy to tyle, że musi być ubezpieczenie od wszystkich wymienionych ryzyk, taki prosty myk aby za bardzo nie obciążyć budżetu państwa, bo większość złoży z powodu suszy ;) 

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4158

Ty na pewno 250, reszta jak miała jedno ryzyko 500, łyso co?     :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931
3 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

Przeczytaj uważnie sobie to co jest wyżej i to co zakreślone na czerwono, jak zauważysz różnicę to się odezwij ;) Bo ja czytając rozumiem tyle, że nikt 1000zł do ha z powodu suszy nie dostanie, a wszyscy Ci co mieli straty mniejsze niż 70% i większe niż 30% dostaną 250zł. 

Jeżeli masz suszę musisz mieć ubezpieczone od wszystkich ryzyk, jeżeli masz straty z innego powodu to wystarczy ubezpieczenie od jednego ryzyka.

Pożyjemy zobaczymy. To jest tak napisane że można sobie interpretować jak się chce. Chcieliby żeby było trzeba mieć wszystko ubezpieczone to by napisali jasno że np gwarancją otrzymania max stawek jest posiadanie polisy ubezpieczeniowej od wszystkich zjawisk pogodowych. I tyle. A tu jest tak zagmatwane jednym zdaniem że wystarczy przecinek przestawic.i już wyjdzie co innego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, krzychu121 napisał:

Wogole nie ogarniam co ci tak  żal d*pę ściska że ktoś złożył i może dostanie także  pomoc. Z twojej kieszeni nie płacą tego. Tak sam ty jak i ja płacimy podatki więc po co sortujesz ludzi że temu damy a temu nie. Przepis jest głupi ze tylko tym na ziarno damy a reszcie nie. A jak ktoś zbiera na ziarno ale z tego ziarna robi pasze dla swoich zwierząt i do tego kupił po taniości ziarno od innych rolników to dopłatą mu się należy według twojego rozumowania? Przeciez zebrał kukurydzę na ziarno 

sortuje bo wk***iają mnie takie chytre osoby co by chciały i sprzątnąć na kiszonkę i dopłatę do ziarna dostać, trzeba było nie zbierać na kiszonkę tylko kosić na ziarno.

Wszyscy się rzucili na kiszonkę bo ziarna gówno wiele było a teraz do dopłat to pierwsi, nie ma i nie będzie dla tych ludzi z tej pomocy pieniędzy :] 

Zbiera na ziarno więc kupił od  rolników również ziarno, po ile kupił to ziarno , po 350? więc ci rolnicy też sprzedali taniej niż powinni, a zatem też należy im się pomoc.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616
Napisano (edytowany)
1 minutę temu, krzychu121 napisał:

 I tyle. A tu jest tak zagmatwane jednym zdaniem że wystarczy przecinek przestawic.i już wyjdzie co innego 

Jest tak zagmatwane żeby wszystkim dać 250zł i zaoszczędzić, przelewy będą po wyborach ;) A do wyborów będą żyć w nadziei że będzie 500 do ha ...

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznesmen95    48
3 minuty temu, Desperado napisał:

Ty na pewno 250, reszta jak miała jedno ryzyko 500, łyso co?     :P

Łyso to bedzie jak dostaniesz decyzje.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Przepisy jasno określają ,że nie potrzeby ubezpieczania od wszystkich ryzyk.

Czytać też trzeba umieć, a tu już jeden z kolegów słusznie zauważył ,,lub" , które wszystko zmienia w sensie wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616
Przed chwilą, biznesmen95 napisał:

Łyso to bedzie jak dostaniesz decyzje.

Dostanie tylko przelew, decyzji nie wysyłają teraz, a przelew będzie 250x liczba ha na które się należy ...

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4158
1 minutę temu, biznesmen95 napisał:

Łyso to bedzie jak dostaniesz decyzje.

Nie pieprz, zawsze tak było, chyba że teraz Donaldinio znów cię przekręci jak z paliwem po 5 ,19  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931
1 minutę temu, ŻakowskiSławomir napisał:

sortuje bo wk***iają mnie takie chytre osoby co by chciały i sprzątnąć na kiszonkę i dopłatę do ziarna dostać, trzeba było nie zbierać na kiszonkę tylko kosić na ziarno.

Wszyscy się rzucili na kiszonkę bo ziarna gówno wiele było a teraz do dopłat to pierwsi, nie ma i nie będzie dla tych ludzi z tej pomocy pieniędzy :] 

Zbiera na ziarno więc kupił od  rolników również ziarno, po ile kupił to ziarno , po 350? więc ci rolnicy też sprzedali taniej niż powinni, a zatem też należy im się pomoc.

 

Pytam o tego co zbiera na ziarno dla siebie i daje później to ziarno swojemu bydłu. Dodatkowo dokupuje ziarno od innych. 

Nie chytre tylko zaradne. To że ktoś radzi sobie lepiej niż ty to.mie znaczy że od razu złodziej albo oszust. Pożyjemy zobaczymy co z tego będzie. 

4 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

Jest tak zagmatwane żeby wszystkim dać 250zł i zaoszczędzić, przelewy będą po wyborach ;) 

Wszystko się okaże później. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj