VonVegans

Suszowe 2023

Polecane posty

mds212    2141

A ja liczylem z ebedzie do wszytskich ha a nie tylkot ych powyzej 30% a srednia i tak mam 35% :D

6MaaJsTeR9    456

Mam średnią 29,54 % . Grunty orne mają 34% , a łąki 21%  to do gruntów ornych  należy się suszowe czy nie 

biznesmen95    48
Napisano (edytowany)

Nie

Jak ktoś miał zaznaczone na kiszonke to bez sensu składanie bo z automatu decyzja odmowna.

Edytowano przez biznesmen95

Celownik07    722

Podstawowym wymogiem ubiegania sie o pomoc jest przekroczenie sredniej produkcji powyzej 30%. Potem licza juz z raportu uprawy/tuzy co maja powyżej 30%. Tych co sa ponizej nie policza. 

Lepiej by czlowiek wyszedl na tej pomocy rodzinie co to oglaszali, ale znajac zycie juz nie bedzie mozna sie o to ubiegac jak zlozyc sie suszowe. 

6465    12819

W mediach fajnie brzmi ile to pieniędzy rolnikom dają. A jak co do czego to jakieś ochłapy.

• Like 1

te 500 zł to jest na ha gdzie wystąpiło te 30% strat. jak masz średnią np 40% to nie tak że dostajesz do całego gospodarstwa, tak dobrze niestety nie ma

romanekdeutz    88
biznesmen95 napisał:

2 minuty temu, krzychu121 napisał:

Trzeba zasięgnąć wiedzy gdzieś wyżej i jeśli by było tak że trzeba by było ubezpieczać od wszystkich ryzyk w tym i od suszy to oni są tam nie poważni. Kogo stać na takie ubezpieczenie. Dopóki są strajki to szło by jeszcze coś ugrać i zmienić przepisy. 

Znajomy był dzisiaj w agencji składac o kuku i susze to mu powiedzieli, że mają instrukcje że jak ktoś nie ma ubezpieczenia od wszystkich ryzyk to nie musi dodawac polisy ubezpieczenia bo tak jak by go nie bylo. Ale do konca to oni sami nie wiedza bo maja taki mlyn, kaza na infolinie dzwonic.

Znojomy wrocil wkurzony bo juz liczył po 500

Na protokole suszowym który jest w aplikacji suszowej, jest na końcu wzmianka czy było ubezpieczone minimum 50% czy nie. I chyba to będą brać pod uwagę przy tym naborze.

krzychu121    4143
Napisano (edytowany)
23 minuty temu, biznesmen95 napisał:

Znajomy był dzisiaj w agencji składac o kuku i susze to mu powiedzieli, że mają instrukcje że jak ktoś nie ma ubezpieczenia od wszystkich ryzyk to nie musi dodawac polisy ubezpieczenia bo tak jak by go nie bylo. Ale do konca to oni sami nie wiedza bo maja taki mlyn, kaza na infolinie dzwonic.

Znojomy wrocil wkurzony bo juz liczył po 500

Ja i ta dołączę. Coś zmienia i potem będą mówić że ten kto nie dołączył to nie dostanie. Lepiej niech jest dołączone i się nie przyda niż nie dołączyć i żałować. 

26 minut temu, 6465 napisał:

Ja mam średnia strat przeszło 43% bez zwierząt ale nie ubezpieczone. I będzie 250 hahaha dużo krzyku ile to rolnicy dostają. Do kukurydzy 1000zł suszowego 500. A mi się należy połowa i tu i tu.

Pisali tu że składali o dopłatę do kukurydzy mimo że mieli wpisane na kiszonkę. Gadałem z człowiekiem z ARiMR że już wycofują wnioski bo boją się konsekwencji. Choć nie wiem o jakie konsekwencje chodzi.

U nas wszyscy poskładali o tą dopłatę do kuku. A nawet jakby się przyczepili że gdzieś było napisane że kukurydza z przeznaczeniem na kiszonkę to kto udowodni że nie scialem jej na ziarno. A ziarno leży w magazynie i można powiedzieć że na kiszonkę się nie opłacało. Chociaż bardziej myślę że zmienia i dadzą wszystkim przez te strajki. Albo będą odrzucać wnioski. Sami w odr kazali składać 

Edytowano przez krzychu121

7 minut temu, krzychu121 napisał:

Ja i ta dołączę. Coś zmienia i potem będą mówić że ten kto nie dołączył to nie dostanie. Lepiej niech jest dołączone i się nie przyda niż nie dołączyć i żałować. 

U nas wszyscy poskładali o tą dopłatę do kuku. A nawet jakby się przyczepili że gdzieś było napisane że kukurydza z przeznaczeniem na kiszonkę to kto udowodni że nie scialem jej na ziarno. A ziarno leży w magazynie i można powiedzieć że na kiszonkę się nie opłacało. Chociaż bardziej myślę że zmienia i dadzą wszystkim przez te strajki. Albo będą odrzucać wnioski. Sami w odr kazali składać 

nie ma że udowodni czy nie, miałeś wpisane na ziarno to dostajesz jeśli kiszonka to  nie . Jak będą dawać wszystkim skoro już wiadomo że będzie korekta a wnioski dobrze nie podliczone :] 

krzychu121    4143

Wybory nie długo, strajki coraz poważniejsze. Wszystko się może zdarzyć. Przypomnij sobie jak w tamtym roku trzeba było wycofywać jedne wnisoki żeby składać drugie. 

biznesmen95    48
Napisano (edytowany)

Dokładnie tak , poszukałem nawet rozporzadzenie i tam dokładnie pisze, że dane biora z wniosku i z wyjatkiem kuku na kiszonke. 

Było wycofywanie ale nikt nie składam na kabany jak był nabór na potańcówki, ponadto to był inny rząd.

Edytowano przez biznesmen95

Desperado    4530
Napisano (edytowany)
22 minuty temu, krzychu121 napisał:

Zapomnij z taką kombinacją, chłopki kombinatorki, za trochę będą lamentować że nie dostali do kukurydzy, tylko zapomną dodać dlaczego. Za taką próbę wyłudzenia powinna być kara zabrania dopłat na 5 lat.

Edytowano przez Desperado

suffeks    231

poprzednie dopłaty do suszy wystarczyło jedno ryzyko i była full wypłata pamiętam bo tak miałem 

• Like 1

PTrend    9

W poprzednim to była pomoc dla rodzin, ale fakt bodajze 2021 rok wystarczyło jedno z ryzyk do pełnej stawki.

Ciężko w to uwierzyć ze teraz trzeba mieć od wszystkiego łącznie z suszą, bo nawet nie słyszałem zeby jakaś ubezpieczalnia chciała od ryzyka suszy ubezpieczać

krzychu121    4143
8 minut temu, Desperado napisał:

Zapomnij z taką kombinacją, chłopki kombinatorki, za trochę będą lamentować że nie dostali do kukurydzy, tylko zapomną dodać dlaczego. Za taką próbę wyłudzenia powinna być kara zabrania dopłat na 5 lat.

Kombinują to rządzący. Jak dawać to wszystkim którzy sieli kukurydzę a nie tylko tym na ziarno. Na tej samej działce jak ktoś ściął pół na ziarno a pol na kiszonkę to na tym kawałku gdzie było ścięte na kiszonkę bylo więcej ziarna albo większą kasę się dostało za to ziarno ? 

Desperado    4530
2 minuty temu, PTrend napisał:

Ciężko w to uwierzyć ze teraz trzeba mieć od wszystkiego łącznie z suszą, bo nawet nie słyszałem zeby jakaś ubezpieczalnia chciała od ryzyka suszy ubezpieczać

Gdzie pisze że trzeba mieć ubezpieczone więcej niż od jednego ryzyka?

krzychu121    4143
2 minuty temu, PTrend napisał:

W poprzednim to była pomoc dla rodzin, ale fakt bodajze 2021 rok wystarczyło jedno z ryzyk do pełnej stawki.

Nie chcą od suszy ubezpieczać. Agent u którego ubezpieczam i ma różne firmy mówił że nie można. Chociaż chyba była jedna firma ale ubezpieczenie hektara to jak dobrze kojarzę z 1,5 tys kosztowało 

Mateusz1q    1971
2 minuty temu, Desperado napisał:

Gdzie pisze że trzeba mieć ubezpieczone więcej niż od jednego ryzyka?

Sieją panike

• Like 1

Desperado    4530
1 minutę temu, krzychu121 napisał:

Kombinują to rządzący. Jak dawać to wszystkim którzy sieli kukurydzę a nie tylko tym na ziarno. Na tej samej działce jak ktoś ściął pół na ziarno a pol na kiszonkę to na tym kawałku gdzie było ścięte na kiszonkę bylo więcej ziarna albo większą kasę się dostało za to ziarno ? 

Nie zwalaj na rządzących, podałeś na kiszonkę czyli przerobisz przez zwierzęta jaka by nie była cena ziarna kukurydzy, to tak samo jakby podali że ma żyto i ściął na kiszonkę, a chciał dopłaty do ziarna, dobrze się czujesz?

• Like 3

7 minut temu, krzychu121 napisał:

ale przecież to jest proste. To jest dopłata dla osób które straciły na imporcie z ukrainy przez co oddały za pół darmo. Ty sprzątnąłeś na kiszonkę więc nie straciłeś z tego tytułu nawet 1 złotówki bo nie zawiozłeś jej na skup jako ziarno, nie wiem czego tu nie rozumiesz. Mam nadzieję ze wszyscy którzy tak kombinują będą mieli z tego powodu jakieś nieprzyjemności. 

krzychu121    4143

A ktos by takiej osobie udowodnił że zamiast zebrać ziarno to żyto poszło na kiszonkę? Druga sprawa to co to za dopłatą do ziarna jak płacą do hektara. Nie płacą do tony ziarna tylko do hektara. W każdym przypadku sieje się dla zysku a to czy poszło to na ziarno czy ma kiszonkę to w suchym roku strata ta sama. Inaczej sprawa by wyglądała jakby chcieli faktury za ziarno. Wtedy miałoby to sens 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu

• Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

• Przez luke999
      Cześć, 
      posiada ktoś wniosek lub link do wniosku do dopłat do zboża https://gazetawroclawska.pl/doplaty-do-pszenicy-jeczmienia-i-innych-zboz-kiedy-ruszy-nabor-co-trzeba-dolaczyc-do-wniosku-juz-teraz-przygotuj-te-dokumenty/ar/c8-18544879
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj