VonVegans

Suszowe 2023

Polecane posty

Szymi40    1444

Co  wy wiecie  o suszy-    55,12 %   produkcja roślinna.   Kuj-Pom.   powiat  CLI. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38

39,5% z roślinnej,  czyli z całości, bo zwierząt brak. Nawet kwotę podali, tak jakby to miało coś zmienić. Czekamy na rozwój sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meg5    125
58 minut temu, Szymi40 napisał:

Co  wy wiecie  o suszy-    55,12 %   produkcja roślinna.   Kuj-Pom.   powiat  CLI. 

Też CLI i 43 % . Co dalej z tym protokołem ? 


"Śpij NARODZIE zniewolony, taki jesteś wciąż zmęczony!
Śpij NARODZIE snem głupiego, gdy się obudzisz nie będzie niczego"
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Ciekawe, czy do przyszłorocznej suszy rozpatrzą te wnioski, jak do tej pory nie zdążyli. 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJ30    5

Jest choć cień szansy, żeby nam tych zwierząt nie policzyli razem z produkcją roślinną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3929

Przecież był artykuł już o tym że zwierząt nie będą wliczać. Chyba że coś zmienia. Ale jasno określili że będzie się liczyła tylko produkcją roślinna. Jak ktoś ma protokół to straty ma powyżej 30 % i pomoc się należy. Tyle że nic o tej pomocy narazie nie wiadomo czy wogle coś będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Ja nadal nie mam nic policzone mój wniosek jest złożony i moje szacowanie szkody. Ale ich wyliczeń nic nie widzę czy to przy hodzi na e-mail?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

To jak mam z roślinnej 43 a z bydłem 21 to co licz się to 43 ?

31 minut temu, krzychu121 napisał:

Przecież był artykuł już o tym że zwierząt nie będą wliczać. Chyba że coś zmienia. Ale jasno określili że będzie się liczyła tylko produkcją roślinna. Jak ktoś ma protokół to straty ma powyżej 30 % i pomoc się należy. Tyle że nic o tej pomocy narazie nie wiadomo czy wogle coś będzie. 

Możesz link do tego artykułu?

Edytowano przez damianos95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
15 godzin temu, Celownik07 napisał:

Roslina 35% .za pisu by cos skapło a teraz to taki h,j. 

Nie marudz , tego żeś przecież chciał , choć przy 35% straty to i ci łaski nie bedą robić tylko muszą dać 

5 godzin temu, marcin80wlkp napisał:

39,5% z roślinnej,  czyli z całości, bo zwierząt brak. Nawet kwotę podali, tak jakby to miało coś zmienić. Czekamy na rozwój sytuacji

Kwotę strat to wszystkim podają , nawet tym którym kalkulacja pokazała parę %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    666
18 minut temu, mysza103 napisał:

Nie marudz , tego żeś przecież chciał , choć przy 35% straty to i ci łaski nie bedą robić tylko muszą dać 

Ja jestem apolityczny. Oby tylko teczowi nie rzadzili bo jednak czlowiek sie brzydzi. 

Ps  faktycznie tam gdzie byly foty zamieszczone dawali tyle ile sobie zazyczylem, na innych duzo mniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
11 minut temu, Celownik07 napisał:

Ja jestem apolityczny. Oby tylko teczowi nie rzadzili bo jednak czlowiek sie brzydzi. 

Ps  faktycznie tam gdzie byly foty zamieszczone dawali tyle ile sobie zazyczylem, na innych duzo mniej. 

A którzy to są ci tęczowi ? bo o ile mi wiadomo Lewica w której takich nie brakuje i się pokazuja na różnych kolorowych paradach , to przecież właśnie rządzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7243
2 godziny temu, krzychu121 napisał:

Przecież był artykuł już o tym że zwierząt nie będą wliczać. Chyba że coś zmienia. Ale jasno określili że będzie się liczyła tylko produkcją roślinna. Jak ktoś ma protokół to straty ma powyżej 30 % i pomoc się należy. Tyle że nic o tej pomocy narazie nie wiadomo czy wogle coś będzie. 

A to nie było tylko czcze gadanie? Nie było żadnego projektu rozporządzenia nawet od tamtej pory.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    209
1 godzinę temu, Celownik07 napisał:

Ja jestem apolityczny. Oby tylko teczowi nie rzadzili bo jednak czlowiek sie brzydzi. 

mi się podoba jak na autobusie po drugiej stronie siedzą dwie lezbijki i się całują nawet telefon odkładam haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Kujawy, gmina kruszwica 1% wtf? Susza stulecia i 1% na wszystkich działkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    666
2 godziny temu, mysza103 napisał:

A którzy to są ci tęczowi ? bo o ile mi wiadomo Lewica w której takich nie brakuje i się pokazuja na różnych kolorowych paradach , to przecież właśnie rządzi 

Widzisz jaki jestem apolityczny, ze aż nie spostrzeglem ze lewusy sa juz u wladzy. I juz godzinka religii w tygodniu cyk... A za miesiac teczowe czwartki w szkole. 

1 godzinę temu, suffeks napisał:

mi się podoba jak na autobusie po drugiej stronie siedzą dwie lezbijki i się całują nawet telefon odkładam haha

....

e1a3633ff5a8a57b2daf286c285bd1fb_original.jpg

2 godziny temu, ŻakowskiSławomir napisał:

roślinna 41.99 ze zwierzęcą  29.97. wiadomo czy będą liczyć to ze zwierzęcą?

Pisali ze podaja wszystko na protokolach/kalkulacjach tak jak w ubieglych latach ale pod uwage beda brali oddzielnie. No ale to bylo za poprzedniego rzadu wiec teraz pozostaje czekac i pilnowac tematu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj