AroniowyLiść

Woda leje się ciurkiem z silnika - Bizon

Polecane posty

Witam

Dzisiaj zacząłem szykować kombajn do żniw, okazało się że po zalewaniu wody do chłodnicy, woda ciurkiem leje się z silnika. Leje się z otworu zaznaczonego na zdjęciach. Woda na zimę była spuszczona, więc teoretycznie nie powinno nic zostać, by rozsadzić blok. Co może być przyczyną?

IMG_1346.jpeg

IMG_1345.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    446

A spuszczono wodę z wszystkich kraników? Może coś się zapchało i nie cała woda zeszła? Jak kombajn to niedawny nabytek, to może był klejony i klej puścił od zmian temperatury i ze starości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@slawek74 też tak myślałem, ale szukam zdjęć po internetach tego silnika i tam też jest dziura, to chyba raczej nie.

@Alchemik obstawiam , że z racji wieku to tam drożność się diametralnie zmieniła i stąd być może rozsadzenie, bo nie wszystko spłynęło jak piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli lipa jednym slowem. Teraz się zastanawiam czy gonić na złom, czy na części, czy w całości na olx, bo robić go to przerost kosztów nad wartościa kombajnu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macgajwer    3

Wyczyść ten otwór myjką wyciorem albo czymś, zapchaj silikonem wysokotemperaturowym aż wyjdzie z drugiej strony, jak by woda nieszła do oleju to supcio.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorMisio    411
Dnia 11.07.2023 o 11:41, AroniowyLiść napisał:

Czyli lipa jednym slowem. Teraz się zastanawiam czy gonić na złom, czy na części, czy w całości na olx, bo robić go to przerost kosztów nad wartościa kombajnu

Jak się mają sprawy z tym kombajnem? A raczej silnikiem? Mam ten sam przypadek co Ty i też nie bardzo wiem co teraz z tym robić 🤷

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic się nie dzieje. Za dużo pracy w sadzie, polu, żniwa obskoczy mi kolega, a potem będę się zastanawiał nad tym co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabaczek89    4

Są takie kleje cx80 tylko ładnie wyczyścić nawiercic końce pęknięcia by dalej nie szło zakleić poczekać 24 h jak pójdzie w pole wlać mi uszczelniacz do chłodnic i powinno być git jeśli blok nie rozsadzili od środka do oleju 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140
Dnia 22.07.2023 o 21:10, ZetorMisio napisał:

Jak się mają sprawy z tym kombajnem? A raczej silnikiem? Mam ten sam przypadek co Ty i też nie bardzo wiem co teraz z tym robić 🤷

A ty jak sobie z tym poradziłeś bo u mnie to samo leje się z tego otworu i pękło na dolnym progu tulei woda była na zimę spuszczoną ale widocznie jakiś brud przytkało kranik i zostało jej i rozsadziło a tu jeszcze nie koszone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorMisio    411
2 godziny temu, logan3512 napisał:

A ty jak sobie z tym poradziłeś 

Zamówiłem usługę . Kombajn stoi i czeka tylko nie bardzo wiem na co🤷 silnik po remoncie z gwarancją na 2 sezony koło 15 tys, to tyle co wartość kombajnu ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon
    • Przez Audi213
      Czy ktoś może przerabiał wózek od Bizona, tak żeby heder ze stołem stabilnie na nim stał i dało się nim jechać?
    • Przez kingway
      Witam , czy ma ktoś instrukcję naprawy silnika SW 400 i 6CT107 taką od A do Z gdzie jest wszystko pokazane jak i co zrobić aby było dobrze ? Czy wql coś takiego istnieje ? Jeśli tak to gdzie to mogę dostać ?  
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie , gdzie mogę znaleść cześci do bizona rekorda niebieskiego , chodzi mi o półoś nowego typu . Mile widziane jakieś namiary , wiem , że zwolnice do Bizona rekorda pasują także od BSa niebieskiego , także może być i BS . Może ktoś wie gdzie taki stoi po spaleniu czy ogólnie ktoś takie coś rozkręca na części  
    • Przez Ukson
      Czy cała woda wyleci z chlodnicy i bloku przez kranik w chlodnicy w bizonie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj