margoo78

Dotacje do silosów na zboże 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
manieks120    237
Napisano (edytowany)

Zamówiłem dwie sztuki Agropart AS-23 do fabryki mam 70km, byłem tam po ofertę ale silosy oglądałem u różnych ludzi bo kuzyn zamówił AS-18 (wcześniej miał stare Biny i stwierdził, że Agropart wcale jakościowo nie odbiega) a znajomy ma kilka AS-25, według mnie bardzo fajnie wykonane w stosunkowo mądrych pieniądzac. Wszystko w wyposażeniu standardowym a nie jak w Bin-ie wszystko za dopłatą. Dodatkowo użytkownik @przybyslawice5211 ma ich kilka i bardzo chwalił.

Edytowano przez manieks120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Agosie np w ofercie wliczają do ceny brutto silosów montaż ale jest to rozpisane. Teraz na fakturze jest cena silosu z wliczonym montażem i mało tego rabatem bez rozpiski. Trzeba się domyślać, rozpisałem to tak jak było w Planie finansowym ale Agencja tego nie przepuści. Mam nadzieje, że specyfikacja do faktury wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734
12 godzin temu, tomislawwitow napisał:

W Agosie np w ofercie wliczają do ceny brutto silosów montaż ale jest to rozpisane. Teraz na fakturze jest cena silosu z wliczonym montażem i mało tego rabatem bez rozpiski. Trzeba się domyślać, rozpisałem to tak jak było w Planie finansowym ale Agencja tego nie przepuści. Mam nadzieje, że specyfikacja do faktury wystarczy

Nie przepusci. Brnę przez to samo, bo jestem na etapie korekty wniosku o płatność. Albo korekta faktury ,albo oświadczenie producenta. Udało się ogarnąć. Brakuje mi tylko zaświadczenia ze starostwa o braku sprzeciwu budowy. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałeś na zgłoszenie czy pozwolenie ? Ja napisałem oświadczenie przy zgłoszeniu budowy. Akurat to był okres przejściowy i zacząłem załatwiać na pozwolenie w starostwie a później okazało się, że wystarczy samo zgłoszenie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Zgłoszenie. 7 czerwca zgłaszałem, czyli zaraz po wejsciu nowych przepisów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelch91    18

Manieks120 ile kosztuje as 23 z agropartu? Bo ja dzwoniłem cały piątek nie odbierają maila też rano wysłałem i odp niema . W agosie to chociaż na maila po 1h odpowiedzą. Ja czy tak czy siak będę musiał sam odebrać i sam składać jeśli się zdecyduje bo czas mam do końca września. Do agosa mam 300km do agropartu chyba z 200km ale Agropart nie odbiera ani nie odpowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manieks120    237

Silos niecałe dwie dychy plus transport. Nawet nie licz, że ktoś ci odpisze bo przez dotacje mają tam sajgon, dzwoń na ten numer tel. (14) 68 323 68. Dzwoń najlepiej rano i do bólu ktoś w końcu odbierze, ja pierwszy raz to dwa dni dzwoniłem aż w końcu ktoś odebrał.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelch91    18

Netto brutto? Transport drogi? Z km? Bo w agosie lejowy 24t z dodatkami wentylacja drabina itp to ok 21netto 26brutto + montaż i transport. Montaż z dojazdem ekipy prawie 4500 + transport prawie 2000.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

Mnie w sierpniu AS-25 kosztował około 20tys brutto z transportem montażem. Nie znam obecnej ceny, ale pewnie się niewiele zmieniła 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    57
1 minutę temu, piterq1991 napisał:

Mnie w sierpniu AS-25 kosztował około 20tys brutto z transportem montażem. Nie znam obecnej ceny, ale pewnie się niewiele zmieniła 

Cena się nie zmieniła, mi przywieźli we wrześniu z montażem i transportem za 20.200. Kolega zamawiał tydzien temu to cena taka sama, tylko zamówił starszą wersje z lejem spawanym i malowanym na zielono za 19,700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelch91    18

Bo to wam przywieźli już gotowe silosy i tylko HDS stawiają? A transport z km? Ile? W obie strony? Agos sobie liczy 3.5 z km w obie strony sam transport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manieks120    237

W agroparcie masz wszystko w standardzie: dwie drabiny, drzwi na dachu, rura do załadunku dmuchawą i wentylacja w leju. Jedynie jak ci potrzeba to domów sobie szyber górny do załadunku zmijką. Myślę, że razem z transportem nie zapłacisz więcej jak 21brutto. Silos przyjeżdża zmontowany, montaż jest darmowy i polega na ustawieniu silosu, wywierceniu dziur i zabiciu kotew.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelch91    18

No właśnie ja żmijka będę ladował. Mam do nich dokładnie 320km w jedną stronę kurde to tak jak w agosie kawał drogi. Ciekawe jak to liczą. Widzę że teraz ten lej mają ocynkowany bo w opisach jeszcze piszą o malowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manieks120    237

Dzwoń jutro od rana, bardzo miła Pani, która wszystko ci wytłumaczy. Transport nie liczą drogo. Ja mam zamówione z lejem ocynkowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    57
57 minut temu, manieks120 napisał:

W agroparcie masz wszystko w standardzie: dwie drabiny, drzwi na dachu, rura do załadunku dmuchawą i wentylacja w leju. Jedynie jak ci potrzeba to domów sobie szyber górny do załadunku zmijką. Myślę, że razem z transportem nie zapłacisz więcej jak 21brutto. Silos przyjeżdża zmontowany, montaż jest darmowy i polega na ustawieniu silosu, wywierceniu dziur i zabiciu kotew.

Teraz robią górny wsyp w standardzie.

Prawy stary, lewy nowy

83E91FA8-7292-48F8-A056-52703D4ABDC3.jpeg

ABFC5C40-89EA-4C3D-A3D6-8C26A73D9348.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manieks120    237

@lebek5 Ja akurat pytałem to powiedzieli, że domontują mi bo to nie jest w standardzie ale mniejsza o to. Powiedz mi czy jak przyjeżdżają na montaż to sprawdzają czy płyta jest w poziomie i w razie czego mają podkładki do wypoziomowania? Zbrojenie robiłeś takie jak u nich na rysunku czy po swojemu? Skoro kupiłeś drugi z tej firmy to chyba zadowolony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    57
13 minut temu, manieks120 napisał:

@lebek5 Ja akurat pytałem to powiedzieli, że domontują mi bo to nie jest w standardzie ale mniejsza o to. Powiedz mi czy jak przyjeżdżają na montaż to sprawdzają czy płyta jest w poziomie i w razie czego mają podkładki do wypoziomowania? Zbrojenie robiłeś takie jak u nich na rysunku czy po swojemu? Skoro kupiłeś drugi z tej firmy to chyba zadowolony ?

Mi powiedzieli ze w standardzie, tak jak drabinka ta przenośna  wcześniej  takiej nie dostałem dopiero jak zamawiałeś drugi to wtedy dawali a teraz dają do każdego.

Poziomu płyty nie sprawdza i sam ją zrobiłam nie w poziomie tylko z minimalnym spadem,mają dystanse u mnie  podkładał. Zbrojenie robiłem sam. U nas tych silosów jest bardzo dużo  i  z kim nie rozmawiałem to nie miał zastrzeżeń, bo ja do tego nowego mam, jestem po rozmowie z szefem jak usterka nadal będzie się utrzymywać to będą chcieli ja usunąć bądź wymienić silos i czy to będzie teraz czy za pół roku czy za dwa.

FE5C568E-CE29-424E-91ED-C0BE400882B5.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spwrp    118
Napisano (edytowany)

@manieks120ja zamawiałem w 2018r w jednym zaczyna się coś  pocić z góry, trzeba będzie odkręcić to łączenie dać silikonu ale generalnie źle nie jest. A ceny to teraz kosmiczne, mi za jednego wyszło 7800netto z montażem i transportem ok 70km. AS23.

Edytowano przez spwrp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manieks120    237

Dlatego jak miałem okazję wziąć dwa na dotacje gdzie jeden z transportem wyjdzie mnie 10250brutto to grzech było nie wziąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spwrp    118

patrząc na cene stali wtedy i dziś to widać kto z tej dotacji korzysta... i nie jest to chyba rolnik🤔

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manieks120    237

Wiadomo, że najwięcej zarabia na tym producent i te knury (VAT), które mają śmiałość nazywać się rządem. Dla mnie najważniejsze jest, że gdyby nie dotacja to w życiu bym sobie nie pozwolił na taki magazyn zbożowy, a w ten sposób po zwrocie silosy wyjdą mnie mniej więcej tyle ile kosztowały 5lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    57
Napisano (edytowany)
53 minuty temu, manieks120 napisał:

Ale masz zastrzeżenia co do jakości czy szczelności ?

Ja 2021 roku płaciłem za 23tony 11 tys a 2023 25 ton 20,200 różnica ogromna.Mam zastrzeżenia do szczelności 

557BEA68-ECF6-44ED-8311-D3CA3A885518.jpeg

Edytowano przez lebek5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manieks120    237
Napisano (edytowany)

Zboże nie uległo uszkodzeniu w zbiorniku? Ktoś zaoszczędził na masie uszczelniającej 

Autentycznie wchodzi te 23tony? Czy raczej ciężko wepchnąć albo uda się nawet więcej ?

Edytowano przez manieks120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj