Skocz do zawartości
atomik

Pojemność zbiorników na zboże naszych kombajnów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zboże

Wiadomość z agroFakt.pl

Przekeeeek    3

u mnie w tamtym roku do zbiornika ZO56 wchodziło średnio niecałe 1,8 t. pszenicy odmiany sukces i zyta. ale zbiorniki były zawsze pełniutkie, że klapę podnosiło i prawie się wysypywało. w tym roku nie wiem, ile wchodziło wagowo, bo jeszcze wszystkiego nie sprzedałem, więc też nie ważyłem...

wzór pochodzi z ksiażki pt "Projektowanie technologi prac maszynowych dla produkcji roślinnej" autorstwa Tadeusz Sęk, Jacek Przybył, Jacek Dach - AR Poznań

Znam ten wzór, książkę i autorów z własnej autopsji! Rok temu się z nimi ( a dokładniej z panem Sękiem) męczyłem.

Co do wzoru to jest sensowny, i daje wyniki podobne do faktycznych. Można łatwo określić np. ile sie ma zboża na przyczepie.

szpeniek25    0

W mojego Z056 nigdy nie weszło wiecej niż 2t,jęczmienia wejdzie około 1,5t a przenicy góra 1,8t.

agroterm    3

pracowalem claasem lexionem 600.pojemnosc zbiornika cos kolo 11 m3 o ile dobrze pamietam.ale czasmi troszke wiecej sie skosilo i na dach troche spadlo(patrz moja galeria) ;)

jarekw    2

Teamt Kolegi @kuki został zamknięty, więc tu wstawiam to o co pytał Kuki. Taki link podał moderator, chociaż w zamkniętym temacie moim zdaniem chodziło o coś trochę innego.

Według normy PN-82/B-02003 :Obciążenia budowli. Obciążenia zmienne technologiczne."

----------------------------

Pszenica 8,0 kN/m3

Owies 5,0 kN/m3

Jęczmień, kukurydza (ziarno) 7,0 ; kukurydza (kiszonka) 7,5 kN/m3

Rzepak 7,5 kN/m3

Żyto 8,0 kN/m3

Siano i słoma --> luźno ułożona 0,7 kN/m3

--> prasowana 2,5 kN/m3

------------------------------------------

1 kN to w przybliżeniu 100kg, czyli jeśli żyto ma 8,0 kN/m3 to jest to około 800kg.

To są dane z normy, którą stosuje się w projektowaniu konstrukcji budowlanych, zainteresowanym mogę jeszcze podac kąt tracia wewnętrznego dla poszczególnych materiałów ;) Te wielkości są z lekką "górką", bo w konstrukcjach trzeba byc zawsze po "bezpiecznej stronie".

TumeK    9

nie wydaje mi sie aby m3 kukurydzy co ma 35% wilg. wazył tyle co m3 jeczmienia..

jarekw    2

Nie dopisałem, że to wszytko jest w stanie powietrzno-suchym (z wyjątkiem kiszonki), czyli dla kukurydzy byłoby to ziarno wysuszone.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się