Makis2111111

Witam. olej przekładniowo hydrauliczny pomoc

Polecane posty

Witam chciałem spytać czy jak mam olej lotos agrol u w skrzyni case cx80  czy jak zmienię na jakiś lepszy myślę o fusch czy nie będzie problemu jak coś się zmiesza bo w prasie zostanie resztka tego starego agrol u. 

 

Edytowano przez Makis2111111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzyk333    25

Wszystkie oleje w klasie utto są mieszalne z sobą  i takim powinieneś zalać skrzynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ratatik    0

Witam, istnieje możliwość wymiany oleju w Twojej skrzyni CX80 z Lotus Agrol U Oil na Fusch ale pamiętaj, że ze względu na pozostałości starego Agrol U wciąż obecne w prasie może dojść do wymieszania obu olejów. Najlepsze będzie spuszczenie i wymianę wszystkich płynów.

 

Pracowniaa.pl

 

Edytowano przez ratatik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co chbya jednak nie będę kombinował zostanę przy lotosie szczególnie że traktor chodził na nim 5lat. Tylko zamiast Agrol U myślę zalać trochę lepsze AGROL STOU PLUS 10W-30 lub 10w40 co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorMisio    408
11 godzin temu, Makis2111111 napisał:

Tylko zamiast Agrol U myślę zalać trochę lepsze AGROL STOU PLUS 10W-30 lub 10w40 co wy na to?

Po co? Co to da?🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Jak już coś to agro utto z Orlen 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

W specyfikacji Agrol U nie ma żadnej wzmianki o oleju typu UTTO. Lotos ma w ofercie UTTO ale jest to Agrol UTTO. Co prawda jest to olej hydrauliczno - przekładniowy więc klasy utto. Ja jednak wybrałbym ten z nazwą utto a Orlen bo był tańszy a wg. mnie jest ok.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

 Ale po co, to utto to tylko skrót  Universal Tractor Transmission Oil :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem jaki zaleca. Ale terwz jak wziąłem na orlen dobierz olej to wybrało mi taki do skrzyni ORLEN OIL AGRO UTTO 10W-30​

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Sotu? Tego skrótu też nie znasz? To oleje do wszystkiego hydrauliczno przekłądniowo silnikowe . Do silników proponuję  typowo silnikowe a do skrzyni hydrauliczno przekładniowe  by długo służyły i chodzi mi tu głównie o dodatki użyte do warunków w jakich pracuje.

Ale jak kto chce to niech leje co mu tylko przyjdzie do głowy, robi to na swoje ryzyko 🙂

 

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do silnika to ja akurat leje turdus. A w skrzyni miałem agrol u z lotos i szukam teraz coś lepszego lotosu ale tak ten stou to i do silnika i skrzyni czy jak coś jest do wszystkiego to nie jest do dupy? Najbardziej zalał bym ten fusch ale nie chce mi się bawić w spuszczania olejów z maszyn żeby nie zmieszać oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Do swojego Case mx to leję do silnika Shel rimula 15w40 r4 a do skrzyni zamiennik zalecanego Akcela hy tran czyli Shel spirax s4 txm. Równie dobrze mógłbym do skrzyli lać oleje zalecane do innych marek np John Deere  Hy Gard. 

Teraz z tego co pamiętam to już sie nie kupi spiraxa txm,  został zastąpiony ulepszonym txme, co się zmieniło?  Podobno paleta dodatków i CENA, oczywiście poszła w górę 🤭

Drobna aktualizacja.  txm oznaczony jest jako "mineralny" podczas gdy txme "technologia syntetyczna"

Edytowano przez Pigmei
Dopisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzyk333    25

Nie będziesz musiał spuszczac oleju z maszyn jeżeli zalejesz ciągnik innym olejem. Po to wymyślili oleje klasy utto aby wszystkie były że sobą mieszalne. Nie wolno stosować zwykłych olejów przekladniowych typu hipol tylko że względu że rozpuszcza tarcze cierne i to nawet w niewielkich ilościach.  Reszta olejów klasy utto jest że sobą mieszalna.

To tak jak w silniku nie ważne jakiego producenta dolejesz, ważne żeby olej był tej samej klasy np 10w40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709
5 godzin temu, Pigmei napisał:

Sotu? Tego skrótu też nie znasz?

Nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

SOTU czy STOU panie mądraliński? 

Dla wyjaśnienia moich wypocin, jeśli ciągnik posiada wiele sprzęgieł wielopłytkowych i mamy zamiar zastosować olej z Orlenu to lepszy będzie STOU od UTTO. Nie chodzi tu o możliwość stosowania jednego z nich do silnika a właściwości oleju z punktu widzenia przekładni i hydraulicznego sterowania.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Fakt literówka panie mądraliński . 

Lepszy od utto? Orlenowska  tabela zamienników zaleca  właśnie   Platinum Agro UTTO  10 w 30  jako zamiennik  spiraxa który podobno był  tym samym olejem co oryginalny   Akcela Hy tran  zalecanym raz że przez markę Case  , dwa że  z wielotarczowymi sprzęgłami w skrzyniach.

https://storage.by.prom.st/154557_orlenoil_tabel__nnikw_agro.pdf

Nie wiem czemu tak tą tabelkę ktoś stworzył, ale  zwykłego Lotosowego  Agrolu U   bym nie użył jako zamiennika, ale to ja, ktoś inny jak chce to niech leje co mu do głowy przyjdzie i na swoje ryzyko.

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Agrol U nie nadaje się do takich przekładni, cała masa problemów. Nawet tu na forum jest sporo tematów np. w dziale z Massey Ferguson. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj