Fredovsky

Rejestracja dawno kupionego Ciągnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Fredovsky    0

Witam wszystkich, chcę zarejestrować  60tkę którą mój tata kupił z skr już nie istniejącego. Mówił, że nigdzie nie zgłaszał tego po zakupie tylko jeździł, nie mogę znaleźć dowodu i tablicy. Umowa gdzieś jest tylko musze poszukać, mam orzeczenie techniczne z skr z numerem fabrycznym, silnika, rejestracyjnym i rokiem produkcji. Jeszcze pójdę do Wydz Kom i tam  może coś w cepiku znajdą po numerach.  Ciągnik kupiony przed 95 rokiem i chciałem się dowiedzieć czy jest ryzyko dostania jakiejś kary za nieprzerejestrowanie długi brak OC, PT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4236

Nie pieprz, kupił z SKR na fakturę i był zwolniony z opłaty, już dawno US by się za niego wziął jakby musiał zapłacić podatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335

Spisz z ojcem umowę kupna sprzedaży i zarejestruj na siebie. Nie grzebcie bez potrzeby w papierach. Napisz umowę, i tego samego dnia trzeba ubezpieczyć  żeby nie naliczano kary, Jak masz ubezpieczenie i przegląd idziesz do WK i rejestrujesz ( tylko znajdz tą starą umowę), zdejmij tablice z ciągnika, zrób przegląd  i podpiszesz oświadczenie o zagubieniu dowodu rejestracyjnego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fredovsky    0
Napisano (edytowany)

Wiem że to była licytacja na pewno ale czy faktura to się dowiem jak się dokopie do umowy

 

9 minut temu, Michał88 napisał:

Spisz z ojcem umowę kupna sprzedaży i zarejestruj na siebie. Nie grzebcie bez potrzeby w papierach. Napisz umowę, i tego samego dnia trzeba ubezpieczyć  żeby nie naliczano kary, Jak masz ubezpieczenie i przegląd idziesz do WK i rejestrujesz ( tylko znajdz tą starą umowę), zdejmij tablice z ciągnika, zrób przegląd  i podpiszesz oświadczenie o zagubieniu dowodu rejestracyjnego. 

Stara umowa rozumiem żeby zachować ciągłość papier z przeglądu nowe oc , tablicy nie mam ale wiem jaki był numer to spisze wniosek o zagubieniu tak jak dowodu i to wystarczy do rejestracji?

Edytowano przez Fredovsky

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    643
Napisano (edytowany)

Przecież rolnik jest zwolniony z opłacenia podatku przy kupnie ciągnika rolniczego i przyczepy rolniczych. W Skarbówce Wam o tym nie mówili? Mnie Pani z okienka od razu się pytała, czy jestem rolnikiem.

@Fredovsky sprawdź na Historia Pojazdu, Twój traktor, czy wyogóle tam istnieje.

Edytowano przez bergman31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335

Kupuje stare motocykle, często bez dowodu  i tablicy, zdarza się że w bazie danych jest tylko marka i imię, nazwisko właściciela. Najważniejsze to zakup ubezpieczenia w dniu zakupu, dalej przegląd i oświadczenie o zagubieniu dowodu i rejestracji. Jeśli pamiętasz numer rej . to już sami go znajdą w aktach, w razie co to zapłacisz 15zł za szukanie dokumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fredovsky    0
5 minut temu, Desperado napisał:

Już dawno by was ścigali za niezapłacenie podatku.

Ale  nigdzie nie było zgłaszane kupno, chyba że po zgłoszeniu od skr

4 minuty temu, bergman31 napisał:

Przecież rolnik jest zwolniony z opłacenia podatku przy kupnie ciągnika rolniczego i przyczepy rolniczych. W Skarbówce Wam o tym nie mówili? Mnie Pani z okienka od razu się pytała, czy jestem rolnikiem.

@Fredovsky sprawdź na Historia Pojazdu, Twój traktor, czy wyogóle tam istnieje.

Próbowałem ale potrzebna data pierwszej rejestracji, zadzwonie do wk i moze znajdą cokolwiek ze moze wyrejestrowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    643
Napisano (edytowany)

Rok produkcji znasz. W starych dowodach rejestracyjnych nie było dokładnej daty pierwszej rejestracji, tylko rok. Musisz więc wpisać miesiąc styczeń (czyli 01) i dzień 01.

Jeśli rok produkcji nie jest zgodny z rokiem pierwszej rejestracji, to wpisz rok następny. Musi coś pasować.

Edytowano przez bergman31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fredovsky    0
4 minuty temu, bergman31 napisał:

Rok produkcji znasz. W starych dowodach rejestracyjnych nie było dokładnej daty pierwszej rejestracji, tylko rok. Musisz więc wpisać miesiąc styczeń (czyli 01) i dzień 01.

Nic nie wyskakuje jak tak wpisuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    643

Możliwe że traktor niefiguruje w bazie CEPiK.

Jaki jest rok produkcji ciągnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4236
19 minut temu, bergman31 napisał:

Przecież rolnik jest zwolniony z opłacenia podatku przy kupnie ciągnika rolniczego i przyczepy rolniczych. W Skarbówce Wam o tym nie mówili? Mnie Pani z okienka od razu się pytała, czy jestem rolnikiem

Dziwne, słyszałem że niby tak jest ale nie do końca jestem o tym przekonany, przynajmniej rok temu płaciłem za ciągnik podatek.

https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8386366,farmer-zaplaci-pcc-przy-zakupie-uzywanego-traktora.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fredovsky    0
Napisano (edytowany)
3 minuty temu, bergman31 napisał:

Możliwe że traktor niefiguruje w bazie CEPiK.

Jaki jest rok produkcji ciągnika?

1975 mam na orzeczeniu

06,01 1976 jest założony dziennik pojazdu w skr

Edytowano przez Fredovsky

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    643
3 minuty temu, Desperado napisał:

Dziwne, słyszałem że niby tak jest ale nie do końca jestem o tym przekonany, przynajmniej rok temu płaciłem za ciągnik podatek.

Mogło się coś zmienić w przepisach. Ja kupiłem traktor w 2018 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fredovsky    0
Przed chwilą, bergman31 napisał:

Mogło się coś zmienić w przepisach. Ja kupiłem traktor w 2018 roku.

Niby prawo nie działa wstecz ale to Polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335

Bo nie ma go w cepiku, jest w wersji papierowej. Właściciel musi wystąpić o odszukanie w dokumentach ale musisz iść z umową K-S.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    643
4 minuty temu, Michał88 napisał:

Bo nie ma go w cepiku, jest w wersji papierowej. Właściciel musi wystąpić o odszukanie w dokumentach ale musisz iść z umową K-S.

Jak kupowałem C-325 jeszcze ze starym wzorem dowodu rejestracyjnego, to traktor figurował w CEPiKu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fredovsky    0
5 minut temu, Michał88 napisał:

Bo nie ma go w cepiku, jest w wersji papierowej. Właściciel musi wystąpić o odszukanie w dokumentach ale musisz iść z umową K-S.

Czyli jak znajde tą starą umowe to ide do WK i składam tam wniosek o odszukanie i rejestracja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    643
11 minut temu, Fredovsky napisał:

1975 mam na orzeczeniu

06,01 1976 jest założony dziennik pojazdu w skr

W tak starym traktorze, to napewno w dowodzie rejestracyjnym nie był podany dzień i miesiąc pierwszej rejestracji.

Twój traktor ma ponad 40 lat, więc z ustawy jest pojazdem historycznym (nie mylić z zabytkowym), więc nie musi mieć ciągłości ubezpieczenia OC. Kary za brak polisy OC niedostaniesz, jeśli nie wiedziesz nim na drogę publiczną.

14 minut temu, Fredovsky napisał:

Niby prawo nie działa wstecz ale to Polska

Więcej niż 15 lat wstecz nie będą ścigać. 

7 minut temu, Fredovsky napisał:

Czyli jak znajde tą starą umowe to ide do WK i składam tam wniosek o odszukanie i rejestracja?

Ze starą umową idzie nabywca pojazdu (właściciel).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fredovsky    0
6 minut temu, bergman31 napisał:

W tak starym traktorze, to napewno w dowodzie rejestracyjnym nie był podany dzień i miesiąc pierwszej rejestracji.

Twój traktor ma ponad 40 lat, więc z ustawy jest pojazdem historycznym (nie mylić z zabytkowym), więc nie musi mieć ciągłości ubezpieczenia OC. Kary za brak polisy OC niedostaniesz, jeśli nie wiedziesz nim na drogę publiczną.

Więcej niż 15 lat wstecz nie będą ścigać. 

Ze starą umową idzie nabywca pojazdu (właściciel).

No dobra jak pójdzie z umową  i  znaleźli by go w ewidecnji to potem co robię? przegląd oc i potem rejestracja z wnioskami o zagubieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skowron16    20

jeśli masz tablice rejestracyjną i dowód oraz OC opłacone to zrób przegląd i idź to wydziału komunikacji i bez problemu przerejestrujesz na siebie ciągnik.

Ja tak robiłem z przyczepą która nie była rejestrowana od 30lat a miałem tylko dowód rejestracyjny bez tablic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    643
Napisano (edytowany)

@FredovskyNa miejscu się wszystkiego dowiesz, co gdzie i jak.

Sprawdzałeś, czy dane z tego orzeczenia technicznego z SKRu są zgodne z numerami na ciągniku? W SKRach różne cuda się działy. 

@Skowron16 przeczytaj cały temat od początku, to się dowiesz, że nie ma dowodu rejestracyjnego i tablicy rejestracyjnej.

Edytowano przez bergman31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4236
3 minuty temu, Skowron16 napisał:

jeśli masz tablice rejestracyjną i dowód oraz OC opłacone to zrób przegląd i idź to wydziału komunikacji i bez problemu przerejestrujesz na siebie ciągnik.

Ja tak robiłem z przyczepą która nie była rejestrowana od 30lat a miałem tylko dowód rejestracyjny bez tablic

Nie tak bardzo, jeszcze trzeba udowodnić własność na kogo był zakupiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fredovsky    0
Napisano (edytowany)
6 minut temu, bergman31 napisał:

@FredovskyNa miejscu się wszystkiego dowiesz, co gdzie i jak.

Sprawdzałeś, czy dane z tego orzeczenia technicznego z SKRu są zgodne z numerami na ciągniku? W SKRach różne cuda się działy. 

@Skowron16 przeczytaj cały temat od początku, to się dowiesz, że nie ma dowodu rejestracyjnego i tablicy rejestracyjnej.

Jutro sobie sprawdzę numery ale jest orzeczenie wydane przez rzeczoznawcę o stanie ciągnika  przed licytacją wiem możliwe że bedą takie same

Jak na te numery z orzeczenia beda dane w WK to to że sie różnią na moście jest najmnieszym problemem

Edytowano przez Fredovsky

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Jeffer
      Witam mam pytanie do posiadaczy ciągników c360. Otóż chodzi mi po głowie zakup agregatu uprawowo-siewnego znalezionego na olx. W ogłoszeniu pisze że jest bardzo lekki ale mam obawy czy c360 da radę go unieść. Siewnik z jakim by współpracował to unia poznaniak 2.5 m 330 o wadze około 510 kg plus materiał siewny to razem gdzieś około 710 kg. Razem z agregatem pewnie będzie ważył w granicach 900 kg i boję się aby mi plecak nie strzeli albo coś innego. Czy ktoś z was ma może taki zestaw i powiem jak sprawa wygląda. Z góry dziękuję za odpowiedzi 
    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj