yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3930

w Polsce nikt by nie kupił niemieckich dawek, bo by było strasznie drogo, za drogo. U nas jest CCC - wszedzie.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    432
wojtek424517 napisał:

2 godziny temu, Siedzacybyk napisał:

tronem to zabójca rzepaku !!!

??

triben (tribenuron) z aplikacji pisze, ciągle mi zmienia wyrazy, jak nie zauwaze to takie" kwiatki " wychodzą. moja nieuwaga, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    205
5 godzin temu, Siedzacybyk napisał:

ja na t1 z unixem w zeszłym roku dawałem tebu, w tym z prochlorazem też będzie tebu. podobno protiokonazol słabo działa systemowo, a lepiej wgłębnie, tak jak prochloraz. może by się na ten temat wypowiedział chemik rolnictwa

Tutaj mowia coś innego (ostatni farmer), tzn ze prioto ma inne działanie niż prochloraz

 

20230219_201329.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ervyn    20

W jakim terminie wysialibyście mocznik który miałby zacząć działać jako N2? Mocznik bez inhibitora, a docelowo bliżej strzelania w źdźbło rozsiałbym jeszcze saletrę amonową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3930

u nas strzelanie w źdźbło to właśnie n2, zwykle jest to początek kwietnia, więc gdybym miał dać mocznik na n2 to zrobiłbym to 20 marca

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Siedzacybyk napisał:

ja na t1 z unixem w zeszłym roku dawałem tebu, w tym z prochlorazem też będzie tebu. podobno protiokonazol słabo działa systemowo, a lepiej wgłębnie, tak jak prochloraz. może by się na ten temat wypowiedział chemik rolnictwa?!

Jakie dawki prochlorazu + tebu planujesz ?
Dorzucasz coś jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    432

W  zeszłym roku : 0,6 unix+0,8 tebu + 0.17 kendo ( jakis zamiennik ). obecnie bedzie 1 li prochloraz + 0,8 tebu. + 0,17 kendo ( zamiennik ). Ten ostatni to jak mi wyjdzie z ilosci w opakowaniu / obszar opryskiwany, ale ma sie zmiescic miedzy 0,15 -0,20 li/ha. Taka mieszanina dość fajnie się sprawdza, nie jest super droga, a co najważniejsze mniej wrażliwa na temp.. W mieszaninach z protiokonazolem to on jest fundamentem, a czasem w polowie kwietnia poterafi być bardzo zimno, dlatego na t1 sobie go odpuściłem. Za kendo pewnie mogłaby iść fenpropidyna, ale jakoś się przyzwyczaiłem. Natomiast za unix pójdzie prochloraz, bo mam na magazynie. Potem bedzie powrót do unixa.

Edytowano przez Siedzacybyk
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    362

Jeśli sypanie kizerytu razem z azotem, (lub na krótko przed) jest błędem to dlaczego występują nawozy azotowe z dodatkiem siarki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    380

w tym roku mam takie błoto na polu że siarczan magnezu będę sypał tego samego dnia co azot a do tej pory to siarczan sialem najpóźniej w połowie lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    523

Był mroz tydzień temu , czemu nie siałes ? Fajnie zamarznięta gleba była i troszeczkę śniegu u mnie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    522

Może u Niego nie było takich warunków... Pomyślałeś o tym ? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    523
3 minuty temu, boogie7 napisał:

Może u Niego nie było takich warunków... Pomyślałeś o tym ? 🤔

Hmm właśnie nie pomyślałem 😅🙏 Może kolega napisze jakie warunki u niego były . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    380
SawekBraczyk napisał:

Był mroz tydzień temu , czemu nie siałes ? Fajnie zamarznięta gleba była i troszeczkę śniegu u mnie . 

zal wspominac, warunki były idealne -8 o 6 rano a ja z żoną w łóżku i.... oboje gorączka 39 *C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    523
52 minuty temu, Piffpaff napisał:

zal wspominac, warunki były idealne -8 o 6 rano a ja z żoną w łóżku i.... oboje gorączka 39 *C

Ja po wysianiu siarczanu magnezu , w tem sam dzień popołudniu i wieczorem myślałem że umrę . Tak mnie rozłożyło ze ciężko to opisać bo w pewnym momencie to straciłem czucie w nogach i rękach . Teraz już zdrowy ale było ciężko . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    928
55 minut temu, jahooo napisał:

 

 

Nadgorliwość mówią gorsza od faszyzmu

331965496_3270008013309530_4891052621251781755_n.jpg

:P

Egm3zxwWAAAnQaa.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    380

miałem podobne obiawy, wieczorem wszystkie kosci mnie bolały aż nie mogłem znaleźć sobie miejsca następnego dnia taki katar że siedziałem nad miska i ciekło ciurkiem a następnego już gorączka 39 i idealne warunki poszło piz.. a dziś kolejny deszczowy dzień, na polu mokro że buty zostają. Czekamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    523
4 minuty temu, Piffpaff napisał:

miałem podobne obiawy, wieczorem wszystkie kosci mnie bolały aż nie mogłem znaleźć sobie miejsca następnego dnia taki katar że siedziałem nad miska i ciekło ciurkiem a następnego już gorączka 39 i idealne warunki poszło piz.. a dziś kolejny deszczowy dzień, na polu mokro że buty zostają. Czekamy...

Może w następnym tygodniu będą jakieś przymrozki to pójdzie jechać . Ty byś w tedy i kizeryt i azot posiał bez problemu . U mnie Azot czeka ale na spokojnie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    144

A jak myslicie siarczan magnezu przy okazji moge odrazu na orke zimowa rzucic pod owies bez mieszania? Bo nie chce przepalac paliwa na 2 uprawy a i na zamarzniętym chce rozsiac a siew owsa gdzies pewnie za miesiąc? I czy odrazu wapno sypkie noge rzucic czy gryzie sie z mgso?

Edytowano przez Michal014d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    362

A ja dalej się nie dowiedziałem dlaczego siarka z kiezerytu musi iść kilka tygodni przed azotem a siarka z Saletrosanu siana razem z azotem już jest dobrą praktyką. 

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2334
2 godziny temu, jahooo napisał:

 

 

Nadgorliwość mówią gorsza od faszyzmu

331965496_3270008013309530_4891052621251781755_n.jpg

Lepiej wcale nie dać siarki jak ryc koleiny i potem męczyć się przez nie, ale to przychodzi z czasem 😉

1 godzinę temu, tobago napisał:

A ja dalej się nie dowiedziałem dlaczego siarka z kiezerytu musi iść kilka tygodni przed azotem a siarka z Saletrosanu siana razem z azotem już jest dobrą praktyką. 

Nie jest dobra, ale za jednym przyjazdem uzupełnia się siatkę i azot. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez wielkiwojownik
      Witam występuje na moim terenie ( Podkarpackie) problem ze śniedzią w pszenicach, nie jest to jakaś poważna inwazja ale trafiają się pojedyńcze kłosy porażone tym tzn powiedzmy na 3 metry kwadratowe znajdzie sie jedna roślina taka mała niewyrośnięta z czarnymi ziarenkami jak się rozetrze w palcach to śmierdzi rybą ale występuje to tylko na glebach ciężkich typu rędzina. Jeżeli jest pole mozaikowe część powiedzmy rędziny częśc piaskowej a częśc jakiejś normalnej ziemi to ta śniedź jest tylko na rędzinie pszenica siana z kwalifikatu czy swoja zaprawiana najlepszymi zaprawami  nie ma reguły i tak to wyskoczy robione są płodozmiany jęczmień ozimy i jary , rzepak, soja, groch, kukurydza wychodzi że pszenica jest siana co 2-3 lata. jak temu zaradzic żeby się tego pozbyc? i dlaczego to występuje tylko na rędzinie ? bo podobno z jednego takiego kłosa może się to rozprzestrzenić na większą powieżchnie 
    • Przez Bartekh
      Dzień dobry, 
      Mam pytanie, czym mógłbym zwalczyć  przytulię w pszenicy w fazie, w której jest ona już wykłoszona? W sklepie polecono mi środek minstrel, jednak w zaleceniach ma napisane, aby go stosować do fazy liścia flagowego, pytanie czy nie zaszkodzi pszenicy w późniejszych fazach?
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie z racji ze mam ciężki wjazd na pole z nawożeniem .... co byście dali na takiego szybkiego kopa dla pszenicy ozimej .... myślę o moczniku - bo szybko działa albo też o jakiejś saletrze . Potem oprysk na chwasta axial komplett pak - podobno najlepszy . No i jeszcze trzeba by pomyśleć o jakimś oprysku na grzyby możecie jakiś polecić - myślę o wirtuozie . Proszę o zrozumienie ale pierwszy raz zasiałem pszenicę ozimą  Nie dużo ale zasiałem  
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj