yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

lukasz13_05    0

Brak ochrony fungicydowej z powody pracy za granicą, chce teraz zrobić ten zabieg. Co będzie lepszym rozwiązaniem priaxor 0.8l + 150g protiokonazolu, czy elatus era w dance 1l? Chyba,ze coś innego 

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    114
13 minut temu, SawekBraczyk napisał:

Nie było burzy u ciebie w nocy ? U mnie kilka godzin lało. Na dzisiaj też u nas w Śląskim są burze zapowiadane. 

U mnie wczoraj 4 razy burze przeszły o włos ode mnie. Dwa razy chmura była podzielona tak że jednocześnie szła południem i północą a u mnie tylko porosiło - Małopolska. Mieszkam w jakimś trefnym miejscu bo pare lat obserwując radary bardzo często chmury nade mną robią mały pusty pas gdzie nie pada wgl albo tylko lekko pokropi a dookoła doleje. Ale żeby było sprawiedliwie to mieszkam jednocześnie w alei gradowej więc jak już idzie konrketna burza to czesto jest z fajerwerkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    972

Spirella w Fenomenie już się kłosi a ja jeszcze fungi nie dałem. Fenomen siany po pszenicy bez orki i sporo samosiewów Spirelli jest.

IMG_20240506_112051.jpg

IMG_20240506_112126.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    143
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, Inversor napisał:

Czy ktoś zna środek żeby zniszczyć pozostałości rzodkwi oleistej po międzyplonie w pszenicy jarej która się krzewi?

Chyba większość substancji oprócz fluroksypyru, chlopyralidu i halauksyfenu. Skuteczne będą sulfonylomoczniki i regulatory (MCPA, 2,4-d dikamba), florasulam.

Edytowano przez metrax12
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    494
1 godzinę temu, rocco0987 napisał:

U mnie wczoraj 4 razy burze przeszły o włos ode mnie. Dwa razy chmura była podzielona tak że jednocześnie szła południem i północą a u mnie tylko porosiło - Małopolska. Mieszkam w jakimś trefnym miejscu bo pare lat obserwując radary bardzo często chmury nade mną robią mały pusty pas gdzie nie pada wgl albo tylko lekko pokropi a dookoła doleje. Ale żeby było sprawiedliwie to mieszkam jednocześnie w alei gradowej więc jak już idzie konrketna burza to czesto jest z fajerwerkami.

Teraz sprawdzam. 10l za noc spadło. Odemnie to tak od Ostrawy szło , prosto na mnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    164
Napisano (edytowany)

Bierze czy nie bierze? Bylo pryskane jeszcze przed tym ochlodzeniem z 4 dni. Czyli dobre 3 tyg temu. Poszlo pol dawki chwastoxu turbo  i 0.65l podroby starane. Sa sztuki co leza w polowie zolte na ziemi ale sa i takie

IMG_20240506_130332.jpg

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    507
7 godzin temu, Damianek20 napisał:

Jak sądzicie co będzie lepsze 50 kg saletry czy dolistne 5 l basfoliaru ?

17 kg azotu (w tym połowa azotanowego) kontra 1,8 kg. głównie amidowego 🤔  Jakoś tak dziwnie to wygląda 😉

4 godziny temu, SawekBraczyk napisał:

Nie było burzy u ciebie w nocy ? U mnie kilka godzin lało. Na dzisiaj też u nas w Śląskim są burze zapowiadane. 

Ni hu hu, parę kropel spadło przed północą. Z tej waszej burzy, to u mnie tylko trochę błyski było widać..

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    143

kamil800

Raczej bierze, zresztą to co na zdjęciu też trochę żółte jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    507
1 godzinę temu, kamil800 napisał:

Bierze czy nie bierze? Bylo pryskane jeszcze przed tym ochlodzeniem z 4 dni. Czyli dobre 3 tyg temu. Poszlo pol dawki chwastoxu turbo  i 0.65l podroby starane. Sa sztuki co leza w polowie zolte na ziemi ale sa i takie

IMG_20240506_130332.jpg

Przecież widać że pokręcone. Po fluroksypyrze nie ma szans, żeby przytulia się ostała.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    353
lukasz13_05 napisał:

Brak ochrony fungicydowej z powody pracy za granicą, chce teraz zrobić ten zabieg. Co będzie lepszym rozwiązaniem priaxor 0.8l + 150g protiokonazolu, czy elatus era w dance 1l? Chyba,ze coś innego 

Pozdrawiam 

elatus 1l kosztuje ok 280zl to lepiej dać 1l priaxora i 0.5l protio to masz zaje... kosę i efekt zieloności a do tego wyjdzie taniej parę groszy

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    164

@boogie7 niby tak ale to zaraz miesiac a ona nadal jakas zywa. Na innym kawalku poszedl sam fluroksypyr w tej samej dawce minal moze tydzien albo i nie i tam juz cala zolta i lezy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    353

Może była w gęstym lanie i środek za bardzo nie doleciał i zamiast ja załatwić tot ylko ja przychamowal, ciekawe czy teraz będzie taka wersja karłowata nie groźna czy odbije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    143

1-okółek od góry jest poskręcany? Więc raczej przez 3 tygodnie by urósł kolejny okółek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    164

Tak. Ona nie rosnie bo na rogu zrobilem mijaka to jest juz na rowni z pszenica. Ale bardziej mnie wlasnie martwi to, ze ta moze zaczac znowu rosnac? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042
1 godzinę temu, boogie7 napisał:

17 kg azotu (w tym połowa azotanowego) kontra 1,8 kg. głównie amidowego 🤔  Jakoś tak dziwnie to wygląda 😉

 

Dziwny jest ten rok. Ale akurat wychodzi flaga to na kłosa może coś by to dało niż ta odżywka sam nie wiem. Zresztą w tym roku to mam tak niskie zboża że i jeszcze dał 200 kg azotu to nie położy . Gorzej będzie ze słoma na zimę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9281

U mnie pszenica już się kłosi, wcześniej niż w ubiegłym roku. Jęczmień już kończy kłoszenie. Wszystko szybciej jakoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7668

W czesne odmiany ?. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9281

Pszenica Spirella wczesna, a jęczmień zimowy, więc na niego już pora

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alandil    281

Wiem, że trochę nie w temacie, ale temat o ochronie, to tu zapytam. Czy miał ktoś kontrolę z piorin, gdzie inspektor wiedział, co zostało zakupione przez internet i porównywał to z ewidencja? Słyszałem, że mają teraz do tego wgląd, tylko nie wiem czy to jest wykorzystywane przy kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    718
45 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

Panowie, 120g/ha Mospilanu na wysunięty kłos dobrze zadziała?

Na kłos nie zadziała, chyba że to jakiś owad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2479
8 minut temu, alandil napisał:

Wiem, że trochę nie w temacie, ale temat o ochronie, to tu zapytam. Czy miał ktoś kontrolę z piorin, gdzie inspektor wiedział, co zostało zakupione przez internet i porównywał to z ewidencja? Słyszałem, że mają teraz do tego wgląd, tylko nie wiem czy to jest wykorzystywane przy kontroli.

Pierwsze słyszę o czymś takim 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1155
17 minut temu, alandil napisał:

Wiem, że trochę nie w temacie, ale temat o ochronie, to tu zapytam. Czy miał ktoś kontrolę z piorin, gdzie inspektor wiedział, co zostało zakupione przez internet i porównywał to z ewidencja? Słyszałem, że mają teraz do tego wgląd, tylko nie wiem czy to jest wykorzystywane przy kontroli.

Chyba przeceniasz możliwości tej instytucji. Zgłosiłem przez epuap wykreślenie opryskiwacza z ewidencji i idę o zakład, że zgłoszą się po upływie terminu ważności badania

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    143
5 godzin temu, kamil800 napisał:

Tak. Ona nie rosnie bo na rogu zrobilem mijaka to jest juz na rowni z pszenica. Ale bardziej mnie wlasnie martwi to, ze ta moze zaczac znowu rosnac? 

Raczej nie, jeśli nie wypuściła nowych okółków.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Skalpel13
      Witam mam takie pytanie opryskalem pszenice jarke huzarem czy coś będzie z tego???
    • Przez Skalpel13
      Witam opryskał ktoś kiedyś pszenice jara huzarem proszę o opinie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj