yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

boogie7    503

U nas na lżejszych glebach już w zeszłym roku zaczęły pojawiać się place z roślinami blado zielonymi. W tym roku po "zimie" z opadami na poziomie 300 l/m2 od listopada do lutego, jest jeszcze gorzej. Sam mam piękne porównanie w j.ozimym, gdzie przejechałem jedną ścieżkę siarczanem mg. bo zostało w rozsiewaczu z rzepaku. Nigdy bym nie uwierzył, gdybym osobiście się nie przekonał. Żałuję, ze na całość ozimin nie dawałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2151
14 minut temu, dlugin napisał:

Wypisz wymaluj moddus .Nawet zapach ma ten sam ,często gęsto pod naklejka stiffa była naklejka moddus

Poproszę zdjęcia na dowód.

  • Like 2

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    503
7 godzin temu, drobny napisał:

A jak srodek Stiff ??? bo kupiłem 5l na testy 

Stiff to Cuadro, podobnie jak Rigid

6 godzin temu, Gimmeshelter napisał:

Bo te zdjęcia tego nie oddają do końca czy jest rzadka czy nie. Wiadomo że z pustego to... Musi być gęsta żeby sypała ale nie po zdjęciu to oceniać 

Musi być OPTYMALNA dla danego stanowiska i odmiany, a nie ku.wa "gęsta" 🤦

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
Napisano (edytowany)

w tym roku nie jestem w stanie nadążyć za pogodą wszystko jest miesiąc do przodu rzepak zaczyna kwitnąc i za 1,5 tygodnia pewnie zabieg na płatka. Woda stoi w dołkach pszenica jeszcze czeka na herbicyd bo albo huragan albo deszcz. Wczoraj podałem mocznik to w sumie tyle ciągników w nocy nie widziałem w polu jeszcze ale jedyne okienko. obecnie mocno ulało....

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    333

ilość wysiewu zależy też od sprzętu jakim się sieje. Dobrym przykładem jest mój znajomy,który sieje rzepak. Miał poznaniaka jakiś nowszy z wałem jakiś agregacik z przodu i takie tam. Generalnie zadowolony. Ale 3 lata temu kupił siewnik gaspardo z redlicami talezowymi z dociskiem i brona aktywna z przodu. Sieje zawsze 1 j.ś na 3ha, uprawa co roku podobna, środki podobne i od kad ma gaspardo plony wzrosły o ok 0.5t/ha Wschodu równe jak na stole praktycznie żadnych strat we wschodach. A posiej teraz poznaniakiem to na dzien dobry nasz powiedzmy 10%zasiane albo za głęboko albo za płytko więc każdy zna swoje pola I niech każdy sieje tyle ile uwaza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1300

qr** zostałem z pełnym opryskiwaczem. Przeszła mała chmura i jebło jak z cebra. W środku T1 i R1 , dobrze że bez dziwnych dodatków. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    18

Jutro dokonczysz. Jakie to są dziwne dodatki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

Boogie u mnie to samo 😁 za rok już tego błędu nie popełnimy 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    142
Napisano (edytowany)
10 godzin temu, Pitekk napisał:

Przeglądam sobie karty charakterystyki dla regulatorów z trineksapakiem etylu i na moje to każdy ma inne nośniki

Windsar Alkohole C11-14 – iso, C13 rich, etoksylowane

Moddus poly(oxy-1,2-ethanediyl), alpha-isotridecyl-omega-hydroxy

Modan Dodecylobenzenosulfonian wapnia, Butan-1-ol

Cuadro Tristyrylphenol ethoxylates

Momos izotridekanol etoksylowany

Regullo Alkiloarylosfonian wapnia, Alkohol benzylowy, 2-etyloheksan-1-ol

Stiff i Cuadro to jest to samo (tylko inna nazwa handlowa).

Moddus, Windsar, Momos bardzo zbliżone.

Regullo i Moxa to jeszcze co innego.

To wnioski tylko na podstawie kart charakterystyki (tam nie ma wszystkich składników!!!)

Teraz padnie pytanie, który z nośników i adiuwantów jest najlepszy?

9 godzin temu, tomek12051133 napisał:

Każdemu kto wstawi zdjecie mówicie ze rzadkie.. mi też rok temu pisaliście że rzadka a sypnęła ponad 7ton.

20230612_135224.jpg

To podaj obsadę.

4 godziny temu, Tigon napisał:

u nas pszenica zaraz 3 kolanko a dzień dnia pada. Po qq zaczyna strzelać w źdźbło.

Bajki opowiadasz!

Chociaż jak rzepak kwitnie, to jeszcze uwierzę.

12 minut temu, Szu15000 napisał:

Boogie u mnie to samo 😁 za rok już tego błędu nie popełnimy 😉

Trzeba było wyspryskać przed deszczem....

Edytowano przez metrax12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapracowany    111
11 minut temu, metrax12 napisał:

Stiff i Cuadro to jest to samo (tylko inna nazwa handlowa).

Moddus, Windsar, Momos bardzo zbliżone.

Regullo i Moxa to jeszcze co innego.

To wnioski tylko na podstawie kart charakterystyki (tam nie ma wszystkich 

To weź kubek (miarkę) umyj po modusie a po innym podobnym.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1389

Tak samo nie chce się umyć, moddus lany na sito też robi pajęczynę i nie chce lecieć

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2040

Leader plus jakieś jeszcze gówno z pakietu mikro azot delta a i krystalon. Zrobiłem 60 arów i zabiło wszystkie filtry patrzę do środka a tam kluchy pływają. Poszło wszystko w rolę. A wcześniej z 2 godz zrobiłem taka mieszaninę i opryskalem pszenicę i jęczmień i ok . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3536

Nie wyobrażam sobie takiej sytucji 4 tyś w zbiorniku i co z tym zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2040

Wyjebałem 300 l bo akurat kończyłem przy domu ale koszt jak by nie było plus mycie wszystkich filtrów. Nie wiem czy pompy nie uszkodziło bo nie dawała radę pchać tak filtry zabiło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2464
4 godziny temu, tytanowyJanusz napisał:

Za 250zł/ha to bym się przeprosił z poznaniakiem na łańcuszku... 200zł to jest max dla wynajmującego zbożowca 

U nas cenią 300/ha uprawowo siewnym na bronie wirnikowej  . Policz sobie najpierw wjazd jakimś kultywatorem czy agregatem uprawowym , potem tym poznaniakiem , a potem jakiemiś bronami żeby to jakoś zagrzebać , to te 3 wjazdy jak będziesz sam sobie siał to ci wyjdzie pod 200 zł , a gdzie jakiś zarobek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    142
24 minuty temu, Zapracowany napisał:

To weź kubek (miarkę) umyj po modusie a po innym podobnym.

Do czego zmierzasz? Trineksapak musi się rozpuścić w wodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3536
Napisano (edytowany)
4 minuty temu, Damianek20 napisał:

Już teraz wiem czemu sąsiad jeden z drugim wali osobno wszystko 

co wlałeś i w jakiej kolejności , to nienormalne że tak sie stało,

U mnie idzie technopyt ,siarczan magnezu , mangan , miedż , molibden , medax ,CCC, input triple , bor , na koniec kwasek cytrynowy PH 5,5

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    142
11 minut temu, Damianek20 napisał:

Leader plus jakieś jeszcze gówno z pakietu mikro azot delta a i krystalon. Zrobiłem 60 arów i zabiło wszystkie filtry patrzę do środka a tam kluchy pływają. Poszło wszystko w rolę. A wcześniej z 2 godz zrobiłem taka mieszaninę i opryskalem pszenicę i jęczmień i ok . 

To przez Leander i zimną wodę. Jakby miała 20 st. by lepiej się rozpuścił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2040
21 minut temu, miwigos napisał:

co wlałeś i w jakiej kolejności , to nienormalne że tak sie stało,

U mnie idzie technopyt ,siarczan magnezu , mangan , miedż , molibden , medax ,CCC, input triple , bor , na koniec kwasek cytrynowy PH 5,5

Krystalon, mikro ,grzyba i azot płynny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

Panowie T1 plus modus z CCC i po 2 godz delikatny deszczyk nawet nie mżawka, ale asfalt mokry. Jaka skuteczność? Fungicyd powinien się wchłonąc a regulacja? Ile potrzebuje czasu ktoś coś słyszał?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    129

Jaki może być efekt za szybko wykonanej regulacji np. kolanko na 0.5 cm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez piotrb14
      Witam. W tym roku 1 raz spotykam się z tym ustrojstwem w okolicy.
       
       
      Tak wyglądała na jesieni po zasiewach.

       
      Tak na jesieni, już z wtedy było widać drobne przebarwienia na koncówkach liści.

       
      a Tak wygląda to teraz: Najmniej porażona bamberka zasiana z własnego zbioru
       

       
      oraz najbardziej porażony julius i ozon ( materiał c1)

       
      Pojedyńcza wyrwana roślina
       

       
      Stanowisko po rzepaku ph uregulowane zasobność składników srednia do wysokiej, materiał kwalifikowany ( julius i ozon) babmerka zasiana z własnego materiału wygląda dużo lepiej niż te pszenice siane z cenrali ( wszystkie są obok siebie) na Agilu sianym tydzien pozniej jest tego ustrojstwa dużo mniej a na pszenicach sianych w buraczysku późną jesienią problem w ogóle nie występuje. Dostała 180N, mikro elementy odżywki itd. Skracana nie była bo bałem sie że dobita zostanie całkowicie. Po 1 zabiegu na grzyba wirtuozem wydawało się że poprawiła się jednak już podczas T2 duet ultra + accanto widać bylo przebarwienia te, fioletowo czerwone które teraz przechodzą w żółty zgnity tj po objawach ataku grzyba. Na wiosnę była pryskana herbicydem lancet plus.

    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj