yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Piffpaff    321

Kurcze, jak piszecie ze na wschodzie iuz kolanko widać to może i ja u siebie sprawdzę, myślałem że w wielkanoc przejdę się po polach żeby od stołu odejsc na chwilę ale muszę wybrać się wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Żebyś się nie zdziwił, ja też wschód, powiat janowski, w sobotę jadę z t1. W tych bardziej wyrośniętych kolanko już na 10mm, te mniejsze 5mm, od soboty ciepło to moment wszystko przerośnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1309
53 minuty temu, Piffpaff napisał:

Kurcze, jak piszecie ze na wschodzie iuz kolanko widać to może i ja u siebie sprawdzę, myślałem że w wielkanoc przejdę się po polach żeby od stołu odejsc na chwilę ale muszę wybrać się wczesniej

Nożyk w kieszeń i w pole .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
1 godzinę temu, Piffpaff napisał:

Kurcze, jak piszecie ze na wschodzie iuz kolanko widać to może i ja u siebie sprawdzę, myślałem że w wielkanoc przejdę się po polach żeby od stołu odejsc na chwilę ale muszę wybrać się wczesniej

Po pijoku będziesz jezdził?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

T1 z skracaniem czy chwasty i po 3 dniach uderzyć z t1? Wszystko w przyszłym tygodniu. Mocne wiatry, zaraz święta i bez szans. Jedynie n2 zakończone z rsm 26

Kilka roślin porozcinalem. Jaka to faza? Zawsze mam z tym problem i wolę pytać mądrzejszych ludzi. 

20240328_162145.jpg

20240328_161955.jpg

Edytowano przez Samsung123321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

u mnie tak piździ i ma pizdziec że głowy mało nie urwie o pryskaniu nie ma mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    465
Napisano (edytowany)

Ja wczoraj wieczorem pryskałem i szło bez problemu . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, SawekBraczyk napisał:

Ja wczoraj wieczorem pryskałem i szło bez problemu . 

Rsm ładnie szedł bo wczoraj też dawało ale niema szans robić zwykłych oprysków. Kasa w błoto. Sąsiad się ucieszy jakbym zrobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
5 godzin temu, Piffpaff napisał:

Kurcze, jak piszecie ze na wschodzie iuz kolanko widać to może i ja u siebie sprawdzę, myślałem że w wielkanoc przejdę się po polach żeby od stołu odejsc na chwilę ale muszę wybrać się wczesniej

Widać 🤣  u mnie powyżej 1 cm a siana terminowo była 🤦 

Wieje jak by się wściekło. 

Ja w tym roku skracanie i t1 robię osobno bo w ubiegłym coś mi przypaliło pszenicę w mieszance 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

Panowie pszenica dostanie w sumie 140kg N plus sloma na polu została, ile mogę dać max moddusa 0.4- 0.5l?


Samsung123321 napisał:

T1 z skracaniem czy chwasty i po 3 dniach uderzyć z t1? Wszystko w przyszłym tygodniu. Mocne wiatry, zaraz święta i bez szans. Jedynie n2 zakończone z rsm 26

Kilka roślin porozcinalem. Jaka to faza? Zawsze mam z tym problem i wolę pytać mądrzejszych ludzi. 

20240328_162145.jpg

20240328_161955.jpg

na pierwszym zdjęciu kolanko jeszcze się nie oderwało a na drugim kolanko 0.5cm nad węzłem krzewienia, pasuje w sobotę skracać albo zaraz po świętach. Nie wiem ile masz chwastow na polu i jak z pogoda u ciebie na najbliższy tydzień ale jakby były warunki na opryski to bym najpierw T1 I skracanie a za 3 dni chwasty. Jak warunków nie ma i tylko jedno okienko zabiegowe to najpierw chwasty, skracać można spokojnie i do 2 kolanka wiadomo że najlepsze pierwsze ale trzeba wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Piffpaff napisał:

Panowie pszenica dostanie w sumie 140kg N plus sloma na polu została, ile mogę dać max moddusa 0.4- 0.5l?

 

na pierwszym zdjęciu kolanko jeszcze się nie oderwało a na drugim kolanko 0.5cm nad węzłem krzewienia, pasuje w sobotę skracać albo zaraz po świętach. Nie wiem ile masz chwastow na polu i jak z pogoda u ciebie na najbliższy tydzień ale jakby były warunki na opryski to bym najpierw T1 I skracanie a za 3 dni chwasty. Jak warunków nie ma i tylko jedno okienko zabiegowe to najpierw chwasty, skracać można spokojnie i do 2 kolanka wiadomo że najlepsze pierwsze ale trzeba wybrać

 

Bardzo ciężko będzie w tym tygodniu bo wiatry potężne. Po świętach ma być cisza. Tylko rsm byłem w stanie zrobić.  Ma być ciepło i słonecznie ale ten wiatr...  ogólnie co do skracania to myślę  dać:

0.7l antywylegacza 725sl czyli jakieś 525g chlorku chloromekwatu

I 0.3l optimus czyli jakieś 52g trineksapak etylu 

W poprzednich latach tym skracałem w takich dawkach i było superancko.  Czy coś zmienić?

Chwastów mam sporo ale max do końca następnego tygodnia ujdzie raczej choć by pasowało świeżo po świętach... Są mniejsze jak pszenica.

ile mam czasu plus minus żeby to skrócić bezpiecznie? W takim sensie żebym kłosa nie skrócił bo dramat. Zdecyduje sie raczej na opcje najdalej środa t1 i piątek sobota chwast ze względu na to żeby nie skrócić kłosa... chyba że niemam się czego obawiać? 

Przy okazji taka kombinacja i ilość jest ok? Stanowiska po pszenicy. Pszenica wykazuje pierwsze drobne objawy chorób... Więc pasuje coś konkretnego...

Dawki na 1/ha

Fenpropidyna 300g ( Tern 0.4l) 
Cyprodynil 525g  (Unix 0.7 kg)  
Protiokonazol 150g ( protendo 0.5l) 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

w poprzednich latach stosowałem 0.6 kg unix I 0.6l tebu I było czysto w tym roku 0.5 unix i 0.5 protendo i moim zdaniem to super pieszanka więc 0.7kg unixu to przesada o przynajmniej 100g a też mam pszenicę po pszenicy

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

Panowie pszenica dostanie w sumie 140kg N plus sloma na polu została, ile mogę dać max moddusa 0.4- 0.5l?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1293

500 g Cyprodynilu plus te dwie inne substancje też w niemałych dawkach To na bogato

Ja zszedłem do unix 0,5 i myślę że wystarczy

500 g Cyprodynilu plus te dwie inne substancje też w niemałych dawkach To na bogato

Ja zszedłem do unix 0,5 i myślę że wystarczy


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    465
Napisano (edytowany)

Nie , około 200zl  . W pszenicy po rzepaku Duet na Start dawałem i to tam jest ok i dobrze się sprawdza na stanowisku po rzepaku i jest w zupełności wystarczające  . Bo w pszenica po pszenicy , za słaby jest na podstawę , a Cyprodynil razem z Protio to są bardzo dobre jeśli chodzi o te choroby . I według mnie jest dobrze zbalansowane . Ale niech se tam każdy miesza i pryska czym chce . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134
Przed chwilą, SawekBraczyk napisał:

Nie około 200zl  . W pszenicy po rzepaku Duet na Start dawałem i to tam jest ok . 

Oba warianty źle zbalansowane.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Samsung123321 napisał:

Bardzo ciężko będzie w tym tygodniu bo wiatry potężne. Po świętach ma być cisza. Tylko rsm byłem w stanie zrobić.  Ma być ciepło i słonecznie ale ten wiatr...  ogólnie co do skracania to myślę  dać:

0.7l antywylegacza 725sl czyli jakieś 525g chlorku chloromekwatu

I 0.3l optimus czyli jakieś 52g trineksapak etylu 

W poprzednich latach tym skracałem w takich dawkach i było superancko.  Czy coś zmienić?

Chwastów mam sporo ale max do końca następnego tygodnia ujdzie raczej choć by pasowało świeżo po świętach... Są mniejsze jak pszenica.

ile mam czasu plus minus żeby to skrócić bezpiecznie? W takim sensie żebym kłosa nie skrócił bo dramat. Zdecyduje sie raczej na opcje najdalej środa t1 i piątek sobota chwast ze względu na to żeby nie skrócić kłosa... chyba że niemam się czego obawiać? 

Przy okazji taka kombinacja i ilość jest ok? Stanowiska po pszenicy. Pszenica wykazuje pierwsze drobne objawy chorób... Więc pasuje coś konkretnego...

Dawki na 1/ha

Fenpropidyna 300g ( Tern 0.4l) 
Cyprodynil 525g  (Unix 0.7 kg)  
Protiokonazol 150g ( protendo 0.5l) 

 

 

 

W sobote będą warunki idealne u mnie do oprysku

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, miwigos napisał:

W sobote będą warunki idealne u mnie do oprysku

Jeśli by się udało to co proponujesz? Chwast czy t1 z skracaniem jechać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj